Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1461 / 1672
(#) pont hozzászólása Jan 4, 2018 / 9
 
Sziasztok!
Végül is a legegyszerűbb BFO rendszerű fémkeresőről lenne szó, a neten is megtalálható DX-1000-es helyett készült egy kontrolleres változat. Leginkább azért, mert a kolléga aki használja, és az elektronikán kívül mindent készített, szeretne kísérletezni különböző átmérőkkel és menetszámokkal, ami a hagyományos változatnál elég macerás. Azt a hibát is kiküszöböli, hogy maga az elektronika is nagyon érzékeny volt a környezetre a DX-1000-nél. Ez ugyanis gyakorlatilag egy frekvenciamérő. Bekapcsoláskor/nullázáskor, méri a fej oscillátor frekvenciáját és ahhoz mérten jelzi/jelezné ki az eltérést, egy mA mérőn, de erre a példányra az nem került rá, a gazdája csak a hangot, és a ledeket szereti.
(#) voodoo hozzászólása Jan 6, 2018 / 5
 
Hali.

Nemrég kaptam a barátnőmtől egy Pioneer fejegységet ami piros megvilágítású. Fogtam magam és mérgemben szétledeztem a műszerfalat szépen pirosra a mutatókat meg kékre. Amúgyis unalmas volt a gyári narancs, meg nem is mindenhol világítottak az izzók.
Nade nem ment ám ez olyan könnyen, mivel a mutatók tengelye alatt nincs külön kis csutak, hogy a számlap és a mutatók más színben szépen elkülönülve világítsanak. Ezért egy sima tollra ami kb akkora átmérőjű volt mint a számlap furata a tengelyeknél erre rácsavarintottam pár centi szigszalagot. Mert az első próbálkozásoknál a kék belevilágított a pirosba, ezért kékes-lilás-pirosos foltos volt a mutató meg mondjuk 1500-as fordulatnál elkezdett lilulni mondjuk stb, mikor hogy érte éppen a led fénye. Viszont amikor szépen különválasztottam és festékkel a plexi lapot is belülről lekentem hogy amennyire csak lehet ne szűrődjön át. A végeredmény egyenesen gyári lett! Szóval megérte a mütyür aprólékos munkát. Jó persze a valóságban szabad szemmel a legjobb látvány. Teló max ilyet csinál.

Amúgy egy sima mezei 2001-es Renault Mégane 1-ről van szó.

Működés közben

dashboard.jpg
    
(#) bbb válasza voodoo hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Üdv a klubban
(#) Alkotó válasza voodoo hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
A kivitelezés lenyűgöző, gratulálok.
De nem vagyunk egyformák, mert én el nem tudnék viselni egy ilyen "karácsonyfát". Az én fejegységem is tud mindenféle színű lenni, sőt még akár folyamatosan váltogatja is a színeit, de csak ha engedem neki. Ráadásul a saját fénye olyan erős, hogy külön ügyeskednem kellett a fényerejének csökkentésén.
(#) gerry válasza voodoo hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Sajna nyáron a szigetelőszalag leolvad majd
(#) voodoo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 3
 
Köszönöm!

Egy biztos, hogy még egyszer neki nem állnék smd ledet forrasztani ráadásul olyan helyre, ahol jó ha van fél miliméterem. Aztán a gyári ledek amik az óraegységben voltak logikátlanul voltak sorba kötve. Amikor a narancsokat kiszedegettem, helyére mentek a pirosak, és ha valamelyiket nem teljesen jól forrasztottam oda, nem volt hajlandó mondjuk máshol még kettő sem világítani. Mondjuk a fordulatszámmérőnél az egyik nem érintkezett akkor a hőmérőnél egy piros és km óránál a bal oldali nem ment, mindezt úgy hogy már szükség lenne a kocsira, ki-be ugrálok a hidegbe, szétfagy a kezem már, esik az eső, sötét van (mert ugyebár állandóan kikell menni visszatenni nagyjából megpróbálni világítanak-e) , véletlen elgurul egy csavar, nem találom. Aztán lehozni egy külön 12V-ot mondjuk a középkonzolból. Mert ugyebár nem hajlandó egyszerre világítani a kék meg a piros led. Hol az egyik világított hol a másik, nyilván a nyitóáramok miatt. Valami iszonyat nagyot szívtam az elmúlt 1-2 napban.

gerry:
a szigszalag az alábbi ábrán látható módon van berakva. Vagyis inkább be van szorítva. Tollra rátekertem fordítottan (tehát ragasztós oldala kifele) majd betoltam és szépen bele is szorult így már a piros és a kék nem zavarják egymást.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018

egység.gif
    
(#) Szammer hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Készül valami, vajon mi lehet?
Üdv:
Zsolt

valami_1.jpg
    
(#) sonajkniz válasza Szammer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Vasaló helyett, nyákgyártáshoz?
(#) Szammer válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Rossz válasz.
(#) Gafly válasza Szammer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
De szemlátomást hőálló(nak szánt).
(#) Szammer válasza Gafly hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Eddig igaz.
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Hogy egy kicsit segítsek:

hátul.jpg
    
(#) nandika76 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Szia, talán akvárium fűtés?
(#) Szammer válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Mivel fűtőszál van benne az is lehetne de nem.
(#) Ivan93 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Forrólevegős páka?
(#) Szammer válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 11, 2018 1 /
 
HAJRÁ!
Te nyertél.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 13, 2018
 
Szeretném felhívni a T. Fórumozók figyelmét, hogy ez a Ki mit épített téma. Nem forrasztástechnikai topik. Az OFF hozzászólások sokaságát töröltem.

Köszi!
(#) Szammer hozzászólása Jan 13, 2018 / 4
 
Elkészült, csak a nyél van hátra. A próbát a legrosszabb beültetés után műgyantázott panelen próbáltam, érdekes módon a NYÁK hibátlan maradt. Írtam, hogy építek egy hőfokszabályzót hozzá, de a próbák után nem sok értelmét látom (bár a hőelem benne van).
Táp:42V, fűtőbetét ellenállás hidegen: 9 OHM
Levegő: hűtőgép kompresszor (sajnos az akvárium levegőztető gyengus volt).
Nos ennyi.

komplett.jpg
    
(#) MikulaSan válasza Szammer hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Ez baromi jó! igazi low budget megoldás. Egyszerű és nagyszerű!!
(#) Szammer válasza MikulaSan hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszönöm, azért a baromi jótól nagyon messze van, de legalább működik. Egyébként a hőfok szabályozást megcsinálom hozzá, mert nagyon tud fűteni.
(#) sargarigo válasza Szammer hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Tetszik, de valami nyél nem kellene rá? Nehogy aztán sütős élmény legyen.. A hideg vas ugyanúgy néz ki, csak ugye a fogása..
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) Szammer válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Korábban írtam, hogy nyél meg az elektronika még hátravan.
(#) sargarigo válasza Szammer hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Ok, akkor figyelmetlen voltam! Sry Bocsánat/elnézést kérek!
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) manolo válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 19, 2018 / 8
 
Az is ritkaság, hogy bocsánatot kér egy moderátor!
Derűs estét!
manolo
(#) sargarigo válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Ez jó!
(#) Koree válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szerintem csak a szleng használat mellőzésére hívta fel a figyelmet
(#) granpa válasza manolo hozzászólására (») Jan 19, 2018 1 / 1
 
Értjük; remélem a "laza" tagok is!
(#) manolo hozzászólása Jan 20, 2018 / 44
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Végre ez is elkészült! Már régen összeraktam, akkortájt, amikor ezt,
de csak most jutottam odáig, hogy bedobozoltam.
Szép estét kívánok!
manolo
(#) manolo hozzászólása Jan 20, 2018 / 28
 
Még képek:
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) mek-elek hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Az ujjazást keveselltem.
Nagyon tetszett!
Elek
Következő: »»   1461 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem