Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   239 / 269
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ezzel a táblázattal én nem bírok! Akármit írtam mindig hibát jelez!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Cseréljed le a C5-öt fele akkorára.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Oke! Köszi!
(#) csinga válasza black1989 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Én mikkor az IDX PRO-t építettem így határoztam meg.
Bővebben: Link
De van itt egy oszcillátor.
http://www.md4u.ru/download/file.php?id=13222
Ha megváltoztatod a tekercs indukcióját vagy a kondenzátor értékét megváltozik a rezonancia.
(#) bokonyi001 hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Helló mindenkinek!
Vakerán nézelődve találtam a következő képet .
Leírásban :
,,A nyaknál lévő csavar nem tűnt valami biztosnak, így azt fémre cseréltem . Azóta minimásian félrehord (4-5 cm-el arrébb jelez)
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Üdv!

Nem lett érzékenyebb a gép sajna , próbáltam 100pf-470pf -ig , de ekkor már az adótekercsen lévő 100nanós kondit is változtatnom kellett , mert nem indult el az oszci!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Előttem az nem tiszta, hogy a vevőerősítőben való matatástól miért nem indul az adó oszcillátor. Homokszem van a gépezetben.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Nem indul el , és ezt onnan tudom , hogy ha a tekercsek helyzetét megváltoztatom , akkor nem növekszik a váltó fesz , marad egy helyben 0,1 mV!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Mérések nélkül feleslegesen agyalunk itt.
Az adó oszcillátort nem úgy kell ellenőrizni, hogy mozgatom a tekercseket.
Vajon miért áll le az adó oszcillátor attól, hogy a vevő erősítő átvitele megváltozik? Tudja? Okososzci?

A madám is megmondta:
Jó munkához jó szerszám kell.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ezt már gyakorlatból mondom , mikor tökéletesen indul az adó , akkor tudom változtatni az erősítését így változik a vevőn mért váltófesz, ekkor működik is a gép normálisan, csak nem kielégítő az érzékenysége!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
A lényeg az, hogy komoly gond lehet a gépben, ha a vevőerősítő átviteli tulajdonsága leállítja az adó oszcillátort.
Innentől találgatni felesleges.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Értelek! Hát akkor nem marad más mint tüzetesebben átnézni , ha lesz rá annyi időm!
(#) nagym6 válasza black1989 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szia. Csak egy javaslat, ebbe az elektronikába bele kell mélyedni, megérteni lépésről lépésre, úgy felépíteni, csak akkor lesz jó eredmény.
(#) vandorbot válasza bokonyi001 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Hiba ekkora fémet a fejre szerelni. Léteznek műanyag csavarok. Pl. WC ülőke rögzítő csavarból köszörültem anno.
(#) vandorbot válasza black1989 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Aki kolbászt akar készíteni, annak nem árt ha van húsdarálója. Mivel az elektronokat szabad szemmel nehéz vizsgálni, ezért erre találták ki a szkópot. Sajna anélkül vakon szaladgálás az erdőben.
(#) vandorbot válasza black1989 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
A kalkulátorban az ellenállást Ohmban pl-: 1200
A kapacitást pedig pl. 470pF----> 470E-12
Ki kell választani a Z1 és Z2 komponenst a táblázatból és persze azt, hogy invertáló vagy nem invertálónak van bekötve az opa. Ha Z1 soros R-C, akkor fölül csak az R1,C1-et kell megadni. Ha Z2 párhuzamos R-C, akkor csak R3,C3-at. A többi törölhető. Érdemes még az oscillation analisis-t bepötyizni.
(#) hubertus6 hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Segítséget szeretnék kérni pinpointer építéssel kapcsolatban, ha ráértek átnézitek a panelt a mellékelt fájlban. Már régebben legyártottam működött is megfelelően, csak pár alkatrészt nem írtam fel a panelrajzra( BC337, L7805), illetve lehetne hozzá készíteni automata hangolót?
A linken látható rajz tovább gondolva, de ez az alap.
pinpointer

pinpoint.lay
    
(#) black1989 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Üdv! Az lehet gond , hogy a vevőfokozatban lévő 2db bc547 tranyót , bc546-tal helyettesítettem?
(#) black1989 hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Üdv! Az lehet gond , hogy a vevőfokozatban lévő 2db bc547 tranyót , bc546-tal helyettesítettem? S.m.w
v 2.0-ról lenne szó! Előre is köszönöm a segítséget!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Nem oszt, nem szoroz.
(#) nagy judit hozzászólása Márc 18, 2018 / 1
 
Apukámnak a halála miatt megmaradt több félig megépített keresője, ha valakit érdekel emailben tudok küldeni fotókat
(#) mateatek hozzászólása Márc 19, 2018 / 2
 
Nem hagyom, hogy ebben a hóesésben elnyomjon a tavaszi fáradság!
Pulzus indukciós vas. 24 volttal, mikrokontrollerrel és koncentrikus tekercs elrendezéssel ( a kidobott gyúródeszka ne tévesszen meg senkit). Némi szelekcióval fölvértezve. Nyomógombokkal és folyékony LCD-s kijelzővel.
Még nincsen teljesen készen a gép, és még szerintem elég sokat el fogok időzni a programozásával. De így előzetesen már nem keverem össze a sörösdobozt a csípőfogóval, és az ezüstéremmel.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Nincs ebben akkora mennyiségű alkatrész ami már attól is elveszi az ember kedvét hogy nekiálljon?
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
De. Legalább 1 évig gyűjtöttem rá az erőt, hogy nekiálljak. (A másik fele is jól meg van rakva SMD-vel)
(#) mateatek hozzászólása Márc 27, 2018 / 1
 
Van egy cumóm, ami talán érdekelhet valakit.
Lényegileg egy hagyományos analóg gépre rádrótozható "digitális vezérmű". TGSL-re, SMW-re, satöbbire rá lehet drótozni. Hogy mit tud?
Három frekit tud. 5, 10 és 15 kHz-et. A kiválasztott frekin előállítja az adójelet. Ehhez képest 0-180 fokban állíthatóan előállítja a talaj csatorna fázisdetektorának a kapcsoló jelét. A talajhoz képest pedig 0-180 fokban a diszk kapujelet. Ha a talaj állítva van, attól a diszk fázisa nem változik. A 180 fokot 200 lépésben fogja át.
Van egy állítható PWM kimenete. Ezt integrálva, és leosztva létrejön az érzékenység állításhoz szükséges feszültség. 20 lépésben állíthatóan.
LCD kijelzőn láthatóak az értékek és nyomógombokkal állíthatóak.
Van vezérlő kimenet, amivel az adó részt lehet vezérelni a frekiváltáshoz.
LCD háttérvilágítást automatán szabályozza.
A legolcsóbb tömeggyártású 16x2-es karakteres LCD-hez készült.
Stabil, egyszerű és fáziszaj mentes meghajtást tud mindhárom frekin.
5 voltos rendszerben használható, de persze mindenhez illeszthető.

Még régebben attila86 fórumtárs tervezte-írta a fölkérésemre. Mivel azóta már jómagam is megírom az ilyesmit, ezért ez számomra feleslegessé vált. De mivel attila86-nak munkájába került, nekem meg másba, így drágább ahhoz, hogy a merevlemezemen "porosodjon". A mikrokontroller környezetének a kapcsolási rajzát fölteszem. Ha valakit érdekel, akkor bővebben elmagyarázom, illetve odaadom az illetőnek a kontrollerbe töltendő programfájlt is.

ma.png
    
(#) Glitter válasza nagy judit hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Hali!
Engem érdekelne, küldtem egy emailt is üziben.
Előre is köszi!
(#) Vackor hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Surf Pi 1.2 építés utáni beállítás közben olyan problémával találkoztunk, hogy a fémet közelítve a tekercshez, kb. 3-5 cm-re a tekercstől éri el maximumát a jel.
Közelebb már hiába mozgatjuk a fémet a tekercshez, az erősítés nem változik!


A kérdésem az, hogy tudnátok-e segíteni abban, hogy min állítsunk még azért, hogy a fenti jelenség megszűnjön?
(#) nagym6 válasza Vackor hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Feltehetőleg kifeküdt határig a válaszjel az NE5534 kimenetén, de ezt szkóp tudja megmondani.
(#) Vackor válasza bokonyi001 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia,

persze hogy félrehord, ha a fém elhangolja! Szerintem még az érzékenysége is csökkenhet.

Lehet kapni WC-ülőke műanyag csavart anyával , az lehet jó.

Ha nem tetszik, esetleg le is lehet gyártatni rajz alapján, pl. Danamid, Bonamid vagy Metamid fantázianevű műanyagokból egy esztergályos elkészíti neked.
(#) Vackor válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Köszönet!
Következő: »»   239 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem