Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1459 / 1676
(#) StefuPeti válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Szia. A programot a barátom írta. Az én érdemem a karácsonyfa megtervezése, és a CNC gépemmel a legyártása volt. Beszéltem a barátommal, nagyon szívesen megosztjuk veletek PIC programot.. Nem tudom, hogy kell cikket írni ide. Nem kell nagy kapcsolásra gondolni, egy nyomigomb a PIC bemenetére, ezzel lehet 11 féle effekt közül választani. Egyik kimenetre pedig "sorban" felfűzve a LED-ek, és ennyi. A PIC-k 27 % ig van tele, szóval még fér bele többféle effekt.
(#) Frankye válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A cikkírás nem egy nagy "kunszt", nem sokkal bonyolultabb, mint Word-ben megírni egy dokumentumot. Ha kell, szívesen segítünk.
(#) jethro válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Profi,jár pont!
(#) lacika1 hozzászólása Dec 22, 2017 / 1
 
Sziasztok! éÉn ezt építettem tegnap: Bluetooth hangfal, 2*5W Bluetooth USB MICRO sdSD card olvasóval mp3 lejátszó rádiós 5800 mAhH peres a -s, erősítő és a btBT modul is.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Azért a képek már "agysebészeti" mutatványokat igényelnek
(#) lacika1 hozzászólása Dec 22, 2017 / 1
 
Elnézést itt vannak a képek is
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Egyáltalán nem, miután rájöttél hogy adott méretű kép illeszthető csak be az oldalméretnek megfelelően, illetve nagyméretű képet úgy tudsz egy adott szövegre (szóra) kattintva megjeleníttetni ha létrehozol oda egy plusz hivatkozást. A többi már tényleg csak egyszerű szövegírás, amit nyilván nem ott kell megírni hanem előtte a gépeden, huszonnyolcszor átolvasva, és ha jónak ítéled akkor csak be kell oda illesztgetni, én bekezdésenként szoktam.
(#) pjg válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 1
 
Betette a lábát a Mikulás? Átírta a betűket pirosra.
(#) kiborg válasza pjg hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Ha megnézed a videóját, akkor ott is ráférne némi korrektúra. Következetesen nem úgy hív dolgokat amik valójában azok amik. Némi odafigyeléssel és pontos megnevezéssel élvezetesebb videót tudna csinálni.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) Elektro.on válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 2
 
Kezdtetnek nem rossz.

De a "Q.C. Passed" mint modul típus?

Nálam ez a Qualty Check - Passed -et jelentené inkább.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) lacika1 hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Tudom, nem úgy hívok dolgokat, ahogy kellene, de még most még csak hobbiból csinálom művelem az elektronikát. Ffél_éve semmit nem értetem hozzá. Eez a 2. olyan videóm, ahol elkezdtem beszélni is a dolgokról. Szóval van még mi tanulni, de amit idáig tanultam, azt egyedül tanultam, vagy csináltam. Minden féle segítség nélkül yutub Youtube videóból, vagy innen a szedtem össze, hozzászólásokból.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Moderátor hozzászólása lacika1 hozzászólására (») Dec 22, 2017
 
Az igen dicséretes, hogy tanulsz, lelkes vagy, figyelsz, de a helyesírásra is szánj egy kis időt, légy szíves!
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Ugye ha le lenne írva rendesen, akkor nem kellene próbálgatással, meg szájhagyomány útján kitalálni...
(#) zsozso72 válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Szia! Semmi gond azzal hogy kezdő vagy mindenki így kezdte,kivéve páran akik így születtek. Ha egy tanácsot megfogadsz mielőtt bármi féle videót feltennél előtte nézd meg jó sokszor,én személy szerint alig értem hogy mit mondasz. És ha lehet használj érthető kifejezéseket,és jó szögből kamerázz ahonnan jó lehet látni hogy mi az amit épp bemutatsz.
Üdv.
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 5
 
Skori barátom LED-es gyertyái működés közben:
Bővebben: Youtube
(#) kocsgab002 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Nagyon bitang. Jól látom, hogy az adó és a vevő nyákja ugyanaz?
(#) killbill válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Idézet:
„Qualty Check - Passed”

Mármint Quality Check Passed? Ha már kötekeszel (jogosan), akkor csináld hiba nélkül!
(#) Elektro.on válasza killbill hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 1
 
Igazad van, bocsi!
Tabetről írtam, könnyű mellényúlni.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) zolee1209 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Sőt, a repeater-é is!
(#) don_peter hozzászólása Dec 22, 2017 / 7
 
Remélem még nem hajtotok el a fenébe az időjárás állomásom miatt, de kezd össze állni és egyre jobban tetszik a technika.. Mutatnék még pár képet, és 2 videót is.
Ígérem tetszeni fog..

A két videó:
1. DPTP System - Időjárás állomás beltéri
2. DPTP System - Időjárás állomás intro

Kíváncsi vagyok a véleményetekre..
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2017
(#) eSDi válasza don_peter hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Cool Spot!
(#) wbt válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 23, 2017 / 1
 
Ez nagyon látványos! (...és végre egy igazi műszerész, akinek 3 keze van; egy kezemen meg tudom számolni az ilyen szerencsés ismerőseimet, mind a 14-et)
Mennyi az adó fogyasztása?
(#) zolek hozzászólása Dec 23, 2017 / 1
 
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

JPA250.jpg
    
(#) zolika60 válasza zolek hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Áldott karácsonyt neked is. A jobb oldali biztosítékon mi célt szolgál az az ellenállás?
(#) sargarigo válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Mivel párhuzamos a biztosítékkal, így csökkenti annak ellenállását
Gondolom nincs kiégve a bizti hogy azzal legyen megpatkolva...Ugye nincs?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Csak mérésre/élesztésre/dekorációra van ott
(#) dokidoki válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Nyugalmi áram beállítására (szerk: megméréséhez) kiváló megoldás... Mivel nagyteljesítményűnek látszik az erősítő, engem már az Urbán féle Quad óta zavar az L vagy T idom, mint hőközvetítő szerelőidom, ez esetben meg 1mm ALU lemeznek látszik. Nem érdemes túlhajtani így.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) zolek válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Üdv. Most nincs funkciója . Jó kis erősítő, más tranzisztorokat próbáltam bele nem BF-ek vannak benne ezért a nyugalmi áramot mindig újra kellett állítanom . Még van egypár ami bf tranzisztor hoz közeli értékű úgy hogy addig még marad.A másikat már többször használtam hajlítgatva is volt
a lába letört ezért nincs ott.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) zolek válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Üdv. Ha jó a borda és az idom közti kapcsolat + ventilátor , akkor majdnem olyan mint ha bordára szerelnéd .Mivel én is tartottam tőle ezért a védelmet is próbáltam hozzá igazítani , keresni, össze illeszteni ezért nem lehet tulhajtani.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) madzagos hozzászólása Dec 23, 2017 / 7
 
Üdv mindenkinek!
Sikerült össze hoznom a legújabb órámat.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
Következő: »»   1459 / 1676
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem