Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 72
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Ez 4 sima poti vagy 2 sztereó?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 17, 2018 / 1
 
Rajtad áll, hogy milyen legyen.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
2 sztereóm van. Más nem fér el. Mi legyen a többi fokozattal?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
A praktikusság miatt tennék bele egy mester-hangerőszabályzót, melyet buffer követ.
A buffer kimenetére tehetsz hangerő poti, ha a végerősítőd érzékenysége nem szabályozható.
Az aluláteresztőből egy is elég, a két csatorna kevert jelére, arra két végfok is ráköthető. Célszerű az egyik szub kimenet elé beraknod egy fázisfordítási lehetőséget, hogy két erősítőt hidalhass, ha arra lenne igény.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
A buffer mit jelent ebben a helyzetben?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Egy műveleti erősítőre van szükség.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Tehát a buffer egy hangerőpoti és egy erősítő?
(#) tbarath válasza frissadam hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Nem, a buffer egy egységnyi erősítésű kapcsolás. Bővebben: Link
(#) pucuka válasza tbarath hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Egységnyi feszültség erősítő kapcsolás. Attól még teljesítményt erősít.
(#) frissadam válasza tbarath hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Köszi!
(#) frissadam válasza tbarath hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Buffert utolsó fokozatként érdemes használni erősítőnként egyet ?
(#) pucuka válasza frissadam hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
A buffert teljesítmény erősítő, impedancia illesztőként használjuk. (milyen jó lenne, ha egyszerűen nevén neveznénk a gyereket, nem kéne magyarázni)
Egy szabályzó kör után, hogy ne terheljük, és a következő fokozat előtt ami viszont kis impedanciás meghajtást igényel kell használni elválasztóként. Azonban arra is figyelni kell, hogy a saját zaját is beleviszi a kapcsolásba, csak akkor kell használni, ha feltétlen szükséges.
(#) frissadam válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2018 / 1
 
Köszi! Kis impedancia mit takar 1k alatt pl?
(#) Baxi hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Hi Mesterek!
Olyan kérdésem lenne hogy került hozzám egy régi sony mini disc lejátszó. Elvileg (ha jól tudom) ez anno a minőségi zene hallgatásról/ Audiofil lejátszok voltak. Szóval szétszedtem s a kimeneti műveleti erősítője: m5218al. A kérdésem hogy pl jobb ez valamivel mint a NE5532? Adatlapját néztem, de csak az alacsony zaj van feltüntetve, audio alkalmazás nincs (jó tudom a 741 is jó audióra ).
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Cinema válasza Baxi hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Ha cserélni kell, akkor az eredetit tedd be, az NE5532-nek a tokozása is más, a belső kapcsolása is eltérő.

Üdv!
(#) Gafly válasza Cinema hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Kell cserélni?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2018
(#) Cinema válasza Gafly hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Ezt nem tudom, de ha működik, akkor minek piszkálni? Jobb nem lesz.


Üdv!
(#) Baxi válasza Cinema hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A lényeg lemaradt, bocs. Építgetek egy erősítőt azaz csak szedem össze hozzá a motyókat, szinte a "kukából". Ez a lejátszó pediglen már csak szemét, viszont találtam benne a lent említett műveleti erősítőt. A kérdés pediglen az hogy előfoknak jobb-e a:m5218al mint a ne5532 szerintetek?
(#) tothbela válasza Baxi hozzászólására (») Márc 11, 2018 / 1
 
Nekem van 5218. Egy Hifi videóból termeltem. De az 5532 alacsonyabb zajúnak minősült. CanAmp füleserősítőbe próbáltam. A 741 az meg audió célra annyira jó, mint egy százasszög LP (nem Laura Pergolizzi) lejátszására.
(#) Baxi válasza tothbela hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
ok, köszönöm.
(#) pucuka válasza tothbela hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Van (volt) azért a 741 -nek kis zajú változata is, 748. Elég sok keverőben volt használatos.
(#) alienco hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy előerősítőm (NE5532-vel szerelt), amit ha a TV fülhallgató kimenetére kötök, a potmétert letekerve nem "hallgat el" teljesen, és a maximum állásban sem erősít eléggé. Telefonról vagy számítógépről viszont jól működik. A potmétert lehet, hogy nem kötöttem be jól? Motoros potméter, lábak egy sorban, kettő gyárilag összeforrasztva. Azt vettem kiindulási alapnak, majd minimum és maximum állásba tekerve mértem ellenállást és ez alapján különítettem el a lábakat.
Vagy mi más okozhat ilyen hibát?
(#) Primary hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Tervezgetek egy 2.1-es bulimotyót, amihez kellene hangváltó, hangszínszabályozó, stb.
Először arra gondoltam, hogy teljesen analóg módon, diszkrét elemekből éppen nem a kisjelű részt. Mivel egy elég kompakt megoldást szeretnék, ezért ezt elvetettem.
Arra gondoltam, hogy egy ADAU1701-gyel oldom meg, de túl nagy a késleltetés.
Itt jött szóba az autóipara IC-k.
TDA7415-re gondoltam. Ezzel meg lehet oldani a hangerőszabályzást, hangváltást, hangszínszabályozást is, sőt minden programozható. Van valakinek tapasztalata ezzel?
(#) BEMcorp hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Autóba szeretnék egy egyszerű előerősítőt tenni.
Engedélyeztettem az 'aux' bemenetet a gyári rádión, de -ahogy előre figyelmeztettek is- telefon/lejátszó maximális hangerejénél is nagyon halk.
Tudtok ajánlani egy egyszerűt? Illetve, milyen tápfesz-szűrést ajánlotok?
(#) alienco válasza alienco hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
A potméter lábait nem kötöttem be jól, sikerült javítanom. Érdekes, hogy okozhat ilyen hibát.
(#) BEMcorp válasza zenebolond hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Köszi!
Két kérdés/kérésem lenne.
Rajzot tudnál hozzá mutatni?
A panelon hibásan van a 12V-os táp feliratozva?
(#) zenebolond válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szia.

Igen. A rajz csak így van meg.

A fájlmelléklet részben törölve felhasználói kérésre.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
Moderátor által szerkesztve

DSC_0204.jpg
    
(#) Imicyg hozzászólása Máj 20, 2018 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Itthoni hifi mellé szeretnék készíteni egy előerősítőt, több helyen olvastam hogy ezzel nagyobb hangerőt tudok vele elérni AUX-on. Nagyon kezdő vagyok a témában tőbb kapcsolási rajzot találtam hozzá de nekem az kínai. Valaki le tudná nekem írni lépésről lépésre mire lesz szükségem és hogyan építsem meg? Szerszámok adottak, többit betudom szerezni.
(#) uniman hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Több ezer hozzászólásból válogathatsz...de lehet téged megvezettek, mert ettől az erősítőd maximális kimenő teljesítménye nem lesz több.
Kivéve persze, pl. ha az AUX bemenetre csatlakoztatod a mikrofonodat...vagy egy lemezjátszó mágneses hangszedőjét.
Ennél többet kéne elárulnod, hogy milyen erősítő ("hifi" típus !) AUX bemenetére milyen jelforrást akarsz rákötni...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2018
(#) 52300002 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Üdv!
Előerősítőt építenék gitárkombóba, mert alapból nagyon halk a kites TDA2030, és érdekelne, mi a véleményetek erről a rajzról? Korrekt? Működhet?
Köszönöm! ^^

(Link a bejegyzéshez, amiben szerepelt: >>Katt<<)
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018

image.png
    
Következő: »»   50 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem