Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   4 / 69
(#) burgdavid válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Szóval AUX on nem recseg. Nincs valami más gép a közelbe ami zavarhatná? Kapcsüzemű táp vagy ilyesmi? Vagy inkább kontakthiba szerűen recseg? Próbáld meg átmozgatni a csatlakozásokat, és közbe fülelj
(#) Szebence válasza burgdavid hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nem kontakt hiba. Biztos hogy nem. Egyszerűen megszűnik az adás és csak recseg.

Más biztos nem zavarja mert már ott van lassan 4-5 éve és mostanában, az elmúlt 4-5 hónapban kezdte ezt a hibát produkálni.
Én inkább olyasmire gondolok, hogy 1-2 alaktrész elfáradt benne és kikellene cserélni, pl kondenzátor vagy bármi más.

Aux, tape, CD tökéletesen működik, most is már regel 8 óta Aux megy gőzerővel
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Helló
A recsegés akkor csak a rádión van. ott minden sávon csinálja vagy csak az fm sávon?
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ezt most hirtelen nem tudom, mert csak FM-et használom, viszont ott az összes csatorna. Most kicsit akkor rádiót hallgatok, (lekapcsolom az auxot ) és ha elkezd recsegni átkapcsolok és megnézem hogy AM-en recseg-e
(#) goffi12 hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
sziasztok
Elromlot a hifim két hangszórója vagyis nem vagyok benne biztos hogy a hangszórók romlottak el lehet hogy csak az amihez a hangszórók vezetékeit kel kötni a hifihez.
Kérlek segítsetek ebbe a probléma megálapítására!

(#) Balázs válasza goffi12 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Tehát megnémult mindkét hangfal? Akkor az erősítő szállt el, valószínűleg a végfog IC cseréjével megoldódik. De egyébként bekapcsol, táp van?
(#) valve válasza goffi12 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Szia,

Először is, vedd az egyik hangfalat és fogj egy 1.5v -os ceruzaellemet, pöcögtesd rá, és ha recseg vagy kattan, vagy bármiféle hangot kiad akkor a hangszoró`d jó! (Azért írok műszer nélkül, mert úgy tűnik az irásodból, hogy nemnagyon foglalkoztál mélyebben az elektronikával. Ha tévedek akkor elnézést kérek! Fogj egy műszert és mérd ki,..) Ha ez megvan akkor átmegyünk a hifi`dre,..
Hanem probáld ki a hangszorókat egy másik hifi`vel vagy a hifit egy másik hangszoróval,..

üdv, Imre,..
(#) szabi83 válasza Balázs hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Idézet:
„valószínűleg a végfog IC cseréjével megoldódik”


Ez elött, az IC újra forrasztását megkellene ejteni aztán próba, 1 próbát megérne, nekem ez megoldotta..
(#) Balázs válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Igen, elképzelhető, hogy kimelegedtek a lábai, jó ötlet!
(#) KeserűCukor hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Hi!
Panasonic SC ak 220-am van, sé kb 1 hónapja nem működik a távirányítója, vagyis csak a jelet nem veszi...
Eleinte csak néha-néha kihagyott, /ezt általában hidegben vettem észre 15-16C/ később egyáltalán nem reagált semmire...
A hifi egyébként ezt levonva hibátlanul működik...
A távirányítót néztem a telóm kamerájával, meg egy ismerős videoszerelőnek is odaadtam, az is megnézte és jó....
Most mi lehet a gikszer a kütyüvel?
"Újraindítani" próbáltam, többször kihúztam, volt amikor napokig ahgytam kihúzva, de semmi...
Hogy őszinte legyek szét is szedtem, avgyis csak a burkolatát, de nem bontottam meg, mert az infra vevőhöz sokat kell kutatni, és amíg nem adtok ötleteket, addig nem csomagolom ki az egészet, esetleg potyára....
Ha már szétszedem:
Megoldható az, hogy csináljak rá egy kivezetést, 2 rca-val ,ami azt a jelet adja, amit a végfokok kapnak, mert akarok rá egy subot vf3-mal...
Kössz:
ZoLi
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Hello!

Csak az FM sávon recseg a másik kettőn nem!
(most pl több hét után recsegett, vagy legalábbis reggel... lehet ha többet ment volna akkor napközben is recsegett volna)

Mi lehet a baja?
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Helló
Ha csak az FM szórakozik akkor először át kellne forrasztani a tuner lábait és a környékén az alkatrészeket. Lehet hogy lontakthibás valami, vagy elengedett egy forrasztás. Ahogy néztem a rajzot olyan sok alkatrész nincs ezen a részen ami szórakozhatna.
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
húúúúú

hááát megpróbálom, bár így azt sem tudom, hogy melyik az a panel... meg hogy mi az a tuner lába... valami alkatrész lehet gondolom, mert írtad még hogy a körülötte lévő alkatrészeket is..., hétvégén megpróbálok időt keríteni rá, bár elég körülményes lesz, de megpróbálom...
leírom majd, mit tapasztaltam... (feltéve ha megtalálom a tuner részt )
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
A főpanelon lesz a tuner az antenna bevezetés mellett. A tuner rész egy fém burkolatban lévő panel. Na annak a panelnek a kivezetőlábaira gondoltam, azzal van odaforrasztva a főpanelra. Nem nagy dolog nem lehet elrontani.
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Oké, de csak hétvégén fogom tudni megnézni, és akkor beszámolok, hogy mi volt

Köszi a segítséget.
(#) tams válasza tams hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
ha inkább próbálnák keríteni egy olvasófejet?
(#) abraboro válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
A kivezetést könnyen megoldhatod, ha ic-s végfok van benne, akkor nézd meg az ic adatlapján, melyik láb a bemenet, és onnan már viheted is a jelet egy kondenzátorral leválasztva. Ha tranyós, akkor kapcsrajz alapján megkeresed a végfok bemenetét, és ugyanaz mint amit az előbb leírtam. Ha nem találsz rajzot róla, akkor még mindig elkezdheted lerajzolni a végfok kapcsrajzát egy papírra. és előbb-utóbb eljutsz a bemenethez.
(#) abraboro válasza KeserűCukor hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Én egyszer jártam úgy egy Sanyo erősítő végfokával, mint te az infra résszel. Hol szólt, hol nem. Néha röcsögött és szakadozott a hang. Szétszedtem, és láttam, hogy a végfok ic lábainál a forrasztások elengedték az ic lábait. Egy újraforrasztás elég volt neki, hogy azóta is tökéletesen működjön.
(#) tams hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Hello!
Van egy Sony hifim és nem olvassa be az RW-cdt, a sima CD-t elkezdi, de megakadad egy idő után.
Ki akarom cserélni benne az olvasó fejet, de a hqvideón 2 fajta van: Bővebben: Link
Az enyémre az van írva, hogy kss 213d, itt viszont az egyik típusszámának végén van egy Rbetű, viszont a képük ugyanaz(az írás rajtuk).
Mit lejent az az R betű?
(#) sound.man válasza spkkill hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Az ic 1600Ft körül volt szóval szerintem megérte megcsinálni. Ment is/megy is. Mostmár a gazdája gyilkolja egy ideje és semmi baja....
(#) tams hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
hogyha a laseregységet ki akarom cserélni akkor azt csak kiveszem és belerakom, fókusztávolságot meg ilyesmit ugye nem kell állítani?
(#) aflmor válasza tams hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Idézet:
„kiveszem és belerakom”
Ez nem lego!

Idézet:
„fókusztávolságot meg ilyesmit ugye nem kell állítani?”


Nem hát, már úgy gyártották, hogy előre bekalibrálták a te készülékedhez, névreszólóan.

(#) tams válasza aflmor hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Tehát akkor nem ütközik különösebb nehézségekbe, hogy megcsináljam itthon? Persze nem most látok először nyákot, csak ilyennel még nem foglalkoztam.
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Kértem kölcsön egy fényképezőt és ha már kölcsönkértem lekaptam a hifi belsejét is...

Hát így néz ki..
(#) 0Georg0 hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Helló mindenkinek !

Nem nyitottam új témát a kérdésemnek, mivel a hifivel kapcsolatos az én bajom is, ezért remélem, hogy ebben a topikban az én bajom is meghallgattatik.

Tehát
Adott egy Daewoo hifi. Ennek a hifinek az a problémája, hogy amikor megnyomom a "tálca kiadása" gombot, akkor maximum a feléig jön ki a tálca, félúton a tálca fogja magát, és visszahúz.
Be és kikapcsoláskor is ugyanezt csinálja a tálca, és érdekes mód azóta, amióta lejárt a garanciája.
Nagyon szépen megköszönném a segító tanácsokat.
(#) KTobi válasza 0Georg0 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia!

Nézd meg az ESR mérő műszer leírásában van szó időzített tönkremenésről, képekkel illusztrálva. Ha nem tört le valami pöcök, akkor akár belelóghat az érzékelő képébe valami kosz.

Mindenesetre nyisd szét, ha lehet látni valamit benne, akkor úgy, másnem szed ki az elektronikai paneleket; úgy elhelyezni a szétszedett lapokat egy szigetelő lapon, hogy lehessen látni mi mit csinál. Áram alá kapcsolni, és nem nyúlkálin sehova, távirányítóval nyitasd ki, nézd meg mit csinál, és hogy hol van érzékelő (nem hiszem, hogy X fordulat után áll meg a motor).

Ha lehet készíts képeket (Topi írt egy cikket a fényképezésről), rendes géppel amin látszik is a lényeg, körülvágva.

Ha lesznek képek többet tudok mondani, vagy egy kapcsolási rajz.

Bocs ha túl szájbarágós vagyok, de nem tudom, ki milyen szinten ért az elektrohoz.

Üdv. Tóbi
(#) zsolesz088 hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
sziasztok! van egy philips hifim(hibásan került hozzám) nem tudom mi volt a baja de nem csinált semmit a kijelzöje és anélkül nem lehetett használni... most az erösitö és a táp részét használnám csak de nem tudom bekapcsolni... valaki tudna segiteni hogy mit mivel kössek össze hogy bekapcsoljon? csak azok a csatlakozok nincsenek bekötve amik a képen sincsenek... (3db csati fent)

hifi.JPG
    
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Helló mindenkinek!

Van egy Philips Hi-Fi -m ami már megvan vagy 9 éve, összekötve a számítógéppel. Sohase hallgattam maxon, mégis úgy körülbelül 2 hónapja ha felveszem a hangerőt erős recsegést hallok a hangszórókból a zene mellett. Először azt hittem, hogy a hangfalak vannak kiütve de aztán azokat rátettem egy másik erősítőre és azon nagyon szépen szóltak nem recsegtek. Plusz két jó hangszórót rátettem a Hi-Fi-re és azok is recsegtek. Nem tudom mi lehet a probléma eddig a semmi baja nem volt a Hi-Fi-nek. Én a végfokra gyanakszom. Szerintetek?

Előre is köszi.
(#) Imi65 válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Az azért elgondolkodtató, hogy többes számot használsz. Nem tudhatni, miféle megoldáshalmazt épített anno a Philips belé, de az biztos, hogy valami IC-s a végfok. Elég valószerűtle, hogy mindkét oldal elszálljon, bár duál tokozású IC-ben előfordulhatnak közös (táp) részek. De a tápot sem szabad kihagyni a gyanúból.
(#) sound.man válasza Geri86 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Csinálhat ilyen hibát a potméter is.
Következő: »»   4 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem