Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 27 MHz távirányítós autó kérdések
Lapozás: OK   20 / 24
(#) Imi091 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Köszi, igen ebben igazad van
(#) pucuka válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Egy ilyen szerkezetben analóg, RF analóg, digitális áramkörök vannak, úgyhogy ezek vizsgálata egyszerű eszközökkel, még nagy gyakorlattal is nehézséges.
(#) Imi091 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Köszönöm a korrekt választ!
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Próbálkozni lehet, de nincs értelme. Az elektronikát nem ezen kell megtanulni, főleg nem úgy, hogy a rajz olvasása is gondot okoz. Ebben a formában nem segítséget kérsz, hanem azt, hogy távolról oldjuk meg a feladatot. Ez nem működik.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Eredetileg csak annyira lettem volna kíváncsi, hogy miért nem működhet a "turbo" gomb lehetséges-e esetleg az akumlátor miatt. 6v-os van benne és teljesen feltöltve 6,82 v-ot mértem, de 6,25V-nál már lemerültnek számít. Nikkel-kadmium aksi egyébként.
(#) pucuka válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Ha NiCd akksi valóban, akkor az már régen használhatatlan. Már igen régen, legalább 20 éve nincs forgalomban, ezidő alatt még használatlan állapotban is tönkremehetett, mélykisülés miatt. Ha meg használva, töltögetve volt, akkor már a töltési ciklusok száma vette el az életét.
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A 6 V-os NiCd akku 5 cellából áll, feltöltve 7 V a feszültsége, valóban 6,25 V-nál már le van merülve. De ha a turbó gombot megnyomod hogyan változik a feszültsége ( ez rajz értése nélkül is mérhető lenne! )? Erre még nem válaszoltál.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Igen NiCd akksi van benne. Nem ismertem ezeket az aksikat ,de ahogy nézegettem 5x1,2V-os ceruza elem van benne össze kötve így jön ki a 6v. Még Újonnan lehetne venni (darabonként) és úgy berakni a jelenlegiek helyére.
Még nem néztem, hogy, hogyan változik a feszültsége az akksinak a turbó gomb megnyomásakor, de mindjárt megnézem
(#) Imi091 hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
4 óra töltés után 6,86V- ot mértem. Ez a feszültésg lecsökken olyan 6,4-6,5-re bármelyik gomb megnyomására. A "Turbo" gomb nyomására azonban semmi sem csökken, mintha nem nyomnék semmit.
Az aksi tartó azt írja 5x1,5V alkáli elem, valami speckó tartóba össze kötve vagy ez a Nicd 6V-os csoda.
(#) vargaf válasza Imi091 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Az adóban mérd meg a turbó gombot rendesen zár-e a megnyomáskor. Kövessed végig a panelen is a vezetékeket egészen a chip-ig.
(#) Imi091 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
megnéztem, szerintem az a része rendben van fezsültséget is mértem igazcsak a felső sorban 2,5v környékét(a turbó gombnál nem a közös ágról, hanem az "előre" érintkezőjéről, de azt ugye a kapcsoló nem zárja...). Annyi érdekessége van a dolognak, hogy egy 7,7V ra merült 9v-os elemmel próbáltam eddig, Mikor raktam bele egy új 9v.ost ami 9,6V a távirányító bekapcsolása majd bármelyik gomb lenyomása után az irányító kikapcsol és nem lehet vissza kapcsolni csak az elem ki vételét követően. Használni csak a merültebb elemmel lehet szóval lehet csak az irányítóban keresendő a hiba?
(#) bezizoli hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy van két db rc autónk tesco-s tx-2b van benük és egyszerre nem lehet a két autóval játszani, mert 1 távirányítóra mindkettő reagál. Egy ferrari és egy audi. Channel választó nincs rajtuk. Van-e erre valamilyen megoldás? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Imi091 válasza bezizoli hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Heló!

Kellemes ünnepeket neked is. Van egy kristály az adóban és a vevőben is ezt kellene kicserélni valamelyik autónál és a távjában is
(#) bezizoli válasza Imi091 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
köszi a távban láttam, de az autóban nem találtam ilyen kristályt. Én is erre gondoltam különben... Szétszedem majd mégegyszer. Biztos hogy abban is kristálynak kell lennie?
(#) zolika60 válasza bezizoli hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Szerintem a vevőben nincs kristály. Adatlap.
(#) lelkes amatőr válasza bezizoli hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
zolika60 által belinkelt leírás szerint az adóban és a vevőben is megváltoztatható az osc.frekvencia ellenállás cserével, ezáltal különválasztható a két játék.
(#) bezizoli válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Eszerint akkor a 11-12 ill. a 4-5 lábakat összekötő ellenállást kell mindkettőben egyformára cserélni. Ha jól emlékszem talán a vevőben ez egy változtatható elem, eredetileg is de nem biztos. Az adóban szerintem fix van, de megnézem majd. Köszi a válaszokat!
(#) pucuka válasza bezizoli hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Nem az enkóder dekóder frekvenciáit kell változtatni, mert abból gubanc lesz. A címzéseket kell egyformán változtatni mindkét oldalon. Még így is lehet,hogy RF zavarják egymást.
(#) bezizoli válasza pucuka hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Az enkóder dekóder frekinél 200k-s elenállások vannak, ezeket megváltoztattam 250K ra de nem változott a helyzet. 50K -nál is zavarta a másikat + még a hatótávolság is csökkent, szóval ez tényleg nem működött. A címzéseket, hol-hogyan lehet változtatni?
(#) mickey99 hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Sziasztok!
Fiacskám örökölt egy távirányítós autót ezt szeretném életre kelteni kissé avitt 1980-84 elektronikai tudásommal és egy multiméterrel.Addig eljutottam hogy az adó (RX2-TX2) működik jelet ad a vevő IC 3 SI lábán a váltó fesz 0,55 V-ról a távi nyomogatásával felmegy 1,1 V-ra. Az IC 6-7-10-11 lábán semmi feszültség nincs ilyenkor sem. Lehet, hogy az IC kuka? Az A1015 (C1815) tranyók kollektorán 5,45V feszültséget mérek. Mit tudnék még mérni szerintetek ehhez kérnék segítséget. Ja ez 40MHz en megy nem 27 MHz-es. A mellékelt kapcsolástól az enyém annyiban különbözik, hogy a z IC 9 lába szabadon van.

rx.JPG
    
(#) haxy27 hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kis gondom. Karácsonyra vettem a fiamnak egy nagy méretű távezérlős autót. De mivel gyorsan zabálta az elemeket gondoltam kap egy lipo aksit ami 2 cellás maxon 8,4 volt, de hát a cárúra elemeken is 6,6 voltot mértem. Na sajna a lipo aksitól elszállt az smd ic, de amig ment jól ment. elemel sajna alig volt benne erő.
Nem tudom a típusát mert nincs rá írva. képeket fel töltöm. Hátha valaki tud segíteni.

A képek sorban, Autó, Vevő panel, Majd Az adó panelje 2 kép
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) Lucifer válasza haxy27 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Jól látom, hogy a vevőpanel másik oldalán nincs gyakorlatilag semmi félvezető? (Tranyók fetek, akármi)
(#) haxy27 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Sajnos igen nincs. És mivel dobozban volt igy ezt nem láthattam. A motort közvetlen az smd ic hajtotta meg. Ez az oka amiért el szált az egész. Sajnos más a bekötése mint az rx2 tx2 párosnak
(#) haxy27 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Nemértem én ezeket az alkatrész gyártókat, hogy miért nem lehet egy azonosítót rá biggyeszteni. Azt hiszem veszek egy másik vezérlőt, most találtam 4500ft -ért adó/vevőt 6 és 12 voltos kivitelben. Be biggyesztek majd egy 6 voltos dc-dc konvertert azt az autó meg sem érzi ha merül az aksi, csak ha megált mert le merült, és lekapcsolt a védelem.

Azt sem értem hogy a negyvenót centis autóból, miért hagyták ki a nagyobb áramú motor vezérlőt.
(#) szabiika1111 hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy,hozzájutottam egy nagyméretű távirányítós autóhoz de akku nélkül és nem tudom hogy hány voltos kellene bele.9V al elég nehézkesen megy a relék nem is kattognak inkább darálnak de 12v meg mintha sok lenne neki mert a képen bekarikázott ellenálás felforrósodik meg a diodák is egy kicsit.Valahogy meg lehetne csinálni hogy 12V birja mert ugy jobb vele a móka
9V egy adapterről kapta a 12V meg egy akkuról amit le is fotóztam
Előre is köszönöm a segítséget
(#) uniman válasza szabiika1111 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 / 1
 
Hello! A relék 9V-osak...láttad? Nem adapter, hanem akku kell neki...a nagy áramok miatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) szabiika1111 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
igen láttam de van egy ilyen panelom amin 12V a relék probáljam azzal?
mivel tudtam a 12V akkut lekorlátozni 9V ra?
(#) szabiika1111 válasza szabiika1111 hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
9V zselés akkut nem is nagyon találok de mint sikerült kiderítettem 12V és 1200mAH akku volt bent
(#) HL84 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy miniatűr 27 MHz RC autóm, persze a kínaiaktól. Sajnos rövid használat után a hatótávolsága nagyon lecsökkent, gyakorlatilag a két antennának 1-2 cm távolságban kellene lennie. RC-ben (egyelőre) nem vagyok annyira tájékozott. Szerintetek merre induljak el a hibakeresésben?

Köszönöm a választ, és elnézést a laikus kérdés feltevésért.
(#) gerenk válasza HL84 hozzászólására (») Márc 16, 2018 / 2
 
Szia!
Elsőként az adó ellenőrzése lenne célravezető, van e kisugárzott teljesítmény. Ehhez kellene egy olyan AM sávos műsorvevő amelyik rövidhullámon is vétel kész és a 27 MHz-es frekvenciát is képes venni. Persze van más módszer is de az már némi ismereteket is megkíván. A rádiót a kívánt frekvenciára hangolva általában 27,145 MHz meghallgathatod a kódoló kiadott impulzusait és messzebb távolodva a vevőtől a hatótávolságot is ellenőrizheted. Ez ha rendben van, akkor a modellben lévő valószínűleg szuperregeneratív vevővel lehet probléma, esetleg az antennaköre szakadt. Itt már nehezebb a hibakeresés, némi ismereteket és műszerezettséget is igényel.
Következő: »»   20 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem