Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   257 / 282
(#) Kovabe válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Én is laptoppal programoztam de folyamatosan összeomlott, nyitásnál lefagyottRiasztásnál mindig valamit csinált de nem azt amit lekkett volna.
(#) max403 válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Gyengiti? Miben?

Pl. DSC-nel sms iranyitas csak azokrol a szamokrol mukodik, amelyek be vannak allitva /pl. DSC 3G2080 GSM/ idegen szamrol erkezo sms-re nem is reagal a rendszer, meg ha jo a parancs es a kod is akkor se. Megoldasok vannak, biztonsagosak.

Mas a helyzet a sok szemet gsm modullal, ahol az elesites relen keresztul tortenik zonabemenettel, na az tenyleg semmit se er, vannak "szakertok", akik meg ugy is szerelnek, hogy eleg racsorgetni, vicc az egesz.

Pl. DSC Neo-nal le is lehet tiltani az sms-el torteno iranyitast, attol meg johetnek az sms-ek, egyiranyu a komunikacio, ha kell.
(#) max403 válasza ramon94 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Idézet:
„Sziasztok! Szeretnénk vásárolni egy DSC Alexor rendszert. Szeretnénk SMS értésítést kapni a riasztásról és egy válasz SMS el kikapcsolni a riasztást. Kivitelezhető ez a dolog egyáltalán?”


Lehetseges a DSC GS2065-os GSM komunikatorral, reszletesen johetnek az sms-ek es ki es be is lehet kapcsolni a riasztast a megfelelo paranccsal, ervenyes koddal es olyan szamrol, ami be van allitva. Ez 8 telefonszamra lehetseges. Tavoli programozas is lehetseges a dls progival.
(#) max403 válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nincs ertelme radaros erzekelot tenni ha van macska, ennyi erovel tehet egy LC100-ast is.

Ami jobb megoldas az a Paradox DG75 vagy ha mindenkepp DSC kell akkor a DSC BV601. Ezek elvileg 38kg-ig birjak az allatokat.

De annyi igaz, ha egy kisebb allatkert van bent akkor semmi se segit, el kell donteni, hogy allatkeret akarnak vagy riasztot. Volt olyan, hogy valaki 6 macskat meg 2 kutyat tartott bent, a retkes idiotaja.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Halek hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok, egy általános kérdéssel fordulok hozzátok.

Az egyik érzékelőmet pár méterrel távolabbra szeretném áthelyezni, viszont az eredeti riasztókábel rövid, ezért meghosszabbítanám 2-3 méterrel (az eredeti kábelt nem tudom kicserélni hosszabbra mert be van gyógyulva a csatornába).

Kérdésem:
Az ellenállások értékeinek szempontjából nem fog hibás működéshez vezetni ez a toldás?
Ha igen, hogyan oldanátok meg a problémát?
(#) max403 válasza Halek hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Egyik megoldas - forrasztas plusz hore zsugorodo cso.
Masodik megoldas csere radios erzekelore.

Ha jol van hoszabbitva nem lehet gond, ha csak egyszeruen osszetekeri valaki meg hasonlo kontar megoldasok ideiglenesen mukodhet, hosszu tavon gond lesz.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Halek hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
3. megoldás: hívj szakembert egy egyszerű vezeték meghosszabbítására.
(#) max403 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Ez itt a DIY rovat.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018
(#) Gránátalma válasza max403 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Idézet:
„vannak "szakertok", akik meg ugy is szerelnek, hogy eleg racsorgetni, vicc az egesz.”


Nem szoktam ilyet csinálni, mielőtt azt hinnéd, hogy magamra vettem. De nem egy próbálkozást kaptam már, hogy legyen így....mert hát ő miért tartson fenn azért egy számot és még fizessen is utána, mert kapcsolgatja vele a riasztót.
"blúmobil, 1500-al legyen jó, sokáig..."
(#) Gránátalma válasza Halek hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Hát ha nem forrasztasz 2-2 kOhm átmeneti ellenállással toldást, akkor nem. Végülis a központ pont nem tudja és nem is érdekli, hogy hány toldás van a vezetéken ha "nincs" ellenállása.
(#) b_zoli hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Használ valaki RF5132-433 rádiós vevőt? Elvileg a PC585-ös központnak látni kellene, de nem látja a panel verziószámát, valamint, ha ráprogramozok egy távirányítót, nem ismeri fel. Ha kiveszem a listából, akkor működik a távirányító, de akkor gondolom mindegyik nyitja, ami csak létezik.
4 vezetéket kötöttem be. A tampereket viszont látja!!! hiába veszem ki a listából, mintha nem foglalkozna vele. Próbálta az EU 5.0, 5.1, 5.2-őt, de semmi. A panelen is EU felirat van, de a verzió nincs feltüntetve.
Ha valakinek van vele tapasztalata, megoszthatná, mit bénázok el.
Köszönöm.
(#) Kovabe válasza b_zoli hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Ha az emlékeim nem csalnak akkor kell egy újraindítás mikor felismertetted az RF vevőt.
902 és 903 lefutott rendben?
(#) b_zoli válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Uuups! Ezek nem történtek meg. Köszönöm! Ki fogom próbálni őket.
Üdv!
(#) Kovabe válasza b_zoli hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Ha másnem akkor ellenőrzésképp illik.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Sziasztok.
Használt már valaki a képen látható DSC PTK-5507 érintőképernyős tasztatúrát? Használhatóságra, kezelhetőségre gondolok? Megéri, vagy felesleges rongyrázás? Köszi a válaszokat.
(#) grotto hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
üdv van egy dsc 1616 és nem tudom be állítani késleltettet időt a 2 zónában ha tudnátok segíteni leírás szerint beállítódtam és jó lett de a többi zóna élesítés nélkül beriaszt és csak reszettel lehet helyre állítani a 2 es zóna szemben van az ajtóval és azonnal riaszt ,valaki le írná előre is kösz
(#) palj válasza max403 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Minek oda riasztó? A két kutya elég nagy cirkuszt tud csinálni....
Ha a gazdi érkezik akkor is!
Egyébként ilyen esetekben rádiós (vagy más néven radaros) érzékelőt javaslok, azt is egészen finoman behangolva, mert azt jobban lehet szabályozni, mint a PIR-eseket!
(#) levaitamas válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szia!
Én Paradoxhoz rakok néha TM sorozatos kezelőt, de szerintem a te szavaiddal élve rongyrázás. Szép, meg jól néz ki, de magamnak is ikonos kezelőt szereltem. Azt is csak mert jól néz ki.
(#) AzIgaziCsaby válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 21, 2018 / 1
 
Én a héten szereltem fel belőle 4 darabot.
Előnyei:
- Nagyon könnyű az installálása, bekérheted rajta a számmezőt és pont olyan könnyű programozni, mint a hagyományosakat.
- Az eseménylistája jól megoldott, nagyon könnyű vele hibát keresni. (Ma pont egy hibás bővítőmodul bukott le miatta, ami rapszodikusan eldobta néhány tized másodpercre a kommunikációt.)

Hátrányai:
- A zónaállapot görgetése nem automatikus, nagyobb rendszernél egy nyitva lévő érzékelő miatt 4-es csoportonként kell lapozgatni.
- Nincs benne zónabővítő. A sorkapocs csak dísz.
- Nem tud többféle csipogást az ajtócsengő funkció.
(#) Mediair hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy a kezelőn (PK5501) lévő 13-as jelzés mit jelent. (karikában a fektetett S)
A könyv ezt írja: "AC hálozati táplálás meglétének jelzése"
Mióta ez világít nem lehet bekapcsolni. Tudnátok valamit javasolni, hogy hol keresek erre vonatkozó leírást.
köszönöm

13.jpg
    
(#) levaitamas válasza Mediair hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia!
Jelentheti a hálózati 230V betáp meglétét, de AC hibára is utalhat. Ez program függő. Elképzelhető, be van kapcsolva az élesítés tiltás, ha nincs meg a hálózat.
(#) Gránátalma válasza grotto hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia, amelyik érzékelő látja az ajtót azt tedd 02-be zónakiosztásnál, így azok is késleltetve lesznek.
(#) tubanorbi hozzászólása Márc 12, 2018 /
 
Sziasztok.
Olyanban szeretném kérni a segítségeteket,ha esetleg valakinek lenne rám pár perce akkor a szétszerelt dsc 585 központba szeretném újra bekötni a zonákat.ha valaki rá tudná rajzolni a papirra a bekötést és feltöltené nekem azt nagyon megköszönném.felprogramozva fel van .csak elakadtam a bekötésnél.előre is nagyon köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2018
(#) em hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Segítséget szeretnék kérni egy TELL GSM adapterrel kapcsolatban.
Ez a DSC-hez kapcsolódó telefonvonalt és távfelügyeletet szimulálja, és SMS-en küldi az üzenetet.

A modemet bekötöttem (magában rendben működik) és a 5010-en beállítottam:
301 telefonszámot 123456789 (GSM kommunikátor ezt felismeri és lekezeli)
380/1 BE kommunikáció engedélyezve.
360 03 (DTMF Contact ID)


Az 5010 kommunikációs hibát jelez folyamatosan, tehát valami még nem stimmel a beállításokkal.
Van ötletetek?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
A kommunikációs változókat ki kell tölteni a 320-351 szekciókban is. A telefonszám mellett kell egy azonosító is pl.:1234 a 310 szekcióban. Illetve a Tell GSM-ben a megfelelő CID kódok értelmében kell az SMS szöveget beírni.
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat. A 310-ben bent van az 1234.
A CID kódokat nem teljesen értem hogyan kell a TELL-el megfeleltetni. A DSC-be két karaktert lehet írni, a TELL-be 4-et. A TELL leírás szerint :
Idézet:
„Az eseménykódokat a riasztó telepítői könyve tartalmazza. A listában az eseménykódok 4 hexadecimális számjegyként szerepelhetnek, ahol az első számjegy különbözteti meg az új eseményt (“1”) és az esemény visszaállást (“3”).
Az eseménykódok beírásánál a "*" használatával esemény csoport is meghatározható,
azaz a kódba írt "*" helyén bármilyen hexadecimális számjegy érkezik a
riasztóközponttól és a kód többi eleme megegyezik a megadottal, az átjelzésre kerül.
Ha az SMS szövegben $ karaktert használ, ennek helyére a modul az üzenet küldésekor
beírja az aktuális eseménykódot/partíciót/zónát (pl. az 5-ös zónában, 2-es partícióban
történő betörés riasztás esetén a $ helyére a modul a következőt írja: 1130/P02/Z005)”

Nem értem, honnan fogja a $-al megállapítani honnan jött a riasztás.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
A cid kód 3 jegyű, hogy még jobban összezavarjalak. A plusz egy jegy, az riaszás, visszaállási kód.
Pl. a riasztás 4 jegyű azonosítója: 1130. A visszaállás 3130.
A DSC a riasztási és visszaállási üzenet első két digitjét automatikusan generálja. Tehát a riasztásoknál a 320 szekcióban azt kell beírni, hogy 3A. Az összes zónához. A többi a központ tudja. A ki/bekapcsolás két digites kódja DSC-nél: A1
A csatolt doksi végén vannak a szekcióba beírandó kódok egy táblázatban.
A Tell pedig tényleg felismeri, ha a kód végére odateszed a $ jelet a zónaszámot oda fogja írni a szöveg mögé.
(#) Kovabe válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
Nem akarok nagyon bele vau de nemrég tettem fel egy 1616-ra egy TELL GSM-et és az teljesen jól működik az automatikus kontact ID-val
(#) em válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Köszi a hozzászólást! Az automatikust hogyan kell konfigurálni?
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Köszönöm. A két karakterben a DSC beírt kódjaira gondoltam. A 3A, A1 be van írva mindenhova.
Mondjuk nem tudom miért A1 kell amikor a táblázatban A2 van.
Következő: »»   257 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem