Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   69 / 125
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Leírás ötödik oldala:
Idézet:
„Figyelem! Elszívó ventilátorok alkalmazása esetén
gondoskodni kell a berendezés reteszelésérõl, ha a kéményes
gázkészülék üzemel.”

Szerintem erre gondolt a kérdező...
(#) lijuhasza válasza VIM hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Igen, köszönöm, de több baj is van vele:
1. Drága.
2. Nem lehet kapni.
3. Nekem vezeték nélküli vezérlés kell.
(#) lijuhasza hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Úgy tűnik, hogy ez nem járható út. Nem változnak a kimenetek annak tekintetében, hogy megy-e a kazán vagy sem.
(#) VIM válasza lijuhasza hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Van egy "butított" verzió ami rém egyszerű Bővebben: Link. Ezt a relés végfokot kapcsolja a kazán. Gondolom munka áramú a megoldás, tehát ha megy a kazán akkor a relé kiesve záró érintkezője nem engedi működni az elszívó ventillátort amit direktbe kapcsolhat a relé érintkezője. Ehhez képest ha a páraelszívó kapcsolójával kialakított szintén relés kapcsolást építve, sorba kötik a kazánt vezérlő szobatermosztáttal, "ugyan ott vagyunk". Ha nem képezi ellenőrzés tárgyát a kialakítás és nem kell róla műbizonylat ... Vezeték nélküli megoldás nehézkes volna és lehet, hogy bizonytalan is. EZ pedig egy rém egyszerű megoldás, igazi hobbi szint de ez legalább úgy működik ahogy a "nagyok".
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Én is ezt írtam hellyel közzel de ő fordítva akarja.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Majdnem mondtam, hogy azt a kicsi dolgot, hogy "vezeték nélkül", csak utólag csapta hozzá (szerintem).
De nem értek hozzá...
(#) atos19881101 hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Sziasztok,

Segítséget kérnék. Szeretném lecserélni a régi manuális termosztátot (Grasslin RT Thermio 3 NHL) egy digitálisra. (Computherm Q7)

Leszedtem a régi termosztát előlapját és a képen látható bekötést látom. A Q7-nél viszont azt olvasom, hogy csak 2 szálat kell bekötni. Melyik kettő lenne az?

Előre is köszönöm!
(#) uniman válasza atos19881101 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Idézet:
„Melyik kettő”

Hát az 1, 2...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Most az fogja hinni, hogy trollkodsz, de nem

Én meg azt nem értem, hogy az év leghidegebb napján miért áll neki épeszű ember termosztátot cserélni digitálisra/programozhatóra/rádiósra

De nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) atos19881101 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Nem most akarok neki állni. Majd ha felmelegszik az idő. De mivel már elég rossz a mostani manuális (értsd sokszor nem kapcsolja a kazánt), ezért lehet előbb csere lesz.

Idézet:
„Hát az 1, 2...”

Ezt gondoltam. De fekete - kék megy oda? Vagy?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) VIM válasza atos19881101 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia! A Grasslin 1. és 2. pontjaira menő fekete ill. kék színű vezetékeket kell bekötni (a zöld-sárga 4. pontról nem kell, le kell szigetelni) a Q7 1. é 2. pontjára és kész. Ez a művelet kb. 20 pec a beállítással együtt. Ha a fűtőkészüléktől lett a táplálás megoldva akkor azt áramtalanítva, majd ennek helyességét ellenőrizve ki lehet cserélni a termosztátot.
(#) Inhouse válasza atos19881101 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
1,2 az 1,2-re...
(#) Tylla1 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szerintem a kérdező arra kíváncsi, hogy az 1-esre a kék vagy a fekete vezeték megy?...
(#) Tylla1 válasza Tylla1 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
De logikusnak tűnik, hogy a színeket a régi szerint kell bekötni
(#) atos19881101 hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Első körben nekem is ez volt a tippem. De nem voltam benne biztos. Ma délután bekötöm.
(#) huncsi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Szia! Hogyan oldódott meg ez a probléma? Nekem ugyanilyen rendszerem van és azon spekulálok, hogy a TRQ21-et lecserélném Q7RF-re
(#) Bakman válasza huncsi hozzászólására (») Márc 12, 2018 /
 
Sehogy. Nem lehet kicserélni On/Off termosztátra.
(#) Mrspark73 hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Junkers Eurostar ZW 23 KE kazán, amit egy Honeywell T6620B termosztát vezérel egy másik helyiségből vezetéken keresztül. A termosztát gombjai nem változtatják a hőmérsékleti értékeket, így lecserélem. Abban kérem a tanácsotokat, hogy a termosztátot milyen másik termosztátra lehet lecserélni, amit tudok interneten keresztül is vezérelni.?

A Computherm B300RF-et néztem, de nem tudom, hogy az egységet hova kell felszerelni? Az lenne a jó, ha a mostani termosztát helyére, de nem mutatna valami szépen a szobában.
Milyen (elfogadható áru) eszközt javasoltok?

A képeken látható a jelenlegi termosztát bekötése.

Válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!
(#) VIM válasza Mrspark73 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szia! A Computerm s300 az esetleg nem volna jó? Ennél arra kell odafigyelni, hogy a kimenetét le kell választani egy 230V relével, mert NEM potenciálmentes a kimenete. De ha egy relét kapcsol a kimenete akkor a relének egy záró kontaktusát felhasználva kell majd a kazánt indítani. árak
(#) Mrspark73 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szia!

Köszönöm a javaslatot!
Ennek a terméknél is az a hátrány, hogy a hőmérséklet érzékelő egy zsinóron lóg, és az egység nem esztétikus.
(#) Bakman válasza Mrspark73 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A vevőegységnek nem feltétlen kell ott lennie ahol a mostani termosztátod van, lehet a kazán mellett is. Ott kb. mindegy is, hogyan néz ki.
(#) zoszka válasza Mrspark73 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 / 1
 
Az inkább Euroline
(#) Manson69 hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy terrárium fűtését szeretném megoldani egy Q7 termosztáttal, olyan módon, hogy azt egy elosztóra kötöm és ebbe az elosztóba dugnám a fütőeszközt (fűtőkábel, fűtőlap stb.)
A kéedésem az lenne, hogy:

1. Ki tudom-e vezetni a Q7 hőérzékelőjét egy kb 1-2 méter hosszú vezetékre (nyilván kalibrálást igényel)
2. Hogyan/hova kellene bekötnöm a termosztátba az elosztó vezetékeit?
(#) proli007 válasza Manson69 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Hello! A második kérdésedre itt a válasz. A "fűtőegység" helyett természetesen az elosztót kell bekötni. A maximális terhelés nem érdemes megközelíteni, mert csökkentheti a relé élettartamát.
Én ugyan nem néztem utána az érzékelő mibenlétének, de szerintem egy olcsó NTC ellenállás lesz, melynek értéke 10..100kohm között lesz valahol. Ha így van, nem kell utánkalibrálni. Viszont célszerű kéteres árnyékolt vezetékkel kivezetni és az árnyékolást, csak a készüléknél az áramkör GND pontjára kötni.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Azt pedig nem kérdezzük meg, hogy miért szeretne egy erre a célra készült eszközt kiváltani egy azonos árban lévő másikkal, bizonytalan sikerű buherálás segítségével?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) Manson69 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm a választ, így már meg merem venni!
Gafly, habár végül nem kérdezted meg, de azért, mert az általad linkelt termosztát nem programozható, így nem tudok külön nappali és éjszakai hőmérsékletet beállítani rajta. A Q7-en viszont igen, és a nem RF verzió 5-6 ezer Ft, míg a hasonló képességű terrárium termosztát 25 körül van!
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Én mindig azon fa kivágásában próbálok segíteni, amelybe a baltát belevágják. Aztán ha túl nagy a fa, vagy kicsi a balta, az már ne ez én kompetenciám. De tanulni, csak favágás közben lehet..
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Bár itt a "fa" definíciója kissé hiányos volt, de igazad van (nagyon ritkán van, amikor nem ).
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Idézet:
„Ha így van, nem kell utánkalibrálni.”

De ha mégis, akkor:
Idézet:
„3.6 A termosztát hőmérőjének kalibrálása
Lehetősége van a készülék hőmérőjének kalibrálására (a mért szobahőmérséklet korrigálására). Ehhez először nyomja meg a „SET” gombot, hogy a készülék kijelzője az alapképernyőre álljon.
Ezután nyomja meg a „DAY”, majd közvetlenül utána a „HOLD” gombot. Ekkor az óra helyén megjelenik a „” felirat, a mért hőmérséklet helyén pedig a korrigálás mértéke (gyári alaphelyzetben °C). A nagyméretű és gombok segítségével állítsa be a korrigálás értékét -3,0°C és +3,0°C között 0,1°C-os lépésekben.
A beállítást a „SET” gomb megnyomása nyugtázza (ha 15 másodpercig semmilyen gomb nem kerül megnyomásra, akkor a beállítás önmagától is nyugtázódik). Ezt követően a készülék kijelzője az alapképernyőre áll. A mért hőmérséklet korrigálása
néhány másodperccel a nyugtázás után történik meg.”
(#) Andrushh hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Üdvözlöm a tagokat!Mint laikus lenne kérdésem hozzátok!
Fürdőszobámba szeretnék infra fólia fűtést bekötni egy Computherm Q7 termosztát segitségével bekötni! A fólia bekötése nem okoz probémát,viszont a termosztáttal bajban vagyok!Szét szedtem megnéztem de nem jöttem rá hogy a fólia 2 vezetékét és a hálózati áramot hova kössem.A termosztátban 3 vezetéknek van hely nekem viszont 5 vezetékem van amit be kellene kötni.2 a fóliáé 3 a hálózaté. Segítségeteket előre is köszönöm!
Következő: »»   69 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem