Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   55 / 197
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Fémet már öntöttem, látogass el a web oldalamra a 3D nyomtatás gombra kattintva.
WEB oldalam
Nem nagy szám csak még nem tudtam felhasználni valamihez a technológiát.
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 21, 2017 /
 
Ez nagyon jó.
A H-bot-om úgy rajzoltam hogy elég legyen lézerrel kivágni megfelelő anyagból.
Nyilván ezek miatt van jó rossz tulajdonsága a dolognak. Viszont ha rajzolhatnám
az alkatrészeket "szabadabban"....
(#) remiasa hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Már a filamentett is koppintják a kis kinaiak, persze a megszokott gagyi minőségben.
amint sikerül teszek fel képet.
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Van olyan open source szoftver pl raspberry pi -re amivel egy gyantás SLA LCD megvilágításos printert tudnék készíteni?
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Köszi, meg lehet építeni kisebbet mint a w i7? Például raspberry pi2 és csak a hozzá kapható 1920x1080 pixeles kijelzővel?
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
nanodlp.nek van demo oldala talán valahol, de raspira pillanatok alatt felvarázsolható, és
ott látszik hogy minden konfigurálható, a felbontás, expoziciós idő stb..
LCD-vel a fényerő kontraszt a gyenge pontja a dolognak, Azért szoktak projektort
vetíteni mert így lehet akár egy másodperc egy réteg....(Azért ebbe érdemes belegondolni..)
De inkább a két sík felület az ami a buktatója ennek a nyomtatásnak.Különben van számítás
arra hogy milyen felbontásnál mekkora távolságból milyen resinnél mennyi idő kell, ill. a tárgy legjobb felbontása is.

ui.: Szerintem nem éri meg a fáradságot. (Ha ilyen kéne tuti inkább vennék.)
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Letöltöttem az sd kártyára a nanodlp-t, úgy néz ki elindul csak nem tudok vele kapcsolatba kerülni a hálózaton, a nanodlp-network.txt próbáltam beállítani a hálózathoz de pingelni sem tudtam, próbáltam dhcp-vel:
iface eth0 inet dhcp
de a sztatikus ip cím beállítással sem ment az otthoni hálózathoz:
iface eth0 inet static
address 192.168.0.4
netmask 255.255.255.0
#gateway 192.168.0.1
(#) remiasa hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Üdv ,

Egy kérdésem volna ilyet használt már valaki, érdemes megvenni?
(#) HERC válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
bocs de ez már erősen linux/raspi kérdés, nem tudok benne segíteni.
(#) GPeti1977 válasza HERC hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Jó lett a LAN kábel volt rossz átvitelű.
(#) bbatka hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Érdekes alkalmazása a 3D-s nyomtatónak. 50%-os kitöltéssel készült a darab, hogy lebegjen a vízben. A nyomtatót nem én készítettem (Anycubic I3 Mega)
(#) Sinka936 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
20*20*20cm bedméretű prusa i-3 hoz hasonló felépítésű nyomtatóthoz, milyen motorak, motorvezérlőt, nyák-ot, fejet ajánlotok?
Kb. 20-30 ezert szánnék rá.
Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) HERC válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Ennyiért szerintem semmit..
Négy "normálisabb" motor kerül kb. ennyibe.
Vezérlőnek Ramps 1.4 érdemes legalább venni azzal nem lehet nagyon mellé lőni.
1Nm ami kb elfogatható a motornak Nema17. Bár feedernek én áttételest vennék,
azzal már nem lesz gond.
(#) hunagyp válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 23, 2017 /
 
Ennyiből én vennék egy diy kit-et és kitermelném a vasat és elektronikát. Mostanság 40e körül megkapható egy plexivázas kit, a vázat átépíteném és mehet bele a többi motyó.
Mocit a Bővebben: Link-ről szoktunk rendelni, 5-ös pakkban, eu raktáras, 40-50Ncm közötti szvsz doszt elég nyomtatónak, jó minőség, korrekt csomagolásban jön,stb.
Utoljára 20e alatt megállt a pakk szállítással, a nyári alacsonyabb árfolyamokon.
E3d v6 fejből is ki lehet mazsolázni jó minőségűt aliexpressen.
Ramps, mega, driverek, alu fűtött asztal,esetleg egy lcd és vagy octoprinthez raspi, végálláskapcsolók, tyúkbelezés, egy értelmes táp (pl használt atx), összejön bő 30-ra a vége ha kiszámolod.
De jól mondja HERC, 30e-ből cakk-pakk nem jön ki minden elektronikai motyó.
(#) szitko hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok.
Próbálta vár valaki a SunLu PLA filamentet?
(#) bbatka válasza szitko hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1
 
Most vettem néhány tekercs ABS anyagot , de még nem próbáltam. Ránézésre jó minőség. Meglepően sok féle műanyag fajtából vannak szálaik. Eddig csak PLA-val nyomtattam, az ABS új lesz nekem. Innen rendeltem.
(#) HERC válasza bbatka hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Jól néz ki az ára. És ha a színek is tényleg ilyenek akkor legközelebb tuti
vásárolok itt én is.
(#) remiasa hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Készülő nyomtató alkatrészek
(#) bbatka válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
A képen látottól lényegesen kisebb borda volt a feteken. Forró volt, de még meg tudtam fogni. Talán 20s ig ment a 110W terheléssel. Szerintem a ventilátorra nincs is szükség. Nem én fogom használni. Akinek készül az autós kompresszor működtetéshez fogja használni. Nekem ilyenem nincs itthon. Remélem az induktív terhelés nem fog gondot okozni. BYV42E diódák vannak a kimeneten. 200V-ot bírnak. A doboz PLA-ból készült. A 3D-s nyomtatást most kezdtem. A PLA-val kapcsolatban inkább az éghetőségtől félek. Meg lehet gyújtani, igaz nehezen.
Köszi a gratulációt.
Nincs visszacsatolás. Az áramváltó csak a méréshez kellett.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) gerleimarci válasza bbatka hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
A PLA-val az a baj, ha hőt kap, akkor vakarhatod ki a panel a trutyiból. Bővebben: Link

Ahogy látom az árammal nem lesz baj, mert ha jól gondolom, akkor ez egy rezonáns táp.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) bbatka válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Majd mondom a tulajnak hogy ne hagyja kint a napon. Nem gondoltam hogy a PLA-nak ilyen alacsony a lágyulási hőmérséklete.
(#) sonajkniz válasza bbatka hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Azért az a videó egy kissé túloz.
Igaz, hogy az ABS magasabb hőfokon lágyul, de lévén a PLA minimális nyomtatási hőmérséklete 195 fok így a lágyulásához is kell vagy 70-80 fok. Ilyen hőmérsékleten pedig nem masszírozná ilyen boldogan.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? 3D nyomtatót szeretnék építeni. De nem akármilyet 3db CD olvasót szedtem szét amit felhasználnék az X-Y-Z tengelyekhez. Ez eddig oké. Viszont azt nem tudjátok véletlen, hogy hogyan kell ezeknek a motoroknak a 4 pólusát bekötni a motorvezérlő panelbe? Esetleg valami kapcsolási rajzot tudtok adni segítségül? Valamint érdekelne még, hogy az Arduinot azaz Ramps 1.4-et az Arduino 2560-al milyen PC-s programmal tudom működésre bírni úgy, hogy egy programon belül megoldható legyen a modellezés és a nyomtatás is. Van ilyen ingyenes PC-re való program? Válaszaitokat előre is köszönöm! További szép napot!
(#) Ivan93 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szia! A 3D nyomtatásban nincs semmi tapasztalatom, de a CD mechanika nem jó semmire, maximum első cnc gyakorláshoz egy kis plotternek, mivel kb. 45mm lehet a mozgása, és még gyenge is. Szerintem a nyomtatófejet nem is tudná felemelni.
Egyébként bipoláris léptetőmotor van bennük, példa a bekötéshez.
(#) t4nt1zjeee válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszi a válaszod. Viszont a youtube-n elég sok videó van ilyen CD ROM-os 3D nyomtatókból. Nem mellesleg elég jól szuperálnak. Én csak egy kis prototípust szeretnék ezzel építeni. Aztán majd nagyobbra cserélni. De az alap ha megvan hozzá akkor már tudom bővíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok! A RAMPS 1.4 + Arduino 2560 kombóval alkotott 3D nyomtatómat, hogyan tudom összehozni a géppel? Sehol nem találok értelmes leírást, hogy hangolhatom, állíthatom be a rendszert. Programokat esetleg ha tudtok ajánlani szívesen veszem. Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Üdv

Milyen progid van, milyen a bordáskerék osztása, trapézoród vagy menetes szárad van LCD tipusa??
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) t4nt1zjeee válasza remiasa hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ez mennyire számottevő? Egy kisebb prototípust építettem. Rossz CD-DVD olvasók mechanikájából. Most ennek honnan tudjam meg a trapézorsó típusát. LCD nincs hozzá. Csak a beüzemelés lenne a lényeg az Arduinot 2560 összehozni a PC-vel. Az érdekelne kell e valami software-t rátöltenem az Arduinora? Esetleg utána ha összejön a CoM porton a kapcslat akkor a motorokat tudom tesztelni Repetier Host-ba?
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A repetier-Host nem ismeri fel ? át lell állitanod com portot autómatára!

Asztán jöhet a méricskélés mivel nem tudod a motoron lévő mini trapézorsó menetemelkedését!!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
Következő: »»   55 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem