Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-S Műholdas digitális TV problémák
Lapozás: OK   42 / 44
(#) ht1080z válasza gzolee2 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Szerintem, jobb ötlet olyan tv-t venni amiben van beépített DVB-S/S2 tuner akkor csak egy kártyát kell küldözgetni, ami elmegy levélben.
(#) Joe_001 válasza gzolee2 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Hali
Milyen kártyád van attól függ. A UPC directnek van Irdeto kártyás szolgáltatása, is nekem most egy DM 800ban fut, előtte egy Alienben volt... Asszem középső csomaghoz adják csak, fulloshoz, mozicsomagoshoz nem adják. Egy próbát másikban megér...
(#) Joe_001 válasza ht1080z hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Csomag függő, de dealer megmondja.
(#) Joe_001 válasza gzolee2 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Tipp!
Kérdezd meg édesanyádat hol vette, ha dealernél akkor az meg fogja mondani milyen kártya van benne. Lehet nem olyan,amit átlehet rakni. Az enyém 1600 Ft körüli az már több beltérit megjárt. (Irdeto) társkártyával 1900Ft körül fizetek. Viszont ha csak kártyát küldetsz ki vagy kártyával küldeted ki Írasd rá, hogy a kártya benne van, mert az átvizsgáláskor tönkremehet a kártya.
(#) ht1080z válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Szia, a Philips DSR-8111 csakis Párosított kártyával került előfizetőkhöz ( Nagravision ). Mással nem .
(#) uniman válasza gzolee2 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Ez is a "gond"... Külföldön legálisan az UPC Direct szolgáltatás nem vehető igénybe...
(#) Joe_001 válasza ht1080z hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Akkor marad a szerződés módosítás, kártya csere, vagy a készülék postázása. Külföldre utazásom előtt(nem szép tőlem, de) direkt Irdetos kártyás szerződést kötöttem dealernél ilyesmire gondolván. Kicsit drágább de ez az előnye. (Meg satos tvbe gond nélkül átrakható a kártya...)
(#) Joe_001 válasza uniman hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Tudom, ezért kötöttem daelernél a szerződést. az kevesebbet kérdez. Illetve havertől csak egyet kérdeztek: Külföldre lesz? persze érdemes olyan területen lakni ahol direct szolgáltatás van.
(#) OROSZ ISTVAN hozzászólása Nov 25, 2016 /
 
Vettem egy vadi új LG HR925S 3D blu ray felvevőt tulajdonképen csak lejátszónak, tudván, hogy ebben csak DVB-S tuner van! Viszont itthon nekem DIGI kábel TV-m van és az lenne a kérdésem, hogy valahogy össze lehetne-e hozni még is a kettőt, hogy tudjak felvenni?
Üdv: O.István
(#) xule válasza OROSZ ISTVAN hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
DVB-C=kábeltv digitális adás és moduláció és tuner. DVB-S/S 2=satellit azaz műholdas digitális adás mód. Más moduláció , más tuner kell hozzá. DVB-T , DVB-T2=terra azaz földi adás mód és tuner. Nem keverhető , nem átalakítható egyszerűen. Más szabványok.
(#) Joe_001 válasza OROSZ ISTVAN hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Üdv!
Elvileg van T végű gyártmány is, tehát óvatosan érdeklődhetsz az LG-seknél, de azért óvatosan, hogy a tuner, firmware csere árától amikor hanyatt esel...
(#) djuice hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem használtan egy ilyet: LG HR570S
Mindene működik, kivéve a HDMI kimenetet (nem ad képet) és az előlapi kejelzőn nem számlál (minden karakter világít egyszerre). A nyomott árát végülis nekem így megérte, mert LAN-os, wifis, dvd-t stb lejátszik, vinyóra felvesz, de azt szeretném megkérdezni, hogy milyen hibára lehet gyanakodni, érdemes-e javíttatni hogy 100%-os legyen?
Továbbá nekem T-home SatTV előfizetésem van, nem tudom hogy a beltériről ha átkötném az antenna jelet, az már a dekódolt jelet vinné tovább az LG-nek vagy valami más antennát kéne hozzá venni? A másik lényeges ugyanis az lenne, hogy felvenni tudjak tv adásból vele.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) eyess válasza djuice hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Elvileg a scart csatlakozón tudsz felvenni vele a beltériről .Feltéve , hogy a t hom os beltérin is van e scart kimenet.Ha van akkor ott már dekódolt adást tudsz rögzíteni .Csak egy példa , de van több lehetőségi is a felvételre.Például pendrájv stb , ha van usb lehetőség , és így tovább.
(#) djuice válasza eyess hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Úgy tudom a scartok csak kimenetek rajtuk. Anno pl a Panasonic videómon volt 2 scart amiből egy a továbbfűzésre való, hogy a tv-hez vigye a jelet, de holnap meg tudom végülis nézni ezt majd, viszont a cucc szerintem csak dvb antenna jelet tud felvenni, más eszközről nem játszható át felvett jel (ami mondjuk nem volna rossz pl. video kazikat így digitalizálni vele...)
(#) djuice válasza djuice hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Esetleg e korábbira valakinek ötlete azóta???
(#) teglascs válasza djuice hozzászólására (») Máj 23, 2017 /
 
Szia, a felvétellel kapcsolatban szerintem válaszoltak, a javítással kapcsolatban kérdezz ITT, esetleg ITT.
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem tudom jo helyre irok e de jobbat nem találtam.
Ami a problémám... van egy UPC álltal forgalmazott Kamionos/kemping parabolaszettem ( eléggé kicsi a tányér) normal UPC-s beltérivel de amikor felhös az idő akkor szinte abszolut nincsen jel!
Ezt betudom a kicsi tányérnak és annak hogy a lefedetségi terület "szélén" vagyok

Ami a kérdésem lenne, hogy van e olyan hogy nyereségesebb (jobb vevőképeségekkel rendelkező) fej? vagy tegyek be egy jelerősítőt???
Mert sajnos a tányér méretét nem tudom növelni
(#) uniman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Hello! "Jobb fej"-ről, hogy is írhatnánk bármit, ha azt sem tudjuk milyen a mostani...de mindig van a "jobbnál" jobb...
Pontos típust kéne írnod először is. Ha "nincs jel" akkor azon a "jelerősítő" sem tud segíteni.
A "területet" sem adtad meg, hogy most éppen hol van a "kamion".
Precízebb beállítással talán javítani lehetne a vételen...meg minőségi koax kábellel.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) StMiklos válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Hát nem tudom..
Korábban sok időt töltöttem műholdas (UPC, Digi) vétellel.
Nyaraláshoz mondom viszek camping antennát. Begyűjtöttem egy 40 centis tányért, ugyan be tudtam állítani, de hasonlítva a többivel, nagyon pontosan kellett beállítani, legkisebb elmozdulásnál is eltűnt a jel, és felhő, meg semmi sem zavarta, a vétel zavartalan volt, de nagyon határeset volt.
Hogy milyen feje volt nem emlékszem, mert azzal együtt vettem és nem offset antenna volt.
Tiedhez: nyilván vannak jobb tulajdonságú fejek, de nem valószínű, hogy hoznak annyit, hogy elfogadható vételed legyen.
Mindenképpen nagyobb tányér használatát javaslom, csak azzal várhatsz elfogadható vételt.
Én így gondolom.
Üdv: StMiklos
(#) Firefighter1 válasza uniman hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
A pontos hely Svájc Bsel! a tipust nem tudom mert annyira noname hogy semmi nincs se a fejen se a tányéron!
A UPC forgalmazza mint Camping set kemény 17 ezerért! Ugyhogy nem hiszem hogy hude érzékeny lenne a fej!
Jelem van! ja jo az idő és nincs felhő akkor van minden csatorna....
Kicsit ha borus a kkor a pár csatorna elmegy vagy kockásan akadozva jön, ha meg felhős ( vastag viharfelhő) akkor semmi jel nincsen!
A tányér szélvédett helyen balkonon van de nincs elötte semmi! igy szabadon lát! A koax mondjuk lehet hogy nem a legjobb mert standard.....
(#) Firefighter1 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Köszönöm... de sajnos nagyobbat nem tudok feltenni! mert az már kilogna....
Akkor marad az hogy probalkozok
(#) Firefighter1 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
De amugy igen... sokkal érzékenyebb a beállitasra mint mondjuk egy 80-90 tányér
(#) KIL59 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok! Valaki tudna segiteni abban, hova kell felszerelnem az LNB-t egy Multifeedre ami képes az Eurobird 9 (Eutelsat 9 fok kelet) vételére a parabola Eurobird 13 fokra van beállitva és ez mellett van balról(szemböl nézve) egy LNB ami az Astra 19,2 vételét biztositja. Próbáltam az LNB jobbról - balról felcsavarozni de sehol nem jön jel a Receivert 11958 V 27500 vagy 11919 V 27500 állásokon próbáltam de nincs jel . Az LNB és a receiver közé tettem egy "SATFINDER"-t ami akusztikusan müködik + jeleröséget is mutat de semmi . Mit csinálok rosszul ?
(#) Doky586 válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Kellene egy másik tükör is..? (kép)
(#) KIL59 válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
85 cm-es a parabola antenne és a harmadik LNB az AMOS-Ny4 állt amit most az Eurobird 9° akarok állitani de nem találok szignált
(#) eyess válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Minek neked az Eurobird 9 .Általában a magyar csatornák a Thor holdon vannak.
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Biztos?: Bővebben: Link
(#) KIL59 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Azért kell az Eurobird 9 mert csak ezen az egy sateliten lehet a nem kodolt magyar csatornákat nézni itt Németországban!!!Köszönöm a Linket de ezt már én is megtaláltam! Sajnos a kérdéseimre nem kapok választ !
(#) StMiklos válasza KIL59 hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
Szevasz!

Nem tudom milyen átmérőjűek a fejek, de a 4 fok különbség lehet olyan kicsi, hogyha összeér a két fej, még akkor sem tudsz ráállni a Eurobird 9-re. Még közelebb kéne lenni...
És ekkor jobbra kell hogy legyen Hotbirtől (E13). A frekvenciákat nem ellenőriztem.
Üdv: StMiklos
(#) KIL59 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Köszi StMiklos, a Multifeeden a Hotbird LNB a baloldalon(szemböl nézve) teljesen jobbra vagyis középen és ettöl balra az LNB az Astrának vagyis az Eurobird 9 a feje a Multifeed jobb oldára teljesen be középre kellene tenni igen csak hogy a Multifeed szára ami a tükörhöz megy nem engedi meg hogy nagyon közel tegyem. Holnap csinálok egy fotot és felteszem hátha ugy jobban letudod irni nekem.
Következő: »»   42 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem