Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   80 / 93
(#) blasz válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Most jön az hogy mindent át kell forrasztani,tedd vissza az izzót és kocogtasd meg az alkatrészeket ha szemmel nem látni mi nem lett beforrasztva rendesen.
(#) Cannon válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Szigeteltem T3-T6-ot, átmértem a panelt. Stimmel mindenhol.
Megnéztem megszűnik-e a gerjedés, ha bekapcsolom majd lecsatlakoztatom a hangszórót:
Megszűnik, az izzó kialszik és ha a hangszórót visszacsatlakoztatom szól is szépen.

Ilyesmi velem előfordult TDA 7293-as panelnál is.
Úgy emlékszem, hogy ott az volt a megoldás hogy izzó nélkül adtam neki tápot és "elnyomta" a gerjedést(ha lehetséges az ilyen).

A hűtőbordák testelése megoldhatja a problémát?
A helyes tranzisztor szigetelést a lábak és a borda között szakadásmérővel lehet ellenőrizni, ugye?
(#) blasz válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Igen csipogtasd ki az összes tranzisztort
(#) Cannon válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Egyiknél sincs átvezetés.

Egy fontos dolgot kihagytam ami miatt szerintem gerjedhet.
Amikor bedugom és elkezd gerjedni +-8V a feszültség a tápon, ha a gerjedést megszüntetem akkor +-35V.

Nem okozhatja a gerjedést az, hogy indulásnál nagyon lecsökken az áramkorlátozó miatt a feszültség? Szintén elkezd gerjedni, ha annyira kivezérlem, hogy az izzó szinte teljesen világít.
(Az izzó 25W-os)
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
A PGDN-be miért megy két vezeték?
Kérlek készíts olyan bemeneti rövidzárat, hogy csak a lehető legrövidebb vezeték kösse össze a csatlakozó jel-föld pontjait. A jelenlegi árnyékolatlan vezetéket azonnal megszórja a hangszóróvezeték árama, ami kiváló forrás a gerjedés számára. Ha így nem szökik fel az áramfelvétel a hangszóró rákötésétől, akkor ezen a nyomon számoljuk fel majd a hibát.
Szerk.: a 25 W-os izzónak túl nagy a hidegellenállása, legalább 40 W, de inkább 60 W-ost használj!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
PGDN-n van a hangszóró test is. Közvetlen a táp GNDre illik kötni?

Bemeneti rövidzár mellett is világított az izzó, amikor a hangszóró korlát nélkül volt rákötve.

Cseréltem az izzót 40W-ra. Teszteltem hangszóróval korláttal és nélküle is.
Kialszik az izzó mindkét esetben, a kimeneti egyenáram 21mV.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
A hangszóró test mindig kerüljön a pufferkondenzátoroknál kialakított csillagpontba. Ennek az a célja, hogy a hangszóróáram ne ejtsen feszültséget a tápot az erősítővel összekötő testvezetőn.
Úgy látom a 40 W-os izzóval folytatható az élesztés a 9. ponttól.
A jelvezető érpárt sodord össze!
(#) blasz válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Na hol tart a dolog?
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Köszönöm a javaslatot! Készíteni fogok egy új puffer panelt és áthelyezem arra!
Végig követtem az élesztést. Izzó nélkül sincs gerjedés és szépen szól.

A nyugalmi áram viszont ha picit hagyom szólni növekszik.
Jól gondolom, hogy a melegedés miatt? A nyugalmi áramnál mire kell még odafigyelni?

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítséget!
Eddig úgy tűnik, hogy a 25W-os izzó tréfált velem.

E: Neked is köszönöm szépen blasz! (később frissítettem a fórumot és nem láttam a hozzászólásod )
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) blasz válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Leginkább arra nehogy sok legyen.Melegen is be kell állitani a nyugalmit a megfelelő értékre.Utána jónak kell lenni.Nálam a kimeneti fesz is trimmerelhető,de az se sok nálad.
És igen elkerülte a figyelmünket az izzó teljesitménye.Én személy szerint 60w izzót használok élesztéshez.
Ha kész lesz fogod szeretni,sokan leszólják de nekem nagyon megfelel.Épitettem már vagy 10 párat mind hibátlanul müködik.És elsőre,hála reloop mesternek aki nekem is nagyon nagyon sokat segitett mindenben.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Nem mester, kolléga!
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Jogos az a mester cím szerintem!
Sehol nem tartanék ha nem segítesz kitartóan a kezdetektől fogva.

Helyes ha a nyugalmit a melegedés során mindig 6-7mV környékére húzom vissza? (hallás alapján)
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 1
 
Ahogy érzed,én régen a villanyt is használati utasitásból tudtam felkapcsolni,amit ma tudok azt Neked elsősorban,és persze a többi segitő kollegának köszönhetem.
Többek közt az első St. megépitését hiba nélkül.
(#) blasz válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 1
 
Szerintem az érték az jó,nekem is 6mV van beállitva és füllel halkan is jó.
(#) Cannon válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Igy viszont ha kihül, alig lesz nyugalmi. Az nem baj?
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Ápr 7, 2018 / 1
 
Nem sokat számít a kezdeti érték. Ha legalább félórás üzemeltetés után végzed el a beállítást, az a hideg állapotban is kielégítő működést biztosít.
Bekapcsolás után van egy szakasz, ahol felszökik a nyugalmiáram. Ez addig tart, míg a végtranzisztorról a meleg át nem jut a bordán keresztül a nyugalmi áramot stabilizáló tranyóra, mely esetünkben a T4 pozíciószámú BD139-es.
(#) Cannon hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sziasztok!
A "LED-es clip áramkör" témában elkezdtem írni egy jelenségről de nem oda illő, ezért inkább itt folytatnám.

4 Ohmos hangszóróval terhelve a 60V-os változatot pukkanó vagy kopogó recsegést hallok a kivezérlés vége felé. (A jelzés szerint.)
DC mért ellenállás 4.6 Ohm. Szerintem olyan mintha valami túlterhelődne. Anno egy előfok nélküli erősítőnél találkoztam ilyennel ahol a túl nagy jel hirtelen, csattogó torzításokat okozott.
(#) Mackrim hozzászólása Aug 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Építettem egy ST 151-es végfokot, előerősítővel. Az a problémám vele, hogy a számítógépből minden magasfrekvenicás működési zaj behallatszódik,de ha a gép "nyugalmi állapotban" van, tehát az SSD nem ír,olvas akkor nem csinálja ezt a zajt . Ha telefonról hallgattok vele zenét, nincs vele semmi gond. Az erősítő alapból nem brummol, gerjed, nagyon szép hangja van ahhoz képest, hogy válogatott BD-ből van kirakva a végfok.

Segítséget előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Mackrim hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Szia! Nincs véletlenül földhurkod az érintésvédelmi földön keresztül?
(#) Mackrim válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Szia!
Először is köszöm hogy válaszoltál!
Az okozhat magasfrekis gerjedést? Én abban voltam, hogy csak brummot szedhet össze...
Tehát földhurok lehet a számítógép és az erősítő közt?
Le kellene választanom a 0-át az előerősítő és a végfokról? Mert a bejövő RCA-n jön be valami, azt kitapasztaltam, pl. telefonról semmi,de mihelyt töltöm a telefont, akkor is gond van. Azt 1x kipróbáltam, hogy egy földfüggetlen D osztályú erősítőbe vittem be számítógép kimenetét és a fülhallgató csatlakozóján mentem be az ST-be, de akkor is csinálta. Szinte hallom, ahogy dolgozik a számítógép.
Túltoltam az előerősítést? Az alábbi előerősítők vannak benne:
SUB előerősítő azért van benne,mert 2.1-ben hajtom a rendszert. Külön SUB erősítő(TDA7294) van a rendszerben, amely független az ST-től. Ha ezt is teljesen leválasztom fizikálisan, marad a hiba.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2018
(#) Cannon válasza Mackrim hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Szia! Ez a probléma nálam is előfordul és elég idegesítő ha egy zene után csend van és "zizeg" valami. Én úgy hallottam, hogy az alaplap, hangkártya vagy a táp maga okozza és földhuroktól független. Esetleg ha van lehetőséged próbáld ki egy USB hangkártyával. Ha marad a probléma akkor a hangkártya kizárva.
(#) Mackrim válasza Cannon hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a választ!

Esetleg egy CD-lejátszó megoldja a problémát? Mert ugye az földfüggetlen. Amúgy sajnálnám bontogatni, mert nagyon szépen szól! Tudnék kompromisszumot kötni!
(#) reloop válasza Mackrim hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Amennyiben megbizonyosodtál arról, hogy a számítógép kimenetén eleve ott a zaj, akkor azon a kapcsolódó fokozatok egyikével sem tudsz segíteni. Valószínűleg a számítógép hangkártya tápellátása helytelen kialakítású.
Könnyű megoldásnak ígérkezik egy külső hangkártya, amire elég széles határok között költhetsz.
Bővebben: Link1, Bővebben: Link2-
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Van nekem is ilyen egyszerű USB hangkártyám de zajosabb mint az integrált.A laptopnál is hallom hogy dolgozik a hdd,de ha akkuról megy akkor már nem hallani.Sajnos ez ilyen,nekem az egér hangja a legidegesítőbb,ahogy húzom tolom bármit teszek vele,szinte kerreg tőle a hangsugárzóm.
(#) ozpecs válasza blasz hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
DI box
(#) Mackrim válasza blasz hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Na ugyanez van nálam is. Telefon a töltőn van, felidegesít a hangja, de akkor más frekvencián nyomja!
(#) Mackrim válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Ennyit ér egy drága alaplap???
Akkor nincs más, beszerzek először 1 párdolláros USB hangkártyát, és majd meglátjuk! Köszönöm a segítséget!
(#) Mackrim válasza ozpecs hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Köszönöm!

Ez is egy járható útnak néz ki!
(#) reloop válasza Mackrim hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
A hangkártyát úgy értékelheted ki pontosan, hogy rákötsz egy fej, vagy fülhallgatót. Ha azon nem érzékelhető a háttérzaj, akkor kidolgozhatjuk a megfelelő illesztést különösebb beruházás nélkül.
Megoldható egy ilyen vizsgálat?
(#) Mackrim válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Már megvolt, egy AKG K55 32 ohm-os fejhallgatóval, és tökéletes a csend. Nyitott vagyok mindenre, mert a mostani erősítő, ami rá van kötve szánalmasan szól. Félre kellett tennem az ST151-et emiatt. Ne haragudj, ezt nem írtam segítségkéréskor, hogy volt fejhallgatós teszt is. legközelebb, ha segítséget kérek, jobban ügyelek az ilyenekre!
Következő: »»   80 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem