Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2799 / 3546
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ha belegondolunk nincs etalon, hogy mi illetve ki a tökéletes. Bizonyos határokon belül. A másságot hajlamosak vagyunk nemnormálisnak minősíteni. A más meg minket. A gyűjtők, akik valamilyen tárgyfélét gyűjtenek, normálisak szerintem.
Amit írtál, a spórolás szenvedélyig mehet, az ilyen ember látszólag önmagát sanyargatja egész életében, de legnagyobb öröme, ha nem vesz magának meg valamit. Felhalmozott pénzét más fogja elcsapni hamar.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
De, van etalon, mert a maga módján (adott szemszögből) mindenki tökéletes. Egy másik szemszögből meg senki sem az, erre mondják hogy minden relatív. Ezért nehéz elfogadni ha valaki más, ami már csak azért is érdekes, mert mindenki más. Ez adja az emberi élet sokszínűségét.
(#) Gafly hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Azért ez is elgondolkodtató...
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Mit kell ezen gondolkodni? Ha kell, használod, ha nem, nem.
Ha nem hívod fel rá a figyelmem, nem is tudtam róla. Most már tudok, de mindjárt el is felejtem.
Lényeg, hogy az ember mondja el a gyerekének, hogy ez jó e neki, vagy sem.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Én inkább arra gondoltam, hogy például ezen a fórumon is vannak hasonló jelenségek, nem kis munkát okozva a moderátoroknak...
(#) Petyaa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Régen is volt már ilyen.
Akkor az volt a neve hogy chat.hu Még a megboldogult kétezres évek elején.
A zárt osztályhoz tudnám hasonlítani a kapott irományokat
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Azzal indult visszább ez a téma, hogy el kell szigetelődni a környezettől. Most megválaszoltad, hogy miért. Itt adják az emberek valódi énjüket, látható mi a helyzet.
(#) SALáta válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Még a biciklisek is megosztottak, én imádom a száguldást, de sok csomag is szokott lenni. Vagyis ritka de ha van nehéz. Racionálisan trekking lett a lehető legvéknyabb kerékkel, racionálisabban agyváltós lett volna de hát a pénz... Aztán most reggel jön a dagikerekes srác . Én száguldva érzem jól magam, kihozva magamból a maximumot. A srác meg felhőkön ülve lassan. A zerep meg alföldi jellegű. De engem is megnéznek, szólnak a világító lámpára meg őt is megnézik hogy ilyen nincs.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
(#) Petyaa válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
szomorú és egyben igaz.
(#) Bakman hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Utalván egy régebbi hozzászólásomra, folytatnám a történetet.

Megvettük, beüzemelték lassan két hónapja a gyantás vízlágyítót. Azt kell mondjam, felülmúlta a várakozásainkat. A csaptelepek, kivéve a termosztátos zuhanycsaptelepet, újjá születtek. Sokkal könnyebben jár az összes, a perlátorok vízkövesedése megszűnt, a kicsapódás minimális (kizárólag a zuhanyzóban látszik a csaptelep meleg felöli oldalán egy kevés), az is sokkal könnyebben eltávolítható. Vízforralót (szeretjük a teát) a beüzemelés után vízkőmentesítettem, azóta csillog. Kb. minden berendezés, ami érintkezik valamilyen formában a vízzel, meghálálta a dolgot.

Tusfürdőből, mosószerből, mosogatószerből kb. a fele is elég a megszokott mennyiségnek. A kimosott ruhák sokkal puhábbak. Valahol olvastam, hogy kevésbé szárad ki az ember bőre zuhanyzás/fürdés után. Ezt meg tudom erősíteni oly módon, hogy ha végighúzom a körmeimet a bőrömön, nem fehéredik ki.

A víz íze közetlen a rendszerbe kötés után keserű lett de ez két hét alatt elmúlt fokozatosan, azóta olyan, mint régen. A vízzel készült ételek íze és/vagy állaga semmit sem változott.

Úgy néz ki, havonta egy zsák (25 kg) só elég az üzemeltetéshez úgy, hogy a bejövő víz keménysége kb. 25 nk°, a lágyítóból pedig 5 nk° jön ki.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Azért tudd, hogy ez a víz fogyasztásra nem nagyon alkalmas. Hiányoznak belőle az ásványi sók, a nyomelemek, az ionok. Majdnem desztillált víz, ami méreg.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Nem méreg a desztillált víz, számtalan helyen le van írva. Annó desztillált vízbe raktak vörösvérsejteket, amit nem bírtak. Ilyen viszont egy élő szervezetnél nem fordulhat elő.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ha egy utánlövést megengedsz...

A rendszer része egy előszűrő. Múlt héten vasárnap lett tisztítva, lásd mellékletek. Mondhatni nem semmi a bejövő víz. Orvos és vegyészmérnök ismerősöm is van, mindketten azt mondták, nagyon sok desztillált vizet kell meginni és nagyon szegényesen kell táplálkozni ahhoz, hogy betegség legyen belőle. De itt is inkább a táplálkozáson van a hangsúly. Elemzésre nem küldtem a vizet, de nem hinném, hogy annyira tisztítaná mint amennyire leírod. Elsősorban a vízkövet fogja meg a gyanta, a többi összetevő átsurran.
(#) Epu2 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ez nagyon nem desztillált víz minőségű. Csak ion mentesíti. A 80-as években még azt tartották, hogy hasmenést okoz. Bár csapon folyt, de próbáltam ki. Meg minek is, amikor volt szódavíz. Szintén csapon.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
A desztillált víz annyira steril, hogy a szervezetből elvonja a sót. Sókat.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Legyen igazad.
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Okt 15, 2017 / 1
 
Nem tudom hogy ez a szerkezet mit csinál a vízzel, de egy dolgot azért leírnék mert tanulságos. Történt valamikor hogy a munkám a távolba szólított, 250km-t kellett ingáznom hetente. Mivel nem bíztam a hely vízminőségében így kizárólag ásványvizeket ittam. Eltelt néhány hónap, és azt vettem észre hogy olyanok lettek a körmeim mint a papír, bármit csináltam nem csak repedezett hanem konkrétan beszakadt. Szinte rémálomba illő volt a dolog, napi szinten nálam volt a körömreszelő és az olló, mindenhez óvatosan tudtam csak hozzányúlni, nehogy bekövetkezzen egy újabb törés vagy repedés valamelyik körmön. Hozzáteszem alkalmanként szedtem multivitaminokat is.
Aztán újabb néhány hónap elteltével valahogy abbamaradt az ásványvizezés, és újra csapvizet ittam. Két-három hét elteltével eltűnt a körömproblémám, mintha soha nem is lett volna.
(#) CIROKL hozzászólása Okt 15, 2017 / 3
 
Bácsi meg a kutyus természetesen kicsit papa segItségével a nagyobbik kicsi unokám kedvére .
/ lesz ez még jobb is! /

figurák.JPG
    
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Következő fokozat: Akkor kedves unokám, mekkora az ellenállás a bal hátsó lába és jobb első mancsa között, ha összeforrasztom a jobb hátsó lábát, a bal elsővel?
Egyébként tetszik, nagyon ötletes vagy
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Mérés az még korai alig 4 éves de már keményen érdeklődik , teker minden létezőt tehát van esély a mérésre is .
(#) enree válasza pjg hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Ejjha! 10 éve halottnak kellene lennem!
(#) Qju hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Szépjónapot!
Tuja-e azt valaki, hogy mi történik azzal a pozitív vagy negatív értékelésel ( piros vsgy zöld mancs ) amit olyan hozzászólásra adtak amely utólag törlésre került?
(#) Gafly válasza Qju hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Egyike azon kérdéseknek, ami eddig meg sem fordult a fejemben.
Mondjuk lehet hogy azért, mert nem szoktam számolgatni őket
(#) Petyaa hozzászólása Okt 17, 2017 /
 
Üdv!

Kíváncsi voltam már hogy mennyibe kerül egy sms küldése 20-as hálózatról.
Kicsit ledöbbentem hogy bizony 50ft-ba kerül még saját hálózaton belül is.

Szerintem azért a pár byte-ért kicsit irreálisan magas ez az összeg.

Aki előfizetéses azoknak is ilyen sok, vagy ott vannak kedvezmények?
(#) pjg válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Én meg Vodás vagyok. Feltöltőkártyás.
Ha hívok valakit, utána jön az sms, hogy még eddig, ennyi a felhasználható összeg.
Többször felfigyeltem már arra, hogy nem is beszéltem senkivel, mégis jön az sms, természetesen kevesebb felhasználható összeggel.
(#) cupika97 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nekem SK-ban O2 hálózaton 0,06 € azaz kb 20ft. De másik kártyámon 20€ havonta és korlátlan hívás, sms, internet van.
(#) pucuka válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nagyjából annyi mindegyiknél kb 38 +ÁFA. (alap díjcsomagban) Nem is értem miért SMS -eznek az emberek. Ennyiért majdnem több mint 1 percet lehet beszélni.
Persze lehet olcsóbb is havi 15000 díjcsomagban, már ingyenes is van. (belföldi hívás SMS)
Nézegesd az aktuális díjszabást.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Nem ártana rákérdezni az ügyfélszolgálatnál.
(#) Norberto válasza pucuka hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Idézet:
„Nem is értem miért SMS -eznek az emberek.”


Zajos környezetben nem lehet érteni, amit mond a másik fél. Vagy vehetünk egy fontos megbeszélést, ahol a telefon nem csöröghet hangosan, mindenkit megzavarva, ellenben el lehet olvasni, amit írtak.

Az okostelefonok / mobil internet nélküli szegmensben még mindig az egyetlen lehetőség a világon az info. továbbításra, ha a hívás valami miatt nem jöhet szóba.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2017
Következő: »»   2799 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem