Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   66 / 199
(#) t4nt1zjeee válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Egyről beszélünk ha ilyen a tiéd is. Nekem most néztem 789Ft volt. Bár nem tudom te hol vásárolsz én Wish-en.
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Megnéztem. És tényleg tudja. Support Interface Extruder néven kell keresni. Már rendelem is a második extruder és PVA-t Na jó, előbb azért működjön már az az olcsó prusa i3 klón. A GT2560 amúgy támogatná a dual extruder. De sikerül abban is sikerül kiégetnem a ventilátor FET-jét egy rövidzárral, ezért most várok SMD FET-re is.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok! A 3D nyomtatón minden működik de az Extruder (NEMA17 stepper) ami a filament tolná az nem mozdul semerre sem. Arduino Mega2560-t meg RAMP 1.4-et használok. Programba már mindent próbáltam állítani de semmi. Cseréltem a motorvezérlőket is de semmi. :/ Valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Nem tudom, hogy próbáltad de az addig nem indul el amíg a fejet fel nem fűti az FW-be beállított hőfokra.
Vagy a kábel van eltörve a csatlakozó nyakánál. Vagy a mega adta meg magát mert semmi védelem nincs a mega kimenete és a motorvezérlő között, ha zárlatos lesz a motorvezérlő akkor sajnos viszi magával a megát is.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) HERC hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Hali!

Valaki használ tmc2130-at ramps1.4/repetier-el?
Én megvettem egy készlet ilyen stepstick-et de amit eddig olvastam
róla az nem győzött még meg.
Másik kérdésem hogy corexy/reptier/ramps1.4 nél valaki használ
két z tengelyt úgy hogy külön driveren és van hozzá neki két külön endstop?
Vajon ez úgy működik ahogy gondolom a két külön motor különböző időben is
megállhat attól függően hol van az endstopja? (Túl könnyen forognak a tengelyek ezért
kikapcsolt állapotban elmozdulhatnak egymáshoz képest a tengelyek ezért így mindig
be kell állítani egymáshoz képest. Ez a két endstop lehetőség javítana ezen a hibán.)
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
De amig nem fűti fel addig kézibe sem megy a filament előtolás? De a többi motor meg mind az x-y-z is működnek. De megkérdezem akkor a másik topikba is.Ha az extruder motorvezérlőjét átrakom mondjuk x-y-z tengelyek valamelyikére ott jó. Csak az EX0 jelölésű foglalatba nem jó.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok! A 3D nyomtatón minden működik de az Extruder (NEMA17 stepper) ami a filament tolná az nem mozdul semerre sem. Arduino Mega2560-t meg RAMP 1.4-et használok. Programba már mindent próbáltam állítani de semmi. Akkor sem megy ha megvárom, hogy felfűtse a fejet. A próbanyomtatást is elindítja végigcsinálja csak filament 1 centi nem jön belőle. Ha az extruder motorvezérlőjét átrakom mondjuk x-y-z tengelyek valamelyikére ott jó. Csak az EX0 jelölésű foglalatba nem jó. Cseréltem a motorvezérlőket is de semmi. :/ Valakinek ötlete?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Hidegen nem fogja neked tolni bele az anyagot.
Teljesen mindegy, hogy kézi vagy nyomtatás.
Az XYZ tengelynek teljesen mindegy, hogy meleg e a fej mert az akkor is működik.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) gerleimarci válasza HERC hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
De írtam, hogy felfűtött fejnél sem engedi. 190 fokon megy a fej. De az Extrudert nem tudom mozgásra bírni. Vagy én vagyok béna. A motorvezérlők is jók. Mert máshol működnek. Esetleg programba csináljak egy Extra motort és úgy nézzem meg? Mondjuk még az Extruder 1-es foglalatba nem néztem a motorvezérlőt. Lehet a 0-ás megadta magát? Vagy az Arduino halott? De minden más jó. Csak nem adta meg magát az Arduino-m.
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Akkor az elkerülte a figyelmemet.
Lehet még kábel probléma közvetlenül a csatlakozónál, esetleg még a motor is lehet rossz.
Szedd le róla a motort és próbáld le kézben, hogy úgy működik e.
Ha kizártál mindent akkor próbáld meg az egyes extrudert és ha ott működik akkor az arduino adta meg magát.
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Rendben. Köszi!
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Akkor firmware-be nem jól van beállitva valami, nézd át tedd fel ide hogy át tudjuk nézni!
(#) t4nt1zjeee válasza remiasa hozzászólására (») Márc 31, 2018 / 1
 
Oké. Jövőhéten posztolom. Most ünnep miatt hanyagolom kicsit.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 5, 2018 / 1
 
Megcsináltam tegnap este az 1. kockámat. Sikerült életet lehelni az extruder-be. Át kellett raknom az E1 jelölésű foglalatba a RAMPS 1.4-en. Majd kis programozás után jó lett. A kocka 10x10x10mm lett végül. Még kisebb javítások és nyomtatom az alkatrészeket a nagyhoz. Kocka 7 perc nyomtatási idő 20%-os kitöltésen, 200°C-os fej hőmérséklettel. Tökéletes. Nem tudom nektek, hogy működik de nekem 1°C-os hőmérséklettel tartja a fej hőfokát. Tehát elég pontos.
(#) Kovidivi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Mérted ezt az 1fokC pontosságot, vagy a program által kijelzett számnak hiszel? Ha elmész a nyomtató mellett, akkora szelet kavarsz, hogy kizárt dolog, hogy az 1fokC pontosságot tartani tudja!
(#) t4nt1zjeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Nos igen a kérdésed nem rossz. Mértem. Műszerrel kimértem digitálissal valamint infrás mérővel is. +/- 2-3°C az eltérés.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Annyi kérdésem lenne viszont, hogy miért van az, hogy ha a CereEngin szeletelőt használom akkor szebben nyomtatna meg minden de elcsúszik a cucc. De ha a Slic3r Prusa Editionnal szeletelek akkor meg jó csak silány az anyagminőség? Amúgy Repetier Host 2.0.5-öt használok.
(#) merlingerin hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Vennék egy Anet A8 nyomtatót. Mindenképp nem klónt, tehát nem fa vázasat, menetes szárakkal És vámot sem fizetnék, ha egy mód van rá.

Nézem német ebay-en, de gyanús, hogy minden eladó, aki árul, az kínai. Múlt hónapban ezt jól meg is jártam, mert ugyan a termékleírásban szerepelt, hogy az eladás helye DE, és onnan is szállít DHL-lel, de a madár kínai volt, kínából küldte DHL-lel. EU-ba ugyan Németországba lépett, de fizethettem vámot, meg vámolási költséget, ÁFA is került a termékre.

Most ezt most nem szeretném.

Vett valaki nem régiben ilyen nyomtatót EU-ból? Ha igen, honnan?

Másik, hogy van létjogosultsága az automata szintezőnek? Vegyek az is, vagy az csak úri huncutság?

Köszönöm!
(#) Attila86 válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia!

Február végén vettem egész pontosan ezt: Bővebben: Link
Három nap alatt itt volt és nem kellett vámot fizetnem.

Az automata szintezés véleményem szerint hülyeség. Nyomtatás közben folyamatosan jár ilyenkor a Z tengely ami felesleges mozgás, felesleges kopás és lötyögés-forrás. Be kell szintezni normálisan az asztalt a négy csavarral és kész.
(#) merlingerin válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia!

Köszönöm, meg is rendelem.

A szintezéssel kapcsolatban erre jutottam én is. Ha egyszer beállítom, mitől mászna el? Hacsak nem attól, hogy ha bazi nehéz lesz a nyomtatott cucc, akkor összenyomja a rugókat. De arra meg az a megoldás, hogy nem kell rugó, hanem fixen kontra anyával le kell húzni, azt nem nyomja össze.

Vagy tévedek?
(#) attika válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Ha összenyomja a rugót a nyomtatott tárgy mert esetleg nehéz az már régen rossz, de ha esetleg így is lenne akkor azon nem segít az automata szintező mert az a nyomtatás előtt méri meg a tálca különböző pontjain a távolságokat.
Ha nyomtatás közben változna a távolság akkor azt nem tudja korrigálni.

Idézet:
„Mindenképp nem klónt, tehát nem fa vázasat,”

Ez is ugyan úgy kínai azért mert nem fa vázas
(#) Attila86 válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Időnként újra kell szintezni de ez elég ritka. Mivel az Y kocsi mozog, idővel ki tudnak lazulni picit a szintező csavarok, de ez az idő hónapokban mérhető eddigi tapasztalataim szerint. A beszintezés pedig megvan kb 2 perc alatt. Szerintem felesleges ezt megspórolni annak árán hogy cserébe a Z folyamatosan mozog nyomtatás közben, ezzel megsokszorozva a kopást.
(#) Attila86 válasza merlingerin hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Nem tudom hogy mennyit szánsz nyomtatóra de ha nagyobb a keret akkor én inkább kocka vázas gépet javaslok. Az előző oldalon leírtam erről mindent:
Bővebben: Hozzászólás
Az FLSUN Cube legolcsóbb verziója 80000Ft és azt is garantáltan nem vámolják meg mert Németországból jön, 2-3 nap alatt meg is kapod. Sokkal masszívabb az alu profilos kocka váz és nem cibálja a tárgyasztalt csak a fejet. Ráadásul dupla Z tengelye van és sokkal komolyabb a vezérlőelektronikája mint az Anet A8-é. Na meg a noymtatási területe is lényegesen nagyobb.
Bővebben: Link
96000Ft-ért pedig dual extruderes, színes érintőképernyős és WIFI-s változatban is van ugyan itt.
(#) merlingerin válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia!

Felesleges nekem.. Meg az A8-hoz bármi kell, van minden.. Nagy közösség, alkatrész az utolsó csavarig. Ebből adtak el a legtöbbet... Plusz van sok videó, a gyerekkel el lehet csavarozni pár napig thingiverse-en millió upgrade lehetőség.. A szerelgetés élménye

Meg.. már meg is vettem, az előző hozzászóláskor
(#) merlingerin válasza attika hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia!

De akkor mi az értelme az automata szintezésnek?

Idézet:
„Ez is ugyan úgy kínai azért mert nem fa vázas”


Van sok, ami olyan 100$ környéke, ami más elektronikával szerelt, még gagyibb táppal és papundekli vázzal, menetes szárral, rugós anyával mint X hajtás... Na ilyen nem kell
(#) blaci válasza HERC hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia!

Én próbálkozok CoreXY/tmc2130/ramps 1.4/repetier összeállítással, de eddig nem vagyok tőle elájulva, de ez valószínű, hogy a beállítások módosításával javítható.
Hagyományos módon hajtva semmivel se jobb mint a tmc2100.
SPI módban elég nehéz volt elindítani, és egyelőre csak alacsony sebesség illetve gyorsulás mellett működik. A "sensorless endstop" még beállításra vár.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A Marlin valamivel barátságosabban kezeli a tmc2130-at, bár a tesztkocka minden irányban legalább egy fokkal eltér a derékszögtől. Ez persze lehet a korábbi eeprom beállításoktól is, a következő körben azt is ellenőrzöm.
Repetier esetén a második réteg minimum 15 mm-rel távolabb került az elsőtől, azonos gyorsulás és sebesség mellett.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok. Lenne egy kis problémám 20%-os kitöltéssel csinálok egy tárgyat. Mikor a belső részét csinálja kitölti a hálós megoldással, akkor mikor keresztbe mondjuk 2 lyuk között átmegy a fej kis bumszlik jönnek elő. Ebbe nekem mindig megakad a fej és elugrik. Vagy elhúzza. Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Vagy valami rosszul van beállítva? Az egyik képen jelöltem mi a gondom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Túl meleg a fej , nagyon megolvadt a filament.
Következő: »»   66 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem