Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 131
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Köszi, telorol kicsit gyenge vagyok
(#) JZoli válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Köszönöm a sok segítséget! Megrendeltem az IC-t , közben mérem a panelon a többi alkatrészt is, hátha van még más hibás is. Ha kicseréltem az IC-t akkor megírom mire jutottam vele.
(#) zsoltee0001 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Úgy emlékszem más gondja nem volt, élesztéskor átmenetileg vágd át az 5 voltos processzor fele vezető sávot, nehogy véletlen valami gebasz miatt hazavágja.
Üdv
(#) zsoc-a hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék ,van egy hibás kapunyitóm nem veszi a távirányító jelét,2db táv van hozzá,egyiket sem,programozni sem lehet.Tudna valaki segíteni,vagy esetleg meg javítani?
(#) mraulajos válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Hali!
Hol van ezen a rádió vevő...?
(#) uniman válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Hello! Tudod egyáltalán, hogy hogyan kell programozni? A szürke feliratozott műa. takarólemeze megvan? Az 5 tüske feliratai nem olvashatók, talán oda kéne dugni a RF vevőpanelt...vagy nem? Ismert előtted a francia gyártója?
A távirányítója ismerős...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) zsoc-a válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szia.
Ezt nem tudom én sem,
(#) zsoc-a válasza uniman hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szia.
Igen tudom programozni,használtam is mostanáig,de most este becsuktam,reggel már nem működött. Tegnap pl. kb.24 órát nem volt áram alá helyezve ,és be kapcsoltam működött kettő nyitást,azóta semmi, de feszültség alatt kellene néhány lednek világítani,be kapcsolás után világít is néhány percet aztán utána már nem,egészen addig amíg meg nem nyomon valamelyik gombot,de akkor már csak egy led világit
(#) zsoltee0001 válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Bővebben: Link
Habár szerintem oda van valamije-
Ha 1B vagy 2B rol indítod összezárva a gnd-vel akkor indul?

Uniman: oda a PIC programozásának az icsp csati megy, tök jófejek, hogy még feliratozzák is, egy pickit és olyan programot írhatunk a kapunyitónknak amilyet akarunk.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
(#) JZoli válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Valóban a TOP234 volt benne. Cseréltem az IC-t és a hálózati puffer 100u-s kondit (szakadt volt ) és megy is a panel. Megmértem a műhelyasztalon a szükséges feszültségek beálltak. Beszerelés holnapra maradt, de azt a tulaj végzi, remélem rendesem fog működni ott is.
(#) zsoltee0001 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
jó lesz
(#) zsoc-a hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Valaki vállalná a javítását?
(#) zsoltee0001 válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Amit válaszként írtam neked, kipróbáltad?
(#) zsoc-a válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Igen. Ugyan azt csinalja. A kapu szárnyak be állítását meg csinálja,minden működik rajt,csal a távra nem reagál,kettővel is próbáltam
(#) zsoltee0001 válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Idézet:
„A kapu szárnyak be állítását meg csinálja”

Ezt egy kicsit bővebben légyszíves.
tehát van egy tanulóprogram, azt végigcsinélja, de nem reagál a távirányítóra ill. a külső nyomógombra? Jól értem?
(#) zsoc-a válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Vamna a progra a - + és a set gombok azokra reagál, melyik kapu szárny mettől meddig nyiljon azt is . El lehet a gombok segiségével indítami a távok programozását ,de nem fejezi be,mert a távon is meg kéne nyomni hozzá egy gombot de ez már nem megy mivel hiába nyomom a gombokat a távon semmi nem történik.
(#) uniman válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Hello! Kicsit jobban figyelhetnél írásodra! Mobilon írva duplán oda kell figyelni...
Nem a "reagálás" a kérdés, hanem az, hogy a kapu helyes működése beállítható-e és azt meg is jegyzi a vezérlő rendesen? Nevezzük ezt "programozásnak"... a távirányítók kódjának "betanítása" az egy másik dolog. Ezt most hanyagoljuk.
Tehát, ha az 1B/GND-re kötött nyomógombbal a kapud 100%-san jól működik? Ha igen, akkor egy külső rádióvevő is lehetne a megoldás, "a távra nem reagál" problémára. Persze, ha csak akkor, ha a távirányítóid rendesen működnek (ezt bizonyára nem fogod tudni letesztelni).
Sajnos adatlapodban nem szerepel a tartózkodási helyed, így személyesen sem lesz könnyű segíteni...de egy olyan külső RF vevőt talán te is be tudsz szerelni.
(#) zsoc-a válasza uniman hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Szia.
Három napja össze raktam azóta hibátlanul működik.
Nem igazán értem mi volt ez.
(#) uniman válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Hello! Ez úgy értendő, hogy a távirányítókkal is rendesen működtethető ?
(#) zsoc-a válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Szia.
Igen
(#) mraulajos válasza zsoc-a hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Érdekes...
(#) szabolala hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Szeretnék segítséget kérni!
Kapu nyitó távkapcsolóját elejtettem és azóta nem működik, jó hogy kettő van belőle.
Rosszat szét szedtem és egy kristályt találtam aminek a értéke 433 mH.
Elvileg minden 433 mH távkapcsoló alkalmas pótlásra
Milyen távkapcsolót vegyek , hogy clónozni tudjam.
Szerintem távkapcsolóba a kristály ment tönkre, ha a egy másik olcsóbb távkapcsoló kristály cseréjével működőképes lesz?
(#) uniman válasza szabolala hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Kép és típus megadása nélkül ugye nem gondoltad komolyan, hogy tudunk valamit hozzászólni...
Cseréld ki a kristályt, aztán kiderül...vagy egy jósnőtől már előtte is megtudhatod.
(#) szabolala hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Képet nem tudok feltölteni mert túl nagy a felbontása.
Köszönöm a javaslatot-
(#) vargaf válasza szabolala hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Egy kép felbontása csökkenthető, utána már feltölthető.
(#) JZoli válasza szabolala hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Ha átméretezed egy egyszerű képszerkesztő progival akkor menni fog! Sőt, ha engeded feltöltéskor az átméretezést akkor szerintem az is megoldja ezt a problémát! Kép nélkül elég nehéz lesz segíteni! Ráadásul, ha igaz, hogy kristály volt benne annak a "mértékegysége" semmiképpen nem mH. Nem lehet, hogy kerámia rezonátor van benne?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) uniman válasza szabolala hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Bárhová feltöltheted...csak a linket ne feledd el bemásolni. Bővebben: Link
(#) mraulajos hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Hali!
Szenvedek egy PD7-es kapu vezérléssel. A tulaj összekavart benne mindent. Addig eljutottam, hogy a gombokról nyit/zár, de a memenetekről (start-start p) nem akar szót fogadni. Kérek valakit segíteni. Köszönöm!
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Próbáltál teljes resetet csinálni és az alap beállításokat használni?
Következő: »»   40 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem