Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2016 / 2208
(#) küzmös Gergely válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 13, 2018
PCL86 és a hozzávaló kimenő, illetve a képkimenő trafó. A többi cső (kalapos) DY86 és PY88 egyenirányítók, van ott még PCF200 ha jól látom (KF) , illetve valamiféle EF80, vagy ECH84 még.
(#) jani1987 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 13, 2018
Csak a táp trafót nem találtam sehol pedig nem ártott volna.
(#) kristikoma válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 13, 2018
Olyan tévét nem láttam még, amelyben van PCL86 és hálózati trafó.
(#) jani1987 válasza kristikoma hozzászólására (») Máj 14, 2018
Én még ahhoz vagyok hozzászokva hogy van egy trafó fűtő és tápfesz tekerccsel.
(#) kristikoma válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 14, 2018
Hazai gyártmányú FF tévében? Jani, ez komoly? Nézz már meg egy rajzot! Például Orion AT 1550.
(#) Mate78 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 14, 2018
Első csövesem nekem is FF TV-ből bontott csövekkel készült.
PL504PP, EF80,ECC85.
(#) pucuka válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 14, 2018
ECC85 sohasem volt televízióban, az a rádiók URH fokozatban volt. Az EF80 meg 300 mA fűtésű, így passzolt a P sorozatú csövekhez.
(#) küzmös Gergely válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 14, 2018
Nem volt trafó a hazai tévékben. A delej, egyenesen az "utcáról jött" , nulla a kondik negatív vége, fázis pedig egyenirányítva. 290V- 300V körüli egyent kaptak ,amit ellenállásokkal , s további kondikkal állítottak be, és szűrtek. A kívánt résztápfeszültségek előállítási céljaiból. (185V, 225V, 230V, 250V stb..) A csövek pedig sorban, szintén a hálózaton, fűtőköri ellenállással (lágyindítóval NTK-val) sorban, szintén a hálózaton kiegészítve közel 230V-ra az ellenállással, s mind 300mA fűtőáramot vett fel adott feszültségen. Működik, de nem ajánlom, mert ha nem figyelsz agyonvág. A dugó bedugásának polaritásától függően a fázis ott van a fém részeken.. visszacsatolás esetén a hangszórón is.
(#) küzmös Gergely válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2018
Az ECC 435mA.. éppen nem jó a 300mA-es sorba.. nem sokon múlik, de csúnyán aláfűtött, nem jó. Viszont van egy pár ami pont, vagy kb. (+/-) illik a sorba.. pl EM80.. De még az orosz kettős triódák is működnek ilyen formán sorban a maguk 340mA fűtésigényükkel.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) pucuka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 14, 2018
Azért az E sorozatú csövek közül is elég soknak van 300 mA fűtése, pl. EF80, ECC82, ECH81, ECL80. Ilyeneket használtak már az első TV -kben is, soros fűtéssel. (akkor még nem voltak kifejlesztve az összes funkcióra való P sorozatú csövek)
Magyar fejlesztésű TV -kben sohasem voltak orosz (szovjet) csövek.
(#) Mate78 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2018
Igen,az ecc85 lehet hogy máshonnan volt.
De sok ff tv-t gyűjtöttem lomtalanításkor.
(#) bta válasza pucuka hozzászólására (») Máj 16, 2018
Idézet:
„Magyar fejlesztésű TV -kben sohasem voltak orosz (szovjet) csövek”

Kivéve a Munkácsy Color képcsövét
/A 2. szérától; az elsőben Mullard volt./
(#) Dr Endugu hozzászólása Máj 16, 2018
Ez a kimenőtrafó milyen végcsövek illesztőellenállásának felel meg PP kapcsolásban?

IMG_8009.jpg
    
(#) Orbán József válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 16, 2018
Kérdezd meg mayky-t, ő 100%-ra megmondja.
(#) Cinema válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 16, 2018
A primer 4500 Ohm, a szekunder pedig 8 Ohm.
Ez többféle végcsőhöz is alkalmazható, ha az egyéb adatok is megfelelőek a végcsövekhez.
Az UL-leágazás 50%-nál van, ez nem túl szerencsés, Én nem használnám UL-üzemben.

Üdv!
(#) kiszebra hozzászólása Máj 16, 2018
Ebay: 6J1 Valve Pre-amp
Ismeri ezt valaki? Létezik, hogy kamu? Elvileg csak 12V-ot kér és nem is látok semmit a panelom, ami előállítaná a többszáz voltos anódfeszt a csöveknek.
(#) szikorapéter válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 16, 2018
És ha feszültség többszöröző? Ahhoz elég néhány dióda és kondenzátor Akkor mindjárt nem 12 hanem inkább 48V az anód ami már másabb azért.
(#) kiszebra válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2018
Annyival már lehet működtetni? (Most kezdek ismerkedni a világgal. )
(#) szikorapéter válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 16, 2018
Cső típusa válogatja. Nem minden cső megy el alacsony anóddal, meg amúgy sem szerencsés, rengeteg cső vagy amit jóval magasabb anóddal terveztek gyárilag, bár ezek megtalálhatók az adatlapjukon hogy melyiket mekkora feszültséggel,árammal,illetve terhelés mellet lehet üzemeltetni. Egy darabig én is kis anódfeszültséggel kísérleteztem de 100V felett kezdődik csak igazán az élete ezeknek a csöveknek.
(#) kiszebra válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2018
Én is így tudtam, azért volt ez fura. Köszi a választ!
(#) FordPrefect válasza Dr Endugu hozzászólására (») Máj 16, 2018
Minden információ olvashatóan rá van írva a termékre..
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) FordPrefect válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 16, 2018
Felejtős. Működhet is. Más kérdés, hogyan. ( egy csecsemőnek minden vicc új..)
(#) pucuka válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 17, 2018
Vannak csövek, amelyek kifejezetten alacsony feszültséggel működnek. Ilyenek a telepes csövek többsége, de ilyen ez is. Ezek direkt katonai célra fejlesztett csövek, szélessávúak, univerzálisan használhatók minden fokozatban, csak két típus van egy rádióberendezésben, egy ilyen cső, meg egy teljesítmény cső. Ez a 6J1 (6AK5, EF95, 6Zs1P ) normális esetben is alacsony 120 V anódfeszültséggel működnek, de elmegy már 60 V -ról is.
Mivel a panel tápja 12 VAC, nincs kizárva, hogy lehet benne valamiféle feszültség sokszorozó, az a kb 1 mA anódáram nem nagy terhelés. Azért ilyen alacsony anódfeszültséggel, a linearitás nem a legfontosabb tényező. De ha valaki az ilyet szereti, mert ettől lesz "csöves hangja", hát lelke rajta.
(#) bta válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018
Azon a panelon tutira nincs sokszorozó. Lehetne, de nincs. Viszont így nem reklamálhat, aki megvette, hiszen pontosan azt kapta, amit lát. ("Szegény ember ne vásároljon olcsón!")
(#) pucuka válasza bta hozzászólására (») Máj 17, 2018
Tudni, nem tudom, majd megtudja az aki megveszi (én biztos nem) csak gyanús volt a panelon az a sok viszonylag nagyméretű elkó.
Abban teljesen egyetértünk, hogy olcsó húsnak híg a leve.
(#) moele válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018
Üdv !
Egy német szaklap szerint az elektroncső.... Die chinesische Röhre 6J1 und wurde lange Zeit in der militärischen Nachrichtentechnik eingesetzt. Es handelt sich um eine spezielle Hochfrequenzröhre mit besonders geringer Heizleistung. Das Radio arbeitet mit einer Heizbatterie von 6 V und einer zusätzlichen Anodenbatterie von 9 V bei einer Anodenspannung bis 15 V.
(#) debe válasza kiszebra hozzászólására (») Máj 17, 2018
Ha működik is, akkor is részben kamu, hiszen a "Musical Fidelity X10-D Circuit" oldalanként két triódával működik, tehát a megnevezés erősen sántít.
Érdekes, hogy ez eddig egyetlen hozzászólót sem zavart össze.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) pucuka válasza moele hozzászólására (») Máj 17, 2018
Szaklap ide vagy oda, nézd meg az adatlapját. 25 V alatt már benne van a karakterisztikája a hajlatban. Ez már nem sok jót ígér a linearitásban, és a kivezérelhetőségben. Az, hogy működik, meg valahogy átmegy rajta a jel, az azért különböző dolgok. Az ilyen alacsony anódfeszültséggel anno torzítót készítettünk gitárhoz. Ezt a csövet igazából nem ismerem, de igen hasonlít az adataiban a 6AK5 -re, amit viszont igen jól.
Mint írtam, ez egy igen univerzális katonai célra fejlesztett cső, 4 - 500 MHz -ig vidáman elketyeg.
Gyakorlatilag az RV12P2000 utódja. (gyerekkoromban ezen gyakorlatoztam)
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) pucuka válasza debe hozzászólására (») Máj 17, 2018
A 6J1 kettős trióda, nem?
(#) moele hozzászólása Máj 17, 2018
Igen, én is néztem és valóban 25 V alatt már benne van a karakterisztikája a hajlatban.
Akkor mi az igazság, kinek higgyünk ?
Következő: »»   2016 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem