Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa 230 V ról
 
Témaindító: Paso, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) Pulyka hozzászólása Okt 24, 2013 1 /
 
..ez a legújabb LED-es lámpák egyike, az összes LED a nyákon hadrendbe van állítva, az elején 6-7 darabot rövidrezártam, hogy lássam mekkora fénye van 15mA-rel.
Így, hogy az össze LED világít kevesebb, mint 10mA-t vesz fel.
Az utolsó kép a valódi kép a megvilágításáról, nincs photoshoppolva.
Ez 116db LED-es lámpa.
UI: Balról a harmadik képen nem teljes fényerővel világít a lámpa, csak a 120µF-es, 400V-os kondiban lévő töltéstől pislákol a lámpa lekapcsolt állapotban.
Korom sötétben egy pillanatra kell csak felkapcsolni a lámpát, utána lekapcsolni, és a feltöltött konditól nagyon jó kis "irányfényt" kapunk.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) Kipuke hozzászólása Nov 10, 2013 1 /
 
Sziasztok!

Először is leszögezném, hogy kezdő, hobbi szinten működő egyén vagyok. Még csak most ismerkedek az Eagle-lel is (ez az első két rajzom), ezért szeretnék egy kis ellenőrzést! Szeretném a páromat meglepni egy munkalámpával (mert műkörmös), ezért az első oldalon lévő kapcsolást csináltam meg, egész pontosan EZT, annyi különbséggel, hogy nekem nem 1 nyákon vannak a ledek, meg a táp. Azt szeretném megtudni, hogy ez így jó-e? Az első képen a 4-es csatlakozó 1-2 lábai a betáp, a 3-4 lábai megy a ledekhez.
Egyébként csináltam egy átkötést, mert így átlátható(bb nekem), de ha valaki tud egyszerűbbet, vagy ha ez rossz és kijavítja, azt megköszönöm. Ja és persze jöhetnek a kritikák, hiszen abból tanul az ember...
(#) Golfdva hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Szép napot!

Egy kis fejtágításra szorulnék;van egy 4 spotos lámpám amibe szerettem volna egy az egyben cserélni ledesre.Meg is vásároltam a 4 db ledes "izzókat" de csak 2 db-t tud egyszerre villogás nélkül üzemeltetni.
12V a trafó. a spotok 30 w voltak.
Egy kis tanácsot,hogy mit kellene tenni vele,hogy ne diszkózzon a drága ha olvasni szeretnék alatta.

Köszönöm.
(#) zsozsoX hozzászólása Nov 11, 2015 /
 
Sziasztok! Beszereltem ilyen led lámpákat (7db-ot) lekapcsolt állapotban halványan világítanak. Tudom miért világítanak, a vezetékek kapacítása miatt. De mit lehet teni ilyenkor?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) edison14 hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Ma telepítettem ledes lámpákat kintre a terasz alá. Amikor bekapcsolom a rádió elkezd súgni. Mitől lehet ez?
(#) Bakman válasza edison14 hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Zavarja a kapcsolóüzemű tápegység. Eset 1: Bővebben: Link Eset 2: Bővebben: Link. Perpillanat csak ezek jutottak eszembe.
(#) Bakman válasza zsozsoX hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Próbálj a lámpákkal párhuzamosan kötni egy-egy 1 MOhm / 2 W ellenállást.
(#) nagylzs hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok! Nem akartam újabb topicot nyitni, és ez majdnem pont témába vág.

Munkaasztalhoz készítek LED-es lámpát. Forrasztáshoz, szereléshez. A szobában nincs elég világos, a plafonon levő csillár nem ad elég fényt. Vettem két darab 50W-os LED tápot hozzá tartozó COB LED-ekkel együtt. Szépen beszereltem őket egy pofás dobozba, van hozzá hűtőborda meg minden ami kell. Üzem közben max. hőmérséklet 54C° mértem. (Az egyik mellék kérdés, hogy ez mennyire jó? A LED gyártó honlapján erről nem találtam infót. Mit bírhat?) A fő kérdés nem annyira elektronikai. A tápegységek a talpában vannak, és szeretném ha a két LED gégecsőre lenne szerelve. Arra a fajtára amit az ember beállít valamilyen formára/pozícióra, és ott marad. Első felindulásból kézzel összefontam három darab tömör rézvezetéket. Ez annyira lett erős, hogy kb. 15 centis hosszúságban még éppen megtartja a LED-et. Szóval nem elég erős. Szeretném ha legalább 25 centis karok lennének, amiket oda tudok hajtani ahová csak akarom. De mit használjak erre a célra? Próbáltam utánanézni neten (magyar cégeknél és ebay-en is) de semmiféle értelmes kulcsszóra nem találtam semmilyen terméket amit készen meg lehetne venni. Ha semmi más megoldás nincs, akkor megtanulom a körfonást és 9 kábelből csinálok egy fonatot. De az nagyon ronda lesz...

Van valakinek ötlete, hogyan tudnék ilyen flexibilis gégecsövet szerezni? Vagy hogy mit használjak helyette?
(#) malak válasza nagylzs hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Szia!

Ilyen gégecsöveket a Mezőhegyesi fémipari Kft gyárt,De hogy ki forgalmaz ilyeneket azt viszont tőlük kéne megkérdezni,mi csak a gégecsöveit forgalmazzuk


Mezőhegyes Kft

A termékek linkjén találod a csöveket

De kicsit kókány modra azt is tudnám mondani hogy veszel pld autoba szerelhető szivargyujtos lámpát és annak a szárát használod fel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Gafly válasza nagylzs hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Valaki nem olyan régen javasolta: Flexibilis hűtőfolyadék cső
Lehet hogy van olcsóbban is...
(#) malak válasza nagylzs hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Talán még ez a legolcsobb.......

Bővebben: Link
(#) nagylzs hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Köszönöm ez utóbbi valóban barátibb ár mint a hűtőfolyadék cső.
(#) nedudgi válasza nagylzs hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Egy hasonló konstrukcióval két merev, egyenes csőből készíthetsz minden irányba állítható lámpát.
Ez talán még jobb kép.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Remci hozzászólása Aug 28, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott a képen látható kapcsolás. Ez egy pára elszívó világítása. Az összes led elhalálozott benne és ki kellene cserélnem. De honnan tudom meg,hogy milyen ledek lehettek? Vagy milyet tehetek bele?
A kimeneten 317v Dc-t mérek.
(#) erbe válasza Remci hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
A LED-eken folyó áram ~140 mA. Ennek megfelelő vagy nagyobb LED-eket keress!
(#) Remci válasza erbe hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
Köszi. Pl ez ?

Lehet hogy hülye kérdés,de ez a 140mA hogy jött ki? Vagy csak én számolok rosszul?
(#) Hutty válasza Remci hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
Pl.: 230 VAC -> 315 VDC, a ledeken 36 V esik, a 1,5 mikros kondi reaktanciája 2,12Kohm = 136 mA.

De ezzel, 230 VAC -> 315 VDC, a ledeken 108 V esik, reaktancia 2,12 kohm = 97 mA ( kb.! a soros ellenállás-biztosíték és egyenirányító feszültségesését nem számoltam)

A kérdés: van ennek magfelelő hűtése, mert a ledek 12 W-ot elfűtenek?
(#) pipi válasza Hutty hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
A megfejtés egyszerű Nem lehet kiszámolni a ledek ismerete nélkül....
Több ledes lámpát szétszedve, azokban különböző feszültségű ledeket találtam, azonos tokozás mellett.
Van olyan ami 15V körüli (nyilván több chip van benne), és 8-9V körüli. A régebbi lámpák voltak amik csak 1 chipes 3V körüli ledeket tartalmaznak, a frissebbek több chipesek
(#) Skori válasza Remci hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
Biztos, hogy mindegyik led hibás? Próbáltad mindegyiket előtétellenállással, kicsit nagyobb feszültségről? Ha pipi-nek van igaza, akkor lehet, hogy egy-egy led (ami több chip-et tartalmaz) nyitófeszültsége akár 15V vagy több.

Amúgy ha 3V-al számolok ledenként akkor kb 86mA folyhat, ha 15V-al akkor pedig kb. 42mA.
(összesen: ~3W ... ~8W) Legalábbis akkor ha az lap aljánál levő kalkulátor jól számol.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2021
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
Ebben is igazad van. Éppen múlt héten került a kezembe ilyen. 8 chip van rajta, mindegyikben 3-3 LED.
Nem sikerült a "szokásos" diódaméréssel tesztelni. 26 V üresjárati feszültséget kiadó trafós kis táppal egyszerre hármat tudtam világításra bírni.

Korábban túl gyorsan számoltam, nem figyeltem, hogy a 3xx V az már DC.
(#) elektrorudi válasza Remci hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Egy komolyabb cég oldalán kellene körülnézned. A linkelt gyári számú LED-et az adatlapja szerint 120mA tesztárammal mérik. Ha a HQ elektronika adatlapja szerinti 240mA-el táplálod meg, akkor nem lesz hosszú életű a LED!
Kellene egy adat, hogy hány Watt-os volt a lámpa? Ebből, plusz az általad felvett rajzból ki lehet számolni, hogy milyen paraméterű LED-ek vannak benne.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Ha SMD LED...azoknak számít a méretük is!
Azt egy tolómérővel pontosan meg lehet mérni...
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Hogy tudott az összes led elpusztulni? Az ilyen soros led sorokban általában ha egy vagy kettő kiég, akkor a többi már nem kap áramot, nem világít, mert szakadt a soros kör, de még jók.
(#) Remci hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Köszi a válaszokat. Arra, hogy az összes led hogy tudott megpusztulni, arra nem tudok válaszolni. De multiméterrel mindegyiken rövidzárat mérek. A méretüket megmértem, 3,5x2,8mm, 3528-as lehet? Teszek fel róluk képet, meg a lámpa adat táblájáról is.
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Érdekes. Akkor jó nagy pofont kaphatott.
Volt vihar, villámlás a környéken?
(#) Remci válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Volt. A háztól kb 200-250m-re van egy mobil torony, oda vágott be a villám. De hogy ez okozhatta-e,nem tudom.
(#) Suba53 válasza Remci hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Szerintem igen. A villám tud ilyesmit produkálni, és az elég közel volt.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Nem feltétlen kell villám ehhez. Ha megnézed a kapcsolási rajzot, csak a szerencse tartotta életben a LED-eket. Elég, ha csak egy zárlatos lesz a nem megfelelő méretezéstől, azután a többi már nagyobb feszültséget kap, nagyobb áram folyik át rajtuk és így tovább.

Az pedig kb. köztudott, hogy a gyári LED-es lámpatestek többségében határig van feszítve a húr, hogy a lehető legkevesebb LED-ből a lehető legnagyobb fényerőt csikarják ki.

Szép kivétel a Dubai lámpa: The lamps you're not allowed to have. Exploring the Dubai lamps.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Igaz, de lehet hogy az első dominóhoz besegített a villám.

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a filament ledes égők nem igazán jönnek be.
Az opálbúrás, 1500 lumenes viszont nálam már veri a hagyományos égőket.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Nem feltétlen kell filament, csak egy jó példa arra, hogy lehet ezt jól is csinálni.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem