Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   195 / 259
(#) Ven hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirlpool 2 éves mosogatógép. (Sajnos pontos típust most nem tudok mondani.) Az a helyzet vele, hogy elindítom, kiszivattyúzza a vizet, betölti a vizet és ezután el kellene indulnia a mosogatásnak. Hallom, hogy a szivattyú elindításához kattog benne valami relé és hallom búgni a szivattyút is, de a víz már nem megy el a szórókarokig és néha a program végén F4 E3 hibár ír ki.
Hány szivattyú van egy ilyen mosogatógépben? Úgy értem, hogy a kiszivattyúzást és a keringetést ugyanaz a szivattyú végzi?
Mi lehet a hiba? Eltömődött a belső áramoltató kör? Vagy teljesen más?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Robi40 hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy whirlpool ADP 6920-as mosagatógépünk elindítás után vizet beszívattyúza majd rövid időn belül ki is szivattyúzza és leáll. Hibakodot E5 F6-ot jelez. Egyszer már meghibásodott az optikai vizszint jelző és ez cserélve is lett. Jelenleg tisztítottam a szürő alatt, de nem hozott eredményt. Vajon most is ez az alkatrész lehet a hibás? Volt már valakinek hasonló esete?
Köszönöm
(#) Ambavir hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Szép estét!
Ez, a baloldali, Programablauf Miele kapcsoló lapul esetleg valakinél?
Köszönöm
(#) Dino71 hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kis gondom.Lenne egy whirlpool elektronikám 400010321972 Kapott egy kis túlfeszültséget. Nem tudom azonosítani a D21 diódát és az R138 as ellenállást. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönöm.
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Szia! A táp ic re mennek? Megpróbálnám 472 ellenállással. Dióda nélkül mit produkál, mekkora feszültség keletkezik rajta.
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
A táp részben van a primer oldalon, itt kapja meg a feszültséget. r138-d21-d20d21-l2-t1 1lábára.
(#) stevepapa válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Hasonló táp ic-t, vagy ennek az ic-nek a lábkiosztásából szerintem kiderülhet. Datasheten meg kellene próbálni.
(#) clarcki hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok,volna egy problemam,van egy AEG ELECTROLUX lavamat 74850 mosogep ami 7KG ruhat birna mosni,az volna a problemam hogy ha teszek bele par darab ruhat mar nem birja forgatni a dobot,uresen tokeletesen mukodik,nagyon csendes meg minden,de ruhaval nem birja forgatni,milehet a problemaja ?
(#) Dino71 válasza stevepapa hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Igen persze , csak azt hittem itt tán gyorsabb és van biztos adat.
(#) brombadeg válasza botesz hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Hali,
végre rávettem magam, hogy szétkajam és a vízszintszabályzót próbálom kioperálni de nem akarom eltörni. Van ötlet, hogy hogy kell ezt kibányászni? és ha kiszettem, mit nézzek meg rajta, hogy ez az i20-as hibakód végre eltűnjön?
(#) granpa válasza clarcki hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Nem ismerem a gépet, de ha 2 kondenzátoros a motor, akkor az üzemi kondenzátora nyekk, vagy csak lecsúszott az érintkezője.
(#) botesz válasza brombadeg hozzászólására (») Feb 20, 2018 / 1
 
Az a fekete a szabályzó.Azt jobban ne bontsd szét!!!A hozzá menő szűrke csövet meg a vajszínű műa. Részt pucold ki.
(#) brombadeg válasza botesz hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Akkor ha jól értem a feketét max kicserélni tudom?
A vajszínű műanyagot vízkőmentesítettem, de igazából tiszta volt. a szűrke cső pedig tökéletesen átjárható, száraz is volt amikor leszedtem, nincs víz a gépben. De i20 még mindig nem múlt el.
Vegyek egy ilyen fekete szabályzót? vagy mérjek rá multiméterrel?

Az előző hozzászólásban a piros bigyót akkor nem kell kiszedni és megnézni?

vizszint3.jpg
    
(#) botesz válasza brombadeg hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
A feketét max cserélni tudod.A pirosat belülről megpucolhatod.
(#) brombadeg válasza botesz hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A pirosat nem tudom kiszedni, ezt írtam is, hogy tanácsot kérnék.

A feketét hol érdemes venni?

Köszi a segítséget
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) botesz válasza brombadeg hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A két műa.lapot elhajtod és kijön.
(#) brombadeg válasza botesz hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Köszi! sikerült kiszedni, elég retkes volt, lásd kép alább. Kitisztítottam azt is. Bár nem tuodm, hogy ez lehet-e bármilyen befolyással az i20-as hibához. Ez pontosan mire is jó?

piros.jpg
    
(#) botesz válasza brombadeg hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ez nézi a víz szennyezettségét és hőfokát.Indításkor természetesen ezt is kalibrálja....
(#) brombadeg hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Ez a tekerő az alján mire való?

tekero.jpg
    
(#) Dino71 válasza brombadeg hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Hangerőszabályzó Nem. vicc volt. A hátsó láb magasságát tudod vele állítani.
(#) feri971 hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Küzdök egy Candy CD702T típusú mosógéppel.
Azt csinálja, hogy elindítom, előmosás rendben lemegy, majd a főmosásnál, amikor a fűtés is megy
a mosószivattyú meg-meg áll rövid időre, illetve megáll.
Ekkor, ha az ajtót zárva hagyva, de az ajtónyitó microkapcsolót gyorsan ki-be kapcsolva, tovább megy
a mosószivattyú rövid időre, de volt már olyan is, hogy végig csinálta a programot.
Cseréltem:
- 0,1uf 275V szűrőkondi,illetve a mosószivattyú üzemiét

Alaplapon:
- BT137 triak
- 220nf 275V kondi
- a mosószivattyú reléjét G6RN-1-12
- az elkókat
- illetve átmozgattam 12V-al a táp reléjét.

Első körben mikor a hiba jelentkezett az E3 hibakódot hozta ki, ez egy idő után elmaradt.
Amikor a mosószivattyú leáll, a fűtés továbbra is megy és a 150C hőkioldó ki-be kapcsol míg
a víz újból el nem indul. Kicseréltem ezt a hőkioldót is, hátha ez is beégett esetleg.

Most itt tartok, de a hibajelenség még mindig megvan.
Esetleg valakinek van valami ötlete?

Üdv, Feri
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018

CANDY702T.jpg
    
(#) botesz válasza feri971 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Amikor a szivattyú leáll van rajta fesz?Mikrokapcsoló nem kontaktos?Próbára kösd ki.
(#) Dino71 válasza feri971 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Keringetőszivattyú csere. Valószínű elkoptak a perselyek benne és a forgórész bele súról az állórészbe.
(#) feri971 válasza botesz hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Amikor leáll a szivattyú, nincs rajta fesz, az alaplapról nem kap. A mikrokapcsolót már
előzőekben néztem, az rendben van.
Most azt kellene megtudnom, hogy pontosan honnan kap, nyilván a BT137-en keresztül a relé kapcsolja, de jó lenne egy panelrajz hozzá.

A panelen ez szerepel: FG A392
(#) feri971 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
A keringetőszivattyú tökéletes, külön megtápláltam, forgatta a vizet perceken át.
(#) palkovicszita85 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy AEG Favorit 44860-os mosogatógépünk. Minden mosogatási ciklus végén elkezd hangosan kerregni, kattogni, majd kb. Fél percig csinálja és abbahagyja, lejár a program. Mosogatással nincs problémája, szépen elmossa az edényeket, leereszti a vizet, kiszivattyúzza, egyedül ez a hangos kerepelő hang, ami minden alkalommal felmerül. Mi okozhatja? Mit csináljunk vele? Köszönöm, ha van valakinek ötlete.
(#) sunyisanya válasza clarcki hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia! Cseréld ki,vagy csiszold fel a motor szénkeféit! De ha már szétszeded,javaslom,hogy tegyél bele újakat! A komutátort is csiszold fel,még mielőtt be teszed az újakat.
Mivel a szénkefék már elvannak kopva,igy az erőátvitel jelentősen lecsökken!
Sok sikert hozzá!
(#) botesz válasza sunyisanya hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Főleg hogy nem kefés moci van benne.
(#) brombadeg válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Köszönöm a segítségeket! Egyelőre i20 mentes az AEG. Mmiután kitisztítgattam, bár nem bízom még benne, mert nem hiszem, hogy a vízhőfok/szennyezettségmérő szonda miatt lett volna. mMondjuk elég retkes volt... De a fekete szabályzó nem volt koszos, és víz sose maradt a rendszerben, szóval még kicsit misztikus nekem..
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) kovax1 válasza palkovicszita85 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia! A típust nem ismerem, ezért csak logikai úton tippelek! Mivel a program végig megy, a vizet a program alatt akár többször is kiszivattyúzza hangtalanul és az edények is tiszták, ezért azt gondolnám, hogy a jelenséget nem a keringető és az ürítő szivattyúk okozzák. Mivel a kerregő hanghoz mégis valami mozgó, forgó alkatrész kell, ami csak a program legvégén indul. ezért a szárító ventilátorra gondolnék,,,,, feltéve, hogy van benne ilyen alkatrész.
Következő: »»   195 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem