Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   121 / 208
(#) kaqkk válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 16, 2017 / 1
 
Először "verd agyon és ásd el a macskát " Azután menj be a garszervizbe és mondd el hogy az ablakon keresztül rásütött a nap és ettől felhullámosodott a képernyő , ha elhiszik szerencséd van és esélyes a csere ...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2017
(#) wbt válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Első ránézésre ez a háttérvilágítás előtt lévő 3-4-5-6db fényszóró-homogenizáló fólia gyűrődése. Valószínű, hogy a fém keret egy kicsit deformálódott a kijelzőn. TV szétszed, keret visszahajlít, elméletileg visszasimul. Ha bátrabb vagy, akkor kijelző szétszedése után visszahajlítod, de porra, macskaszőrre, ujjlenyomatra vigyázni. Macskának meg szerezni egy játszótársat.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget! Alszom rá. A macsa kapott még egy esélyt, amikor elkapott egy egeret a lakásban.
(#) kaqkk válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nem lehet hogy ő hozta kintről "ajándékba " a gazdinak ?
(#) jdani hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Üdv. Adott egy 17PW20as táp.
Bővebben: Link A jelenség, hogy nincs jelenség. Még a viszsajelző LED se. Nincsenek feszültségek. Viszont van egy külön trafó benne, a TR803, ez után megvan a STBY 3,3V, és az 5V.
Tipikus hibák szoktak lenni a C878 és C877 kondik, cseréltem, de ugyanaz a helyzet. Tud esetleg valaki még valami ,,tipikus hibát,, vagy megoldást?
(#) Andr3wJ válasza jdani hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Magában csak a táp terhelés nélkül elindul?

De itt egy régebbi hozzászólásom, hátha segít: Bővebben: Link
(#) biowizard hozzászólása Okt 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kerni,amennyiben tudna valaki segíteni.
Problémám:
Vettem egy Toshiba Regza 26AV733F típusú LCD tv-t.Az eladó közölte,hogy volt már javíttatva,hang problémával,(nem volt hang)amit sikeresnek titulált a javíttatás után.Nincs is gond,szól szépen,viszont ki-be kapcsolásnál koppan egyet a hangszóró.Hallani azt is,hogy mikor megy a műsor van alapzaj is.Ez a kisebbik gond.Ami zavaró az az,hogy hajnalban pontosan 2-óra után 1-5 perccel bekapcsol a készülék,(ezt onnan tudom,hogy nem egyszer felébredtem a koppanásra,ami a hangszóróból jön)mint ha időzítő lenne beállítva.Persze a menüben nincs is ilyen opció,csak a kikapcsolásra.Már arra gondoltam,hogy talán szerviz menüben meg van adva,hogy akkor keressen szoftver frissítést a készülék,de szerviz menübe sem tudom,hogy tudnék belépni.Ilyenkor,amikor ez a bakapcsolás történik,felvillan a készenléti piros led és zöldre vált,majd vissza pirosra és egy pár percet(1-2?)alapzajjal megy a tv,hallatszik a hangszóróból a zaj,de kép semmi,majd koppanással ki is kapcsol és csend van.Eddig csak zavaró volt,hogy éjjel pattanásra ébredek,de a múlt éjjel be is kapcsolt a készülék és nyomta a Humor+ adót
Érdekes még,hogy HDMI kábellel van csatlakoztatva a PC hozzá,de ott nincs a már említett alapzaj,mondjuk film nézése közben vagy alap esetben sem,amikor csak a windows asztal látszik.
Ha valakinek van valami ötlete,tippje,hogy mi a fene ez,kérem ne tartsa magában és ossza meg velem.Azt is szívesen fogadom,ha valaki tudja,hogy lehetne szerviz menübe lépve kikapcsolni,ha ilyenkor szoftver frissítést keresne a készülék.
(#) cupika97 válasza biowizard hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 1
 
Nem biztos hogy szoftvert keres, lehetséges hogy a tv adókat keresi.
(#) biowizard válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Koszi a felvilagositast.Erre pl nem is gondoltam. De akkor miert kapcsolt be,ha csak keresi az adokat. Humor+ eddig is volt,tehat meg csak nem is uj ado. Egyebkent is,erdekes megoldas lenne,ha minde uj ado talalatra bekapcsolna.
Szerviz menuben gondolom kikapcsolhato. Vagy nem
Kerestem a neten,hogy lehetne elocsalogatni,de amit talaltam,nem jott be,egy sem.
(#) cupika97 válasza biowizard hozzászólására (») Okt 21, 2017 / 1
 
Nekem mindeggyik TV-ben van automatikus csatorna frissítés, és ki is lehet kapcsolni a sima menüjében.
(#) jdani válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia. A 24V megvan, ha nincs csatlakoztatva a tápra a PL805 - PL812
Sőt, most próbáltam, erről a konektorról lezedve a 3,3Vot csatlakoztattama táphoz, a LED kiviláít pirosra. Gombnyomásra át is vált kékre, de a kép nem jön be, mert hát nincs meg az a 3,3V az indításhoz. Szokott gond lenni a main boardon?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
(#) Andr3wJ válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
400V megvan?
(#) jdani válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
380V volt azthiszem. De ha a 24V megvan, és a Tv bekapcsolna, ha meglenne a 3,3V, akkor ott más gond lehet szerintem mint a táp. Vagy nem?
(#) biowizard válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Köszönöm az infót.
(#) jdani válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Amire azóta rájöttem:

Minden csatlakozó összedugva, kivéve a 3,3Vos kábelek a dugaszból. A visszajelző piros, gombnyomásra átvált kékre, a kép bejön egy másodpercre, madj el is megy, visszajelző is kialszik.

Ugyanez a felállás, de a kivett 3,3Vos kábelekre külsőleg teszek 3,3Vot. Egyszerre kapcsolom be a TVt és adom neki a külső 3,3Vot. Nem világít a visszajelző. (Ha előbb adom a 3,3Vot, és aztán kapcsolom be a TVt, nem fog elindulni)

Akkor előbb a tápot kapcsolom be, majd ráadom a 3,3Vot. A visszajelző piros, de gombnyomásra nem vált át kékre, és nem kapcsol be a TV.

Na ha táppal 3,3V nélkül bekapcsol a TV, akkor kipróbáltam azt hogy, bekapcsolom a TVt táppal, majd a visszajeéző átvált kékre, hogy a TV elindul, akkor adom rá a 3,3Vot. A TV elindul, a kép bejön, és marad is....

Amint elveszem a 3,3Vot a kép eltűnik, a visszajéző sem világít.

Na most ez táphiba, vagy MB hiba?
(#) Andr3wJ válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Elég érdekes.
Invertered hogy viselkedik? 24V mit csinál amikor éppen leáll az egész?
Inverteren a kondik nem púposak?

Ha jól rémlik, mikor bedugod a 230-at akkor egy pillanatra elindul minden táp, és az alaplap megnézi hogy megvannak e a feszek és akkor megy stanby-ra.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
(#) jdani válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Lényeges ez, ha lehúzott interverdugóóval is ugyanezt csinálja?
(#) Andr3wJ válasza jdani hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Vagy az inverteren van valami gond ami annyira megrántja a tápot hogy leáll az egész vagy nem terhelhető a táp ás keresgetni kell mi a gond.
(#) jdani válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Megint egy érdekes dolog. Ugyanazt eljátszodtam mint az előbb, csak most nem külső táppal, hanem a sajátsával.

Tehát minden dugó csatlakozva, de levéve a 3,3Vos ág. Tv bekapcsolom, piros visszajelző világít. Elindítom, átvált kékre, és akkor csatlakoztatom a táp 3,3Vját a MBra. A Tv bekapcsol és megy, a saját tápjával.
(#) feco45 hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Adott egy Hyundai HLH 328855 lcd tv tápegység KLT-432WB.
Nem találok, hozzá rajzot a q1, szétrobbant az rp5-ös ellenállással együtt.
Értéküket nem tudom, kérném, akinek van valami infója a tápegységről segítsen.
Üdv: Fecó

KLT.jpg
    
(#) latyakosa válasza feco45 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
A kék nyíl feletti 8 lábú IC típusát elárulod ?
(#) feco45 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
L6562N
(#) mojzess válasza feco45 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Hello feco45!

Szerintem ez lesz az de nem biztos.

Udv
(#) lelkes amatőr válasza mojzess hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Függetlenül az adott problémától. merülnek fel bennem kérdések a rajzzal kapcsolatban. (képen jelölve) Vagy én vagyok már nagyon elmaradva és nem értem az új technológiát?
(#) Moderátor hozzászólása simi21 hozzászólására (») Okt 22, 2017
 
A Fórumon tilos:
...7/7. A „Flood” illetve a „Keresztbe posztolás”, azaz ugyan azon, vagy nagyon hasonló tartalmak egy helyen többször, vagy több helyen való megjelenítése."
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) feco45 válasza mojzess hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Szia! Nem az de hasonlít elég sok dolgot kitudtam deríteni.
Köszi, Fecó
(#) december13 hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok,

A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Milyen paraméterekkel rendelkező oszcilloszkóppal lehet mérni egy LCD TV-ben az LVDS jelet? Egyáltalán milyen frekvenicájú jel az LVDS? Mivel lehet vizsgálni ?

Köszönöm a válaszokat!
(#) hátor hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok !
Hozzám került egy Samsung UE32F5000AW készülék . A T-con panel hibás benne nem megy a ISL98602 Ic . kicseréltem az alkatrészt , a feszültségek meg vannak csak az 1,2v az 2,4 v
Az Ic 16 lábán egy 19 KOhmos ellenállás van a test és a 16 láb között . Fórumokon olvastam , hogy ilyen esetbe a ha a 1,2v helyett 2,4v van akkor 300KOhm ot kell a 16 láb és a test közzé forrasztani.

az lenne a kérdésem ,hogy a meglévő 19komossal párhuzamosan -vagy ki kell forrasztanom a 19kOhmost és helyette be a 300KOhmost !

Köszi a segítséget előre is !
(#) eyess válasza hátor hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Ha párhuzamosan kötöd , akkor feleződik az érték.Ennek tudatában cselekedj.
(#) vargaf válasza eyess hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Idézet:
„Ha párhuzamosan kötöd , akkor feleződik az érték.”

19 kΩ és 300 kΩ ellenállás párhuzamosan kötve 17,8 kΩ eredőt ad!
Következő: »»   121 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem