Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   191 / 245
(#) Cinema válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
A rajza szerint ez az oszcilloszkóp nem földelt, tehát az az ellenállás valahol máshova csatlakozhat.
Végig kellene követni minkét lábának az "útvonalát", hogy hová csatlakoznak és akkor kiderülhet, hogy mitől égett el, illetve mi lehetett az értéke és akkor javítható lesz.

Üdv!
(#) gernerakos válasza Cinema hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Hosszas nyomozás után megtaláltam, és a R55-ös 5,6K-s ellenállás volt az. A földelt kábel valószínüleg utólagos, de hogy miért volt a föld bekötve rajta...
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Cseréld ki, de előtte nézd meg a C32-t ugyanis annak zárlata okozhatja az R55 leégését.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Kicseréltem, működik szépen. Az a kondi nem zárlatos. Annyi gond van még, hogy csak 0,6w-os ellenállásom volt, egyelőre ez van bent, de majd vennem kell ekkora értékben 2W-ost, mert kb akkora volt az eredeti ellenállás. Így csak egy próba idejére kapcsoltam be.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Akkor jó.
(#) AndrisBp válasza mateatek hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Megküzdöttem az RFT EO-213 osztóinak forgó kapcsolóival. A megoldás az volt, hogy kontakt spray oxid oldót injekciós tűvel bejuttattam és tekergettem ide-oda. Ezt többször megtettem, majd a végén szintén injekciós tűvel izopropil alkohollal átöblítettem és finoman kiszárítottam sűrített levegővel. Ahol hozzáfértem ott a kis porvédő műanyagot leakasztottam és hátra húztam. Sajnos mindegyiknél nem lehetett. Az eredmény elég jó lett úgy tűnik. Megszűntek a kapcsolási hibák. Létezik ennek a spray-nek egy olyan változata ami kenőanyagot is tartalmaz, de nem mertem belefújni.
Amikor levettem a készülék alsó burkolatát akkor találtam egy darab átkötő drótot leesve, de fogalmam sincs honnan származhat. Eddig nem vettem észre, hogy valami nem működne miatta, bár lehet, hogy nem is próbáltam minden funkciót.
Létezik az, hogy ez 1983 gyártású műszer? Valami olyasmit láttam egy plaketten a hátulján.
(#) mateatek válasza AndrisBp hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Idézet:
„Létezik az, hogy ez 1983 gyártású műszer?”


Lehet. 1991-ben már NDK sem volt.
(#) Allitolag666 hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy lo-70-es szkóp szerintetek oszcilloszkóp kezelés gyakorlására jó, mérésre mennyire alkalmas? És esetleg még annyi, hogy mekkora a hátárfrekvenciája, mert arról nem találok semmit?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) pucuka válasza Allitolag666 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
25 Hz - 1 MHz között mérhetsz is vele.
Bővebben: Link
Igaz oroszul van, de gugli fordítóval megoldhatod.
(#) aki.baki hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Üdv
Kellene némi segítség. Van egy Gould 2 sugaras digitális szkóp . A hiba jelenség az függőlegesen csak a cső felét használja. Mit nézzek meg először? Mindkét sugáron ugyan azt produkálja. Csak a fele képernyőt használja mintha középen vissza fordulna a sugár.
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Először a tápfeszültségeket ellenőrizni, ha itt jó, utána Y csatorna az elektronkapcsolótól a végfokig. Innen már mindkét csatornának egy erősítője van, tehát ha mindkettő rossz, az a hiba a közös egységben lesz.
ui. Ez teljesen digitális, vagy analóg-digi?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Ez kinézete alapján régi, alapból analóg szkóp, kiegészítve digi tárolóval. Erre érvényes amit írtam előbb.
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Egyelőre elakadtam a műszerem csak 600V-ot tud mérni.
(#) aki.baki válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Ez egy másik Gould szkóp tápja? https://www.vintage-radio.net/forum/attachment.php?attachmentid=140...186848
Ez a bemenőfokozat .
https://www.vintage-radio.net/forum/attachment.php?attachmentid=276...461579
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az Y kimeneten +- 20V, és 170V , ez a lényeg, mérhető.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
üdv
A következő van. Nincsen a trafóról külön táp kivezetés a csőnek csak a fűtés megy a trafóról.
Van viszont egy inverter benne aminek az egyik kivezetése lehet, hogy a cső nagyfeszültségét adja.
6 tranzisztor az y erősítő.
Sajnos a mérnököt akasztani kéne mert szerelhetetlen az egész szkóp.
Egyelőre elakadtam. A vízszintes pozíciónál a két teljesítmény tranzisztoron tudok feszültséget mérni. Értéke +150 -150V között változik. Az Y erősítő tranzisztorán ugyan ezt megtettem ott 0-100V a változás. Az elképzelhető , hogy a csőben belül elengedett a láb hegesztése?
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Inverter adja a nagyfeszültséget.
A TR404 és TR405 kollektorán mérted a +- 150 V-ot? Nincs bemenő jel, bemenet GND re állítva -ha van ilyen- és pozíció gombbal alsó és felső véghelyzet között mozgatva van +- 150 V? Az Y erősítő melyik tranzisztorának melyik pontján van 0-100V?
Esetleg rossz helyre tetted a multiméter testpontját, -150V nem lehet, Y erősítőn -20V a minimum.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Igen az ami csinálja a gyorsító feszt, meg a fókuszt.Abból van leosztva a feszültség. Majd kirajzolom hogyan néz ki. Meg teszek fel képeket is.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Nem ez a lényeg, ha van rendesen vonal, a nagyfeszek valószinűleg jók.
(#) aki.baki válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A kepek.
(#) aki.baki hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Kicseréltem a bc182-212 párokat 2db-ot és kicseréltem a bf258-ak 2db ellenállások mérve jók.
De ugyan az a helyzet. Felső részbe nem pozicionál de ha teszek a bemenetre jelet azt kirajzolja a félképernyőn rendesen. Érdekes jelenség. Több ötletem nincsen.
(#) Cinema válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Nem zavarja véletlenül a közelében lévő hangszóró, vagy más mágneses anyag?
Mert a sugarat eltéríti a mágneses tér, az elektromágneses tér is zavarhatja. (Ezért van némelyik készülékben az kis trimmeres tekerő, amivel a sugarat vízszintesre lehet állítani, a helytől függően. - Ezt az áramkört iktasd ki, míg javítod a készüléket.)
Hacsak nem sérült meg a készülékben a katódsugárcső szállításkor, vagy hirtelen erős odaütődés valamihez, leejtés miatt is elmozdulhat az elektróda-rendszer a csövön beül és akkor annyi, az nem javítható.

Üdv!
(#) Allitolag666 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Azt olvastam, hogy a bemeneti impedanciája az LO-70-nek 100kOhm ellenétben az általános 1MOhm-mal. Ehhez kell valamilyen különleges mérőfej?
(#) aki.baki válasza Cinema hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Nincs mágneses tér a közelében. Ami a sugár vízszintesre állítható működik. Azzal nincsen gond. Nem dobáltam és 0 az eshetősége annak , hogy leszakadt ez elektróda kivezetése. Ha esetleg anyag elgyengülés okozhat ilyet akkor talán. De amikor a bemenetre jelet akasztok azt nem jelezné ki rendesen. De az is működik . Olyan mintha a függőleges helyzet állító potmétert tekerve a cső közepén visszafordulna a kijelzés. És van a potméter tekerésénél egy holtjáték amikor nem történik semmi láthatólag. Mindkét sugárral ez csinálja. A két sugarat lehet egymástól külön mozgatni ha bekapcsolom a 2 sugarat.
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Az Y csatorna differenciál erősítő, végtranzisztorok kollektorán egymással ellenkező feszültségnek kell lenni bemeneti jel nélkül, pozíció tekerésekor véghelyzetek között.
Ezt is olvasd.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) berkesandor hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Van egy RFT EO 213 szkópom.
A "B" csatorna képe kicsit zavaros, kivétel az 1 V és 0.1 V állásban, a forgó kapcsoló hátsó felének koszosságára gondoltam első körben, ezért ezt többször befújtam, kimostam, kiöblögettem, de igazából nem változott semmi.
Valóban ez a okozhatja a problémát, vagy valahol máshol keresendő a hiba?
Előre is kösz !!
(#) aki.baki hozzászólása Nov 29, 2017 /
 
Itt az Y eltérítő Gould 4100 oszcilloszkóphoz.

skopesym.JPG
    
(#) nagym6 válasza aki.baki hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Közép pozícióra állított függőleges pozíció poti állásnál kellene a tranzisztorokon mérni összehasonlítással a párokon. Tehát a 2 db. BC182, 2 db. BC212, és a 2 db. BF258 egymással összehasonlítva. Ez előtt még valószinűleg van közös fokozat az elektronkapcsolótól eddig.
Következő: »»   191 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem