Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyfázisú villanymotor fordulatszám szabályozása
Lapozás: OK   34 / 38
(#) Olits hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Köszi.Még az lenne a kérdésem,hogy porszívó esetében a fordulatszám szabályozást mivel oldják meg?
(#) gömb válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Ott általában félvezetős szabályzás van ( fázishasítás vagy hasonló).
(#) Olits hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Egy kicsit lehetne erről bővebben?Még kezdő vagyok ebben a témában.
(#) Olits hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
A furógépek forgás szabályozása is hasonló a porszívóéhoz?Merthogy mindkét típus kommutátoros univerzális motor.
(#) gömb válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Elméletileg hasonló, bár nem sokat foglalkoztam ilyen szabályzással.
(#) zolika60 válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 5
 
Teljesen hasonló. Nekem van otthon egy dobozkám, amiben egy porszívóból kitermelt fordulatszám szabályozó van, egy hálózati zsinórral meg aljzattal. Ezt arra használom, hogy a nem fordulatszám szabályozós kőkorszaki EVIG fúrómat, vagy a flex fordulatát tudjam szabályozni.
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 3
 
Az egyenáramú soros motor fordulatszámát a kapocsfeszültsége határozza meg. Ezt a fajta motort, másnéven univerzális motornak is hívják, a kapocsfeszültségével lehet a fordulatszámát szabályozni, mert váltakozó áramról is ugyanúgy működik, mint egyenáramról.
Ennek oka, hogy az állórészben, és a forgórészben is ugyanaz az áram folyik, így az általuk létrehozott mágneses tér egymáshoz viszonyított helyzete nem változik, a váltóáram polaritás váltásának ellenére sem. Ezért hívják univerzális motornak, az egyenáramú motorok közül egyedüliként.
Ilyen motorokat alkalmaznak a kedvező tulajdonságai miatt (egyszerűen lehet szabályozni, nyomatékos, erős motorok) kéziszerszám gépekben, porszívókban, mixerekben, kávédarálókban, sőt a vasúti vontatásban is a félvezetők megjelenése előtt.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) kaito83 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettünk egy mennyezeti ventilátort, de túl gyorsan pörög a vezérlőjében vagy egy CBB61-es kondenzátorBővebben: Link
Segéd kondenzátorja pedig CBB61 SH próbáltam a körbe bele tenni egy 0,68 mikrófarados kondenzátort,de erre meg se nyikkanik kicseréltem a segéd kondiját erre de semmi változás továbbra is nagyon gyorsan forog.
Asszinkron motor van benne 70W-os

Tanácsokat kérnék, hogy tudnám megoldani, hogy nem tépje le a ház tetejét

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, Tamás
(#) rolie válasza kaito83 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Szia!
Neten a termékinfóban azt írják, hogy 5 fokozatban kapcsolható a sebessége. Nincs erről valami a kézikönyvben?
(#) Sebi válasza kaito83 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ha vannak fokozatok, akkor ezeknél általában a motornak annyi leágazása van, ahány fokozat. Ezeket a kivezetéseket TO92 tokozású kis triac-ok kapcsolják. Könnyen lehet, hogy pont a leggyorsabb fokozat félvezetője lett zárlatos.
(#) kaito83 válasza rolie hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Sajnos nem találtam semmi a neten
(#) kaito83 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A motorhoz három ér megy be gondolom az indítás miatt, hogy a megfelelő irányba forogjon és ott van egy kondi ami felel érte vagy rosszul gondolom?
(#) pucuka válasza kaito83 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A linken levő kondenzátor 2,8 + 3×1,2 uF, a 0,68 µF kevés indító nyomatékot ad. Tegyél bele 1 - 1,5 µF -os kondit, vagy a 0,68 µF -ból kettőt párhuzamosan.
(#) pucuka válasza kaito83 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A három ér: Fázis, Segédfázis (ide jön a fázisról a kondi), és a Nulla.
(#) kaito83 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Beraktam 2 db 0,68µF kondit meg se mozdul próbáljam 3ommal ?
(#) kaito83 válasza kaito83 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
3o-l se csinál semmit
(#) kaito83 hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Sikerült 4 0.68-os kondi sorba kötve lassan forog de csak akkor indul el ha 5-re állítom a többi sebesség fokozaton ugyan azzal a sebességgel forog ergo sz@r a gyári kondi, köszönöm a tippeket
(#) granpa válasza kaito83 hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
"0.68 µF-ból kettőt párhuzamosan" Tehát a négyet is! Nem sorosan!
(#) suhanc92 hozzászólása Márc 23, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kezdő kérdésem lenne, mégpedig, hogy egy régi FVIII-64 -es terménydarálóhoz, melynek egyfázisú motorja van ( 400 W /2860 fordulat/ 3.6 A) hány µF-os indítókondenzátor kellene hozzá és milyen típusú? Úgy értem, kábeles vagy sarus?
Például a link weboldalán szolgáló kondenzátor jó lenne?Indító kondenzátor, sarus kivezetéssel
Válaszotokat köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) baloghzoli1 válasza suhanc92 hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia
A régiekben csak inditó (Miha)relé volt,nem kondenzátor inditotta.Nyomógombbal inditottad?
(#) suhanc92 hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Köszönöm a választ, már megoldottam, rájöttem mindenre és már fel is építettem a darálót. Köszönöm a segítséget!
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) treasore hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Tisztelt Fórumozók.
Új vagyok ezen az oldalon, szeretnék segítséget kérni egy Lenze 8400 StateLine C típusú
frekvenciaváltó programozásában, pontosabban van e valakinek EZAEBK1001 Keypad X400
eladó,vagy programozókábel... mindenféle segítség érdrkrlne.

tisztelettel: Rudolf
(#) treasore hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
bocs (érdekelne)
(#) erbe válasza treasore hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Van Frekvenciaváltó témakör.
(#) treasore válasza erbe hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
köszönöm
(#) kaito83 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Jah igen elírtam
(#) Menyus113 hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Én egy másik világból csöppentem ide Adott egy Mazzer Major kávéőrlő amihez kellene nekem egy fordulatszám szabályzó. Vagy frekvenciaváltó. A villamossághoz annyit értek, hogy mielőtt belenyúlok a kávégépbe előtte kihúzom a fali csatlakozót. Egyszer nem tettem meg és erős bizsergéssel emlékeztetett feledékenységemre. Visszatérve a darálóhoz ez egy szénkefe nélküli motor állítólag, de többet nem tudok róla csak annyit, hogy 650 Wattos. Aki ezen szűk információk alapján mégis tudna tanácsot adni azt megköszönnöm.
(#) erbe válasza Menyus113 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
A szabályzója (frekvenciaváltója) benne van a kávéfőző elektronikában. Ha kell egyáltalán. Mi a kérdés?
(#) lelkes amatőr válasza erbe hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Akkor most főző vagy őrlő? Nem mindegy.
Ha ilyesmi akkor a kondenzátor értékével lehet szűk tartományban variálni a sebességet.
(#) lelkes amatőr válasza Menyus113 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nagyobb tartományban fázishasításos szabályzóval lehet kezdeni valamit, mint a kapunyitó motoroknál a lassító funkció.
Következő: »»   34 / 38
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem