Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   33 / 59
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Hát nem is tudom, akkor nem érdemes másik fajtát rendelni azt mondjátok?
Tegyem rá, aztán majd meglátom, hogy marad -e vagy nem?
(#) D Wye válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
Ha tokkal hordod, akkor mindenképpen ezt használd. Ha nem és zavar, próbálj egy másikat (nem feltétlen találsz).
(#) csibai hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Nos Tisztelt Fórumtársak új kérdés...

A legnépszerűbb videó megosztón számtalan megoldás található infra csatlakozó építésére.
Na, gondoltam össze eszkábálok egyet próbaképp.
Két infra led (mindkettő jó, letesztelve) beforraszt a fülhallgató csatlakozóra, de nem működik.
Folyamatosan az infrát hányolja.
A készülék: Samsung SM_G357FZ
Android: 4.4.4
Valakinek ötlet esetleg?
Köszönöm előre is.

Ilyesmire gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=-nSJ2Ga0fv8
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) RoliNyh válasza csibai hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Idézet:
„Folyamatosan az infrát hányolja.”


Ha ez "hiányolja" akar lenni, attól hogy te ráteszel valamit a fülhallgató csatlakozóra, legyen az bármi,_a HW és SW szerinted honnan fogja tudni, mit tettél rá, vagy hogy tettél -e rá vlamit egyáltalán?
Mert amit te összekalapáltál az biztos nem "Plug&Play"...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) csibai válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Köszi a gyors reagálást!!!!

Nem is hiányolja, hanem amikor csatlakoztatom fülhallgatóként írja ki.
(#) RoliNyh válasza csibai hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Mivel oda általában fülhallgatót szoktak csatlakoztatni. A célod nem ismerem.
De azon maximum csak "adni" tudsz (mivel csak egyirányú tehát venni nem), mondjuk egy hangfájlt,
pl TV távirányító kódot ami, hangformátumban van elmentve lejátszhatsz, de mivel a kimenet olyan alacsony jelszintű (érdemes a hangerőt maxra állítani), nem biztos, hogy elég az infra LED meghajtásához.
Ha szerencséd van, és közvetlenül a TV vevőjéhez tartod, reagálni fog rá.
Tipikusan ilyen hangfájlokat szervíz menübe való belépéshez szoktak használni, már én is alkalmaztam.
De távolabbról már nem is működött...

Bár én nem barkácsoltam, inkább megrendeltem egyet készen...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) csibai válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szép napot, és köszönet a válaszért!

Írod "a célod nem ismerem". A cél az amire való! Különböző eszközök, (Tv, Hi-Fi, másik Tv) működtetése. Az egyik Tv távkapcsolója már alig-alig működik, pedig Samsung "okos tv".
Ezeknek gondoltam a távirányítási lehetőségére.
Van itthon több infra ledem (egyszer egy fényvetőt csináltam kültéri kamerához) Jack dugóm, gondoltam össze ütöm de nem működik.
De azért köszi még egyszer az időt is amit rám fordítottál.

Üdv: csibai
(#) KBal76 válasza csibai hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Ez amit a videóban mutatnak, egy marhaság, több okból:
-Egyrészt a IR ledeket rövid impulzusokkal, de hatalmas áramokkal (többszáz mA !) kell meghajtani, erre a fejhallgató-kimenet képtelen.
-Másrészt az IR vevôk vivôfrekvenciára ültetett kódot várnak. Ez a viviôfrekvencia 33KHz-40KHz közé esik, legelterjedtebb a 36KHz. Egy telefonnak fejhallgató-kimenete ekkora frekvencia kiadására nincs felkészítve (az ember hallása még kisgyerekként is max 20Khz-nál megreked, felnôttben sajnos sokkal rosszabb). Tehát ha pár cm-rôl mûködik is egy ilyen program, az a vevôegység (TV/Hifi/stb) gyengeségébôl adódik, kvázi véletlen, a kanapéról pedig esélytelen.

A Youtube videókban meg nem látod hogy a videót készítô mellett még ki/mit csinál a HiFi felé. Mert ott a nézettség az isten.

Szerk.: Van lehetôség ennek a kivitelezésére, ha egy saját áramkört építesz, ami jól meghajtja a IR ledeket, méghozzá vivôfrekvenciával, és a telefon csak az "ütemet" adja. Ebben az áramkörben egy egyszerû (555-ös IC-vel felépített) villogó (36KHz-re hangolva) lenne, egy tranzisztor ami a teljesítményerôsítést adja, és egy illesztô ami a füles jelszintjére engedélyezi a villogást.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) csibai válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Nos nagyon szépen köszönöm segítő szándékú válaszaitokat!
Akkor marad a régi "univerzális" távirányítóból több darab.

További szép napot minden itt fórumozó társnak.
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Üdvöztel!

Megjött a tabletem (majd osztok róla egy videót), és fut rajta a virtuino, szóval jó lesz ez.
De én ezt az android rendszert nem értem valahogy.

Először is, próbáltam átváltani a Dalvik -ról az ART -re (1_Tablet, 2_Tablet kép),
mert valahol olvastam, hogy az elvileg gyorsabb.
Na ez nem sikerült, mert újraindítás után a bootnál megakadt, és vagy 3 óra után se ment tovább,
szóval kellett neki így elsőre egy Factory reset. Most megy. Nem is ez a lényeg.

Na de ami nem világos, az a belső tárhely kezelése, olyan idióta érthetetlen módon irja,
hogy nem bírom felfogni.

Elvileg 1Gb a RAM és 8Gb az SSD (nevezzük SSD-nek akármi legyen az).

Szóval a LETÖLTÖTT programok (3 kép) valami BELSŐ TÁRHELY -en vannak,
ami ha összeszámolom 1008Mb.

Az SD-KÁRTYÁN (4 kép) egy program van, amit nem tudok hogy került oda,
mivel SD kártya nincs is benne, de a rendszer szerint az bizony 4.6Gb szabad helyet tartalmaz.

A FUTÓ SZOLGÁLTATÁSOK (5 kép) a RAM -ban 333Mb -ot foglalnak, és 66Mb szabad RAM van elvileg, holott a rendszer memória elvileg 1GB.

A FUTÓ TÁROLT FOLYAMATOK (6 kép) 328Mb -ot foglalnak, és 72MB a szabad hely.

Az ÖSSZES program pedig Belső tárhely -ből foglal 327Mb -ot, és szabadon hagyva 681Mb -ot.

Na és végezetül az utolsó képen látszik a rendszer szerinti tárolórész.
Az első egy kb 0.98Gb -os rész, és utánna van egy 4.65Gb -os rész is. Minek van kettő?
Nekem valahogy úgy tünik, hogy a 8Gb SSD három felé fan particionálva
(most ne vegyük figyelembe a rendszer által használt partícciókat)
És a rendszer után ami kb 2.43Gb, van két partícció aminek az összes mérete 5.57Gb, ha jól számoltam.
(#) D Wye válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 9, 2018 / 1
 
Szia!

Minden számítógép, OS-tól függetlenül több partíciót használ. Vannak a felhasználó felé láthatatlan (ext4) partíciók, ott van az alap rendszer (eMMc-ben). A belső memóriája (azt látja SD-nek) 8GB, de ebből kb a használható 6,8GB lenne, mivel biztonsági szektorai is vannak (ha sérülne a háttértár, onnan tud helyet kiemelni a hibás rész helyére). Ezt két partícióra bontja, az egyik a letöltő memória (ide lehet a Play áruházból letölteni, ha ez megtelik, akkor nem enged további alkalmazások telepítését, hiába ír még szabad helyet, az nem ide tartozik) és a felhasználói memória (ide kerülnek a képeid, letöltéseid, egyebek).
A RAM-ra ugyan ez vonatkozik. 1GB esetén a felhasználható mennyiség ~700MB, amiből a rendszer elfoglal ~3-400MB-t.
A többi partícióhoz nem igazán tudsz nyúlni, még ha látod őket sem.
A futó tárolt folyamatok az általad megnyitott alkalmazások, a rendszer foglalását nem mutatja abban a menüpontban, ezért látod olyan kevésnek.
Az átváltást pedig azért nem tudtad, mert ha bár a szoftver verzióba már belekerült, még kísérleti funkció és a géped nem volt elég erős hozzá.
Remélem mindent sikerült elmagyaráznom.
(#) RoliNyh válasza D Wye hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Engem leginkább az zavar, hogy ha megtelik a 0.98Gb -os rész, nem lehet mást letölteni, pedig a másik tárhelyen még van akár 4.65Gb is. Nem lehet ezt a két részt összevonni?
A másik, azt írod, hogy az első részre a playból letöltött appok kerülnek. Na de ha feltelepítette az onnan is fut? Vagy az csak telepítőfájl, és eltávolítható mondjuk? Vagy ha onnan kitörlöm, akkor az egyenértékü egy uninstalálással mondjuk?
(#) D Wye válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Össze lehet vonni vagy másik méretű partíciókat létre lehet hozni, de ahhoz teljes ROM módosítás kell. Csináltam már pár alkalommal, de hozzá nem értőknek nem ajánlom ezt a megoldást. Teljes firmware cserével jár. Tedd át rendszerből a feltelepített tartalmat (pontosabban egy részét) SD-re. A telepítőt ha törlöd, nem veszítesz vele semmit. De igen, az van ott.
(#) RoliNyh válasza D Wye hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Végül is annyira nem vagyok beijedve tőle, egyre több az androidos cucc, nem árt tudni az ő nyelvén sem. Tudsz adni valami oldalt ahol le vannak írva ilyesmik? Magyar oldalakat előnyben részesíteném...
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Új kérdés, androidos tablet böngészőbe beírom a
youtube.com webcímet, erre betölti a m.youtube.com címet.

Hogy a fenébe erőszakoljam meg, hogy a rendes webcímet töltse be?

A másik, hogy ha képernyő elmegy aludni (vagy mittudomén hova), és felélesztem, nincs ip cím,
nem megy a net wifin keresztül, de a térerő plafonon van. Magától nem csatlakozik újra.
Sőt ha próbálom csatlakoztatni, nem csatlakozik.
Ki kell kapcsolni a wifit, aztán be, csak így kap megint ip-t...
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
1. Használj youtube appot.
2. Software hiba.
(#) RoliNyh válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Az elsőre közben megvan a megoldás. A második az akkor android hiba?
Update vagy valami javítás nincs is rá?
(#) gerleimarci válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 10, 2018 1 /
 
Mivel ez egy kínai márka... szerintem nem kell folytatnom.
(#) Macsek71 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Win*os telefon böngészőjét "meg lehetett kérni", hogy adja ki magát asztali gépen futó böngészőnek ... Droidon még nem találtam hasonló beállítást (én is most kezdek küzdeni vele ...)
(#) tothricsi válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 10, 2018 / 1
 
Ha chrome böngészőt használsz, akkor a beállításoknál (3 pötty egymás alatt)l ki lehet pipálni az "asztali webhely" jelölőnégyzetet, akkor nem a mobilost tölti be.
(#) D Wye válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Én sok tudásomat az XDA oldaláról szedtem. Ugyan magyar szöveget nem sokat találsz, de talán a fordító a barátod.
Ha minden áron asztali YouTube-t akarsz, akkor bármely böngészőben lehet kérni "Asztali webhely megjelenítése" opciót, ahogy előttem is írták.
A Wi-Fi problémádra; Nézd meg az energiagazdálkodás alap beállításait, és a fejlesztői menüben a fogyasztáscsökkentőt, vagy magának a Wi-Fi menüpontnak a beállítási lehetőségeit. Nem kizárt, hogy be van gyárilag állítva, hogy inaktív állapotban kapcsolódjon le. Ebben az esetben nem feltétlenül fog visszamenni, legalábbis azonnal nem.
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Itt szeretném kiereszteni dühömet-értetlenségemet :

Miért jó nekem, hogy amíg a pc ( asztali gép ) világban tökéletesen működik egy "tartalom" böngésző+link használatával történő megjelenítése, addig a droidos mobilvilágban mindehhez "alkalmazást" kell telepíteni-használni.

Nem fogadom el a "másképp nem tud értesítést küldeni a ...", mert az esetek 99%-ban NINCS szükségem, hogy értesítsen ...
(#) D Wye hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy droidos gépem, melynek van HDMI kimenete. Ez remekül működik, rengeteg az alap beállítása. Egyetlen bajom vele, hogy hiába megy ki a kép, a készüléken is ott marad. Ha meg azt lezárom, ugrik a kimenő kép, meg a "tapi" is, értelemszerűen.
A kérdés az volna, van e bármi mód arra, hogy a digitizer éljen, a kép kimenjen, de a beépített megjelenítő kikapcsoljon?

Amoleden könnyebb volna szerintem, de ennek nem olyanja van
(#) D Wye hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Talán erre valaki tud mondani egy appot;

A régebbi nyomkodós telefonokban, melyek T9-es billentyűzettel rendelkeztek, volt egy olyan funkció, hogy ha le akartál írni egy szót, akkor csak azt a billentyűt kellet megnyomni, amely tartalmazta az adott szó következő karakterét. Például; 2692 = Anya.
Az volna a kérdés, hogy van-e olyan program Androidra, amely T9-el képes ezen funkcióra? T9-es van egy rakat, de eddig egyikben sem találtam meg.
(#) szsrobert hozzászólása Ápr 13, 2018 / 1
 
5 ev problemamentes uzem utan eloszor fagyott le a Samsung Galaxy S3 asom.
Ujrainditvav feher kepernyo.
Power on,funkciogomb es hangero le gomb nyomasaval elojon az alabbi menu. Hogyan tudom mukodesre birni?
Eleg jo a kameraja es 1920x1080 videot tud. Nem akarom meg nyugdijazni.
(#) szsrobert hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Androidra 1920x1080p video felvetelehez melyik alkalmazast ajanljatok? Az Opencamera turheto de nem enged rogziteni az Sd kartyara csak a belso memoriaba.
Melyik alkalmazas tud Sd kartyara rogziteni?
(#) D Wye válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ha maga a készülék fel van készítve 1080p rögzítésére gyárilag, akkor a gyári szoftvert. Az tud menteni SD-re
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 14, 2018 /
 
Üdv !

Van egy ~4 éves telefonom ... Kb a mostani "belépő szintű" teljesítménnyel. A rajta futó Android már a régen elavult 4.5 ...

Olvasom, hogy megjelent a Oreo go edition amit kisebb teljesítményű telefonokra szánnak . Szerintetek van-e ( lesz-e) lehetőség az öreg telón lecserélni a rendszert, vagy felejtsem el, vegyek* egy újat ?

* ezt a változatot egyenlőre hanyagolnám ...
(#) gerleimarci válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Olyan nincs, hogy 4.5
Ha valami ismertebb mobilról van szó(nexusok galaxy S széria, Xperia Z széria stb.) akkor van rá egy minimális esély, hogy valaki csinál rá custom ROM-ot. Ha valami Huawei és társai, akkor még annyi se.

Belépő szintű telót sose szabad vanni. Inkább eggyel vagy kettővel ezelőtti csúcsmodelt használtan. Az alsóbb kategóriával sosem foglalkozik annyit a gyártó, hogy egy használható telefont csináljanak. Én is most vettem egy Oneplus 3T-t.
(#) Macsek71 válasza gerleimarci hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Köszi... de ...

Szerintem 5 évvel ezelőtt ( 2014 ) 4*1.3 GHz proci, 1+8 Gb memória, 5" kijelző csúcs közeli tudás volt, ami mára sajnos a belépő szint lett ... egyedül a 4200 mAh akku ami nem ...

Úgy érzem ez a teló megérdemelne még egy esélyt ...


Egyébként megtúrtam a NETet "kilószámra" találtam hozzá ROMot ...
Most jön a várakozás... Oreo van, remélem OreoGo is lesz hamarosan ...
Következő: »»   33 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem