Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   470 / 577
(#) tommeeka hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok,
3db rádióhoz szeretnék kapcsolási rajzot , ha esetleg valakinek meglenne, azt megköszönném
-Philips HA653A
-Orion 055
-Bulgár gyártású A10-0
Nem tudom, hogy melyikekkel lenne érdemes foglalkozni, melyik mennyit érhet vajon? köszi előre is a segítséget
(#) hobbyjani hozzászólása Feb 4, 2018 / 1
 
Ki nem szeretne egy ilyen piacon végiglátogatni
Bővebben: Link
(#) hobbyjani válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Philips HA653A
(#) hobbyjani válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Orion 055

ORION055.pdf
    
(#) tommeeka válasza hobbyjani hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Nagyon köszönöm!
Teszek fel majd róluk képeket, ha átméreteztem
(#) gbiro72 hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Üdvözlet Mindenkinek! Azt szeretném megkérdezni, hogy a CCIR-OIRT konverter kimenetét a Videoton R4900 készülékbe pontosan hová kötöm be? Köszönöm a segítségeket!
(#) zolika60 válasza gbiro72 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Az antenna bemenetre.
(#) gbiro72 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Hálásan köszönöm!
(#) tommeeka hozzászólása Feb 5, 2018 / 1
 
Ígértem képeket, hátha valakinek tudok újat mutatni, egyébként a Philips Romantica HA653A-t szeretném rendbetenni. A Philips UKW B3A frankón működik.
(#) hobbyjani válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A Romantica elég jól néz ki,a többi dobozával elég sok baj lesz,azért az Orionnal érdemes foglalkozni,mert az egy világháborús rádió.
(#) tommeeka hozzászólása Feb 5, 2018 /
 
A lemezjátszós philips van elég jó állapotban, csak a skálazsinór ami nincs meg, az még nem is lenne baj, de nagyon meg van variálva a befűzése, az még nem lesz egyszerű mutatvány
Orionba sajnos nincs meg a hangszóró, de azon kívül benne van minden, bedugtam, de egyik cső sem fűtött, majd a feszültségeket megnézem. Egyébként ehhez a típushoz be lehet még szerezni csöveket? csak mert valamelyikbe zörög az üvegen belül valami, ami nem normális dolog..
Akitől kaptam a rádiókat, az azt mondta, hogy ha szétszedem és nem kell a káva, akkor vigyem vissza neki, mert hát fával fűt...szóval no comment..
(#) hobbyjani válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ha fával fűt,add nekem a dobozt és adok helyette egy kosár tűzifát ami oda való
(#) maci80 válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Bulgár gyártású A10-0 megegyezik a M10-0 kapcsolásával, M lemezjátszót jelenti ha jól emlékszem.
rajz:link
(#) Gafly válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Több különböző készülékről beszélünk (próbálom kezemen számolni).
Van közte amiben már jártak különféle szándékkal.
Gyújtós sorstól mentsd meg!
(#) tommeeka válasza maci80 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Koszonom, akkor most mar ehhez is megvan
(#) tommeeka hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Skálahúrt honnan tudok beszerezni? Vagy esetleg valamilyen zsinór is jó hozzá?
Köszönöm
(#) fecameca válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Gafly említette itt sebészeti varróanyag-ot. De az se lehet rossz, amiből a halászok a hálót kötik. Valamikor régen árulhattak skálahúrt, mert az örökségemben volt olyan, de sajnos elhasználtam. A horgász damilnak is az egy hátránya, hogy jó messze el kell kerülni a forrasztó pákával, amúgy több évtizedig bírja, csak feltekerni rossz, mert amíg nincsen teljesen készen, nagyon könnyen leugrik, viszont súrlódás nélkül, nagyon könnyen forog. Ennyire régi rádiókban én még nem láttam, de táskarádiókban még gyárilag is volt olyan valamelyikben.
(#) gkari válasza fecameca hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Az a horgászzsinór a jó, ami kőrszövött anyag. Nagyméretű harcsázásra, vagy tengeri horgászatra valók jók, a "damil" erre a célra szinte kezelhetetlen, táskarádióban (pl. Sirius) a skálamutató egyenesvonalú megvezetésére alkalmazták.
(#) mohinger válasza tommeeka hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
Horgászdamil nekem bevált. Immáron négy éve napi használatban van az asszonynak a házassági évfordulónkra készített rádióban.
(#) tommeeka hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Koszonom, akkor megyek horgaszboltba, hatha lesz valami szovet zsinor, ha nem , akkor marad a damil..vagy valami cernaboltba is erdemes lehet, majd beszamolok mit sikerult vennem
(#) teglascs válasza mohinger hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Az a nyáklap ott "micsinál"? FM-et?
(#) mohinger válasza teglascs hozzászólására (») Feb 8, 2018 / 1
 
Igen. Gyakorlatilag az üzemel csak. A többi cucc már csak dísz.
(#) ebenedekfi hozzászólása Feb 8, 2018 / 1
 
Sziasztok,

Egy költöztetés során akadtam rá egy Radione 540GW készülékre. Egyben van, káva tetején a furnir javításra szorul, nedvességet kapott. A belseje hiánytalan, bár eléggé rozsdás néhol. Trafók jók, csövek megvannak, kivéve egy EBF11 csövet, ami törött. Skálaüveg hibátlan, skálahúr szakadt, hangszoróselyem cserére szorul, Radione embléma hiányzik. Ha jól tudom 1939-ben gyártották.
Sajnos még nem tudtam fotót készíteni, de csatoltam egy képet, hogy milyen rádióról van szó.
Szerintetek érdemes a felújításába belefogni? Egyáltalán beszerezhető az EBF11 cső?

Köszönöm.
(#) Janó bácsi válasza ebenedekfi hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
(#) feketek válasza gkari hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Az a bizonyos "körszövés", mint olyan nem igazán létezik. Azt hiszem, te a fonott zsinórra gondoltál Valóban igazad van, az jó megoldás! Viszont én találtam olyan fonott zsinórt, ami egy nyúlásmentes belső pászma és az erre fonott külső külső köpeny kombója, ami nagyon szuper áru. Rövidáru boltban kapható és néhány 10Ft/m az ára.
K
(#) feketek válasza feketek hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
"...és az erre fonott...." helyett "...erre font..."
Sajnos már nem tudtam szerkeszteni, de bántotta a szemeimet a hiba
(#) granpa hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
3×50 m, 9-es sebvarró fonal érdekel valakiket? Többit az ingyenesben, vagy privátban.
(#) hobbyjani válasza mohinger hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Azt veszem észre,hogy te is beéptetted a kinai zsebrádiót az antikrádióba,én is ezt szoktam csinálni már sok ilyen masinával,legyen nekik valamilyen értelme,ne csak disznek,vagy annak a "stupid" Kossuthnak.Nálam azért a csöves része működik,csak az URH tunert épitem be.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Már Kossuth sincs, MR1 van.
Következő: »»   470 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem