Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   69 / 104
(#) ricsi779 válasza briki hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Köszönöm a linkeket. És talán ez a könyv nincs meg valakinek? JAKAB ZOLTÁN : HÁZTARTÁSI HŰTŐBÚTOROK ÉS KOMFORT LÉGHŰTŐK.
Előre is köszönöm.
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia! Igazából úgy tudom, hogy nincs újabb. Hidd el, hogy az a két kötet az alap!
A HKVSZ gondozásában megjelent egy kiadvány a Beüzemelés és szivárgávizsgálat, ha jól emlékszem. Dr Jakab Úrnak még van a Háztartási hűtőbútorok és komfortléghűtők című könyve is.
Ezen kívül rengeteg lehet tanulni a külföldi szakirodalmakból és az egyes gyártók előírásaiból értekezéseiből. Javaslom továbbá a Youtube-ot, sajnos főleg angolul.
Régebbi szakkönyvek is vannak még, de azok tényleg régiek.
Talán említésre méltóak még az egyes hűtős szakiskolák jegyzetei is.

Remélem segítettem.
(#) StMiklos válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szevasz!

Azt a könyvet legfeljebb antikváriumban kaphatod meg, mert az előző nyomás elfogyott (úgy 3 éve) és nem került újra nyomdába.
Tudod valakinek ki kellene fizetni a legalább 2-300 példány nyomdai költségét, hogy nekiálljanak.
Kb. ugyanez a Jakab I-II-vel, 6 éve lett nyomtatva egy adag, még mindig van belőle, áll a polcon, benne a pénz, évente kb. 25-öt adunk el.
Üdv: StMiklos
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Hello
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az angol nyelv hiánya miatt keveset értek meg a külföldi videókból. De igyekszem azért.
Üdv: Ricsi779
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Hello
Irtam a HKVSZ - nek, mind a két kötet meg van nekik. Dr Jakab Zoltán Kompresszoros hűtés I – II a harmadik és a háztartási hűtő bútrok is.Az előbbi 16000 az utóbbi meg 15000. Az a kérdésem, hogy maguk szerint melyik érné meg jobban? Minden féle kép kellene nekem az egyik,de nem tudom, hogy melyik. Valami tanácsod tudnának adni....?
(#) kope20 válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Szia!

Nekem Jakab I-II. könyv megvan djvu formában.
(#) ricsi779 válasza kope20 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Hello
Melyik kiadás? A 2006 - os meg van és ugye most engemet meg a 2011 - es érdekel.
Ha esetleg úgy van akkor eltudná küldeni a tartalom jegyzéket?
(#) kope20 válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Ez még régebbi. 2000-es.
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Ha megvan a 2006-os, akkor nem érdemes megvenned a 2011-est.
Valahol megvolt nekem a hűtőbútoros könyv is, de most nem találom.
(#) ricsi779 hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Na és mivel újabb az újabb ? Kicsit másabbak a témakörök vagy az alaphoz van hozzáadva?
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
A 2000-es meg van digitálisan, a 2006-os pedig könyvben. Túl sok minden nem változott, így gondolom a 2011-se lett tíz egynéhány fejezettel bővebb.
(#) RP hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
A Hitachi (52qh5 2 beltérivel) kompresszora csapágyas lett de kompresszor külön nem kapható. Van arra mód, hogy egy hasonló teljesítményű más gyártmányra le lehessen cserélni? Gondolom az inverter panellel együtt.(A kérdésből látszik, hogy nem értek a témához)
(#) ballazs58 hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Nemrég beüzemelt inverteres lakásklíma nem kapcsol le a beállított hőmérsékleten. 22 van a távirányítón, a szoba már 18 fokos, de a klíma még hűt. Ventilátor a legalacsonyabb fokozatra van állítva. Egyenlőre nem nyúlok hozzá, jövő héten visszajön a beszerelő, de föl szándékozom készülni. Klímában nem vagyok nagyon járatos, az alapokkal + még egy kicsi, tisztában vagyok. Területem az ellenkezője: fűtés.
Kérlek benneteket, okosítsatok. A beltérin kialakított visszaszívó nyílások a szonda előtt úgy nézem rendben van, nincs eltömődve / eltakarva. Beltéri veszi a távirányító vezérlését.
(#) kaqkk válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Van a távirányítón egy szuper -vagy turbó gomb azt kell újból megnyomni , valószínűleg véletlenül megnyomtad. Ja ! Hol mérted a 18 fokot ? A klíma a beltériben méri a beszívott levegőt ez több fokkal is melegebb lehet a falitermosztát vagy hőmérő által(150cm magasságban) mért értéknél , és ha a hőmérséklet elérte a beállított értéket a beltéri akkor sem kapcsol ki csak ventilátorként működik tovább és a kültéri visszaveszi a fordulatszámot ,majd leáll.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2018
(#) bazsi84 hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni hogy hol találok viszonylag részletes leírást a szervízcsaptelep használatáról? Köszi
(#) ballazs58 válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Ez a távirányító kezelési ut.-ban lévő képe és a valóságban is így néz ki. melyik gomb lehet a szuper vagy turbó? (Mellékelek egy távirányító képet)
A 18 fokot ~ kb 3 méterre attól a faltól mértem kb. 1 m-re a padlótól, amelyiken a beltéri van az ajtó fölötti falra szerelve. Ez a környezet az ahol a gyerekek tartózkodnak. Többszöri ellenőrzésem szerint ekkor sem kapcsolhatott le a kl.kompresszor, mert a kifúvó lamellákra erősített kontroll hőmérő pedig 16 fokot mutatott . Úgy tudom e hőfok körül fújnak a klímák.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2018
(#) tibibalogh520 válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
A négyes.
(#) kaqkk válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Ehhez nem tudok semmit hozzátenni (legfeljebb azt hogy olvasd át a használati útmutatót ) A kolléga már írta hogy a 4 es számú gombot keresd ...
(#) StMiklos válasza bazsi84 hozzászólására (») Jún 4, 2018 / 1
 
Szevasz!
Itt van dióhéjban, de minden benne van.
A csaptelep igen egyszerű, 2 elzárócsap, 1 szívó és 1 nyomóoldali órával.
Ha a középső csonkot lezárod és a 2 csap (kék és piros) zárva van, akkor a mérőtömlővel rácsatlakozva a rendszer szívó és nyomóoldalára láthatod azok működés közbeni nyomásait, és megfelelő hűtőközeg skálán leolvashatók adott csatlakozási ponthoz tartozó hűtőközeg fajtától függő hőmérsékletek.
Bármelyik csapot nyitod, akkor a közös csatorna és a nézőüveg is nyomás alá kerül, kettőt összenyitni rendszervizsgálatkor nem szükséges.
Ennyi és nem több.
Ennél többet nem kell tudni magáról a csaptelepről, ilyen a felépítése és csapok működése.
Ami ezen túl mutat, az már a mért adatok értékelése, azokból a normál működés vagy egy lehetséges hiba megállapítása, követheti a rendszerbe történő beavatkozás (terhelés növelése/csökkentése, kondenzációs hőmérséklet változtatása stb.) és a változások kiértékelése.
Nagyjából ilyen "nyomvonalon" zajlik egy ellenőrzés, hibamegállapítás és persze követi a hibajavítás.
Üdv: StMiklos
(#) ballazs58 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Nincs aktiválva a 4-es gomb/üzemmód. Ha bekapcsolom lefújja a vakolatot a falról! Most az Éjszakai-csendes üzem az aktív. Valóban hang alig van, légmozgás gyengén enyhe.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2018
(#) ballazs58 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Amit előbb írtam Tibibalogh520 hsz-ra
(#) kaqkk válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
A kültéri egység működik folyamatosan ? Egyáltalán nem áll le ?
(#) bazsi84 válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Pont erre voltam kiváncsi, köszi szépen.
(#) ballazs58 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Vélelmezem hogy megy, mert a szoba 18 fok másképp nehezen lenne tartható. Valamint a kifúvott (mért) 16 fok sztem passzol a 18 szobahőfokhoz. De ez csak az én gondolatmenetem.
Most napközben nincs bekapcsolva, este megnézem, ki kell néznem a padláskibújón, kint van a tetőn a kültéri. Jelentkezem a megfigyeléssel.
Ja bocs, most kapcsolok! Az egész klímarendszer egy dugaljból kapja a 230-t egy CONRD-os fogyasztásmérőn keresztül. Kíváncsi természetem van. 2,2 ~ 1,6 A mutat áramfelvételre folyamatosan. Ha megint jól gondolkozom (fűtésben vagyok járatos) a beltéri ennyit nem vehet föl, tehát menni kell a kültérinek is. De este lefigyelem! Ha hül.....ség amit írtam, bocs.
(#) kaqkk válasza ballazs58 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Ha 16 fokos levegőt fúj be és 400W ot vesz fel akkor már elkezdett visszaszabályozni , már csak tartja a hőfokot (nem engedi feljebb emelkedni) ha így is kellemetlen akkor állítsd feljebb a hőfokot távirányítóval . Még arra tudok gondolni hogy a levegőszonda beszereléskor elmozdult a helyéről és nem éri a légáramlás a beltéri palástján belül ..
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
(#) ballazs58 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Nos nem teljesen úgy van ahogy gondoltam!
- klíma indítva 18,30-kor
- távirányítón 23 fok van beállítva, hópihe üzemmód, ventilátor a legkisebb fokozaton
- mért hőfok szobában 21,20-kor: 19,6 fok
- beltéri gyengén fúj
- kimentem a kültérihez a tetőre. halk surrogó hang hallatszik de a ventilátor áll, a lapátkerék nem forog.

Ígéretet kaptam a beszerelő cégtől, holnap megnézik. Megnézetem velük amit a levegőszondával kapcsolatban írtál.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 18, 2018
 
Az autós hűtővel kapcsolatos beszélgetés a Hűtőgép probléma témába áthelyezve.
(#) koli Zoltán hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Szeretnék egy inverteres klímát bekötni házilag egy 28 nézeteres lakásban, tudnátok esetleg tanácsot adni?
(#) kaqkk válasza koli Zoltán hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Megvan már a klímád ?
Következő: »»   69 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem