Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   32 / 50
(#) D Wye hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Létre hoztam egy mátrixos programot 4,3 inches továbbfejlesztett Nextionra. A készülék még nem érkezett meg, de a programja kész. Lényeg az, hogy az emulátorban egyes helyein a mátrixnak kiküld egy 1A FF FF FF hibajelet. Ettől függetlenül végrehajtja a feladatot. Az volna a kérdésem, hogy ez ha rákerül a Nextionra, akkor fog bármi problémát okozni? Itt gondolok arra, hogy a képernyőre ki-e ír valamit (mint például a "recursive dept exceed the maximum value" felirat, melyet pirossal vés oda) (editorban ez külön kiiktatható táblán jelenik meg)? Van egy 2,4 és egy 3,5 inches modellem is, de azokra oldalmentéssel ha átviszem a programot akkor egyrészt a felbontásra panaszkodik, ha meg azt rendezem akkor Debug módban nem jelenik meg semmi, ezért azokon sem tudom megnézni + szándékosan eddig nem sikerült előcsalogatnom ilyet
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Az 1A hibakód elvileg azt jelenti, hogy olyan elemre hivatkozol, ami nem létezik. A kijelző csak az UART portján küld hibajelentést, a kijelzőn nem. Ha a parancs végrehajtható, akkor az látható lesz a kijelzőn, egyébként semmi különös.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Köszi, erre voltam kíváncsi. Így már értem azt is, miért írja ki, szóval ez sokat segített.
(#) frekivalto hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Még csak ismerkedem a kijelzővel, de már kész van egy projektem.

Kérdésem, hogy érdemes e a baud sebességet nővelni? A "page" küldéseknél a képet betölti, de e szemmel "láthatóan" frissül. Ezt szeretném eltüntetni, hogy minél gyorsabban történjen meg.
Azt valahol olvastam (sajnos nem találtam meg, hogy hol), hogy a sebessége függ a PIC órajel sebességétől is. Jelenleg 8MHz az órajel, 9600 az átviteli sebesség.
Ugyanígy, ha használom a komponens elrejtése/mutatása parancsot (vis), akkor is az egész kép frissül, nem csak a komponens.

Köszönöm!
(#) frekivalto hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
A szövegmező színét szeretném változtatni (ismerkedés, tanulás céljából)
Alapban fehér szín van megadva.
Ezt átállítom zöldre, majd kiírja zöld színnel, hogy "Done"
Következő lépés a színt beállítom sárgára, de nem ilyen színnel írja ki, hanem marad a zöld.
S makrók hívási sorrendjén változtattam, de hatástalan maradt.

Mit csinálok rosszul?

Köszönöm.
(#) Lamprologus válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
1. Első körben megnézném nem-e küld vissza a Nextion valami hiba üzenetet ..

2. Régebbi Editornál még a frissíteni kellett a komponenst is, hogy át színezze a megadott színre...

3. Esetleg hibásan adtad meg a színt és azért nem fogadja el ...
(#) frekivalto válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszönöm.

1-es és 2-es pontot megnézem.
Baud sebességre nincs észrevételed?
(#) Bakman válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A harmadik 255-ös karakter beérkezése után kezdi feldolgozni a parancsot a kijelző, előtte csak gyűjti az adatokat. Szerintem hiába is állítanád át a kommunikációs sebességet, a megjelenítés nem lenne gyorsabb.

A kontroller kommunikációs sebessége (mármint az, hogy meddig lehet felmenni) függ annak órajelétől, lehet, hogy ezt találtad meg.
(#) ativagyok hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Mi okozza a következő, kijelző által visszadobott hibaüzenetet?
Idézet:
„0x24 0xFF 0xFF 0xFF - Returned when a Serial Buffer overflow occurs”

Értem, hogy túlcsordul a buffer...de mit lehet az oka? Közvetlen page váltás után fordul elő nagyjából 100ms-ig, viszont többször előfordul, hogy a kontroller nem tudja értelmezni a kapott page ID-t...véleményem szerint a túlcsordulások miatt.
Baud: 115200

overflow.jpg
    
(#) Lamprologus válasza ativagyok hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Mit küldesz előtte a kijelzőnek?
Nem lehet, hogy hiányoznak a lezáró karakterek?
(#) ativagyok válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Egymás után küldtem 4db komponens megjelenítése/elrejtése parancsot (vis pict1, 0), ami látszólag csak page váltás közben okozott gondot, előtte és utána nem küldött vissza hibaüzenet a kijelző (a kép szerepelt minden page-en). Ez azt okozta, hogy kb 10-15 esetből egyszer értelmezhetetlen volt a kijelző által küldött page ID..
Most betettem 1ms késleltetést minden vis xxx,y csomag mögé..így a hiba megszűnt.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) D Wye hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok!

A Nextion parancskészletében van egy olyan parancs, hogy substr. Ez egy szöveges mezőből emel ki egy részletet egy másikba, meghatározott koordináták alapján. Létezik ez visszafelé is?
Egészen pontosan egy olyan utasítást keresek (már ha van), hogy ha adott egy 12 karakteres szöveges mező, annak a tartalmának egy részét módosítsa egy másik szöveges változó tartalmára.
Pl.:
Idézet:
„t0.txt=shark
t1.txt="whale attack"
ismeretlenparancs t1.txt,t0.txt,0,4

És így lenne t1.txt szövege "shark attack"”

Létezik ilyen (mert én eddig nem találtam)?
(#) D Wye válasza D Wye hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Már tárgytalan. Létre hoztam egy rövid algoritmust, ami megoldja ezt nekem.
(#) kszabi hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Belefutottam egy hibajelbe. Egy év után módosítani akartam a kijelzőt.
Megnyitom az editort, persze frissít az új verzióra, majd uploadnál ezt a hibát kapom.
A win meg a CP210 minden a régi, kipróbáltam minden bauddal, és ugyanúgy semmi.
Elöször ez az ablak:
Az eszköz maximális átviteli sebessége 1422174428.
Paraméter neve: baudrate

Connection failed
Forced interrupt!
Az USB soros illesztő terminálprogramon szépen működik.
Azstali gépen és laptopon ugyan ez.
MI lehet erre a megoldás?
Köszi Szabolcs

hiba.PNG
    
(#) Lamprologus válasza kszabi hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Megoldásként javasolnám az SD kártyát! Arról gyorsabban betölti a programot!
(#) kszabi hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sajna SD kártya hely pont nincs a gépemen.
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Kb. a sarki fűszeresnél is lehet kapni USB-s SD kártya írót/olvasót. Egy trükk lehet, nem minden kártyát ismer fel a kijelző. Jellemzően az olcsó, távolkeleti SD kártyákról nem tud olvasni.
(#) frekivalto hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Megtörtént az ismerkedés a kijelzővel, egész jól össze barátkoztunk.

Tovább szeretnék lépni, egy egyszerűnek tűnő feladattal.

A display fényerejét szeretném változtatni, úgy hogy a kijelzőn beütőm a kívánt értéket egy gyári, beépített billentyűzet segítségével, majd OK gombra rányomva azt elküldeni a PIC-nek.
A beállítás dim=10 és dim=100 között kell, hogy legyen. Ezt beállítva elküldeni a PIC-nek.
Én azt a módszert alkalmazom, min Bakman fórumtársunk is használ, a kijelző csak mint kijelzőként funkciónál (vagy beviteli eszközként), mindent a PIC-ben megcsinálni, és visszaküldeni.
Tehát amit beírok a kijelzőn, azt továbbítani a PIC-nek majd vissza a kész parancsot.
A kiküldés az már megy

Mivel flowcode-ban programozok, így nagyon korlátolt "C" programozási ismeretekkel rendelkezem.

Merre kell, hogy elinduljak? Esetleg egy példaprogramot tudna feltenni egy hozzáértő?

Köszönettel, Peti
(#) Kovabe válasza frekivalto hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Szia

Én egy kicsit már bonyolítottam de ez egy jó kiinduló pont lehet.

A tx alatt mindent megtalálsz.
(#) frekivalto válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Köszi, nézem...

Értem, ezzel nem lesz gondom (remélem).
Viszont a kijelző oldalról is érdekelne a programozás. Főleg onnan. Hogy küldöm el a változó értékét a billentyűzet segítségével, pld...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2018
(#) Kovabe válasza frekivalto hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Az adott gombnál bepipálod a send component ID-t és ezt figyeled a megszakításból. Pl az én programomban is az rx fül alatt ott a megfejtés.
(#) kszabi válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Helló!
Vettem SD kártyát, formázás majd ráírom a .tft file-t.
Bele a nextionba, táp be, egy percig sötét majd kifehéredik Data ERROR felirattal.
Dobhatom a nextiont, vagy máshol keressem a hibát?
Üdv Szabolcs
(#) Bakman válasza kszabi hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Nekem is ezt csinálja, jellemzően távolkeleti SD kártyákkal. Nem teszteltem de nagy valószínűséggel FAT32-re formázott kártya kell neki.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Szia
Én annak idején valahol olvastam hogy FAT32 csak a jó.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Akkor jól emlékszem. Viszont, nem mindegyik SD kártyáról tud olvasni. Ha jól dereng ez is, akkor az SPI képes kártyákról tud csak olvasni.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Erre viszont én nem emlékszem de a neten minden info fent van és szerintem ezek a részletek is.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Amilyen a dokumentáltság itt-ott, lehet, hogy csak a fórumában van erről infó.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Most találtam a nextion editor quick start guide weblapon a következőt:
Idézet:
„Flash Project firmware from SD card
1. Open the bin folder and copy the project firmware in two ways:

1.Open Nextion Editor→File→Build Folder

2. Open the computer path like this: Open Computer→ Local Disk(C→ User→User's Computer(User's Computer name)→ AppData→ Roaming→ Nextion Editor→ bianyi,you will see the project file in tft format.

Note1: Only this tft format file could work. Copy the tft file to SD card, then insert SD card in the Nextion SD card slot(make sure there is only one tft file in SD card), power up Nextion, and then the project installation will be automatically proceeded.

Note2: Store only one tft file in the SD card, and the resolution of tft file must be in accordance with the resolution of Nextion TFT.

Note3: The SD card should be in FAT32 format and less than 32G.

If users fail to program with SD card, they can view this: http://support.iteadstudio.com/discussions/topics/1000063885
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Ez rendben is van. Van itthon több, a leírt feltételeknek megfelelő SD kártyám amiről nem lehet feltölteni a programot a kijelzőre, kszabi által leírt jelenség jön elő. Másik kártyára másolva a fájlt, azonnal működik a feltöltés. Ez viszont nincs sehol leírva.
(#) kszabi hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Egy másik ugyanolyan kártyán működik.
Elég hektikus egy kütyü.
Következő: »»   32 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem