Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   486 / 580
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
köszönöm
(#) stevepapa hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Üdv!

Ariston Hotpoint AQ113D. Csak szivattyúz. F18 hibakódot ír ami processzor hibát jelent, illetve nem kommunikál a kezelőpanel a vezérlővel. Érdekes, mert ha lehúzom aszintszabályzót F5-t ír, a hőfokra F3-t. Ezek mind a vezérlőpanelre mennek, és felülírják az F18 processzor hibát. Szerintem, mert ha a proci lenne rossz nem tudná azonosítani a különböző hibákat. Elvileg.......Ismeri valaki eme Indesit csodát? Köszönöm a figyelmet!
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Kicsréltem a reléket, a helyzet változatlan . A Triakot is lecseréltem .. Nem tudom , azt hittem ez könnyebb lesz
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ha jobbra kéne forognia,akkor szünet?,lehet laza saru a motornál!
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Jó ötlet, köszönöm . A gyorsfordulat sem megy
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Ezt előbb is írhattad volna,szinte biztos csati hiba!
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Hi!

Közben hosszas méregetésre megtaláltam a hibás alkatrészt. Már teszi a dolgát
(#) zolika60 válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 8, 2018 / 1
 
Leírhatnád mi volt az, hátha másnak is segít.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2018 / 1
 
Szia!

A probléma ,a hibakód szerint a vezérlőpanel processzor hibáját jelzi az F15. Viszont bármely perifériás elemet lehúztam, felülírta az F15-t, kivéve a motorra nem reagált. Ezért az inverter és a motorvezérlés méregetve kiderült, hogy a motorvezérlő processzor nem kapja meg az 5v.t. Egy smd 472 ellenállás szadása okozta a problémát. Enyhe 4 napot méregettem, de megérte.
(#) tibec válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Még egy lehetséges hibalehetőség jutott "eszembe" ()! Az üst a mozgása során egy rajta rögzített vezetéket rángat, ami ahogy megfeszül, vagy belazul, ütöget valamit, vagy az üst ér bele valamibe, pl. a mosószer tartó aljába, vagy valami másba, vagy rángat valami mást.
(#) Ambavir válasza tibec hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Sajnos nem. Igen úgy néz ki, hiányzik belőle valami.
Egy harmadik lengéscsillapító.
Igen, akad ilyen is.
Négy rugót, négy csillapítót el tudok képzelni, de hogy páratlanul! Pedig de. Német fórumon rákérdeztem. Bár SM--jében valamiért nem szerepel.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) mlaci989 válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Érdekes. Lehet a nyugati piacra szánt gépeket már 3 lengéscsillapítóval szerelték.?
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Abba 3 is van gyárilag nem hiányzik belőle semmi.Ez ilyen sz.....
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Több típust is szereltek 3 teleszkóppal. Ha kicseréled őket csendes lessz. Most cseréltem egy Samsungban, szilentjei kopottak voltak. Szabályosan ugrált, táncolt, a zenét is szolgáltatta magának! Nem kis hangerővel
(#) tibec válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Nem ismerem ezt a típust, de, ha megvan a harmadik csillapító helye, és csak az hiányzik, akkor még sokáig csak ez legyen a legnagyobb baja!!!
(#) jano48 válasza jano48 hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Kedden megjött egy hozzáértő szerelő. Leellenőrizte a szoftvert, szerencsére jó volt. Kiderült, hogy a mosógépnek nincs semmilyen hibája, csak a szerintem hiányos kezelési utasítás miatt nem tudtuk megfelelően használni. Kiokosított bennünket és azóta minden rendben van.
(#) Ambavir hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Helyét már megleltük.
Csak a kis nyavalyást nem: a harmadik csillapítót.
Elvileg rövidebb, mint társai. Ott lesz az az ember kupijában valahol!
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Én a fotón látom.....
(#) mindenes hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok! Belefutottam én is egy Baucneckt gépbe, mondanom se kell hogy csapágyas. Szétvágtam hát az üstöt hogy a csapágyakhoz és a szimeringhez hozzá férhesek. A dob kikalapálgatása nem volt egy szerű de végül is sikerült. A külső oldali csapágyat viszonylag könnyen sikerült eltávolítani a belsővel és a szimeringgel viszont bajban vagyok. Mivel nem sok ilyen jellegű javításom vlt még, igazából nem tudom hogy hogy is kezdjem, a szimering eltávolítására tett erőfeszítésem se járt sikerrel, olyan mintha a csapágyházba lenne öntve. Néhány ötletet véleményt elfogadnák.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) botesz válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nagy csőkulcsal kifeszíted vagy kiütöd csapággyal együtt.
(#) mindenes válasza botesz hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia. Köszönöm a választ! Ezek mindig ennyire szorosan illsezkednek, az egyész napom erre ment rá de a belső csak nem akar kipottyanni. Illetve véleményed szerint megéri ezt javítani , tengely már egy kissé rozsdás.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Jó estét kívánok ! Ma kiszedtem a motrot . Előre hátra lassan gyorsan mindenképpen forog . A triak kicserélve a relék kicserélvesehol egy égésnyom vagy hasonló . A tápban az elkókat is cseréltem. Arra gondoltam lehet e az hogy a relék meghajtó ic-je meghalt ez egy ULN 2004 es smd darlington csomag lenne? Lehet az az IC félig jó ?
(#) mlaci989 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ha nem rágta meg a tengelyt akkor jó lesz az. Előbb vedd ki a szimeringet majd pucold meg belül a házat,megis birod kenni olajjal úgy könnyeben kijön a csapágy.
(#) mindenes válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia! Köszönöm. A holnapi nap még megpróbálkozok vele.
(#) mlaci989 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szívesen. Azért vagyunk hogy segítsünk. Kifog az jönni! Makacsul beletud okszidálódni.
(#) mindenes válasza Zsarka hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
A relék és a proci közötti kapcsolatot az ULN típusu ICk valósítják meg .Az ULN2003 és 2004 egyaránt előfordul ezekben a vezérlőkben. Cseréld az IC, sok választásod nem marad, ha így sem javúl meg akkor esélyes hogy a proci kimeneti motort vezérlő portjai károsodtak.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2018
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Szia! Vissza olvasva a hozzaszolasokat, a tachogeneratort nem említed, ha eddig még nem vizsgaltad volna meg, akkor az is átnezendő!
(#) Dino71 válasza mindenes hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Egy vastag csővel/ami vastagabb a szimeringnél/ támasszad alá a szimering felől, egy csővel a kivett csapágy felől kivered egy jó nagy kalapáccsal/3-5kg os/ ha a csapágy külső gyűrűje bent marad a házban akkor jön a DREMEL egy vékony vágókoronggal. sréhen elvágod a bent maradt csapágy külső gyűrűjét 2 helyen és kiesik.
A 10i k már meglesz 2 óra alatt összerakva.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Ez nem pont ugyanaz a gép. Szemléltetésképp tettem fel, még mielőtt bolondnak néztek.
Enyémnek elöl van, szemből jobboldalt.
(#) Moderátor hozzászólása Ambavir hozzászólására (») Feb 13, 2018
 
Egy kérdést csak egy helyre teszünk fel!
Következő: »»   486 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem