Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   469 / 577
(#) tdi75 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Szia! Jó de hogyan tudom letölteni a videót?
(#) hobbyjani válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
A guglin keresd meg a Savefrom.net odalt.
(#) ic20 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni r5932-es videoton rádiónál hogy lehetne újra hangolni, mert csak Kossuth rádiót fogja és másik rádiót nem ( tudom az urh ja az mainak nem felel meg már sávtartomány miatt) . ( Minden cső jó benne tesztelve voltak és mennek benne ) . Kapcsolási rajz hozászolásom alján van.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) Gafly válasza ic20 hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
Ritkulnak a középhullámú adások
Rendes antenna és föld van?
Este/éjszaka sem jön más adó?

De álljunk megy pillanatra. Milyen rádió is ez?
Csöves is, sztereó is és tranzisztoros is?
Fénykép van róla?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) OFK válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
Igen, csöves is és tranzisztoros is!
Bocs, hogy belekotty.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 2
 
radiomuseum

patina
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) hobbyjani válasza ic20 hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
A középfrekvenciás trafók AM részlegén lehet el vannak hangolódva,ezt egy 455 khz-es szignállal lehet újrahangolni,ha nincs, meg lehet próbálni egy AM szuperrádióval (pl . egy táska,vagy zsebrádió,régebbi fajta),amiből ki lehet venni a KF 455-ös jelt.
(#) hobbyjani válasza OFK hozzászólására (») Jan 21, 2018 1 / 1
 
Hibrid rádió,de a logikának telyesen ellentmond,pont forditva van,általában a végfok kellene csöves legyen a HI FI rádióknál ,mert szebben szól és a RF tranyós mert jobban birja a nagyfrekiket.
(#) ic20 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Nagyon szépen a köszönöm a segítséget . Esetleg valaki be tudná jelölni rajta a 455khz részt hogy melyik tekercs lenne ? Előre is köszönöm .
(#) hobbyjani válasza ic20 hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 1
 
L79,L80,L110,L111
(#) Gafly válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Köszönöm, ez nekem teljesen kimaradt...
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 21, 2018 / 2
 
Mai szemmel. Ha jól megnézed, csupa Ge tranzisztor, a saját idejében nagyfrekis tranzisztort elég nehéz volt beszerezni. A jól bevált csöves rész pedig már évek óta készen volt, ugyanezt a hangteljesítményt csövekkel jóval drágábban lehetett volna biztosítani. Így is egy igen drága rádió volt.
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Akkor érdekességként megjegyezném, hogy ennek az elődje az R4932 az egyetlen teljesen csöves magyar sztereó rádióerősítő. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) _BiG_ válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Olvasd el a linkelt oldalt: "Germánium félvezetőkből felépülő sztereó dekódere van."

Tehát nem teljesen csöves. Magyarországon, tudtommal, nem építettek teljesen csöves sztereo rádiót. Az már nagyon drága lett volna.
(#) gyuszo válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ez valóban igaz,az első sztereó rádió , ami csövekkel van még szerelve. A dekódere valóban germániumos.
Mint az NDK-ban készült Capri és Capriola.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) ronin75 válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Építettek sztereo csövest, igaz nem közcélra. Bővebben: Link
Valamelyik RT-ben talán még benne is volt a csöves sztereo dekóder.

Létezett még az R5700, igaz ennek is csak a végfoka sztereo.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) gkari válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Bizony, RT 1968/11.- ben van a leírás. Tudtommal néhány nagyon FŐ-ettársnak készült ilyen stereo-Pacsirta - zeneszekrény (egy ilyent pár éve még láttam az egyik Fő-utcai vendéglőben tálalónak átalakítva).
(#) Hetope hozzászólása Jan 21, 2018 / 1
 
Csak úgy mellékesen megjegyzem hogy emlékeim szerint a csöves rádiók többsége 480 khz-es középfrekvenciát használ.
(#) gkari válasza Hetope hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Hát nem egészen, a magyar csövesek AM KF frekvenciája: 473,6 kHz, FM KF:10,7Mhz, később jöttek az AMKF 455kHz-es kerámiaszűrők.
(#) Gafly válasza gkari hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Idézet:
„egy ilyent pár éve még láttam az egyik Fő-utcai vendéglőben tálalónak átalakítva”

És akkor még örülhetünk, hogy legalább ebben a formában megmaradt.
(#) gkari válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Azért "egyszerű" Pacsirta rádió van még elég sok; ma is éppen egyet javítottam, egy meg állandóan szól a műhelyben, egy meg felújításra vár.
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Volt elég tranzisztor a germánum koszakban ami birta a VHF-et is,például az AF 106 ,220 MHZ-t bir,előszeretettel épitették be a tévé tunerekbe.Az URH-nak pedig elég az orosz P403-as amit akkoriban könnyen be lehetet szerezni
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) hobbyjani hozzászólása Jan 21, 2018 / 2
 
Most szereztem egy román Maestro nevezetű rádiót aminek a rajza nagyon hasonlit ehez a Videotonhoz,de a nagyfrekis része tranzisztoros méghozzá germánium.Nincs benne a sztereódekoder,annak idején azt külön meg kellett venni és belészerelni,aki nem értett az elektonikához az fizetett még reá egy csomó pénzt
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) fecameca válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Én is akartam dekódert építeni annak idején, nem is sikerült a sok rezgőkörrel. Most már csak 1 IC. Vagy autórádió roncsból kifűrészelem nyák - kal együtt.
(#) hobbyjani válasza fecameca hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Én a kinai filléres zsebrádiót épitettem be ezekbe a régi masinákba,kiforasztottam a 8002-es hangerősitőt és a BK1198-as ic-ből egynenesen sztereó hang jön ki,persze kell hozzá meleglevegős forrasztó,ezek a mostani alkatrészek nem mennek pákával.A hangoló potit valahogy hozzá illesztettem a variométer helyett a skálahúr mechanikához és szól az URH is.
(#) Epu2 válasza hobbyjani hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Hasonlóan barkácsoltam. A rádió alap ugyan jó volt, de csak mono. Egy roncsból operáltam egy sztereo dekódert. Persze 19 kHz -es szűrő nélkül. A magnóm kivezérlés jelzője se felvételkor, se lejátszáskor nem ment egy szint alá. vette a pilot jelet. Az erősítőn keresztül nem lehetett semmi zavarót hallani.
(#) ticseboy hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
Lenne valakinek Resprom A104 rajza, mert seholsem találok olyat amin, a kimenő bekötése van.
(#) gkari válasza ticseboy hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A "Radiomuzeum.hu"-n ott van.
(#) hobbyjani válasza ticseboy hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Resprom A104 rajza
A kimenő trafó primer része a végpentóda második rácsához csatlakozik és van egy negativ visszacsatolás is,sajnos a trafóról nincs rajzom de ki lehet mérni ohmmérővel.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) ticseboy hozzászólása Jan 22, 2018 / 2
 
Valóban 3 primere van. Áttápiteném egy SE erősítvé, de nem tudok mit kezdeni vele, mentségemre szolgáljon, hogy csúnya és, menthetetlen volt ,és már mentettem egy, kettőt. Bocs a rossz fényviszonyok miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
Következő: »»   469 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem