Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézervágó
 
Témaindító: kriszlord, idő: Okt 22, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 11
(#) elektroncso válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Egyáltalán nem furcsa. Ahhoz, hogy a GPS működni tudjon (legyen jele) négy műhold szükséges. Egy szűk szorosban a terep miatt csak egyet lát legfeljebb. Nem tudom mond-e neked valami a háromszögeléses helymeghatározás. Ehhez a módszerhez legalább három vevő szükséges és egy adó (de fordítottan is működik három adóval és egy vevővel) a GPS-nél a hibaszázalék és a tévedés minél jobban lecsökkentése miatt használnak minimum 4 adót.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) Gabcsi68 hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Tényleg nem akarom a topikot rombolni. hidd el nem most kezdtem. éveim mentek rá mire megértettem mindent az viszont TÉNY hogy ha a víz felszíne NEM görbül akkor nincs gömb rendszer bárki bármit mondhat. Ah newton igazat mond akkor a gravitáció görbíti meg avizet és a tudósok sehol sem mondják hogy a víz egyenes azt mondják hogy íves a matek szerint.. na de én nem találtam a görbülete akkor mi van?
(#) kaqkk válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Hagyjuk abba az off-ot ez nem ide ebbe a témába való , nyiss új témát hátha valakit sikerül meggyőznöd az okosságaidal
Idézet:
„na de én nem találtam a görbülete akkor mi van?”

Ez csak azt bizonyítja hogy kár volt éveket fektetni az elméletbe
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) elektroncso válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Hogy akkor mi van? Esetleg az, hogy elmérettek, vagy számoltatok valamit.
De az is lehet, hogy a másik tábor téved és a FÉNY nem terjed egyenesen, hanem követi a talaj görbületét.
A tudomány úgy működik, hogy feltételezünk valamit, majd amikor rájövünk, hogy hülyeség volt akkor átírjuk a könyveket, aztán rájövünk hogy az is hülyeség volt és újra átírunk mindent. Soha nem fogjuk megérteni tökéletesen a világ működését, hiszen magunkat sem ismerjük igazán.
(#) Gabcsi68 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
persze tudom mit jelent a háromszögellés természetesen. De azt is tudom hogy az USA már a 30 as években ilyen "GPS " alapú háromszögellési technikával dolgozott amik oszlopon voltak csak akkor még kevés volt az oszlop és igy a felbontás gyérebb. akkor még a műhold nem létezett..
(#) Gabcsi68 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Jól látod a lényeget a talaj görbületét a lézer sem követte le komolyan felfelé tartott ami vicces volt már ott is. igy én inkább kutatok építek lézert és kimutatom hogy létezik a görbület vagy nem.
(#) kaqkk válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Ezt a tükörsávot rajzold le úgy is hogy a szemlélő háta mögül világít a nap ....
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) elektroncso válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Tegyek fel még egy érdekes kérdést? Miért van az, hogy a geostacionárius pályán keringő TV műhold jelét csak akkor veszed ha a parabolaantenna irány nyalábja az ég felé néz (vagyis a műhold felé) és ha elmozdítod pár fokot akkor már nem veszi a jeleket. Vagyis valaminek kell ott fent lennie.
De az is érdekes kérdés, hogy ha a műholdat látod ott fent egy jobb távcsővel akkor mégis az hogyan van?
(#) Gabcsi68 hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Szóval a lézerre visszatérve. Tudtok valami jó típust ajánlani erre a célra és a hullámhossza milyen legyen? mennyivel lehet meghatani vagy "túlhúzni"
(#) Gabcsi68 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Akkor nem látod a Napot csak a hajó tűnik el a háttér pontosan kivehetelen mert azonos a két felület igy egybefüggőnek tűnik.
(#) kaqkk válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Idézet:
„Ezt a tükörsávot rajzold le”
Nem azt kértem hogy mondd el ...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) ktamas66 válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Ezt nem délibábnak hívják? Az viszont az eltérő hőmérsékletű levegőrétegek miatt van. Emiatt viszont a kék lézer választása nem biztos, hogy jó mivel a fénytörés hullámhossz függő is (prizma - szivárvány).
(#) elektroncso válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Ezeket a kicsi lézereket nem tudod "húzni" (max a porban madzagon ). A legtöbbjük alapból a felső határán van járatva ha egy kicsit is többről próbálod akkor el fog égni. Arról nem is beszélve, hogy legjobb tudomásom szerinte ezek az egyszerű lézerek nem is igazi lézerek, csak LED alapú játékok.
(#) Gabcsi68 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
A tányér állását láttad?
(#) Gabcsi68 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
saját kép és a Nap felettem volt. a tükörréteg a fénytől függ csak
(#) Gabcsi68 válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
nem délibáb az más.
(#) elektroncso válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Igen láttam. A "tányér" állása függ attól, hogy földrajzilag hol található és, hogy melyik műholdat próbálod befogni. Pl. ha a egyenlítő mellett próbálod meg, ott egy geostacionárius műhold esetén kb. 90o-os lesz az elevációs szög, vagyis tökéletesen felfelé fog nézni az antenna.
De ez sem sokkal drágább kísérlet mint a lézeres, próbáld meg befogni egy irányított antennával az ISS jeleit, garantálom, hogy muszáj lesz követned vele a röppályát mert kiesik a vétel. Én például jelenleg most ezen dolgozok.

A másik kérdésemre nem válaszoltál.
(#) kaqkk válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Nem csak ! Legalább két közeg kell aminek a felületén vagy a felülete alatt megtörhet a fény . csak ott van fénytörés-tükröződés ahol az egyik közegből átlép a fény egy másikba ...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) kaqkk válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Hagyd ! Ha évekbe telt rájönnie hogy lapos a föld , évekig fogja bizonygatni nekünk .... Én is ráhagyom nincs értelme a vitának (és attól félek a végén még sikerül meggyőznie !)
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) ktamas66 válasza Gabcsi68 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Ez egy offszet parabola, látod hol van a fókuszpontja? Ahhoz képest a másik antenna a vízszintes.
Régebben volt egy ismerős cég, aki hasonlót csinált, LaserBit-nek hívták. Bár nem tudjuk pontosan mire is szeretnéd használni.
(#) elektroncso válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Semmi gond nincs szerintem azzal, hogy beszélgetünk róla. Pont annyi értelme van, mint az élet értelméről beszélgetni.
Én inkább a moderátoroktól félek...
(#) Moderátor hozzászólása Máj 8, 2018
 
Na de most már elég legyen az OFF-topiic hozzászólásokból!
(#) xero03 hozzászólása Aug 1, 2018 /
 
Sziasztok,

Kérdésem lenne... Adott egy eleksmaker mana 3.1 control board.
Ezen 3 pin van a lézernek (+\-\sig). A lézeren csak +\-, hogy tudnék egy signalt adni neki ami alapján a board vezérli?

Köszönöm!
(#) solowing hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy mitől lehet az a jelenség, hogy pl. vágok egy szabályos kört egy rétegelt lemezbe és a vágás nem mindenhol lesz merőleges. A fával nincs gond, és vízszintesen van berakva a gépbe. Köszönöm a válaszokat. Amúgy ez egy eredeti kínai K40-es masina.
(#) unicorn hozzászólása Feb 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Most vettem egy lézervágó gépet:
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=8005650980401200...654974

A beüzemelés hardware-es része jól ment, azonban sajnos a kommunikáció nem nagyon működik a számítógép és a lézervágó között. Felinstallálom a géphez DVD-n adott "RDWorksV8Setup8.01.28.exe" programot, felinstallálom közben a driver-t is (közben megvan az USB kapcsolat a számítógép és a lézervágó között).
A számítógép kezelőjében ismeretlen eszközként szerepel a lézernyomtató. Az "RDWorksV8" program nem is tud kommunikálni a géppel. A controller kártya képét mellékelem.
Operációs rendszer: Windows 7 HUN és Windows 10 HUN alatt próbálva.
Mi lehet a gond? Miért nem találja a drivert? Lehet, hogy nem is ez az "RDWorksV8" program való hozzá?
Köszönöm a segítséget
(#) zsoltee0001 válasza unicorn hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Page Not Found
(#) Lucifer válasza unicorn hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Idézet:
„felinstallálom közben a driver-t is”

Nem ment fel a driver rendesen, vagy nem ehhez az eszközhöz való.

Gondolom ez is egy K40 én az enyémet K40 whisperer-rel hajtom, annak saját libusb alapú drivere van.
(#) Joe_001 válasza unicorn hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Üdv!
Az eszközkezelőben a sárga kérdőjeleket jobb gombbal nyitva(tulajdonságok) valamelyik fül alatt találsz valami driver infot. Erre keress rá.
A laptop telepítésekor szintén nem ismer fel a laptopomban egy-két hardvert a Winfos. Kártyaolvasót, ujjlenyomat érzékelőt stb. Ezek drivereit így szoktam kikeresni.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) menyus hozzászólása Aug 5, 2020 /
 
Sziasztok Rendelnék egy lezergragir cuttert. Melyik a jobb valasztas a 15W voros vagy a 7W os kek lezer,?
(#) Lorincom hozzászólása Jún 18, 2023 /
 
Sziasztok
Kérdésem lenne a mini lézergravirozó ügyben. Ékszereket készítek és most gondolkozom, hogy fa ékszereket is készítenek. Sajat grafikákkal gravírozva a felületén. Egyelőre szeretném kipróbálni, hogy piacképes-e az, amit fejben kitaláltam. Egy Wainlux k6 pro ban gondolkozom most csak emiatt. Jellemzően kicsik a tárgyak, amiket ki kell vágni, es fából is elég a kb 2 mm vastagságú.
Ilyenekre, mint a csatolt képen vannak, elég lenne a gép, a fent leírt paraméterek alapján? Az hogy lassú, jelenleg nem gond. A meglévő, teljesen más ékszerek mellé készítenék egy kollekciót, pár tucat darabbal. Azon le tudom mérni, hogy tetszik-e, illetve hogy valóban piacképes, vagy sem.
Következő: »»   9 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem