Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   64 / 125
(#) Bakman válasza Blackmate hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Valószínűleg egyszerűbb lenne építeni egyet. Mi a cél a soros porti vezérléssel?
(#) Blackmate válasza Bakman hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Távvezérelni szeretném a fűtést, de nem vezeték nélküli alapokon. A Q7-es termosztát teljesen kiszolgálja az igényeimet, csak arra gondoltam, ha lenne valamilyen busz, amire vezetékkel rácsatlakoznék egy számítógéppel (otthoni NAS), akkor onnan tudnám vezérelni, mint pl hőfokot szabályozni, stb. A számítógép pedig belső hálón, internetről elérhető, így valósulna meg a "távvezérlés".
A kábelezés nem akadály, sőt preferálom a WiFi helyett.
Nézegettem a Computherm ProSmart megoldásait, de nem jönnek be, mert nincs hozzá semmilyen hardveres kezelőfelület, csak azért pedig egy tabletet fenntartani szerintem luxus.
(#) Bakman válasza Blackmate hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ha már távolról akarod vezérelni, akkor kb. felesleges a programozhatóság, nem? Ebben az esetben egy egyszerű termosztát, ami vezérelhető UART porton keresztül, kb. gyerekjáték. Könnyen lehet, hogy már létezik ilyen Arduino projekt (nem kerestem) amit már csak meg kell építeni.
(#) csacsa79 hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
sziasztok!
egy kis segítséget szeretnék kérni, full amatőr vagyok a témához:
-társas-házi lakásunkban szeretném kicserélni a régi termosztátot, egy q3 termosztátra
a régi termosztátban van barna kék fekete kábel bekötve
a q3-asban 1-2-3 csatlakozási lehetőség, kérdésem hogy melyiket kéne hová kötni???
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) mucsa hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok.
Saunier Duval F28 E AS típusú HMV-s kazánom van, amit egy Siemens RDE 10.1 rádiós termosztáttal vezérlek.
Szeretnék helyette egy "okos" termosztátot rakni, amit Wi-Fi-n tudnék programozni és főleg vezérelni.
Ehhez hasonlót, csak ez nem rádiós hanem 220V-os.
A kazán és termosztát közötti távolság miatt szeretnék ilyesmit rádiós vezérléssel,mint a siemens.
Kérésem: egy hozzáértő tudna nekem legalább 1-2 típust javasolni,akár referenciaként?(Nem találok)
Köszi előre is.
(#) szitko válasza mucsa hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
(#) uniman válasza szitko hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Ez "okos" termosztát lenne? ....szerintem nem!
(#) uniman válasza mucsa hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Hello Ez "okos", rádiófrekis vezérlésű...és jó drága: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) mucsa válasza uniman hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat, közben tovább kerestem és én is arra jutottam hogy 70 000 körüliek, ami nekem ennyi kényelemért túl drága.
Ezek után inkább azt kérdezem tőletek hogy az elsőre linkelt vezetékes és "okosat" ami csak 6000, tudnám használni ha kábelesen kötném be?(utolsó ábrán kapcsolás is van)
(#) uniman válasza mucsa hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Bocsi, de nekem már rögtön fennakadt szemem, az "okos" termosztát csapnivaló "érzéketlenségén", ami ±0,5°C. Az Computherm Q8(7)RF készülékem érzékenységéhez képest: ±0,1°C; ±0,2°C. Ez inkább villanyfűtéshez esetleg padlófűtéshez lehetne használni - persze te nem írtad le, hogy mihez akarod használni. Persze a régi (akár 4 fok hiszterézissel kapcsolgató) bimetálos termosztátnál kicsiivel jobb...és 35 ezerért is megszerezhető.
Persze "összedrótozható" a kettő...de akár az okossal melegíthetsz egy kis kis teljesítményű ellenállást a RF termosztát termisztora alatt...így a garancia is megmarad. De van olcsóbb rádiós cucc is...
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) mucsa válasza uniman hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
"Saunier Duval F28 E AS típusú HMV-s kazánom van, amit egy Siemens RDE 10.1 rádiós termosztáttal vezérlek" - ennek is fél fokos a kijelzése és állíthatósága (így a tényleges érzékenysége lényegtelen).
Ha jó a kínai wifi-s akkor ennyiért megéri a kábelezést, cserébe lehet másik szobából emelni rajta (fázós anyuci ágyból fel/letekeri igény szerint - luxus)
és ha elutazunk akkor is hazatérés előtt állíthatom és nézhetem az otthoni hőfokot.
(Igazából kezdenek tetszeni az okos megoldások és lassacskán elkezdem használni)
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Okt 11, 2017 / 1
 
Lemaradt, hogy azzal az ellenállás-melegítős trükkel a meglévő Siemens cuccodat is felhasználhatod....ha már úgy is kéznél van.
(#) mucsa válasza uniman hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Az igazi válasz ami érdekel hogy az a fajta amit linkeltem felhasználható-e.
Amit gondolok:
1.) a Rádiós az kapcsol egy vevőt a kazán bemenetére kötve (kvázi NTC szerű) - fizikailag még nem vizsgáltam.
2.) a vezetékest is ugyanarra a bemenetre kell kötni
3.) az általad javasolt "trükk" szerint ugyanarra a bemenetre kapcsolnám párhuzamosan?
Ennek e trükknek még utána kell olvassak, nem ismerem.
Köszi mindenképpen a felvilágosítást.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) uniman válasza mucsa hozzászólására (») Okt 11, 2017 / 1
 
A trükköt nem érteted meg: "az okossal melegíthetsz egy kis kis teljesítményű ellenállást a RF termosztát termisztora alatt"
Írhattam volna azt is, hogy a mostani termosztátod termisztorának az ellenállását változtatod meg, pl. az "okos" cucc kimenetére kötött relé érintkezőivel kapcsolgatott ellenállások segítségével.
De ehhez nem csak drótok kellenek...
Ha Siemens termosztátod rádiófrekis működési elvét ki tudod "fürkészni" és megérteni, akkor picivel egyszerűbben is megoldható lenne...
Az én Q8(7)-esem rendszeres időközönként küldözgeti az RF vevőnek az "ON" jeleket (meg az "OFF"-okat is)...ez azért szükséges, mert ha véletlenül egy zavar miatt nem venné az adó jelét és nem kapcsolna ki...jó meleg lenne a lakásban.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) hugyecz hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok, nagy segítségre van szügségem, adott egy termo öv 35 color kazán amit computeherm q7-es szobatermosztáttal szeretnék összekötni,sajnos az előzőt sikerült úgy bekötni hogy benne volt a nulla és a fázis, valószínűleg sikerült szétégetnem a relét, mert nem szakítja meg a kört. A kérdésem hogy érdemes vennem egy másikat amit normálisan kötök be fázis és kapcsolt szál, ez fogja működtetni ezt a kazánt?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) Bakman válasza hugyecz hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Miért kérdés ez? Termosztát nélkül hogyan akarsz fűteni? Esetleg nem értek valamit?
(#) hugyecz válasza Bakman hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Hát van egy régi nng azthiszem ez a neve, de cserélni szeretném erre a q7-re csak nem tudom hogy ezt a kazánt vezérli-e, és addig nem szertnék másikat venni.
(#) VIM válasza hugyecz hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Szia! Szerintem lehet kapni Q7-be való relét. Bővebben: Link Beszerzel egy ilyen relét, kicseréled és kész .... vagy nem ez a relé ment tönkre?
(#) hugyecz válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
De, szerintem ez sült meg.
(#) hugyecz hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok,az alábbi kazánról lenne szó, ehhez beköthető a q7-es termosztát? ha igen akkor hogy?mellékeltem az előző q7-es reléjét ami megsült,viszont ha manuálisan összezárom akkor működik rendesen kapcsolja a kazánt, Nagyon köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) Serlok25 hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok.
Segítsetek ha tudtok.
Adott egy kazán Baxi eco3
Adott egy fali termosztát. MMG PT102. A termosztátot le szeretném cserélni mert fix és rossz helyen méri a hőt.
Vettem egy Q7 rf rádiós termosztátot de nem tudom bekötni mert csak 3 vezeték van a régibe. És más vezeték nincs is. Viszont a q7rf 4 vezetékes.
(#) Serlok25 hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
A kérdés pedig az hogy mit hova .
Kérlek segítsetek.
(#) Taki33 válasza hugyecz hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Beköthető hozzá, de már válaszoltak cseréld ki a relét és kösd be a két szélső vezetéket!
Fekete – 1. Barna – 2.
(#) vision61 válasza hugyecz hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Arra figyelj a relé vásárlásánál, hogy bistabil legyen. Ezekben a termosztátokban ilyet alkalmaznak, mivel a relé csak az átkapcsoláskor kap tápfeszültséget.
(#) maszek0005 válasza hugyecz hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A nulla, a régi termosztátszelence előfútéséhez kellett. A Q7-hez nem kell bekötnöd. A relét ha kicseréled egy bistabilra, akkor a fekete, és a mellette levő kék rövidre zárásakor a kazánnak el kell indulnia. Az új reléd mindenképp bistabil legyen. Ellenkező esetben nem fog rendesen működni, mert a Q7 reléje, impulzusokra zár, vagy bont.
(#) hugyecz hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget sajnos relét nem találtam, ezért vettem egy másik Q7-et amit a leírtak alapján fogom bekötni, még egyszer köszi.
(#) timarcell hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Honeywell Lyric T5 termosztát bekötéséhez. A képen szereplő bekötési séma szerint kötném be.
A termosztát tápellátásához Transzformátort használnék. Ariston clas premium kazánomat jelenleg Q7RF termosztáttal vezérlem melynek kimenetén 12V DC-t mértem. Az új termosztátnál a kimenő jel 24V AC. Ezt kellene nekem átalakítani egy relével vagy egy tápfeszültség átalakítóval 12V DC-re? A séma megfelelő Lyric T5 bekötéséhez?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017

Schema-IT.png
    
(#) Inhouse válasza timarcell hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Nem jön ki feszültség a termosztátokból. Csak zárnak egy érintkezőt. Amit bekötve lehet mérni az a kazán kapcsolójele, a termosztátnak aztán mindegy... A Q7RF kimenete is csak egy relé záróérintkezője. Az Ariston Clas Premium is csak egy záró érintkezőt vár. Ennek az okos csodának van hagyományos záróérintkezője?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Elvileg adatlap szerint nem is jön ki, de befelé kellene neki 24V:
Idézet:
„Required: 24 VAC power (“C” wire)”
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Azt látom, de nem kell 12V<>24V konverzió, mivel nem feszültséget kell kapcsolni. Ez az okos bigyó leírás meg khmm...szép... A bekötés részt majd valaki más...van ennek sima záró érintkezője?
Következő: »»   64 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem