Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   241 / 269
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Ugye kell egy ado es egy vevo tekercs, es ugye annak ugy mar 4 kabel ami kijon a fejbol.. en ugy ertem , nem igazan ertem ezt meg kezdo vagyok ebben.
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Erre általánosságban nehéz válaszolni. Kapcsolási rajz is kell hozzá. Mert lehetséges olyan kapcsolás, ahol az adó és a vevő tekercs egy-egy vége közös és hideg. Vagy esetleg a vevő differenciál erősítőre megy. Vagy esetleg az adó mindkét végén jel van, és a vevőén is.
(#) cilinderrr válasza mateatek hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
ennél hogy van??

kapcsrajz.png
    
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Ez más rendszerű, itt egy ugyanaz az adó és vevő tekercs "LOOP" a rajzon.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
valaki tudna nekem segiteni hogy hogyan készitsem el a fejet? a két tekercset értem, az árnyékolást hogyan kell? maga a fejben belül is a tekercseket? esetleg ha képet tudna valaki küldeni amiböl érteném azt megkösszönném! egyébként Surf hoz lenne a fej.
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Nem tekercseket. Csak 1 tekercset. Megnézed a leírásban, hogy mekkora átmérőre hány menet, milyen huzalból. Ezt a 25-30 menetet rátekered egy megfelelő átmérőjű fazékra. Leveszed róla, és kábelkötegelővel, vagy cérnával, vagy valamivel rögzíted a meneteket. Ezután, ha akarod, valamilyen lakkal impregnálod. Majd rárögzíted valamire, és kész. Valamilyen kábellel rákötöd az elektronikára. Nem kell árnyékolni. Csak egy tekercs. Ez PI gép, nem IB.
Olvassad el hozzá az Equinox leírását.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Surfhoz nincs valakinek esetleg valami infója hogy milyen huzalbol mennyi tekerés illetve milyen átmérőben? kerestem neten de nemigazán találtam sajnos.
(#) cilinderrr válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Mármint a keresőfej!
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Első találat:

10 inch coil using 19 turns of .5mm

Második találat:

I made one with 18 turns shaped into a 160mm*190mm oval. As mentioned above it is 0.63mm enamelled copper wire.

A keresőbe ezt írtam be: surf pi coil specs
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
rézhuzal kábelt feltekertem olyan méretben ahogy irva van a fejhez, nem baj hogy rajta hagytam a kábel szigetelését? mert ez kábel böl lett kiszedve.
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Valószínűleg nem baj, itt az induktivitás fontos. Tehát vastag szigetelésnél más -kisebb- lehet az induktivitása, esetleg kb. 2 menettel több kellhet.
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Nem gond.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Árnyékolást tegyek a fej tekercsére vagy nemszükséges?
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Nem szükséges.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
ki szeretném valamivel önteni a fejnek a formáját.. esetleg kátrányból ki lehet? vagy ki milyen anyagból önti ki?
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Festék boltban vegyél poliészter gyantát. 2000 Ft körül kapsz egy dobozzal.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
köszi, utánanézek
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Ez a kettő külömbözik pár dologban, mind a kettőhöz megvan az alkatrészeim.. mélyket érdemes megcsinálni? és úgy megcsinálni hogy ne üssem ki vele az ic-ket vagy esetleg valamit.. valami télleg hozzáértő válaszát várom aki ezt megcsinálta már.!
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Mik az eltérések? Megcsináltam, de ha megtaláltad az eltéréseket, ne kelljen nekem is keresgélni. Megnézem a kész működő panelomon.
(#) cilinderrr hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
tessék, ezt egy szakképzett müszerész nézte meg.

kapcsrajz.png
    
(#) cilinderrr válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
ennyi az eltérés a kettő között
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Meg a 100p-s kondi a vevőerősítőben.
Hát nézd. Én, ha nagyobb max hangerőt szeretnék, akkor az egyiket, ha kisebb max hangerőt szeretnék, akkor a másikat csinálnám. Ha jó akkud van, akkor elég lehet az 1000 mikrós puffer is. De ha 4700 mikrósat teszel bele, akkor az jobb ötlet.
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Én a beültetési rajz szerint csináltam, így tökéletesen működik. tehát R34=22Ohm, 100pF beforrasztva, C2=2200uF. Vigyázat, beültetési rajzon a "BATT" tápfeszültség feliratnál a " + " jel jó helyen van, oda +12V tápfeszültség megy, de a " - " jel nem a piros színű, hanem beljebb a zöld színű vezetékezésre jön. Tehát a táp 12V betáplálási pontok megegyeznek a C2 2200µF pontjaival, csak kb. fél centivel odébb vannak. A tekercs oda jön, ahol a "COIL" felirat van, COIL "C" betűje a tekercs negatív pontjára van írva másik tekercsvég a COIL "L" betűje alá R6 pontja mellé, ami a FET "D" kivezetésére csatlakozó szürke vezetősáv.
Először a tekercs helyett egy 200-300- Ohm körüli ellenállást kössél be, nézd meg, hogy a FET drain pontján megfelelő impulzusok vannak-e. Ha nem, akkor tönkremehet azonnal a FET tekerccsel.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2018
(#) Sanyesz5 hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Kereső fej kábel toldót csinálok kérésre, az lenne a kérdésem milyen kábelt ajánlanátok?
Négy pines a csatlakozó, gondolom 2 eres árnyékolt, külön árnyékolva mindegyik.
Tesoro vaquero géphez lesz, köszönöm előre is
(#) cilinderrr hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
valaki tudna segiteni? kaptam a surfhöz alkatrészeket van ami stimmel de van helyettesitő, de azokat nem tudom hogy hová mennek.. valaki esetleg betudná jelölni mi hová megy a képen? mert elakadtam.
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Itt a HE-n "Segédprogramok", ezen belül "Kondenzátor kódból kapacitás" és bejön a program, ami megadja a kondi kapacitását. Ha ezt tudod, a beültetési rajzon eligazodsz.
Tehát a képen sárga kondin "473" van, első kettő szám az érték, harrnadik a nullák száma, és annyi pF. A "473" lesz 47 és utána 3 nulla, azaz 47000 pF. Ez ezres váltással 47 nF.
Van még "224", itt 22 és 4 nulla, azaz 220000 pF, ami átváltva 220 nF.
De ezt a segédprogram megmondja.
(#) cilinderrr hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
ennek a kettőnek sehogy nem tudom kideriteni az értékét "helyettesitő kondik" valaki tudja?

kondi.png
    
(#) csinga válasza cilinderrr hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Helló!
A szürke 100pF a kék 1uF.
(#) szikorapéter hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Sziasztok. Szakmai segítséget kérnék: hoztam egy KT-MD-001 fémkeresőt és leginkább véleményeket kérnék róla. Esetleg lehet ezt valahogy "tuningolni"? Ahogy észrevettem nem "lát" valami mélyre. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) mateatek válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Egyszer csináltam ilyent egy ilyesmi géppel. Nagyobb DD fejet kapott és így tényleg jobb lett. De még egyszer nem állnék neki, mert elég sokat szöszöltem vele, míg a végeredmény jó lett. Az elektronikán pedig nem nagyon lehet módosítani.
Következő: »»   241 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem