Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   194 / 259
(#) 521122 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
1. Ha kondenzátoros a mosogatógép motor és zúg, de nem indul el,akkor valószínű, hogy kondenzátort kell cserélni. Erről pontosan meg lehet győződni, ha hozzá lehet férni a motor tengelyéhez és kézzel el lehet indítani valamelyik irányba,akkor kondenzátor probléma. (ez pár száz Ft pl. Mixvillnél). Ha nem lehet hozzáférni a tengelyhez,akkor is pár száz forintért érdemes kísérletezni.

2. Ha kommutátoros a motor (szénkefés), akkor lehet, hogy a szénkefék elkoptak és a szénkefe rúgója már nem tudja a kommutátorhoz megfelelő erővel szorítani. (pár száz Ft minta vagy pontos típus alapján a Carbosin Kft mintaboltban)
(#) botesz válasza 521122 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Mosogatógépben nem alkalmaznak szénkefés motort.
(#) flari hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat.
A kondenzátort merre találom?
(#) 521122 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
A mosogatógép alatt. pl.Zanussi esetén, hátulról előre megdöntve bal oldalon van felerősítve. Ha nem tudod a gyárit kivenni, elég az új kondit, a régi kondira műanyag bandázsoló szalaggal felerősíteni és a tűzősarut pedig áthelyezni.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Leszedtem a gép oldalát. Több (8-10) próbálgatásból egyszer volt olyan, hogy vízbeengedés után zúgni kezdett a szivattyú: ekkor kocogtatásra, ahogy gyanítottad, elindult.
Az esetek nagy részében viszont nem hallottam, hogy a szivattyú indulni próbálna.
Ekkor elszomorodtam, kis részen megblankoltam a szivattyú kábelét, és sajnos azt tapasztaltam, hogy az indítás és az ürítés+hibakód között nem érkezik meg a 230V a szivattyúhoz.
Ez alapján panelcsere lesz?
(#) Dino71 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 28, 2018 / 1
 
Esetleg egy fotó az elektronikáról? Nem feltétlen kell cserélni azt az elektronikát.
(#) teglascs válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Próbálok esetleg időt szakítani rá, hogy kiszedjem (ehhez jobban szét kell bontani a gépet, ahogy láttam).
A teljes igazság az, hogy a feleségem egyre jobban rágja már a fülem, hogy mikor lesz kész a gép, így lehet, nem ússzuk meg a szerelőt.
(#) Dino71 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 28, 2018 / 1
 
Hát lehet, hogy jobban jársz csak drágább lesz. És legalább nem ér baleset.
(#) teglascs válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Idézet:
„És legalább nem ér baleset.”
- mondjuk az nem lenne hátrány...
(#) immi válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat fulcsii és Dino71!
(#) He hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Üdv,
van egy Bosch SPS40E22EU mosogatógépem, ami mindent csinál, kivéve vizet melegít. Azaz hideg vízben megy végig a program. A szerelő azt mondta, hogy 651956-os fűtéspumpa hibája okozza a problémát. Ezt lehet cserélni.
Vajon meg lehet ezt a fűtéspumpát javítani csere nélkül? Csinált valaki ilyet?
Gondolom egy fűtőszál van benne valahogy, és az nem műxikműködik.
kKöszi!
Google szerint erről van szó:
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
Moderátor által szerkesztve

6511956.JPG
    
(#) kovax1 válasza He hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szia! Szerintem valamit félreérthettél. Olyan lkatrész, hogy "fűtéspumpa", nincs a mosogatógépekben. A képen a gép keringetőszivattyúja van, de az csak annyiban lenn felelős a fűtésért, hogyha nem menne, áramlás híján, nem kapcsolódna be a fűtés.
(#) ludus válasza He hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szia!
A képen látható alkatrész alsó része a tulajdonképpeni szivattyú, a ffelett lévő szürke rész a fűtést tartalmazó egység. Ezek általában (a képen látszik is) bajonettzár-szerű karmokkal kapcsolódnak egymáshoz így a két alkatrész kettéválasztható (elfordítható). A fűtés része viszont véleményem szerint nem vagy nem egyszerűen javítható mivel egy zárt egység viszont egy egyszerű ellenállás méréssel megállapítható a működőképessége.
(#) kovax1 válasza kovax1 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ha halgattam volna, bölcsebb maradtam volna! Rákerestem és ez valóban egy fűtőegységgel összeépített szivattyú, úgyhogy elnézést az okoskodásomért! Egyetértve He-vel, én is javaslom, hogy mérd ki a fűtőbetét részét. Nem tudom mennyire volt alapos a szerelő, de semmit nem veszítesz vele, ha rámérsz egy szakadásvizsgálóval.
(#) botesz válasza He hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Javítható.Ezüstel meg lehet forrasztani.Tartóssága kétséges.
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
És hogy szigeteled el a testtől a forrasztást. Mert általában a kerámia réteg is át ég ami szigetel test felé. Mondjuk ami nem testes azt elképzelhető. Te csináltál mér ilyen javítást? Mert sajna ez elég gyakori hiba ezeknél az új BOSCH oknál
(#) Monyok válasza Bivaly71 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szia!Nekem is ugyanilyen gépem van (CANDY CSF458E), és néha ugyanazt a hibát generálja, mint amit leírtál, ilyenkor marad víz az aljában, de ha újra indítom , kiszivattyúz, és indítja a programot, de van amikor teljesen jól lefut a program. Megoldódott a problémád? Ha igen, megírnád mi volt a hiba? Kösz.
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Én személy szerint nem csináltam, hanem nekem csináltak ilyet.
Egyébként meg attól pukkant el, hogy ereszt az O gyűrőnél mindenfelé és ráfolyik a víz.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Zsolt88 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Üdv!
Elektrolux reallife mosogatógépem az alábbi hibát produkálja:
Bekapcsoláskor csak a vízelvezető szivattyú megy. Víz nincs benne.Megy 8-10 percig, aztán I20 hibát ír.
Többször csinálta már ezt, de egy idö után beindul, elkezdi vízzel feltölteni és üzemel.
Köszönöm a választ. (a 30 perces program fut végig ha éppen üzemel, a hosszabb programon akkor sem, 15-20-30 perc után leáll)
(#) Ambavir hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Merre induljak?
Miele mosogatógép bekapcsoláskor vizet enged, azonnal ki is nyomja de közben vég nélkül, tehát mondhatni víz nélkül is, fűt.
Gondolnám, fűtés hiba.
Típusa G 582SC
(#) He válasza botesz hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Megpróbálom megkeresni ezt a fűtéspumpát.
Van valakinek robbantott rajza?
Hol találom ezt az alkatrészt?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) Dino71 válasza botesz hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Igen. Sajnos nem egy jól sikerült megoldás. Én is észrevettem, hogy ott eresztenek, cseréltem már többet az elmúlt 2-3 évben sajnos több sem bírt 10-12 hónapnál többet. Már ott tartok hogy az újakat szét fogom szedni és kinyomom FBS el az O gyűrűknél. Lehet akkor kipróbálok párat megforrasztani ezüstel hátha bírja. Vagy ne kísérletezzek? nem jók a tapasztalatok?
(#) botesz válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Az FBS t már próbáltam 2 70 fokos mosást bírt aztán elúsztatott mindent.Szerintem új vastagabb O gyűrű lehetne a megoldás.A régi aminek 2 körös a fűtőtestje azok jobbak voltak azok 5-6 évet kibírtak.Mondjuk árban is több féle van: van 23-40+fa ig minden fajta.
(#) botesz válasza He hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Jobb oldalt az elektronika mögött.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Víz nélkül nem tud fűteni.Nyomáskapcsolókat ellenőrizd.Nem folyik az aljába a víz?
(#) botesz válasza Zsolt88 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Nyomáskapcsolót pucold ki,nem tud kalibrálni.
(#) gyök2 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Most vettem egy új bosch mosogatógépet aminek nem hibája, hanem egy nagyon kellemetlen műanyag szaga van. Már többször elindítottam egy egy programot tablettával vagy nélküle, de továbbra is erős műanyag szaga van. Addig nem akarjuk használni amíg ez a szag nem tűnik el. Van valakinek valamilyen ötlete, praktikája hogy eltűnjön végre a műanyag szag?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) botesz válasza gyök2 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Cseréltesd ki a gépet.Ha műa.aljas akkor pedig ne várj csodát.
(#) Zsolt88 válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Köszi a választ! Azt tudom kb, hogy az melyik, de hogy kell kitisztítani?? Hogy? Mivel?
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Hát ennek sikerült!
Baloldali , ami tk vezérli a program lefutását, behalt.
Annyira sikerült összerakni, hogy szabályosan elkezdi a mosogatást, csak nem lép tovább.
Vég nélkül tart az első fázis.
Letört kis pecek az óraműben.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
Következő: »»   194 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem