Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   69 / 70
(#) mek-elek válasza patkany hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Kedves "P",
Remélem egészségem még megengedi, hogy saját terveimet megvalósítsam, és valameddig élvezhessem majd azokat.
Ha fiatalabb lennék (tapasztalatom szerint) legalább öt évvel, még lennének ötleteim, hogy még mi tartozna a bakancslistámhoz.
Remélem megérted, hogy tudtommal nem előnyös valamit akkor sem csinálnék másnak, sem magamnak, mert én már tudom, hogy múlik el az élet, néha bután, és ehhez nem tennék hozzá.
Kicsit bánt, hogy egód feledtette azt amikor megjegyeztem, hogy én már csak a zeneszeretetem miatt építek, és nem azért, hogy milyen ügyes öregember vagyok.
Ha tisztelettel javasolhatom, ne töltsd életed felesleges vitákkal, mert az azalatt eltelt idődben nem csináltál semmit.
Válaszom illendőségből írtam, csupán
(#) sasasas hozzászólása Márc 28, 2018 / 2
 
VF-4 erősítők építési sorrendben,a2. képen az alsó előerősítő,és mindkét doboz Sony FH-7 minitorony magnójából.

Üdvözlettel, Sasasas.
(#) patkany válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Nem, nem vagyok egoista, kedves mester! Mindinkább lázadó típus, határokat feszegető... és olykor eredménnyel...
Nem akarom nyújtani ezt a téma vonalat, de az Audio Wold egy érdekes és tanúlságos cikkét hoznám fel "mentségemül".
A cikk lényege a jó öreg, sok példányt ésmódust megélt quad 405. Megosztott a vélemény eme készülékkel kapcsolatban is, de a köztudatban azért egy jóhangú erősítőként él. Nos ezt az erősítőt megépítették az elérhető legjobb alkatrészekből. A végeredmény tanúlságos! A befektetett érték nem volt arányban a minőség javulással!
Szóval mindössze ezen ideológiából lázadtam.
Másrészről szeretem a zenét, az elvont dolgokat, de műszaki vonalon nem tarom előnyösnek a sorok közé zárt tartalmakat és az ideologizálást.
Köszönöm ezt a nyílt eszmecserét, és hogy vállaltad. Köszönöm a moderátoroknak is, hogy nem léptek közbe, igyekeztem emberhez méltóan véleményt alkotni.
Legyen az fiatal kezdő hobbista, vagy idős tapasztalt szaki, mindenki vonja le a számára kellő konzekvenciát.
Nincs értelme nyújtani a témát.
(#) Hakai hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
VH6 füles erősítő Király féle alapkapcsolásban alkalmas 300 Ohm-os fejhallgató meghajtására? Hangkártyáról kapná a forrást, ugyanis most nem képes kellő hangerővel kihajtani. Amit nem igazán értek, az a kis értékű becsatoló kerámia kondi. WIMA/ERO 1-2 µF amit gondoltam oda, legjobb lenne persze simán elhagyni. De nem kockáztatnék, a füles a legdrágább láncszem a gépezetben.
(#) reloop válasza Hakai hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Üdv! A VH6 a szerző által megadott ± 7 V tápfeszültséggel nem fogja túlzottan megzengetni a 300 Ω-os fülest. A MOSFET gate-source feszültsége 3-4 V-ot elvesz a kivezérelhető jel amplitúdójából.
A 100 nF helyesen van méretezve a 270 k bementi ellenálláshoz, az OPA2134 bementi impedanciája elég magas ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyhassuk. Magától a konditól nem kell megijedned, a műsoranyag találkozik párral, míg eljut a füles erősítőd bemenetére, eggyel több aligha számít. Ha óvni szeretnéd a fejhallgatódat tegyél a kimenetre is csatolókondit, vagy építs egyenfeszültség-védelmet a számára.
(#) tothbela válasza Hakai hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Egy kolléga éppen most épít egy módosított verziót. Neki is a 300 ohmos fejhallgató miatt kellett módosítania. Ha elkészül bizonyosan megosztja a tapasztalatait.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
"a műsoranyag találkozik párral", meg átment talán pár elkón, meg néhány NE5532 szinvonalú műveleti erősítőn is. Talán trafón is, meg néhány relé érintkezőn. Meg pár méter olyan vezetéken, amit nem szeretnénk használni interkonnekt kábelnek még 30 cm hosszon sem a CD játszó és az erősítő között. Söntölte pár nemlineáris félvezető, kapott apait-anyait. Limitálták, komprimálták, soksávos hangszínszabályzón ment keresztül, effekteket kevertek mellé, alul-felül jó meredeken levágtak mindent hogy sávszűkített legyen, digitalizálták (komparátorokat túlvezérelve számokká alakították). Aztán még ezt is manipulálták, végül ezt a talán 24-48 Bites felbontást lebutították 16 Bitre.

Biztosan kihagytam még párat, mert ennyivel nem lehet megoldani egy élő anyag CD-re írását.
(#) mek-elek válasza Hakai hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Kedves Hakai Úr!
Ez a topic a VF3-6, amik végerősítők, 4 illetve 8 ohmos terhelésre ajánlva.
Arra az erősítőre(nekem is van) nem tennék hallgatót.
Viszont ha a FH6-ra gondol annak meg nem itt a helye, így abban az esetben költözzünk át.
A továbbiakat ott mondanám.
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Fejhallgató erősítő topic
(#) Lacaboy hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok. Szeretném megépiteni ezt a vf3as erositot. Olyan kapcsolasra tudna valaki otletet adni amiben szimpla 48vrol mukodik es hidalt? Koszonom elore is
(#) mek-elek válasza Lacaboy hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
A Vf3 csak a megadott feszültségen működik.
A Vf6 a Te "embered".
A "tkiraaly" oldalon komplett leírást találsz hozzá.
Nem árt, ha elolvasod Tibor építési tanácsait is!
Nagyobb teljesítményre is találsz ott ajánlatot.
A VF család hidalását nem ajánlom.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2018
(#) tothbela válasza Lacaboy hozzászólására (») Jún 15, 2018 / 1
 
Szia! Szóval van neked 48 V tápfeszültséged. Bár nem szeretik, ha több témában ugyanaz a kérdés (kérés) hangzik el, de ettől most tekintsünk el. Először kérlek írd meg, ez a tápfesz mekkora árammal terhelhető, mert a AA elemről működő gázgyújtó is tud 10kV-ot, mégsem megy róla a metró.

Az is fontos, hány Ohmos terhelést akarsz rákötni. Na meg szeretsz forrasztani, vagy inkább a pénzed több. Van kész PWM modul 15-25 ezer körül, de van olcsóbb megoldás "AB" osztályban is.
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Az erősítö mindig-ben vannak Béla
(#) Petyka79 hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Sziasztok! Csinálok egyet, bár úgy látom, ez sem annyira divat manapság. A hűtés nem végleges, csak élesztéshez kellett.
(#) Petyka79 hozzászólása Márc 21, 2019 / 1
 
Még mindig van pár dolog, de lassan teljesen kész.
(#) Tomy27 válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia!
Gratulálok, szép kivitelezés!
Ez a VF3 lenne, vagy VF6- os?
Majd írd meg a tapasztalatokat is.
(#) Petyka79 válasza Tomy27 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szia! Köszi! Vf3-as. Nekem nem igazán tetszik a hangja. Szépen szól, minden a helyén van, de mégis hiányzik valami. Akartam vf6-ot is, de már meggondoltam magam.
(#) ABU hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Próbáltam már valaki más műveleti erősítővel a VF6-ot? Nekem az a tapasztalat, hogy NE5534-el alapzajos, LME49710-el zajgenerátor, TL071-el teljesen csendben van.
(#) tothbela válasza ABU hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Egy oka van, gerjed. Túl gyorsak azok a műveletik, és a saját sebességükhöz képest vannak kompenzálva. A visszacsatoló hurokba be van vonva egy lassú, ezenkívül nem elhanyagolható erősítésű fokozat (komplementer mosfetek), így begerjed. Ha szkóppal rámérsz, látszik hogy pár MHz-en oszcillál.
(#) mek-elek válasza ABU hozzászólására (») Ápr 23, 2019 /
 
Fel tennél egy-két képet, hogy hogy csináltad meg?
(#) mek-elek válasza Petyka79 hozzászólására (») Ápr 24, 2019 /
 
Hát nem belevaló az 5534, meg az elkó az elején.
Egy Jantzen 1µF nem olyan drága. Meg egy OPA606-al is másképp szól. Nem beszélve a megépítés módjáról. Mondjuk az árnyékolt kábelek mellőzése is megér egy misét, ha a közép hangokról beszélünk. Ehhez viszont kell a megfelelő konstrukció.
Persze attól függ milyen elvárás van az építéssel szemben, mert ahogy írtad, úgy ahogy van sem rossz. Emlékezve az enyémre, csak egyet tudok érteni veled.
(#) ABU válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Üdv!
Itt van. OPA2134-el rendre működik zajtalanul.
(#) martin96 válasza ABU hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 1
 
Persze, hogy csendes az opa2134-el. Hisz az 8MHz-es, míg az LME49710 pedig 55MHz. De még az NE5534 is 10MHz.
Dual OPA-t, hogy használod ebben a kapcsolásban egyébként?
Én a VF2-esemben sem merem beletenni az lme49710-est.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) mek-elek válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Két dolgot említenék a zavartalan üzemmód kapcsán, ami nem látszik a képeken:
1, a hűtőborda a föld csillagpontban le van-e földelve?
2, egyáltalán lett-e földcsillagpont kialakítva?
(#) mek-elek válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Az előbbit ABU-nak írtam volna.
Neked, nekem a VF2-őm utoljára OPA 606-al ment kifogástalanul, aztán VF4 lett belőle.
A VF3-mam a fiamnál monitorerősítőként működik. Bocsi, de nincs most energiám kipróbálni az LME 49710-el. Mert ugye nyugalmit is babrálni kell, oda-vissza, és épp most egy DAC-ot építek.
Nekem a Királyok pöc-röf-re mentek, és idáig egy sem mondott pénteket.
Igaz, mindegyik csillagpontos, megfelelő huzalozású kivitelt kapott. Azaz nincsen bennük drótdzsungel.
(#) ABU válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
OPA134, elírtam
(#) ABU válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
A hűtőborda nincs bekötve a csillagpontba gyakorlatilag a levegőben lóg, minden más, ami a GND-re csatlakozik, egy nagy közös pontba fut be.
(#) mek-elek válasza ABU hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Hát akkor ne csodálkozz, hogy gerjedt!
Ha jót akarsz, azonnal tedd meg, és nem fog gerjedni, és jó eséllyel cserélgetheted benne az IC-ket, de mindig nyugalmit kell állítani 90-100mA közé (meleg állapotban). Hidegen, nálam ez 50-60mA szokott lenni.
(#) Potkiller hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Sziasztok! A VF3 hoz milyen értékű poti passzolna a bemenetre? Én szerintem 22-25kOhm, de hátha valaki tudja. Más felől, hogy lehet úgy általánosságban kiszámolni, hogy egy bemenetre milyen értékű hangerőszabályzó potit kell rakni, valami dereng, hogy a bemeneti ellenállás értékének valami köze van ehhez, de mikor anno ezeknek próbáltam utánanézni, már akkor se igazán sikerült megértenem.
(#) Potkiller válasza Potkiller hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Ha rossz helyen tettem fel a kérdést, vagy rosszul, kérlek szóljatok
Következő: »»   69 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem