Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 312
(#) Remci válasza soos csaba hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
Ezt biztos az "LCD monitor probléma" topikba szántad?
(#) Lacaboy hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy LG Flatron IPS224 monitorom ami a következőt produkálja: Ha bekapcsolom és a no signal felirat kint van a képernyőn sercegő hangot ad. Ha rádugom a video jelet a sercegés frekije változik és a kép felvillan,majd újra indul a táp, gondolom ezt abból, hogy kialszik a kép és a power led, majd kezdi újra és újra. Idővel megmarad a kép és a sercegés sem hallható. Bekarikáztam egy elkot ami szerintem kiadja a hangot és mintha púpos lenne. Lehet ez okozza a hibát?

2.jpg
    
(#) bbb válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Ha mintha púpos lenne, akkor gondolkozás nélkül cseréld! Ártani nem fogsz vele.
(#) peterkolto hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Üdv mindenki,
van egy dell 2209wa monitorom, elszállt a rá dugott gép tápja (egy hétig bírta), azóta a monitoron a digitális bemenet nem jó.
Az analóg bemenete jó. Ötlet valakinek, esetleg egy jó szerelő?
Előre is köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza peterkolto hozzászólására (») Szept 18, 2017 /
 
Ezek mar egychipes cuccok. Ha a digi bemenet elszallt, az a chipen belul van.
Max. magat az IC-t csereltetheted ki egy esetlegesen torott kijelzoju peldanybol.
(#) peterkolto hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Kedves Balázs,
azt hogyan tudom tesztelni, hogy elszállt-e?
No signal-t ír hdmi esetén, vga esetén jó.
Scalar ic lenne? TSUMU58EHJ-LF-2
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2017
(#) bbalazs_ válasza peterkolto hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Ez csak elmeleti fejtegetes volt, nem ismerem a pontos tipust.
A regieken a scalar es a mikroproci kulon volt, a mikroproci intezte a gombokat, feliratokat es a scaler felprogramozasat. Manapsag szinte minden bele van integralva egy db fekete tokba.
Szerintem az a resze mehetett tonkre, ami a digitalis jel dekodolasaert felelos.
Az analogot eloszor digitalizalja, majd a digitalis kimenethez alakitja. A tobbi bemenet digitalis jel (hdmi, DVI). Tenyleg, DVI bemenet megy?
(#) peterkolto válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
A dvi nem megy.
Analóg bemenetet tudnám nélkülözni.
(#) bbalazs_ válasza peterkolto hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Ezert kerdeztem, tehat sem hdmi, sem DVI.
Szerintem ne kinlodj vele. Ha van torott, annak a paneljet tedd at es kesz.
Vagy vegyel egy V56-ost 3e-ert kinabol, aztan azon mindenfele bemenet van es szinte mindent meghajt.
(#) Laurox hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, hogy hány Ohmos ellenállás lehet a mellékelt képen? (ami egyébként a netről van) Multiméterrel sajnos nem tudom bemérni, mert össze-vissza értékeket mutat, mivel pont ez az alkatrész purcant ki a Samsung monitoromban. A színkódokat meg nem tudom értelmezni, mivel színtévesztő vagyok...

Üdv.
(#) elektroncso válasza Laurox hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
3,3kOhm +-10% tűrésű.
(#) Laurox válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Köszönöm! Ez is jó lenne bele? (mivel ez csak 5%.os)
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2017
(#) elektroncso válasza Laurox hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Igen jó. Mellesleg elnézést kérek, a képen is +-5%-os van, kicsit elírtam.
(#) Laurox válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Még egyszer köszönöm a segítséget!
Még egy segítségre lenne szükségem, ugyanebbe a monitorba kellene egy ilyen IC. Sajnos nem tudom mivel lehet helyettesíteni, ha el szeretném kerülni az ebay-es rendelést.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017
(#) vargaf válasza Laurox hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Itt kapható:
F9222L, raktáron van
(#) Laurox válasza vargaf hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ahh, köszönöm! Bamba voltam kissé.
(#) Laurox válasza Laurox hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Még ennek a megfelelője kellene, a HQ-ban csak hasonlót találtam.... köszönöm a segítséget!

Bővebben: Link
(#) vargaf válasza Laurox hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ez megfelelő helyette:
22 nF 630 V MKP
(#) Laurox válasza vargaf hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Köszönöm ismét!
(#) norbertv99 hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy monitorom, aminek a hibajelensége a következő:
Bekapcsolás után 2-3 másodperccel a háttérvilágítás kialszik. A csövek jók, illetve azt is sikerült megállapítani, hogy az inverter egyik oldala lehet a hibás, mert a másik kimeneten mindkét cső működik. Azonban itt elakadtam, nem nagyon tudom, mi romolhatott el, ehhez kérnék segítséget. Csatoltam képet a tápról/inverterről.
Előre is köszönöm!
(#) didyman hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
A trafó. HQ Elektronikánál kapni újat.
(#) norbertv99 válasza didyman hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Köszönöm! Egyébként hogy tudnék megbizonyosodni arról, hogy biztosan a trafó a hibás?
(#) didyman válasza norbertv99 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Műszerrel. Ez egy két szekunderes megoldás, egy, közös meghajtással. Általában menetzárlatos lesz az egyik fele. A védelem körül is lehet érdekesség, de ez a trafó kifejezetten hajlamos dögleni.
(#) norbertv99 válasza didyman hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Nos, ha minden igaz, jó lábakat mértem, eszerint a primer tekercs ellenállása 0.03 ohm, a működő oldal szekundere 1.065 kohm, a másik (rossz oldal) 1.016 kohm. Ekkora különbség már azt jelenti, hogy biztosan a trafó a hibás?
(#) Gabó hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
LG M227WDP típusú LCD tv javításában szeretnék segítséget kérni.
Az előlapon lévő visszajelző led nem világít, gombokra nem reagál. A hátlapi Optikai csatlakozóba a led világít.
Tápot megmértem, a 15V és az 5V megvan a csatlakozónál. Az alaplapon ellenőriztem a feszeket, 3,3V, 1,25V, 5V, 12V megvan, de az 1,8V nincs.
Ez az IC leírás szerint IC1104 pozíció számon van. Rámértem de a bemenetén ilyen 1,5V körüli fesz mérhető. Előtte van egy si4925bdy típusú dual mosfet. Az 1es lábán mérhető 5,2V. A 2es lenne a Gate, de ott 0V van. Gyanúm, hogy ez miatt nincs meg az 1,8V. De előtte MULTI_ON felirattal egy tranzisztorral kapcsolnák a gate lábat. Ez a Multi_on csak ha bekapcsolom kellene, hogy menjen, vagy alapból kellene valami feszültségnek lennie? Több ilyen MULTI_ON felirat is található a stabilizátoroknál, de azok adnak ki feszt. Elképzelhető, hogy a vezérlő tranyó meghalt vagy valamelyik ellenállás abban a körben? Első sorban, erre a MULTI_ON lábra lennék kíváncsi, hogy ott milyen szintnek kellene lennie, mielőtt jobban belemászok a mérésekkel.
(#) Gabó válasza Gabó hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 1
 
Köszönöm a segítségeket, a hiba orvosolva....
(#) mineral hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Üdv!

LG W1934-bn Monitort próbáltam javítani. Hibajelenség, hogy pár másodperc után a háttér világítás kikapcsol. Elektrolit kondenzátorokat cseréltem. Inverter trafók mérésre egyformák. A hiba továbbra is megmaradt. Következő lépés a csövek cseréje lenne?
(#) Gabó válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Igen a csoveket nezd meg. Ha van tesztcsoved, probald azzal
(#) mineral válasza Gabó hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Teszt csövem nincs. De még hasonló törött monitor sincs itthon. Szemre látszik a cső hiba? Vagy műszerrel mérhető esetleg?
(#) Gabó válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Ha megnezed a csovek tovet, es elegge fekete vagy elszinezodott, akkor nem jo. De lehet a cso toveben egy hibas forrasztas, esetleg a szigeteles se a legjobb es athuz a fem hazra. Ezeket erdemes ellenorizni.
Következő: »»   271 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem