Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   273 / 312
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Monitor műtét
Amit műtök, nagyon hasonlít ehhez, de a tápegysége más elrendezésű, több a kondi és kicsit zsúfoltabb.
(#) pipi válasza erbe hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Hali!
Én tartok az első panelból itthon, gyorstesztre nagyon jó, jumpert átdug a felbontásnak megfelelően és rögtön eldönthető hogy az lcd panel bűnös-e, illetve ha elég a vga bemenet, akkor kis munkával belebarkácsolható a monitorba, ha a vezérlő rossz. A munka nagyobb része inkább a monitor előlapi gombok rámacerálása a vezérlőre.
A második/harmadik elődjét (v29-v59) is használtam már, két monitort alakítottam át, igaz a monitor hátát a csatiknak megfelelően igazítani kellett, de sokkal olcsóbban lett monitor(mellesleg analóg tv is, pl settopboxxal már jó), mintha megvettem volna tizenhuszonért a gyári vezérlőt.
Ez a két utóbbi meg már a dvbt digit adást is tudja, a Z volt nálam, működött, a műsorújság kezelése gyenge volt, csak az aktuális műsort jelenítette meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
1. Nem magamnak javítom.
2. Az ismerősöm nem túl rég vette a bolhán 9000.-ért. Ugyanennyiért buherálnék bele másik vezérlőt, inkább megint elmenne a bolhára.
3. Számítógéphez kell, TV-nek ott van neki fél szobafalra való. ~102 csatornával.
(#) BlackForce válasza erbe hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Az van,hogy 3.7 dolcsiért nem érdemes javitgatni a vga panelt,és ha monitor javitással foglalkozol,akkor nem árt legalább egy elfekvőt otthon tartani,ha más nem gyors tesztre,amikor nincs más tipped.
A másik két panelt pedig csak azért tettem közzé,mert érdekesnek tartom és hátha még valaki kedvet kap monitort tv-re bőviteni nem nagy pénzért,(hogy azt ne mondjam,sok mai tv-be is beépithető és olcsóbb mint az esetleges eredeti).
(#) Szammer hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy SAMSUNG SYNCMASTER 913BM monitorom. Hosszú állás után elővettem és bekapcsolás után egy vízszintes fekete csík van rajta kb. középen és 1-2 pixel széles lehet, egyébként tökéletes. Mikor eltettem, teljesen jó volt. Érdemes nekiesni a javításnak, vagy kuka?
(#) ntivi hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok egy LG 19" monitorral van gondom, minden elkót cseréltem kivéve a nagyfesz puffert.
Szóval a táppal az a gond, ha az 5V részt terhelem kikapcsol a táp. A terhelés egy 12V 5W izzó.
- Alap feszültségek 5V-os ág 4,7V és 12V-os ág kb 18-20V.
- 12V terhelve 20-ról leesik 10-re, úgy tudom a 4,7 ilyenkor felmegy 5.2V-ra.
- 5V terhelve azonnal kikapcsol pedig ez kb csak 1 amperos terhelés
- Tápvezérlő ic FAN7601
- schottky diodák cserélve
- optocsatoló cserélve

Mivel a 12V-os terhelést bírja ugyan azzal az izzóval az 5V-ot nem, úgy gondolom nem a primer körben lesz a hiba mert akkor a 12V-nál is kikapcsolna. Akinek van ötlete mit csináljak vele, ne tartsa magában. Itt egy 90%-ban ugyan olyan kapcsolási rajz.
Bővebben: Link
(#) ntivi válasza Szammer hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Kijelző hibás tehát kuka.
(#) pipi válasza ntivi hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Hali!
Mindkét ágat terhelve mit csinál?
(#) Chipmunk1960 válasza uniman hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Most 150€ -ért is van, igaz nem FLIR. Kacérkodok vele, mert nekem is tetszik....
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2017
(#) zoli0078 válasza ntivi hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Szia,

Nem biztos de nekem a 18-20V-os feszültség a 12V-os ágban kicsit soknak tűnik és az se annyira rendeltetésszerű, hogy szinte a felére leesik a feszültség.
Ahogy a kapcsoláson láttam elméletileg az 5V-ot figyeli és arra szabályoz tehát ha a 12V-ot terheled akkor még mehet a táp mert az 5V az "stabilan" meg van.
Szerintem érdemes volna a primer puffert is kicserélni.

Üdv
(#) ntivi válasza zoli0078 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Megpróbálom csak most nem volt időm, én is úgy gondolom ahogy mondod. Engem is zavar ez a 20V körüli érték, de betudtam annak, hogy a legtöbb inverteres monitor tápban nem ritka a 16-18V. Van egy tápvezérlőm is hozzá, kondi csere után azt is kipróbálom.
(#) durbincs hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Adott egy Medion 22" TFT monitor. L22BW
Pár napja a bekapcsolás után a háttér világítás folyamatosan villogott. eleinte, ha a feje tetejére állítottam akkor "meggyógyult" de most már ez sem segít.
Szétkaptam, de az inverteren nem találtam felpuffadt kondit.
Tudnátok segíteni hol keressem a hiba okát?
(#) erbe válasza BlackForce hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Nem foglalkozok monitor javítással, csupán időnként beesik egy-egy ismerős, hogy... Néhány hullám van, de azokhoz nem nagyon érdemes nyúlni. 17"-os vagy csupa kólaragacs a belseje...
Épp azért kérdezősködök időnként, ne nekem kelljen órákat eltölteni vele (megy az így is).
Annak sincs értelme, hogy bekészletezzek magamnak elfekvőre alkatrészeket, ami néhány év után megy a hulladékba.
(#) ntivi válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Megoldódott, valószínűleg a TL431 és az optocsatoló környékén lévő smd ellenállásokkal volt a gond.
(#) kzozo hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Sziasztok. Samsung Smart TV nem szeretném ha automatikusan frissülne. Az opciót ki is kapcsoltam, de ennek ellenére volt amikor bekapcsoláskor azzal az üzenettel fogadott, hogy a TV szoftvere frissült. Arra gondoltam, hogy a router-ben létrehozok egy szabályt, hogy a frissítő szervert ne tudja a TV elérni. Esetleg tudja valaki az oldal nevét vagy IP címét, ahol a TV frissítéseket keres? Köszi.
(#) ntivi válasza kzozo hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Én tiltanék minden internet elérést a tv-nek és csak azt engedélyezném amit használni akarok, pl youtube. Mire használod a tv-t interneten?
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Újra elővettem a Samsung 22"-os monitort. Úgy döntöttem, már csak tanulás, kísérlet kedvéért is nekilátok a ledesítésnek. Mikor szétszedtem, akkor láttam, hogy jóformán semmiben nem hasonlít a korábban olvasott példákhoz. Az LCD panel alatti teljes teret kitölti egy tömör 6 mm vastag, valószínűleg polikarbonát tábla. Alsó-felső szélén két alu vályúcskában van a két-két 3 mm vastag cső. Összesen ennyi helyre tudom bepréselni a LED csíkokat. A vályú 6 mm széles, a LED csík 8. Ha elhagyom a vályút, akkor is csak két csíkot tudok berakni, egyet a lap élére merőlegesen, egyet párhuzamosan. Még akkor is az egyiken az alsó fehér lap részben takarná a LED-eket a másiknak meg be kell hajtani a szélét a sarokban. A lapból 1 mm-t le tudok vágni, mert annyi kilóg a tábla alól, az elég is. 478 mm hosszú szalagot tudok befektetni. Gondolom 1-1 szalag ~18 W-tal nem lenne elég, a leírtak szerint 2-2 meg 36 W lenne, abból lehet dimmelni. A csövekkel normál üzemben 31-32 W-ot vesz föl.
Korábban, mikor tárgyaltunk róla, nem írtam, hogy még a táprésze sem szokványos. Nincs rajta 5 V, azt a videovezérlő maga állítja elő. 13,5 V-ot írnak a csatlakozóhoz. Kikapcsolt állapotban 14,26 V, bekapcsolás után 11,78. Megkerestem, az inverter vezérlő IC-je kapcsol egy tranzisztort, az zár rövidre a TL431 körében egy 22 kOhm-os ellenállást. Ez a 11,78 V nekem elég is lesz, ebből biztos le kell venni még a szabályzással a LED-eknél.
Ha egyáltalán a végére járok valaha.
(#) BlackForce válasza erbe hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Vannak 4mm-es led csikok.Olyat szerezz be.A többit itt megtalálod (olvasd el,hiszem minden érthető lesz):
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_7829.html
Már túl vagyok több mint tiz monitor ledesitésén,azóta mind műkszik problémamentesen.
Ha esetleg kell még segitség,nyugodtan irj
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) ColT hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Hello,

Tapasztalatot keresek, valaki javított már LG 22EA53VQ monitort, vagy hasonlót?
A jelenség, hogy bekapcsolás után a scaleren levő (külső tápos a monitor) TI 31A - nem találtam adatlapot - IC elkezd forrni, a mellette levő 6,8 ohm/1W ellenállás társaságában. Egy idő után a LCD-re ragasztott nyákról egy tekercs ziziegése hallatszik, ilyenkor szétesik a kép, monitor lekapcsol, majd vissza, és kezdődik elölről.
A scaler elég egyszerű, és nem melegszik rajta semmi más. A LCD vezérlésen melegszik egy kettősdióda, és egy tekercs (ez zizeg).

Ha valaki tudna tippet adni, mi okozhatja ezt, azt megköszönném... Oké, valami kezd zárlatra menni, de sokat segítene, ha nem vakon indulnék el
(#) ColT válasza ColT hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
A melegedő kettősdióda egy KJE ZD feliratú, valószínű BAV 99 schottky.
(#) uniman válasza ColT hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Hello!
Eközben mit látsz a "képernyőn"? A LCD panel COF chipjei közül egyik sem forrósodik?
Volt dolgom ezzel a monitorral: Bővebben: Link
(#) ColT válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Széteső, csíkozódó képet, ami hirtelen helyreáll, majd pár ilyen után lekapcsol a monitor.
A LCD vezérlésén (ami a LCD-re van ragasztva) csak az említett dióda (D3), és mellette a nagy tekercs forr.
A scaler olyan, mint a képeken, azon az IC102 melegszik - LCD-vel jobban, anélkül kevésbé.

Köszi
(#) uniman válasza ColT hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Az "IC102"...
(#) ColT válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szerintem nem az lesz a baja - a LCD-n a D3 és a mellette levő nagy tekercs körül lehet a gond. Legalábbis, nekem úgy tűnik, az LCD-n levő hiba miatt forr fel az IC102. Az IC103 ugyanakkor nem melegszik, tehát az 5V-os ágon lesz valami zárlat közeli.
(#) uniman válasza ColT hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Igen, valószínű...majd előkeresem a törött lcd-jéről levágott cuccot. (Most másféle LCD-vel működik)
Addig is leírhatnád mi a típusa a kijelzőnek...
De, ha egy COF chip zárlatos és forró, akkor az "nyeli" az áramot...
(#) ColT válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Köszi!

A LCD LM215VF3

Nem tudom, van-e COF még a LCD-n lógó panelen túl, pl. az onnan az üvegre menő flexikábelen - ami az LCD-n levő NYÁK-on van, ott semmi nem meleg, csak a tekercs, és a kettős dióda.
Ha lesz egy kis időm (holnap-vas). keresek tekercset, és Schottky diódát, ami jó lehet a BAV99 (?ha az) helyett, aztán próba.
(#) ColT válasza uniman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Bővebben: Link
A képen a melegedő tekercs és dióda az LCD-n levő NYÁK-on.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Van egy régi Dell LCD monitorom, és ha készenlétben megkapja a jelet, akkor legalább fél percig csak bambán villog rajta a sárga LED, mire végre el tud indulni! (De ha egyszer elindul, akkor már stabil.) Paraméterei is már eléggé leromlottak, ugyanis 100% kontraszt és fényerő beállítás kell, hogy jól látható legyen a megjelenített tartalom (egy játék sötétebb esti pályája már nem is látszik rajta).
Szóval a kérdés az, hogy szerintetek gyengülhet a tápja? Valamint nagyjából meddig bírhatja még így?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) BlackForce válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szedd szét,és vizsgáld át a kondikat.
Nagyon táp kondi hibára húz a dolog.
(#) 444Tibi hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
LG 22MP48 IPS LED monitor, tegnap vettem használtan.
Hiba: a pc indításakor nem kapcsol be, csak mikor már az operációs rendszer tölt be. Vagyis a BIOS nem látható. Másik monitorra, tv-re dugva a pc-t, természetesen indulásnál bejön a BIOS, de ennél az LG-nél nem. Mintha csak a fhd felbontásra indulna el. A pc-n 2 oprendszer van, egy win10 és egy Linux Mint, fejből tudom mikor kell melyik gombot megnyomni hogy vagy a win, vagy a linux induljon, mert ezt a választómenüt (GRUB) se jeleníti meg a monitor. Az oprendszerek indulásakor kapcsol csak be.
Mégegy, van egy külső hdmi Miracast adapterem, ezzel sem működik a monitor.
HDMI-DVI átalakítóval használom, mert nincs natív hdmi bemenete, lehet ez okozza?

Bármi ötlet..?
Következő: »»   273 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem