Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 99
(#) sandor1632 válasza Skori hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Hasonló dac-ot rendeltem anno, csak az cax-ról működött nem usb-ről.
Alkatrészileg nem viszik túlzásba ezeket, jobban megéri építeni egyet.
(#) Skori válasza sandor1632 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Valami szoftveres probléma lehet, esetleg valami win7 frissítés hiányzik (de melyik?). Kipróbáltam egy másik PC-n amire 32bites win10 van telepítve - azon egyből működött, és be lehetett állítani 32bit/96kHz-et is. Tehát a harver része valószínűleg jó. Vajon az működne, hogy egy 64bites win10-ből, a DAC-hoz használt driver fájlokat lemásolnám, és felülírnám a win7 azonos nevű driver fájljait?

Ubuntu linux alatt is kipróbáltam, és ott is működött egyből, de nem tudom hogyan lehet megnézni milyen órajellel, és bitszélességgel dolgozik a DAC, és persze ilyen beállításokatt sem találok benne.

Építeni ilyesmit nincs időm, azért az alaplapra integrált hangkártyánál valószínűleg ez is jobb valamivel.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Aki 64bites win10-et használ, bezippenetné nekem az alábbi fájlokat (ezeket használja a win7 az USB DAC meghajtóprogramjaként):
drmk.sys
ksthunk.sys
portcls.sys
USBAUDIO.sys
SysFxUI.dll
WMALFXGFXDSP.dll
Megpróbálnám, hátha ezekkel éltre tudom kelteni a cuccot.
(#) gordonfreemN válasza Skori hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Én elküldöm neked emailben, illetve ezeket a fájlokat a system mappában találtad?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
(#) csigabiga1 válasza sandor1632 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Én 7€-ért vettem egy ilyen DAC-ot I2S bemenettel, ház nélkül. Ennyi pénzért egyáltalán nem sok, egyszerü és praktikus kis cucc. Nyilván vannak nála sokkal jobbak, pláne ha építesz jobbat csinálsz, no de hányszoros áron? A hangját egyébként egy átlagos, középkategóriás hangkártyához tudnám hasonlítani...
(#) Skori válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Nálam a system32 és system32/drivers mappákban vannak win7-ben. Win10-ben lehet hogy rá kell keresni. Köszi ha elküldöd!
(#) gordonfreemN válasza Skori hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Megtörtént
(#) Skori hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
A win10 drivert valamiért nem sikerült beleerőszakiolni a win7-be. Viszont találtam más megoldást, ha nem is tökéletes, de jól működik, ezért felteszem ide, hátha más is belefut ebbe a problémába.

Tehát aki a csatolt képen szereplő DAC-ot, ill. hasonlót rendelt távolkeletről, és nem sikerül normális működésre bírnia win7 alatt, akkor a DENON DA300USB driverével működésre bírhaja. Nekem ezzel a driverrel 24bit/192kHz a beállítható maximum. Ez ugyan kevesebb mint amit a hardver elvileg tud, de jóval több mint amit a win7 alap drájverével tud, és stabil a működése (a win7 alap drivere minden indulásnál "elvesztette" a DAC-ot)

Aki esetleg tud ennél jobb megoldást, annak kíváncsian várom az ötletét!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) csigabiga1 hozzászólása Ápr 19, 2018 / 1
 
Rég adtam már hírt a projektemröl...

DAC_1.jpg
    
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
ejjha, jól néz ki, van még kép?
(#) sandor1632 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szép lett, gratulálok.
Hangja milyen?
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Csinálok majd még, ha megjön a maradék pár alkatrész is.
(#) csigabiga1 válasza sandor1632 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Egyenlöre csak két csatornát próbáltam egy öreg erösítövel és passzív hangfallal, hogy egyáltalán müködik-e rendesen.
Meg kellett állapítsam, hogy abszolút zajmentes, dinamikus, részletes, telt hangzású. Hétvégén lesz szerencsém tesztelni a normál rendszeremen is (LXmini+2)...
Rosszabb semmikép sem lett mint a korábbi PCM1794-em, söt szerintem le is fölözi.
Nemsokára kész a vezérlés is hozzá (Arduino), azzal lehet majd kapcsolgatni a különféle beépített digitális filterek között is.
(#) csigabiga1 hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Meg a feszültségszabályozókkal fogok játszani még, hogy a képen láthato söntök maradnak-e benne vagy LT3042...
(#) CHZ hozzászólása Máj 25, 2018 / 4
 
AD1852 DAC.
(#) gordonfreemN válasza CHZ hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Tök jól néz ki.
Traffancsos IV? Te tekered?
Hangja mondjuk ha tudod a PCM1794-hez képest?
Gondolkodtam már én is, hogy ilyen modulárisat csinálok majd, de nem tudom mennyit számíthat a jó földelés, mert így nehéz megoldani otthon az alsó teleföldet.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) CHZ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Én tekertem, csöves fokozathoz csatol, fesz kimenetes a dac IC.
Hétvégén fogom tesztelni, eddig csak méregettem.
Kíváncsi vagyok én is melyik a jobb..
(#) CHZ válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Idézet:
„Gondolkodtam már én is, hogy ilyen modulárisat csinálok majd, de nem tudom mennyit számíthat a jó földelés, mert így nehéz megoldani otthon az alsó teleföldet.”

Így cserélhető a DAC rész és a kimeneti fokozat is, lehet kísérletezni.
GND vezetését könnyebb megoldani, ha minden táphoz külön szekunder tekercseket alkalmazol.
(#) Gery78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szia Zoli!
Ez a készüléked is nagyon szép lett.
Esetleg arra nem gondoltál még hogy USB bemenetet is készítesz a DAC-hoz? Kíváncsi volnék hogy milyen receivert lehetne erre használni, amivel megmarad a kiváló hangminőség. Én is gondolkodom egy DAC-on de én építenék bele egy USB bemenetet is, hogy a géppel is össze lehessen kötni.
(#) CHZ válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm!
USB forrást nem használok, CD-t is ritkán hallgatok.
Nekem az LP a favorit.
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Zoli egy Őskövületet is hallgass meg , kiváncsi lennék rá mit mondasz ?
1865 -re

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) gordonfreemN válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szia,

ami (USB) hifi minőséget képvisel az az amanero meg az XMOS.
Állítólag a kínai XMOS-ok is egész jó hangúak.
Nekem az AudioGD bevállt, igaz az drágább kicsit.
Ezek tudnak kifele I2S-t és ezt tudja fogadni közvetlen a DAC IC. Így nagyon egyszerű a digit rész.
Vagy veszel egyet, használod s/pdif konverterként és megépíted az s/pdifhez a fogadó részt minden további DAC esetében.
Én erről tudok, nem tudom létezik-e erre olcsóbb és jó minőségű megoldás.
(#) Gery78 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Pedig érdemes volna kipróbálnod az USB-t is, mert a tavaly novemberi HiFi Show-n hallottam olyan DAC-ot aminek ilyen usb-s bemenete volt és ezek a nagy felbontású audio fájlok mentek rajta. Nagyon szép részletező hangja volt. Ami még tetszett hogy a Roon programot használták hozzá. A Wifin keresztül pedig távirányítható egy okostelefonnal is. A lejátszásra szánt zenék pedig a PC-n tárolódnak. A Lampizator nevű cég követte ezt el.
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
AD sorozat legjobb példánya, szerintem is. Ha hozzájutok, meghallgatom.
(#) Gery78 válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Itt érdemes egy kicsit körülnézni, és ihletet meríteni.
Lampizator
(#) Gery78 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szia!
Ezt egy kicsit bővebben fejtsd ki lécci, melyikek ezek a termékek, illetve hol találhatom meg. Az amanero az az AudioGD? Van egy ilyen cég MO-on, forgalmaznak DAC készülékeket nem olcsón.
(#) gordonfreemN válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Én innen rendeltem meg az xmos-t.
Ugyaninnen audioGD amanero Link ez talán mégjobb mint az xmos. De találsz itt kevésbé neves gyartótól is. Vagy:
Az ebayon találsz olcsóbban is kínai gyartásút.
(#) Moszkvai hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy PCM1794 AK4118 AD827 USB DACDAC-om és vettem hozzá egy 7 pin CM6631 USB module CM6631A USB daughter card for DAC3 AD1955 D...iliang kártyát, amivel állítólag működik az USB bemenet. Összeraktam de nem működik. Tud valaki megoldást?
(#) Gery78 válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
A Daughter board biztos, hogy ehhez a DAC panelhoz való? Én úgy látom a leírásból, hogy nem összevaló a két kártya, a Daughter board másik fajta DAC panelhez jó. De lehet hogy tévedek és jót vettél. A Firmware-t gondolom telepítetted hozzá a Windowsra. Járd körül egy kicsit a dolgot, hogy tudjuk, mi az ami nem működik, és hogy nem működik. Nincs esetleg valami bővebb leírásod a kártyákhoz? Ha minden jó, akkor próbáld meg felvenni a gyártóval a kapcsolatot, hogy mondja meg, hogy lehetne működésre bírni a szerkezetet.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Ha akad valaki, aki rajtam kívül még vett magának, a korábban említett kínai DAC-ot, annak megemlíteném, hogy végül sikerült 32bit/384kHz-en is működésre bírni, windows7 x64 alatt.
Az USB Audio driver innen letölthető.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
Következő: »»   82 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem