Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   60 / 71
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod. A "legkülönlegesebb" karakter a százalék és a kettőspont, a többi egyszerű európai betű. Akkor körülnézek a piacon.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Az túl szép lenne, ha még a kivezetések is egyeznének. Találtam olyan kijelzőt, aminek a bal oldali 2x7-es oszlopának a bal felső forrpontja volt az 1-es, és olyat is, aminek a jobb alsó forrpontja volt az 1-es. Az én kijelzőmön egyelőre nem látom az 1-es pontot (szögletes forrszem, felirat, akármi). Az meg ugye külön kérdés, hogy az 1-es (és a többi) forrszem, vajon minek felel meg. Ha egy kis szerencsém van, akkor a kiforrasztott kijelző hátulján találok valami típusjelzést, vagy utalást, ami alapján esetleg találok egy katalóguslapot hozzá. De kiforrasztani csak akkor fogom, ha már van egy cseredarabom, mert ahogy nézem, a NYÁK csak egy cserét fog elviselni.
Köszi, neked is.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
A százalék és a kettőspont európai betűsnél ugyanúgy meglesz, nem gond.
Az 1-es negatív, 2-es pozitív táp.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszönöm a segítséged.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Szívesen. A kijelző adatlapján megvan a kiosztás -ha van adatlap. De a számozás mindig azonos kivezetést jelent, pld.: a 6-os mindig "EN".
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szuper! Válaszodon felbuzdulva, megkerestem jó néhány kijelző adatlapját, és valóban, mindegy, hogy alul, felül, vagy oldalt van a forrpont sor, a 1-14(-16) között mindig megegyezik a kivezetés funkciója, illetve száma. Ezek után nagyon balszerencsésnek kell lennem, hogy nálam esetleg ne így legyen. Még egy kérdés:
Ugye ez az LCD is zebrával csatlakozik? A meghibásodás úgy történt, hogy először csak a legfelső pontsor tűnt el, majd pár nap/hét múlva a második, végül pár nap múlva a harmadik.
Elképzelhető, hogy csak egy közönséges kontakt hiba lenne? Ha nem érintkezik az egyik (vagy több) sáv, akkor lehet ilyen hiba, mint a képen?
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Igen, nagy valószínűséggel a zebra gumi érintkezési hibája az, ami ezt okozza.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Lehet vele próbálkozni, a fém fedlapot levéve fülei elhajlításával, utána üveglap jobbra balra mozdításával hátha jó lesz, vesztenivaló már nincs vele. Némileg rá lesz ragadva a gumizebra az üvegre, le kell venni, újra összerakni, pld.: gumizebra megfordítva.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Akkor ez lesz az első lépés. Ha nem jön össze, akkor még mindig próbálkozhatok egy új kijelző vásárlásával, belebuherálásával. Az itt kapok tanácsok után, már nem vagyok annyira borúlátó a cserével (javítással) kapcsolatban. Bár az tény, hogy eddig még nem sikerült zebragumis hibát megjavítanom (karóra, asztali kvarc óra, dugaszolható időzítő óra). De talán most megtörik a jég.
(#) nagym6 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Én sokat javítottam, sok azonos típus volt rossz, vagy üveglap fizikai sérülés, vagy chiphiba a bajuk, azonos típusoknál kettőből csináltam egyet. Az üveglap gumizebra elhelyezésével kell játszani, és jó lesz. De gumizebra is cserélhető másikból, magasság -és hossz- egyezzen arra kell figyelni.
(#) elektrorudi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Megpróbálom.
(#) palko0125 hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy, a képen látható mérlegem, aminek a kijelzője összetört. Nem találok rajta semmi azonosítót, valószínűleg ugyanilyet nem is fogok kapni. Amit találtam a penelon a kijelző mellet:
KF-B5 LCD, valamint feljebb ezt látom D8464. Nem hiszem, hogy ezek a kijelző típusára utalnának, de hátha. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ebbe egy megfelelő kijelzőt rakni, vagy hogyan induljak neki a feltámasztásnak?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018

IMG_0234.JPG
    
(#) Lucifer válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
A COG-os kijelzőkkel az a baj, hogy kis szériában is rentábilis az egyedi kijelzők gyártatása, így nagy a valószínűsége,hogy egyedi.

Nem tudom mennyire vagy elvetemült/mennyit ér meg az egész neked.

Én fognék egy random mikrokontrollert, visszafejteném a kijelző bekötését és tennék be valami kapható kijelzőt a kontroller mellé.

Itt találsz példát erre (a tag egy PH mérővel csinálta meg ugyanezt):
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=180333.msg1745349#msg1745349
(#) wbt válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ez ránézésre nem COG, hanem csak az LCD üveg. Ha találsz ugyan ilyen kiosztású üveget, akkor szerencséd van (ugyan annyi közös / szegmens elektróda kiosztás), akkor max a lábakat kell összekeverned.
(#) palko0125 válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Köszi a Válaszokat!
Szétkaptam a cuccot. Egy ET6621S ic vezérli a kijelzőt. A második képen látszik, hogy milyen jeleket kap az ic. Ehhez esetleg nem lehetne illeszteni egy sima kijelző modult?
(#) Lucifer válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Na ez sokkal egyszerűbbé válik, itt csak digitális jelekkel kell foglalkoznod.

De a wbt mondott az is jó lehet.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018
(#) fec78 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Jó reggelt!
Autós kamerába keresek TFT kijelzőt.Sajnos a gyári kódszám alapján nem találok.
Mérete ill. szalagkábel érintkezőinek számán (40 pin) kívül semmit nem tudok.
Hogyan lehetne beazonosítani és honnan lehetne beszerezni?
Az meghajtó IC a kijelzőben található vagy a kamerában?
Segítséget előre is köszönöm!
(#) palko0125 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Akkor csak simán próbáljak hozzáilleszteni egy hasonló kijelzőt és annyi!? A szegmenseket hogyan lehetne meghatározni? Az eredeti kijelzőn 6 digit van
(#) Sinike hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Üdv.
Érdekes problémám akadt!
Napok óta kínlódok LPH7366 lcd élesztésével, tegnap sikerült. Arduino vezérli egyenlőre.
Minden szép és jó, ahogy kell!
Előzmény: mivel semmit nem sikerült eddig elérnem, végezetül rátettem egy Logikai Analizátort egy másik számítógépről!!!, hogy 2 monitoron lássam a dolgokat. És azt hittem, ügyes vagyok, hogy minden végre működik!

Ma leszedtem analizátort, és ahogy lehúztam a RESET lábról, a kijelző kikapcsol, nincs rajta semmi. Ha rajta van, elindul (persze csak arduino reset után..) Az analizátor egyetlen lába, a Test sincs bekötve!!! Ja és csak akkor, ha feldugom gépre, tehát bekapcsolt állapotban.
Mit adhat neki az analizátor, hogy tudom kiváltani? Kondit kéne rá tennem, vagy ellenállással húzni - valamerre?
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Márc 6, 2018 / 1
 
Ha a RESET láb a megoldás, már ha jól értem a dolgot, akkor azt kell általában felhúzni.
(#) Sinike válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Köszi, működik!!!
(#) rockersrac hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy lcd kijelzőm, amit eg, Logitech Z5500 kontrolpanelről bontottam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt a kijelzőt ,,házasítani" lcd smartieval? Azt kiderítettem a kijelzőről, hogy egy TM202QDCU6 tipusú spi interfészes lcd kijelző. Valakinek van valami értelmes ötlete?
(#) Bakman válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ha jól látom a képekről, akkor 2x16 karakteres kijelzőről van szó. Ugyan megoldást nem tudok de ma, amikor egy normál, HD44780 kompatibilis kijelzőt szinte az ember után dobnak, meggondolandó, hogy érdemes-e egyáltalán azzal a kijelzővel foglalkozni.
(#) rockersrac válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Érdemes, tudom kb ingyen hozzámvágják a hd44780 alapú kijelzőket, de az spi kijelzőben több kihívás van.
(#) Bakman válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Kicsit körbenézve úgy tűnik, az adatlap beszerzése is szép feladat.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2018
(#) Lucifer válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Gondolom a gyári panellel már nem tudod meghajtatni?
Ha igen akkor akasztani kell rá egy logikai analizátort és indulhat a reveng!
(#) rockersrac válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
A gyári panelnek tőből le voltak szaggatva a vezetékei, így a kijelző lett csak lebontva, két lm317, meg az encoder. De amúgy azt sem lehetett tudni hol kapta a tápot, annyira bonyolultan van itt ott amott átvezetgetve minden mindenhol jelleggel, mellé hemzseg a követhetetlenül apró vezetősávokkal, és a furatgalvánok sem igazán nagyok. Adatlapot találtam úgy emlékszem valahol, de nem túl ,,bőbeszédű" kb csak a kijelzőméretek, meg a lábkiosztás volt rajta. Szabvány spi lábkiosztásúnak mutatta a lap.
(#) huggybear hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Szétszedtem egy asztali tolltartót, mert a kijelzője hiányosan mutat. Igazából nem létkérdés, de ha meg tudnám javítani, nagyon örülnék a sikerélménynek, ezért fordultam hozzátok. A helyzet az, hogy van egy a képeken látható panelom, egy rózsaszín fekete csíkom meg a kijelző. Gondolom a rózsaszín-fekete csík az átvezető a panel és a kijelző között. Kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám ezt frankón rögzíteni, hogy rendesen átvigye a jelet és mindent mutasson a kijelző? Előre is köszönöm a segítséget. G.
(#) bbalazs_ válasza huggybear hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Alkohollal tisztítsd meg az érintkezőket is és a kijelzőt is, valamint az átvezető gumit.
A csavarokat jól szorítsd meg. Ha ilyenkor sem megy, akkor érdemes vékony gumilapból kivágott csíkot föléje téve plusz nyomást gyakorolni az átvezető gumira.
(#) huggybear válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Köszönöm a tippet, aceton vagy tiszta szesz, valamelyik használható, vagy mi lenne megfelelő? Köszi. G.
Következő: »»   60 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem