Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   283 / 373
(#) kaqkk válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ezt nem tudhatjuk csak a kialakítástól függ (linsinek -lintengelyek ) majd a próba eldönti
Én most szedem össze az anyagot egy lézergéphez 25mm es lintengelyeken fog szaladni a híd amit 45x45 ös építőidomból és 15mm es linsínből terveztem építeni (a váz 120x30mm építőidom) nem terveztem "gyengére" viszont ha akarom egy kisebb gravírozó vagy fúrófejet is el fog bírni
(#) Massawa válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Már többször irtam, hogy a Dremel nem jo ilyen feladatra még akkor sem, ha betonba öntöd. A motor meg a tengelye gumitokban van azaz a házát akárhogy fogod be a tengely még mindig akár 1 mm-t is elmozdulhat. A Dremel egy furogép csakis axiális nyomásra jo, radiálisra nem. Azaz NYÁKot furhatsz vele, de a marásnál már elöfordulhat ( a terheléstöl fugg), hogy elveszti a nyomot.
(#) morfondi válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
11.11-én akarok rendelni egy korábbi képen mutatott 300 W-os marót a következő géphez. Ez most csak a "tanulópénz", ezen a gépen gyakorlok, és nincs forgács... Ennyiből jó. Meg kibírható a műanyag ára, a kitöltés változtatásával meg erős alkatrészt is lehet nyomtatni.
Amíg meg nyomtat, addig megy a fejtörés.
(#) csatti2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Arra majd figyelj oda, hogy a képen látható maró már jobban melegszik. A kínai gépeken, amikre fel szokták szerelni a befogó egy bordázott alumínium elem, ami a hűtését is segíti, ebből kifolyólag PLA-ból nem nyomtathatod majd a saját befogódat (nem szóltam, ha ABS-t használsz ).
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
(#) morfondi válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Köszi, jó hogy mondtad. Holnap akarom megrendelni, a megérkezés vagy 30-40 nap karácsony előtt, közben.
(#) gerleimarci válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Kb mennyi filamentből jön ki egy ilyen? Csak kíváncsiságból kérdezem.
(#) csatti2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Arra kell majd figyelni, hogy ócska csapágyakkal szokták szerelni. Épp ezért én olyan kiszerelésben vettem, amire még nem tették fel a tokmányt és első lépésként minőségi csapágyakat szereltem fel rá. A tokmányt házi módszerrel is fel lehet rakni (motor megy a mélyhűtőbe, tokmány pedig a sütőbe, gyorsan összeilleszt és kész is a zsugorkötés). Ha nem találsz ilyen verziót, kis méretű csapágylehúzóval leszedhető a tokmány a tengelyről.
(#) morfondi válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ha a kitöltés 35 %, akkor a
Build time: 8 hours 28 minutes
Filament length: 37541.8 mm
Plastic weight: 112.87 g (0.25 lb)
Material cost: 5.19$. (1.75 mm-esből)

De még az apróbb alkatrészek is kellenek, egy nagy és 3 kisebb darabból áll. Sajnálom elvágni az 500 mm-es menetes orsót, de el fogom, mert össze akarom szerelni és tesztelni.
(#) kameleon2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! A formaterv és a megoldások biztosan javítanak a konstrukción, de a műanyag súlya és merevsége - nos arról nem tudok mit mondani. Az előjön majd a gyakorlatban. Szerintem ez e szerkezet könnyebben hajlamos a csavarodásra, deformálódásra. De műanyagoknál értek már engem is pozitív meglepetések.
(#) Sinka936 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Tisztelt fórumtagok!

Gábornak hívnak, az elektronikában járatlan órásmester vagyok, saját készítésű karórákat is szoktam készíteni, az óratokok kimaratása, azonban mostanában elég költséges.
Elhatároztam, hogy készítek egy kis cnc gépet, azonban nem nagyon tudom, hogy hol is kezdjek hozzá, nem nagy gépben gondolkodom, elég, ha a munkapad max 30X30cm-es méretű.
Főként titánium, kerámia, és egyébb keményfémek kimarására, esztergálására használnám.
Megköszönném, ha valaki segítene a tervezésben, illetve az alkatrészek összeírásában.

Tisztelettel: S.Z. Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) kameleon2 válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! Szerintem nem ártana körülnézned a használtgép piacon is. Ilyen anyagokhoz erős "vas" kell. Van olyan cég nem egy, aki árul komplett maró mechanikát - ami felszerelhető utólag léptetőmotorokkal. Én ilyesmit keresnék inkább. De nem lesz olcsóbb szerintem, mint a bérgyártás. Bár ez minőség és darabszám kérdése is. Elsőként szerintem nézz meg pár gépet, beszélj itt pár fórumtárssal, akinek már van gépe. Fusd át a fotókat!
(#) Massawa válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ha már csináltál karorát akkor tudod, hogy a tok legalább 2 munkafolyamat egy marás majd esztergálás ( az üveg befogása, meg a hátlapé). Ezt a két munkafolyamatot csak nagyon nehezen lehetne egy gépen elvégezni, igy legalább két gépre lesz szükséged ahol az eszterga lesz a kihivás, mert vagy nagyon vékony anyagot kell megmunkálni (hátlap) vagy nagyon idomtalant ( az oratok a szijtartoval stb, amit meglehetösen nehéz befogni mindenféle spéci segédeszköz nélkül.)
Ráadásul valamennyi felsorolt anyag a nehezen megmunkálhato anyagok közé tartozik, ami extra kihivás lesz.
Ahogy már a kolléga javasolta nézegess körül, és beszélgess el néhány finommechanikus szakival, és utánna dönts, hogy mit is akarsz. Mindenképpen legyen világos minden munkafolyamat, amire szükséged lesz mielött döntenél. Esetleg menj el oda, ahol eddig csinálták a tokokat és nézd meg hogyan készülnek.
(#) brumbrus hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Üdvözletem!
Érdeklődnék, hogy egy ilyen típusú(OX CNC) mennyire felelne meg alumínium, illetve fa, plexi vágására, marására, 820x1270-es munkaterülettel?

ox.PNG
    
(#) guliver83 válasza brumbrus hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 1
 
Szíjhatással alut nem nagyon tudsz majd marni .
Fára jó!
(#) guliver83 válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Idézet:
„saját készítésű karórákat is szoktam készíteni”

Idézet:
„elég, ha a munkapad max 30X30cm-es méretű”


Milyen óra ez hogy ekkora gép kell?
Mert nekem van egy ékszerésznek készült gépem .
(#) Sinka936 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Idézet:
Milyen óra ez hogy ekkora gép kell?


Mostanában ilyen, ehhez hasonló kisebb asztali órákat is szoktam készíteni.


Idézet:
„Mert nekem van egy ékszerésznek készült gépem”
.

Tudnál feltölteni róla képet?

Köszönettel: Gábor
(#) Zozi85 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 1
 
A minőség attól függ meggyire lesz merev és persze merőleges a maró szerszám. Ma én is próbálkoztam nyákmarással, sajnos az új tűk egyből el is pattantak (made in china) így egy régi használtat kellett előkeresni. Ez már járt acélban és aluban is, mégis elfogadható maradt. A rajzolat nem lett szép, mert túl mélyre martam, nem volt idő felsíkolni az alátétet és inkább biztosra mentem. Ez szerintem egy hobbigépen a simán elérhető minőség komolyabb tapasztalat és finomhangolás nélkül.

Sajnos egy szebb nyákról nem találtam képet a telefonomon.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) Firefighter1 válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ja hogy ez a csunyábbik NYÁK-od??? Lehet én nem értek hozzá és tulbecsülöm.... de összetenném a két melső mancsomat ha én ilyet tudnék majd marni a gépemmel.
(#) Zozi85 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ez elvárható egy hobbi géptől. Ha odafigyelve építed simán lesz még jobb is.
(#) guliver83 válasza Sinka936 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Értem akkor ez neked nem jó, mert nekem kicsi a munkaterület a gépnek.

110x70x70 mm
Pont egy kicsi satu alá lett így megtervezve
(#) morfondi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok! Utolsó próbálkozás a Dremellel, míg meg nem jön az új marómotor.

Vonalzó minta, 0-25 mm hosszú, 5 mm-enként 5 mm hosszú beosztás és az első szakaszban mm-enként növekvő marás, piramistűvel, 0.07 mm mélyen autolevel megvolt, méghozzá elég sűrűre vettem. Meglepődve látom, hogy a minta "biceg". Ezt most a mechanika, az autolevel vagy a Dremel csinálhatja? A hosszak pontosak, de érdekes a mintázat, nem egyforma mély.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) morfondi válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia! Le tudnánk tesztelni, ha átküldenéd a gcode-ot és én is kimarnám.
(#) bbalazs_ válasza morfondi hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Megszaladasnak tunik, tehat feszul egy ideig, hajlik a tu vege, aztan atugrik az uj helyre.
Az elotolasi sebesseggel nem probaltal jatszani? Lassitsd eloszor, ha romlik, probald gyorsitani.
(#) guliver83 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Most épül a CO2 lézer mechanika.
És egy kis teszt.
Mach3 Y tengely 5000 sebesség 5000 pozicionálással.
Bővebben: Link

Itt pedig az X tengely 80-ezres sebességgel és 60-ezer pozicionálással.
Bővebben: Link
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Nem tudom mennyire jó ez a tű, de én soha nem használnék ilyet nyákhoz.
Egy csavart élű gravírtűt inkább .
(#) gerleimarci válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Faja lesz
A digitális képstabilizálást kikapcsolhattad volna, mert szerintem elég zavaró.
(#) Zozi85 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ha szeretnéd leforgatom újra gkódba. Az eredeti sajnos a gépen van azt meg csak sokára látogatom meg. (és nem biztos, hogy elférne a gépeden mert úgy forgattam, hogy elférjen az a3-as nyáklap) Viszont amit a képen mutattál az elég nag rugalmasságot mutat a vázban. Próbálj körbemarni egy nyákdarabot egy lépésben, hogy lecsavarozod a közepét stabilan. Ekkor jobban elő fog jönni az ilen hiba és megkeresheted mivel tudod korrigálni. Mekkora sebességekkel martad?
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 12, 2017 / 5
 
Sziasztok.
Első próbálkozásom CNC gépemmel NYÁK marása.
Elsőre nagyon jó lett, örülök neki.
244 darab WS2812B LED lesz rajta.
(#) Antauri válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szép munka!
(#) emmzolee válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia. a csavart élűre hogy keressek rá az ebajon? Nézelődtem régebben. láttam ilyet, de akkor nem kerestem rá konkrétan. Aztán megpróbáltam Keresni, de már nem láttam.
Következő: »»   283 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem