Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   67 / 199
(#) t4nt1zjeee válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Akkor a gép szerint ami 210°C fok az sok. Vegyem visszább mondjuk 170°C-ra? Aztán kisebb léptékben mindig menjek feljebb mondjuk 5°C-fokokkal? Bár ahogy elnézem a PLA már 170°C-on olvad szépen. Na jó megpróbálom holnap kicsit langyosabb fejjel. Akkor a 200-210°C fok sok neki. Köszi szépen. Erre nem gondoltam.
(#) remiasa válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
PLA -tol függ, melyik milyen, 190- 200°C közt probáld.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2018
(#) t4nt1zjeee válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 14, 2018 / 1
 
Rendben. Köszi szépen. Holnap kipróbálom. Hátha összejön jól. Majd írok mit sikerült elérnem.
(#) Sinka936 hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Jó estét!
Nemrég vettem egy 3d nyomtatót, ehhez szeretnék összerakni, egy olcsó 3d szkennert, nem nagy de részletes max7x7x7 cm-es tárgyak szkennelésére, de nem igazán tudom, hogy hogyan kezdjem, ha lenne egy kis időtök adnátok pár ötletet?
(#) attika válasza Sinka936 hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Itt a fóruma.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Hali! Egy olyan kérdésem lenne, hogy. Milyen programokat használtok 3D nyomtatáshoz? Érdekelne valami jó. Ha van bevált egyszerű és persze jó tapasztalataitok. Én jelenleg amivel kínlódok az a Repetier Host, ebben használom a beépített CuraEngine szeletelőt. Mert annak a beállításai magyarul vannak Slic3r illetve a Slic3r Prusa Edition nem jöttek be. Meg az amúgy is külső alkalmazás (szeletelő). Angol és nem igen megy azok beállítása. Ráadásul nem is nyomtatnak valami szépen a default értékekkel sem. Egyébként Repetier firmwaret használok. Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4-et + A4988 Stepperekkel.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép estét!
(#) HERC válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Hello!

Cura-t használj.
(#) Attila86 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Simplify3D és Fusion 360.
(#) t4nt1zjeee válasza HERC hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Hali! A Cura mit tud? Darabol is meg nyomtat is? Vagy tudsz írni nekem róla valamit? Magyar vagy nem?
(#) t4nt1zjeee válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Hali! Azok mit tudnak?
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Egyik sem magyar de a simplify nagyon könnyen kezelhető és érthető is.
Ha nem akkor egy csomó leírást találsz róla neten.
A cura-t sokan dicsérik bár nekem nem jött be.
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Rendben. Kipróbálom őket. Köszi szépen. Szeletelnek is meg nyomtatnak is vagy külön szeletelő kell?
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Mindkettőt megcsinálja.
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Köszi. Már itthon vagyok csinálok egy tesztet. Melyik ingyenes meg ilyesmi.
(#) attika válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A Cura ingyenes.
(#) t4nt1zjeee válasza attika hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
igen látom most, hogy rákerestem a Simplify-re, ahogy elnézem fizetős... Kezdem a Cura-val.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Cura-ba mit állítsak be 3D nyomtatónak? Épített nyomtatóm van Arduino Mega 2560-al meg RAMPS 1.4-el.
(#) Stewe válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
A fejed vagy több anyagot szállít(ana), mint amennyi elfér alatta, ezért amikor levegőbe ér, az addig felgyűlt anyag egyszerre kinyomódik, esetleg a túl magas hőfok miatt megrogy az anyag, és nem kipréselődik az extruderből, hanem egyszerűen kicsöppen. Vagy a filament hőfokát kell csökkenteni (ha túl meleg és előtolás nélkül is kifolyna), vagy az adagolást lassítani, ha valóban nyomás keletkezik a fejben.
(#) t4nt1zjeee válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Köszönöm! Ez egy jó tanács. Ugyan is ha álló helyzetbe melegítem a fejet, akkor elkezd jönni belőle az anyag. Nem gyorsan de jön. Szóval akkor csináljam azt, hogy felmelegítem mondjuk 190 fokra megvárom míg kijön aminek kell, persze jól beállítom az előtolást és mehet a nyomtatás? Persze ha jól értelmeztem amit írtál. Egyébként folytatom pályafutásom a Repetier Host-al. Tegnap sikerült már beállítani ezt azt. Pl hogy amikor nem végez munkát visszahúzza a szálat meg feljebb emeli a fejet a következő munkavégzési pontig.
(#) Stewe válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Valamennyi utánadagolás mindenképpen lesz, hiszen az előtoló szerkezet valamennyire rugalmasan fogja a filamentet.
Ha előtolás nélkül is jön, akkor mindenképp túl meleg, a filament-visszahúzás a rugalmasságból adódó utánfolyást biztosan megszüntetné.
(#) t4nt1zjeee válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Rendben köszi szépen. Akkor visszahúzást hagyom bekapcsolva, a hőfokot meg visszább veszem. Délután tesztelem. Egyébként jó lesz csak ezek a finom állítgatások tartanak sokáig.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Egyelőre feladom. Ha majd megjön az Arduino DUE, akkor teszek egy újabb kísérletet. A TMC2130 SPI mód elég sok előnyt nyújtana, ha működne. Lehet hogy elnézek valamit, de sajna használható eredményt nem sikerült kicsikarnom a projektből.
Hagyományos üzemmódban most szépen nyomtat PETG-t 60mm/s sebességgel.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Én nem értem srácok mindent próbáltam és ilyen cseppszerű szarokba megakad a fej és oda az egész ***. Nem hiszem el. Állítottam adagolást, hőfokot 190-210 között, Már mindent rétegvastagságot, szál visszahúzást, fej emelést... stb. De az ilyen hálós vagy rácsos kitöltésnél az áthúzások a baj mert ott ahogy jön még ki egy kis filament elakad amikor húzza át és ott marad. Elegem van az egészből. Sehogy nem jó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bagodi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Mérd meg a filament átmérőjét és ellenőriz le, hogy a szeletelőben mért érték legyen beállítva.
Nyomtas nagyon lassan és figyeld meg egy nagyítón keresztül, hogy mi történik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Elméletem szerint nem annyit szállít az extrúder motor mint amennyit kellene.

Szerintem kellene egy extrúder kalibrációt csinálnod (E steps/mm finomhangolás: Bővebben: Link).
Amikor ez megvan, utána a flow értéket már max +/-1-2%-ban kell módosítani igény szerint. Ha nagyobb módosításra van szükség, akkor biztosan nem jó az E steps/mm érték.

Ha ezután is gány, még a nozzlit is meg kell vizsgálni, nem-e nagyobb a furat rajta, mint azt hiszed. Volt már a kezemben kínai nozzli, ami 0.4-nek hazudta magát, de nagyobb volt a furat már gyárilag.

(A travel sebességet ÉS accel is érdemes emelni, hogy szaporábban szedje a lábát A és B pont között üresjáratban; persze csak annyira, amennyire a mechanika engedi)
Plusz ha akad kéznél hőmérős multiméter, a nozzli hőjét (is) lehetne ellenőrízni, hogy annyi-e mint amennyit a hőmérséklet szenzor mond a firmware-nek.

+1: Ha már majd közel szépen alakulnak a modellek, a linear advance feature-nek olvass utána, marlin firmware. Nagyon hasznos!!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) t4nt1zjeee válasza hunagyp hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszi szépen a tanácsokat. Este 9-ig rájöttem hogy a 80 step per mm kevés az extrudernek. Most 100-al próbálkozok. Infrással próbáltam mérni a nozzlit. 70 fokot írt a gép szerint meg 210 fokos. De lehet *** az infrás mérőnk. De eate csak ki tudtam nyomtatni a nyomtatófej rögzítőjét. Igaz 0,3mm rétegvastagsággal. De 0,2 lenne szebb. A fúvókát, hogy mérjem meg? A filament 1,75mm.

A káromkodást kérjük mellőzni!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) bbalazs_ válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Cseppents oda vizet. Azonnal tudni fogod, hogy 70 vagy 210.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Köszi srácok. Voltak gondok. Kevés áram volt beállítva az extruder motorvezérlőjén. tekertem kicsit a potin és most sokkal jobb lett. Az extruder lépésszámát beállítottam 100 step per mm-re mert így ha 10mm-t extrudálok 10mm-t is tol ki. Tökéletes. Így már pontosabb minden- Pár apróság és kész.
(#) Stewe válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Az infravörös mérők nem a lézersugárral mérnek, az csak a célzást szolgálja. A mérés egy kis kúpszögön belül beeső infravörös sugárzás intenzitásának az értékelése, tehát egy a távolságtól függő méretű felület átlagának a hőmérsékletét mutatja. Ha pontosan akarsz mérni, akkor nagyon közelről kell mérni a az extrdert.
(#) hunagyp válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Hotend környékén én még sosem tudtam pontos értéket mérni ezzel a mutogatós játékkal
Arra gondoltam, hogy kapton szalaggal a multihoz adott érzékelő csúcsot odatapasztani és úgy mérni multival a hőt.
De örülök, hogy javul a minőség, ezért nem kell sosem idegeskedni
Következő: »»   67 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem