Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 14
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Ápr 17, 2017 / 1
 
Arról volt szó, hogy légkeveréses, nem?
Én simán tudtam használni csak felső betéttel és légkeveréssel, amíg megjött hozzá az alkatrész

Azt meg sehol nem mondtam, hogy kaját is kell bele tenni a próbákhoz...
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Az jó de a próbasütés számomra mást sugall.De mindegy is .
(#) dampfl válasza botesz hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Igen a légkeverő megy, még nem volt időm szétszedni.... de a mai napon kerítek rá....

Köszi előre is!
(#) MnTali hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Tisztelt Uraim!
Kérném szíves segítségeteket az alábbi problémára:
Új vasmagos főzőlapot szereltem be az 1000 éves tűzhelyünkbe. Ez a lap csak 3 (ezt találtam egy ismerősömnél) csatlakozási pontos (1-2-4), de a kapcsolótól 4 szál érkezne. Megoldható, hogy valamelyik (a négyből) szálat nem kötöm be?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
(#) granpa válasza MnTali hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Minden további nélkül, csak jegyezd meg, melyik fokozatot nem kapcsolja majd (ezt amúgy is észreveszed ). A nem használt bekötőszálat kösd ki a kapcsolóból (de ne dobd el), nehogy valami bajt okozzon. A kapcsolóállásokat mérd ki, rákötött betéttel, hogy tényleg kapcsol-e (és azt amelyiket szeretnéd).
(#) MnTali válasza granpa hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
1,2,4 fokozatok nem működnek, 3,5,6 igen.
(#) granpa válasza MnTali hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Ha így működik, így marad. Az a lényeg, hogy működjön.
(#) MnTali válasza granpa hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Köszönöm!!
(#) akovacs15 hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Szeretnék vásárolni egy whirpool AKZ6230S beépíthető sütőt. Abban kérném a segítségeteket hogy ezt a sütőt 3 fázisra be tudom-e kötni? A sütő teljesítménye 3650W tehát 1 fázisról túl nagy az áramfelvétel.
A mostani sütőm (Siemens ) is igy van üzemeltetve és sokkal hatékonyabb mint az egyfázisú elődje.
(#) Dino71 válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Üdv! Nem ismerem a konkrét tipust, de szerintem nem lehet. A menüben lehet engedélyezni az áramfelvételt.
(#) granpa válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
A típust nem ismerem, de a villanysütőknél 10-ből 9, 3 fázisra köthető (még a régieknél is). A gépkönyve/ismertetője tartalmazza ezt az információt.
(#) uniman válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Hello! Ez a sütő ilyen...keres másik típust.
(#) granpa válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Csatlakozom "Dino71", "Uniman" kollégákhoz; ez a 10., válassz másikat.
(#) akovacs15 hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot azt mondták hogy lehet 3 fázisra kötni csak keressek villanyszerelőt.
Igazából hátsó kép kellene a mai Whirpool sütőkről ahol látom a bekötést.
Az összes Média Marktba spaniferrel rögzítve vannak a bemutatódarabok a dobozokba.
(#) granpa válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Gépkönyvet kell, hogy adjanak mielőtt megveszed. Bár biztos lehet az alsó, felső fűtőbetétet külön kötni 0-230 V-ra. Nekem egy "antik"-ban (>40 éves) 4 körös a sütő fűtőbetétje.
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Ha csak sütő és nem lehet főzőlapot rákötni akkor szinte biztos hogy egyfázisú ezeknek általában villásdugó van a végükön.
(#) botesz válasza akovacs15 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
3650W az pont kimaxolja a 16A-t egyébként egyáltalán nem nagy.Az összes ilyen.Főzőlaposnál is 2 zóna egy egy fázis és a sütő a harmadik.
(#) capefear75 hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Sziasztok,

egy Siemens főzőlap vezérlőjében beégett egy V23077-A1004-A402 tíusú relé.
http://www.farnell.com/datasheets/27634.pdf
Az égvilágon sehol nem lehet ilyet találni, nincs tippetek, hogy honnan lehetne szerezni, esetleg mivel lehetne helyettesíteni?

Arra gondoltam, hogy finoman megcsiszolom az érintkezőit, de a relé házát roncsolás nélkül nem nagyon lehet kinyitni. Ha esetleg emellett a megoldás mellett döntök, mivel lehet lezárni/leszigetelni a javított relét?

Előre is köszi.
(#) botesz válasza capefear75 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Biztos hogy rossz?Ez olyan atombiztos volt..Whirlpool mosógèp omega tip. Paneljában is ilyen van.HQ elektrinikába nézted?
(#) mandlitibor hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Adott egy fagor k3g51s(w)/hu kombi tűzhely.
A saját feltételezésem az hogy az egyik fűtőszál szakadt lehet. A tünet a következő: Alsó felső sütésnél 180 fokra állitva a sütőt 145-150 fok körül kikapcsol a fűtés. Légkeveréses üzemben a beállított értéknél kapcsolja ki a fűtést.
Abból következtetek erre hogy lassan is fűt fel.
Multiméterrel szakadásvizsgálóval ki tudom mérni a fűtőszálat, csak megerősítésre várok tőletek!
Köszönöm előre is!

Tibor
(#) Gafly válasza mandlitibor hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Én is arra következtetek, és az eltérő hőmérsékletből meg arra, hogy amikor nem megy a légkeverés, akkor másként alakulnak a hőmérsékleti viszonyok a sütőben.
Annó nálam (ugyan más típusnál) az alsó fűtőszál kikötése után is jól lehetett használni, légkeveréssel. Természetesen ott is az alsó szál ment tönkre...
Mérd meg az alsó betétet, ha szakadt, csodaszám alapján rendeld meg. Addig meg használjátok légkeveréssel.
De nem értek hozzá...
(#) mandlitibor válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Pontosan erre gondoltam én is! Csak mielőtt bármit is tettem volna, meg akartam bizonyosodni róla. Mivel én sem értek hozzá...
És köszi a linket
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) botesz válasza mandlitibor hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Ezt egyszerű kiszűrni.Bekapcsolod csak alsó sütésre (ha van) és nézed hogy fűt e.Olyan hogy a beállított hőfoknál előbb kapcsoljon ki olyan nem nagyon van összefüggésben ezzel a hibával,inkáb termosztát hiba.
(#) mandlitibor válasza botesz hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Én is így gondolkodtam az elején. Párom mondja valami nem oké a sütővel, merthogy ami másnál megsül fél óra alatt, neki kell majd egy óra. Vettem hőmérőt, bebizonyosodott hogy nem jó a termosztát, mivel 30 fokkal hamarabb kikapcsol. (hozzáteszem nem mértük több helyen a sütőben)
Egyszer csak mondja hogy hőlégkeveréses üzemben oké, csak roppant sok idő amíg felfűt.
Na ekkor néztem a hőmérőt, valóban jókor kapcsolt ki a fűtés, tehát a termosztát jó lehet.
Talán hőlégkeveréses üzemnél az egyenletesebb hőeloszlás miatt adódhat ki a pontosabb kapcsolás?
Ekkor gondoltam a fűtőszálra, hogy az egyik nem fűt.
Nem tudom csak alsóra kapcsolni, így marad a mérés.

Amúgy mennyi idő kell egy villanytűzhelynek hogy elérje a beállított hőfokot? Tudom hogy sok tényezőtől függ, de átlagban kb. mennyi?
Köszi!

Üdv: Tibor
(#) botesz válasza mandlitibor hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Minél magasabbra állítod annál több de emlékeim szerint maximumon legfeljebb 20-30 perc.Ha jó a betét(megméred vagy próbakábellel kipróbálod) akkor lehet hogy a választókapcsoló rossz.
(#) Geri06 hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy AEG B3101-4-M típusú beépíthető sütőm. Azt csinálja, hogy bármilyen hőfokra állítom teljesen mindegy hova max hőfokra fűt fel. Kérdés mi mehetett tönkre mik a lehetőségek. Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2017
(#) botesz válasza Geri06 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Termosztát hiba.
(#) Geri06 válasza botesz hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia. 2 db ot is ír termosztátnak . A hőfokszabályzó kapcsolót meg ami rá van csavarozva a sütőtér tetejére 4 sarus kis cucc.
(#) botesz válasza Geri06 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
A kapcsolóra gondolok amit elöl tekergetsz.
(#) Atti128 hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy ismerősömé lenne egy Elektrolux EKK603302-es kombisütő. ( a gépet még nem láttam!)
Az a kérdés hogy a sütő óráját át lehet-e kötni? Elmondása szerint az óra nem jól működik a sütési idő vége előtt lekapcsolja az egész sütést de a gép amúgy jól működne.
Óra nélkül is meglenne.

Köszönöm a választ: Attila
Következő: »»   6 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem