Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   178 / 199
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A BC546 80V-ot visel el, tehát a féltápot kibírja. LED nélkül nem fogom bekapcsolni, kivétel az élszestés, de akkor be sem lesz kötve az áramkör. A táplálást biztosító átkötést nem ültetem majd be, illetve a diódát sem.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Sziasztok. Ez megfelel a képen látható kapcsolásnak? Értékeket nem írtam a kapcsolási rajzba,átnéztem szemmel jónak tűnt. Remélem ti is így látjátok.
(#) Swifter hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok. Készülök elkészíteni életem első komolyabb elektromos kütyüjét, egy stroboszkópos gyújtás ellenőrző. A kapcsolást WATT készítette , ez alapján terveztem meg a nyákot, annyi különbséggel, hogy a teszt kapcsolót kihagytam belőle. Szeretnélek megkérni benneteket mint hozzáértő embereket hogy ha időtök engedi vessetek rá egy pillantást hogy jól csináltam-e a kapcsolásokat, legfőképp a 4011-es IC-n jól gondoltam-e a leosztásokat. Mellékelem a rajzot és a tervet. Még annyi infó hogy a nyákot vasalásos módszerrel készítem. Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) proli007 válasza Swifter hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Hello! A nyák jó lenne, de a tranyók bekötése nem. Ha tényleg BC639 lesz benne, akkor a képen a B-C-E jelölése jó, csak épp a bekötése nem a kapcsolási rajz szerint van. (pld. a két C van összekötve és az megy a Led-ekre.)
Amúgy a nyákot lehetne "összébb tolni", és feleslegesen vékonyak a veztő sávok.
(#) Swifter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia! Köszönöm! Javítottam rajta, első nekifutásra még annak is örültem hogy ki tudtam bogozni a jelöléseket. Rákerestem a BC639 pinout-ra, így már a B-C-E jelölés tiszta.
Kicsit toltam a nyákon, szélesítettem a vezető sávokat, plusz a tranyókhoz beraktam egy átkötést.
Így már működhet?
(#) manolo válasza Swifter hozzászólására (») Márc 25, 2018 / 1
 
Szia!
Én is átrajzoltam, (kijavítottam a tranyók bekötését), meg egy kicsit "összenyomtam". A konkrét alkatrészméretek ismeretében még kisebbre is lehetett volna. Csak amikor ide navigáltam, akkor vettem észre, hogy már proli007 kolléga is, és Te is javítottad. Azért ide teszem az én verziómat is. Ha ezt építed meg, akkor arra vigyázz, hogy a led-ek meg vannak fordítva! A 47K-os potit tervezhetted volna egy kicsit nagyobb méretűre, de ha Neked ilyen van, akkor semmi gond. Az én nyák-omon van hely, átrajzolhatod nagyobb méretre is. Ha vasalod, akkor egy az egybe így kell kinyomtatni!
A megépítéshez sok sikert! Szép napot kívánok!
manolo
(#) Swifter válasza manolo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm Neked is a segítséget, tervezésben még erősen amatőr vagyok. A Sprint-Layout-ot is tegnap töltöttem le, szerencsére találtam hozzá plusz Makros-okat. A 47K-s potit átrajzolom nagyobbra, hirtelen ezt találtam a programban. Viszont annak örülök hogy sikerült elsőre eltalálnom a 4011-et! Visszaolvasva döntöttem úgy hogy belevágok, nagyon sokat lehet tőletek tanulni! Köszönöm szépen a segítséget és a javítást! Szép napot Neked is!
Swifter
(#) kokozo válasza Swifter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia! Javasolnék én is egy 2 trükköt..
Ha a raszter méretet lejjebb vennéd, akkor a tranyók lábát szebben be tudnád kötni, a soros alkatrészeket pedig fel lehet cserélni, így még egyszerűbb lehet e nyák terv. Példa a képen, a led és az ellenállása felcserélve.
(#) Swifter válasza kokozo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm Neked is, raszterméretnek jó a 0,5mm vagy lehet kisebb, pl.: 0,2? Mind a 2 elrendezés nagyon szép!
(#) kokozo válasza Swifter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Raszter méret mindig az alkatrész lábtávolságától függ, itt a legkisebb a tranyó, tehát ahhoz kell állítani, hogy szépen be lehessen kötni.
(#) twingo16v hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Hozzáértőktől szeretnék segítséget, ellenőrzést, vagy útbaigazítást kérni.
Nixie hőmérő projekttel szívok, ami az elektormagazine.com-ról származik.
A gyári kapcsolás nixie táp része hibás, mert a kettes cső folyamatosan tönkremegy 1-2 hónap használat után.
Egy barátom megnézte szkóppal, és van a kettes csövön egy gyujtási felharmónikus.
Mondta, hogy ez okozza a hibát, ezért összedob próbanyákon egy másik nixie tápot, ezt a mellékelt képen láthatjátok.
Állítólag azzal jó volt, nem volt felharmónikus.

Ezért én ezt a tápot (ami a képen látható) ráraktam az eredeti tervre, el is küldtem a havernak ellenőrzésre, amire azt mondta, hogy jó.
Le is gyártattam PCBWAY-el, meg is jött, DE MÉGSE JÓ!

A nixie táp kimenetén csak 10V van!!!

Most a haver idő hiányában vagy nem nézte meg, és csak rábökte, hogy jó, vagy nem tudom.
Én nem jövök rá hol, és mit rontottam el, de mentségemre legyen, hogy még nem is csináltam ezelőtt ilyet.

Kérem akinek van ideje nézze már meg legyen szíves hol van a gond.
Ha kérhetem javítsa ki a hibát a terven, vagy ha sz@r az egész, akkor rakja rá ő.
Ha egyszerüen javítható, akkor az is jó, akkor legalább nem kuka a 10db nyák amit rendeltem.

Mellékelem a lay -t, és a kapcsrajzot is.

Előre is köszönöm!
(#) Swifter hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Sziasztok.
Szépen alakul az összkép, most beiktattam a tesztkapcsolót. Sajnos a kapcsolásnak ezt a részét nem igazán értem, mintha jumper lenne rajta, vagy a másik lehetőség, hogy 3 lábú. A kapcsolót a dobozolásra akarom építeni, egy ST 16/RD-t vagy hasonlót. Jó lesz így? Köszönöm a türelmeteket.

tesztes.JPG
    
(#) kokozo válasza Swifter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Az a 15n-os kondi miért ilyen nagy? Szerintem 2,5- 5 raszteres is bőven jó lenne.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Erre esetleg valaki ránéz? Ma tervezem nyomtatni.
(#) Swifter válasza kokozo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Köszönöm az észrevételt, javítottam 5-raszteresre.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia!
Szerintem ne tedd..
Mutatok egy szebb verziót.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia, kipróbált működik? Az enyémet megterveztem átnéztem,elvileg működőképes.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szerintem meg a jobb alsó kondi tuti fordítva van, ezen kívül feleslegesen túlbonyolított és feleslegesen ic lábak között bujkáltatott vezetősávokkal van tele. Ettől természetesen működhet ha már próbáltad, csak a hibalehetőség sokkal nagyobb, mint amennyi ettől a kapcsolástól elvárható lenne.
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Még nem lett megépítve ezért is írtam hogy nyomtatás előtt állok az áramkörrel kapcsolatban.
(#) Akg hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy áramköri részlet müködésének megértésével kapcsolatban.
Ez egy gitár loop switcher része, ami PIC vezérléssel van megoldva.
A feladata elvileg annyi, hogy a relékben lévő kontaktusok kapcsoláskor egy pattanó zajt generálnak, és emiatt a uC késleltetve engedi a jelet a kimentre. A feteken keresztül földre húzza azt egy rövid időre.
A kérdésem hogy miért kell kettő BS170, ill. a 4,3V-os zéner mit csinál?
A PIC 5V-ot vagy 0-át kapcsol a 14-es lábra.
Amúgy meg lehet ezt oldani egy fettel?
Köszönöm.
(#) reloop válasza Akg hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia!
A kérdésed gitáros témába való, itt szerintem OFF.
Dióhéjban: 14-es kimenet magas szintnél a zener sima diódaként viselkedik, a MOSFET-ek nyitnak, némítja a kimenetet. Alacsony szintnél a zener könyökfeszültsége zárásba viszi a MOSFET-eket.
Azért kell kettő, ellentétesen bekötve mert dióda van a drain és a source között, ami egy esetén határolná jelet lezárt állapotban is.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) Akg válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Köszönöm.
Az hogy alacsony szintnél zárásba visszi a feteket mit jelent?
Miért nem elég, hogy a gate 0V-on lezárja őket?
Probáltam fetes topikban is, de nem jött válasz. Idővel megtalálom minden kérdésemnek a megfelő topicot, de a végén eddig mindig itt kaptam segítséget.
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Üdv!
Készítettem egy TDA7497-es végfokhoz nyáktervet. Azt látom, hogy a GND csatlakoztatása nem jó.
Ha le tudná valaki ellenőrizni, akkor azt nagyon megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2018

javított.JPG
    
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
A pozitív tápot a kondi másik lábára kéne kötnöd.
Elsőként válaszd ketté a jel és a teljesítményföldet, magad is jobban át fogod látni.
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Bár labirintusnak néz ki az adatlapi nyomtatott áramköri terv, azért felfedezhető hogyan válik ketté a teljesítmény és a jelföld. Sárgával a jelföldet, pirossal a teljesítményföldet jelöltem a tényleges vezető szakaszokon. Elég ezeket megvalósítanod vezetősávból, a GND kitöltés inkább csak bonyolítja a megoldást.
(#) reloop válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
A Sprint-Layoutba másoláshoz készítettem neked bmp fájlt.
Sajnos nem akarja feltölteni, pedig 1MB alatt van.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2018
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Attinyvel készítenék egy relé kapcsolgatást attól függően van-e a bemeneten 230vac. Le skicceltem. Le ellenőrizné egy hozzá értő?!

Köszönöm!

CAM00089.jpg
    
(#) proli007 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Hello! Oké, de mi köze ennek a téma címéhez?
(#) kokozo válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
R1 miért ilyen kicsi? Vagyis ha ilyen kicsi akkor kell vagy 20w-os, de ha 200k lenne..
(#) Szasza9668 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Adatlap szerint az optonak a bemenete max 60mA. 50-re számoltam.
Következő: »»   178 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem