Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   231 / 277
(#) elactrofan válasza beikes hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
Amennyiben van lehetőséged nézd meg külső megjelenítőn a képet ha ugyan olyan hibás vagy nem tökélete képet látsz akkor nagy eséllyel GPU hibás. KB 20-30eFt a javítása.
(#) beikes válasza elactrofan hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Próbáltam már. Sajnos úgy sincs kép.
(#) elactrofan válasza beikes hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ennyi információból meg a több éves tapasztalatból 99% hogy gpu (videó vezérlő halt meg)
(#) mineral hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy HP Pavilon Laptopot. Mondván, hogy nem működik. Ha van kedven foglalkozzak vele.
A tápegység terheletlenül jónak tűnik. Laptopba dugva töltésjelző világít.
Bekapcsoló gombra a gép reagál. HDD és a ventillátor felpörög de képet nem ad. Fel sem villan.
Próbáltam HDMI csatlakozón keresztül de ott sem mutat életjelet.
Laptopot szétszedtem nincs látható nyoma beázásnak, zárlatnak egyéb hibának.
HDD-t beraktam az asztali gépembe. A HDSentinel jelezte, hogy a HDD elég rossz állapotban van.
Partíciókat töröltem, újra formatáltam. De nem nagyon javult a helyzet.
Az egyik kérdésem az lenne, hogy mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?
A gyengélkedő majd meghaló Laptop csinálta ezt a HDD-vel vagy fordítva?
A Másik kérdés, hogy akkor ez a HDD halottnak tekinthető?

hp.png
    
(#) elactrofan válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Szia!
HDD kuka, két hibának semmi köze egymáshoz.
(#) mineral válasza elactrofan hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Értem. Köszi.
(#) AVAST8 válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Szia!

A HDD-t úgy dobd a kukába ahogy van, viszont próbálgasd átnézni a ramokat, processzort ki és vissza, de mindezelőtt nézd meg, hogy villog e a "Caps-" és a "Numlock" led, mivel HP notiknál a hibajelzéseket a villogások számával tudod megállapítani, ha nem villog, akkor az alaplapot érdemes átnézni mégegyszer.
(#) mineral válasza AVAST8 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
HDD levélnehezékként felhasználva.
A RAM-ot egy barátom teszteli majd. (Nincs másik gépem amibe tehetném)
A Capslock és Munlock billenytyűk illetve vissza jelzői nem villogna. Ellenben folyamatosan világítanak. Ki-bekapcsolni nem lehet őket.
Alaplapot ahogy tudtam étnéztem. De olyan apró alkatrészek vannak rajta, hogy szinte látni sem lehet. A procit megnézem még.
Egy ismerősom ajánlotta a sütős megoldást. (200 Celsiuson 12 perc) Állítólag ez is segíthet. Rosszabb nem lesz alapon. Állítólag bevállt módszer.
(#) Ktulu válasza mineral hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Idézet:
„Rosszabb nem lesz alapon.”

De igen, sokkal rosszabb is lehet...
(#) SPORE válasza SPORE hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Megérkeztek az új FET-ek. Beraktam a hiányzók helyére, de nem indul a gép. Odáig eljutottam, hogy zárlatosak a procit tápláló elkók, így testzárlat van. Kiszedtem őket, hogy ne zavarjanak. A zárlat megszűnt, de csak kb. 8 másodpercig marad bekapcsolva az alaplap (csupaszon is.) Ez idő alatt semmi nem melegedett fel, háttérvilágítás sem volt. Kísérletezés közben zárlatos lett jópár FET. Mivel nem maradt több, így csak egy van benne. Legalább már bekapcsolva marad, ha van benne proci. Ami nekem gyanús, hogy csak 0,13V-ot mérek a processzor tápján, közvetlenül a FET-ek után a testhez képest.
Tehát összegezve: a gépet bekapcsolva ventilátor fúj egy kicsit, a HDD-jelző LED felvillan, majd semmi nem történik, csak a bekapcsolást jelző LED-ek világítanak. A HDD nem indul el, pedig kap áramot (másban működik, ezt nem értem). A DVD kiadja a tálcát gombnyomásra. USB-ken stabil 5V van. Ha hagyom tovább bekapcsolva, a CPU kezd langyosodni kicsit, de a borda nélkül.
Merre tovább? Kellene neki mindenképp a második FET ahhoz, hogy elinduljon? Próbára jó oda IRF740 és társai?
Köszi!
(#) Ktulu válasza SPORE hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Ha a pozitív oldali FETek zárlatosak voltak, a CPU megkapta a teljes betápot. Ellenőrizd máshol, hogy jó-e még.
Első körben a 2. oldalon található Voltage Rails táblázat alapján ellenőrizd végig sorban az S5, majd az S3, majd bekapcsolás után az S1 feszültségeket. (legyen töltőre dugva)
Gyanús lehet az ISL95836 PU13 és környéke. Alaposan nézz és mérj át minden alkatrészt körülötte.
(#) SPORE válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Rendben, holnap méricskélek.
Szerintem nem nyírta ki a procit, mert a zárlatos kondik levezették az egészet a testre. (Vagy a zárlatos FET-ek miatt lettek zárlatosak a kondik is?) Aki előttem hozzányúlt, az már kiszedte a két pozitív FET-et. Jelenleg csak az egyik van benne, a másik helyett szeretnék ideiglenesen betenni egy IRF-et. Azért gondolom, hogy kell mindkettő, mert külön figyeli őket a PU13 Phase lába.
(#) SPORE válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A feszültségek rendben vannak, ki-be kapcsolja őket a gép. Egyedül a CPU nem kap áramot. Bár nem tudom, hogy S1-4-ig hogy tudnám lemérni oprendszer nélkül. Arra lettem figyelmes, hogy processzor nélkül ha bekapcsolom, a tápja felugrik egy kicsit, majd amikor automatikusan leáll, akkor is. De csak proci nélkül. Ha benne van, akkor 0-n marad. Még egy dolog, ami nem tetszik: a PQ35-ös (pozitív) FET gate és source lába között 1Ohm-os zárlat van. A FET jó. A többinél (pozitív és negatív) jók az értékek. Attól tartok, hogy a PU13 rossz. Számomra ez sajnos cserélhetetlen.
(#) Ktulu válasza SPORE hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Pedig nincs más választásod. A tokon belül valószínű zárlatos lett a gate meghajtó. Mielőtt új ICt teszel, (és a régi le van véve) át kell mérni minden hozzá kapcsolódó alkatrészt, nyákszakaszt is.
(#) ufi hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Toshiba satellite P300-as 17"-os lapim,nagy problémával!
Segítséget szeretnék kérni!
A laptopot poton pénzért vettem,alaplap hibával!

Nem kapcslt be egyálltalán!
Szétszedtem,átnéztem mi okozhatja a hibát,és egy hibát találtam!
A kijelző Vezetéket rosszúl dugták bele,az első két láb össze volt érve,és úgy lett bedugva a kijelző csatlakozója!
széthajtottam a lábakat,megigazítottam,most jó,de valami probléma van, ebben kérem a segítségeteket hol keressem a hibát!

Problémája:
Töltőre téve bekapcsol,indítja a ventit,felvillannak a ledek és kikapcsól.
Akkuról indítva elindul a venti világít a power gomb, de nem csinál semit,nem is lehet kikapcsólni,csak ha kiveszed az akkut!

Cserélhető Vga van benne,cseréltem,memoria cserélve,CPU cserélve!
Kijelzőt lehúzva,ramot kivéve,Vga kivéve,ugyan az a hibajelenség!

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
(#) bbalazs_ válasza ufi hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
A kijelzonel akkor rovidzarat csinaltak, annak kell lennie valami biztositekanak az alaplapon.
A tunetek alapjan taphibara gyanakodnek. Nezd vissza, hol vannak feszultsegek. Ahol 0.56V-ot mersz, ott a tap vagy hibas vagy nincs bekapcsolva a DC-DC konvertere (mert valoszinuleg a BIOS-ig sem jut el - gondolom csippantas sincs).
(#) ufi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Szia Igen nem jut el és nem is csipant!
Rendben köszönöm a segítséget utánna mérek!
(#) rakosl28 hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Adott Dell Latitude E6420 laptop.Bedöglött az akku (legalábbis azt hittem) vettem bele egy után gyártottat (aztán azt is kicseréltettem).
A hiba jelenség, hogy bedugom a tápot és a kis kék fény a csati végén kialszik a a power led meg villog.
Ha kiveszem az akkut megy a gép rendesen , ha kihúzom a tápot és beleteszem az akkut akkor is megy szépen (nyilván amíg van szufla benne). Csak a kettő együtt nem. Nekem gyanús, hogy ez alaplap csere lesz, de hátha megmenthető. Szerintetek mit nézzek, vagy valaki esetleg megsassintaná?
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!
(#) ufi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Üdvözletem!
Nos átnéztem az összes bisztit a lapon,de mindet jónak mérem.De van egy alkatrész hosszukás (C2KC58KS) ,aminek az
1. lábán 0,56v
2. lábán 0v
3. lábán 0v
4. lábán 0.15v-ot mérek.
(#) bbalazs_ válasza ufi hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nem tudom, mi lehet ez, de ha nincs bekapcsolva, akkor barmi lehet.
A gepet a gombjaval be lehet kapcsolni? Ha igen, legalabb a keszenleti aramkor jo.
Vannak olyan reszek rajra, amik fontos feszultsegeket allitanak elo.
Altalaban 5V,3.3V,1.8V es 1.2 koruli a procinak. Ezeket sima DC/DC konverterek csinaljak, amiket megtalasz az alaplapon. Egy tekercs, egy fet, egy kondi es egy Schottky dioda alkotjak.
A fet a legeselyesebb, hogy rossz. Altalaban fekete nyolclabu smd.
A rairt tipus alapjan rakeresel a neten es kimerheted a labait, nem szabad atvezetnie. A legtobbjuk sima egyszeres NFET. Dioda modban az egyik iranyban erteket mutat. A gate labbal sehogysem szabad atvezetnie. Altalaban 3 lab alul ossze van kotve, a negyedik a gate es a felso negy megint ossze van kotve egy pontra. Vannak tobbszoros fetek is benne, de arra csak az adatlap tud valaszolni.
(#) ufi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Rendben köszönöm az infót,igen be tudom kapcsolni,tápról 2-3 másodpercig indúl,ledek felvillannak venti pörög és utánna leáll!
akkunál pedig bekapcsól és olyan mint ha lefagyna. Képet nem ad ledek világítanak venti pörög és kész! addig amíg ki nem veszem,vagy le nem merűl az akku!
átnézegetem egyenként, és visszajelzek mire jutottam!
Nagyon köszönöm a választ és a sok segítséget!
(#) Ktulu válasza ufi hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szia. Mindenek előtt fszültségeket kell mérni. (feltéve, hogy már alaposan szemügyre vetted a lapot, és semmi nyilvánvalót nem láttál)
Csatoltam a rajzot.
Az utolsó oldalon találod a különböző feszültségek blokkrajzát.
A 30. oldalon az akku töltő rajza. Ha nincs akku betéve, és csak tápot dugsz rá, Meg kellene jelenjen a VIN fesz. Ebből lesz minden más előállítva.
Sajnos ezek a fokozatok nincsenek folytóval leválasztva, (mint minden normális alaplapon) így nehezebb lesz kideríteni az esetleges VIN zárlatot.
Viszont ha ez megvan, továbbmész, és a közvetlen ebből előállított feszültségeket ellenőrzöd.
Egyelőre ennyi, majd haladunk tovább.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) arion hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Üdv mindenkinek.
Segítségre lenne szükségem mivel megakadtam.
Hozzám került egy "Selecline" márkanevű, Auchanban forgalmazott netbook?. Fizikailag megjavítottam de mivel nagyon tele volt szemetelve elindítottam rajta a Windows 10 gyári helyreállító programját. (reinstall windows) Ez sajnos 2%-nál megakadt ismeretlen hibával, majd a kis gép újraindult de csak egyet villan a windows logó majd onnantól csak sötét képernyő.
F8-al be tudok lépni a segédmenüjébe a win10-nek de bármit próbálok, nem tudom helyreállítani a rendszert. USB-ről pedig sajnos nem tud bootolni a kis gép. Intel atom négymagos processzora 1 giga ramja és 32 giga eMMc merevlemeze van. Gyakorlatilag egy tablet elektronika noti köntösben.
Lenne valakinek ötlete hogyan tudnám életre kelteni?
(#) arion válasza arion hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Megoldva.
(#) bbarna válasza arion hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
???
(#) cupika97 hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok, hozzámkerült egy laptop, kb ezer éves. Windows CE fut-futna rajta. 128 mega ram van benne. Lehet ezzel a laptoppal bármit kezdeni, úgy hogy RAM, CPU bővítés nem lehetséges. Múzeumban a helye? Gondoltam olyasmire hogy alaptapot kiszedném, és helyére egy Raspberry pi-t dobnék be. Csak nagyon bonyolult lenne, hisz illeszteni kellene az LCD-t, touchpad-ot, billentyűzetet.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Szerintem tedd el emlékbe.
(#) at22 hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy Fujitsu Siemens AMILO Pro V3505. Az lenne a gondom vele hogy, ha bedugom a tápot nem csinál semmit. Szétszedttem és arra lettem figyelmes ha rádugom a tápot és utána mérek, el megy a DC feszültség. Gondolom azért mert zárlat lehet valahol és leold a táp?
Van egy 12V tápom ha azt rádugom akkor nem telik el 2-3mp fórósodni kezd az alaplapon 4db SMD ellenállás. Melékelt képen bejelölttem. Valaki tudna valami tippet mi lehet a baj?
(#) Ktulu válasza at22 hozzászólására (») Dec 1, 2017 / 1
 
A négy ellenállás jobb oldalán (AD+) zárlatot mérsz testre?
Első körben U3 source lábait (1, 2, 3) mérd testhez képest. Nem szabadna zárlatot mérj.
D1 katódján úgyszintén nem szabadna zárlatot mérj.
Ha eddig eljutsz, C22, C561, C562, C563 kondenzátorokat egyenként kiveszed és megméred.
(#) at22 válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Először is köszi. A négy ellenálláson jobb oldalt. mutat a műszer 551. Az U3 lábakon 1,2,3,. Sípol a műszer. D1-et nem találom
Következő: »»   231 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem