Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   60 / 99
(#) laacika válasza naptukor hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!
Rámértem és inditáskor meg jelent a 24V,igy programba sem kell turkállnom.
Köszönöm mégegyszer.
(#) Tomi111 hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! Csatoltam egy Yaskawa Servopack címkéjét. ez használható egyszerű frekvenciaváltóként egy potméterrel szabályozva? Esetleg valami áramkörrel kiegészítve? ( PIC...) Itt az adatlap is: SGD
Üdv! Tomi
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017
(#) Barni87 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szia!
Szerintem egyszerűbb lenne eladnod és venned egy frekiváltót. Egy srác épp ilyet keres a hobbycnc adok-veszek fórumon.
(#) aky87 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia, igen analóg jelet fogad (0-10v), nem kell hozzá semmi extra áramkör, de ha nincs hozzá való motorod, akkor nem fog menni.
(#) Tomi111 válasza aky87 hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia! Akkor veszett ügy. Én sima háromfázisú motorra gondoltam. Ezek szerint szervomotor kell encoderrel.
(#) Heeh89 hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Sziasztok
Érdeklődnék hogy, atv212hu75n4 tipusú frekvenciaváltón van-e 12v-os kimenet? Válaszokat előre is köszi!
(#) naptukor válasza Heeh89 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Nincs.
Van 24V DC tápfeszültség kimenete a digitális bemenetekhez és 10V DC feszültség kimenete az analóg bemenet számára. Ezek terhelhetősége néhányszor 10 mA!

Továbbá van két relé kimenete, amivel kapcsolhatsz külső 12V-ot is ha úgy tetszik.
(#) Heeh89 hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Egy hőmérséklet szabályzót szeretnék rákötni. Szerinted rá lehet?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) Barni87 válasza Heeh89 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Szia! Sajna ezt nem tudod megtáplálni a frekivaltóról. Rakjál fel hozzá egy kicsi kapcsolóüzemű tápot. 1000Ft körül lehet kapni.
(#) Heeh89 válasza Barni87 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Tudsz nekem linkelni egyet?
(#) Barni87 válasza Heeh89 hozzászólására (») Szept 28, 2017 1 /
 
A legolcsóbb, amit jelenleg találtam: Tápegység 12V 2A
(#) naptukor válasza Barni87 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Nem kell ide feltétlenül kapcsoló üzemű táp.
Elég egy 12V-os trafó is (AC/DC táplálás is mehet neki).
Vagy egy 12V-os adapter ("dugasz táp"). Az nincs feltüntetve mekkora az áram igénye, de szerintem 1A alatt van.
(#) Heeh89 válasza naptukor hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Köszi szépen mindenkinek
(#) Barni87 válasza naptukor hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Mai világban már csak az használ normál vasmagos trafókat, akinek ott hever a szekrény mélyén és nem akar költeni rá. Hatásfokara, méretre, tömegre is sokkal jobb egy kapcsolóüzemű. Persze vannak olyan alkalmazások, ahol még mindig a ŕégi megoldás a jobb (erősítők pl.) de szerintem jelen esetben nem a nagyobb tömeg vagy fűtőtest funkció az igény.
(#) naptukor válasza Barni87 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Idézet:
„Mai világban már csak az használ normál vasmagos trafókat...”


Természetesen használhat kapcsoló üzemű elektronikus tápegységet is. Megfelel. Ha azt tud beszerezni, akkor azt használ.
De úgy gondolom hogy az irányvonalat nem a divat dönti el.

A gyakorlat sajnos nagyon sok esetben nem igazolja a kapcsoló üzemű elektronikus tápegységek létjogosultságát.
Miért? Mert a mai világot (igen azt a világot amelyiket te is említettél) elárasztotta a megbízhatatlan, olcsó (kínai?) elektronika ami 1-2 évet bír aztán PUKK! Szerencsés esetben csak eldurran, zárlatot okoz, primer védelmet leoldja vagy egyszerűen leáll. Rosszabb esetben viszi magával azt is amit éppen táplált.
Vagy épp ahogy száradnak a kondik benne elkezd nagyon "furcsa" dolgokat művelni. Pl. 5v DC stabil kimenet helyett 20V DC jön ki 1 másodpercig, aztán 4 másodperc szünet és ezt ismételgeti. Cégnél rengeteg ilyen kapcsolótápot dobtunk már ki (24 órában üzemelnek).

Egy 50Hz-es trafó ma még sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb.
(#) erbe válasza naptukor hozzászólására (») Szept 29, 2017 / 1
 
Egy jól méretezett és elkészített 50 Hz-es trafó kibír 200 évet és egy napot. És még kondi sincs benne, ami kiszáradhatna.
Csak győzzed kivárni.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) Tomdriver hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok,
új vagyok itt a fórumon és főleg nem elektronikában jártas - tulajdonképpen egy problémára keresem a választ.
Vettem egy rönkhasítót amit egyfázisú 2,8kW-os motor hajt és indítási nehézségbe ütköztem a nagy áramfelvétele miatt. Ha elindul stabilan megy, de nagyon ki van centizve hozzá a hálózatom és nem mindég sikerül elsőre.
Frekiváltóra vagy lágyindítóra gondoltam, más megoldást nem dobott ki a google. Sajnos azonban azt is láttam, hogy némelyik többe kerül mint az egész berendezés - ennyit nem költenék rá. Mit javasoltok, van esetleg a frekvencia váltónál kevesebb költséggel járó megoldás is? Vagy ha csak frekiváltó jöhet szóba ilyen teljesítményű motorhoz milyent javasolnátok?
(#) pont válasza Tomdriver hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Egyfázisú motorhoz nincs frekvencia váltó, és lehet a lágyindító árán is kérhetsz inkább hálózatfejlesztést, de legalábbis C-s megszakítót, mert végül is nem olyan nagy áram ez.
(#) Tomdriver válasza pont hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Köszi a választ, akkor valamit benéztem...

Sajnos távol lakom a településtől (persze ennek is megvan az előnye), 1360 méter földkábelen jön az áram és nem trafóról közvetlen, hétvégeken vagy este nincs is meg a 230V, csak 220 körül,de van úgy hogy kevesebb. Ennek a gépnek meg direkt csináltunk egy 3x2,5 mm-es hosszabbítót 20A biztosítékkal, de akkor hiába, mert a tuti induláshoz 230V felett kell neki. A motor új, hibára nem is gondoltam (de persze még az is szóba jöhet.)
(#) naptukor válasza Tomdriver hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
De igen, létezik egy fázisú motorhoz frekvenciaváltó.
De ide én sem javaslom. Lágyindító lényegesen olcsóbb és megfelelőbb szerintem. De azzal is akkor lesz esélyed, ha a motor terhelés nélkül indul.

Illetve lehet próbálkozni előtét ellenállás sorba kapcsolásával majd időkapcsolós vagy akár kézi (amikor felpörgött) bypass áthidalással. Az még olcsóbb. Az ellenállás lehet néhány párhuzamosan kapcsolt bojler fűtőbetét pl.
(#) Tomdriver válasza naptukor hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a válaszod, ez legalább fény az alagút végén! (bár többszöri olvasásra is csak kapisgálom miről van szó, de villanyos barátom majd megfejti.

Elvileg a motor minimális terhelést azért kap indításkor, hisz rajta van az egész hidraulika rendszer, pontosabban a kényszer kapcsolt szivattyú és a majd 5 liter olaj, amit mozgásba lendít. De ez minden, amit tennie kell működése közben is.

Ma dolgoztam vele és ha már meleg az olaj meg a motor is, nincs gond az indulással, főleg ha nem sokat áll két indítás között. Freki váltót az ára miatt is kihagynám most már, lágyindító egy "szaki" szerint nem sokat hoz, hisz a hálózat hossza miatti impedancia valami hasonlót produkál (persze még nem vetettem el), de ezt a bypass dolgot is megvitatom nálam hozább értőkkel.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) jocipoci hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Sziasztok
Segítségre lenne szükségem egy Delta vfd002s3a frekiváltóval kapcsolatban .Valaki beállított jelszavas védelmet ,így nem lehet semmit állítani rajta .Valami módon lehet resetelni a frekiváltót ?
Segítségeteket előre is köszönöm
(#) Gafly válasza jocipoci hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Egy próbát megér. Hátrább nem leszel tőle:
Idézet:
„Chapter 5 Parameters
|
VFD-B Series
5-24
Revision July 2008, BE16, SW V4.08 & V5.00
00 - 02
Parameter Reset
Factory Setting: 00
Settings 08 Keypad Lock
09 All parameters are reset to factory settings (50Hz, 220V/380V/575V)
10 All parameters are reset to factory settings (60Hz, 220V/440V/575V)
This parameter allows the user to reset all parameters to the factory settings except the fault records (Pr.06-08 ~ Pr.06-11).
50Hz: Pr.01-01 is set to 50Hz and Pr.01-02 is set to 230V, 400V or 575V.
60Hz: Pr.01-01 is set to 60Hz and Pr.01-02 is set to 230V, 460V or 575V.
When Pr.00-02=08, the VFD-PU01 keypad is locked. To unlock the keypad, set Pr.00-02=00.”
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) jocipoci válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget de ez sajnos nem a VFD-S szériához nem jó. Az a baj hogy factory reset-et sem enged .Akkor nincs más mint hogy egyesével végigjátszani a kódot 0-999-ig
(#) Gafly válasza jocipoci hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Akkor ezzel sem vagy kisegítve...
Azért a linket tedd el (ha esetleg nincs még meg), jól jöhet még.
(#) jocipoci válasza Gafly hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Sajnos nem de már sikerült egyesével lépkedtem és végül sikerült. De köszönöm a segítséget .
(#) Pali79 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Szerintetek mennyire befolyásolja a normál működést ha az egyébként minden más paraméterében megfelelő frekiváltón a menüben a max fordulatszám 6000, de a motor amihez használva lenne az 24000-et fordul?
(#) pont válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Milyen asszinkron motor forog 24000?
(#) Pali79 válasza pont hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Marógép főorsó.
(#) naptukor válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Annyiban befolyásolja, hogy 6000 rpm-en jelentősen kisebb nyomatékkal tudna forogni.
Következő: »»   60 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem