Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 19
(#) laci19922 válasza erbe hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Sikerült a 85mm2-est 3 szór bele erőszakolni.(kalapáccsal) Pont 1 kg rézzel lett nehezebb.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) Lution válasza laci19922 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Érzékelsz szàmottevô vàltozàst?
(#) IzLuCSi hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Ha az aksi tetején forrasztéskor kis lyuk lesz, abból milyen problémák adódhatnak?
(#) stoky válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Esetleg töltéskor és kisütéskor kémiai anyag távozhat, továbbá idegen anyag belekerülve zárlatot okozhat. Ha az említett forrasztás ~60 fokot meghaladta akkor kapacitáscsökkenés esetleg cella meghibásodás.(ezért hegesztik nem pedig forrasztják)
(#) laci19922 válasza Lution hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Az nem én voltam aki 50 mm2 es kábelt használt.
Bár lehet hogy az eredeti 25A ssr kellet volna használnom nem a kicsit kisebb verziót ami csak 10A-es. Ezek szerint ha túl kicsi a ssr nem szakítja meg az áramkört. (bár lehet hibás ami benne van)
Hegeszt rendesen csak a középső két db szálat akartam, tudom hogy messze volt egymástól a két fej, de így is összehegedt a vas a bronzzal.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) _barby_ válasza IzLuCSi hozzászólására (») Máj 23, 2018 / 1
 
Mint a képen látszik, a + póluson egy "segédlemez" van, így csak csúnya lesz, de nem károsodik az akku.
(#) szsrobert válasza _barby_ hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Elonyos. Es az aljat hogy oldjuk meg?Ott nincs plusz kiemelkedo lemez.
(#) Massawa válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Ha megnézed a gyári pontozást, ott szinte mindegyiken 2 pont van, azaz mint a korábban láthato videon is, a hegesztés csak egy oldalrol történik a lemezen keresztül. Abba nyomnak az elektrodák egy kis mélyedést és igy vezetik a áramot az akku felületi lemezébe is.
(#) szsrobert válasza Massawa hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Ott is van hőhatas. Lehetne a negativra is gyarilag fulet gyartani.Nem az a 10 filler viszi csodbe a ceget.
(#) Massawa válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Nem tudom mikor kerülnek a cellákra a gyárban a fülek, de szétszedve sok 100 notebook és egyébb akkut ( a cégünknél a kezdetben tifuszjárvány volt az akkukba épitett elektronikában, sokszor az elsö töltést sem élték tul.. igy rengeteg került hozzám selejtezésre). Néhányat szétfürészeltem és a cellák hibátlanok voltak, csak az elektronika halt meg. Minden cellán méretre szabott csatololemez volt amikkel a cellákat kapcsolták össze. Az szinte kizárt, hogy ezek a lemezek a gyártás elött kerültek a cellákra ( 6 volt egy-egy akkuban), azaz ök is utolag hegesztik fel a lemezeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
(#) rockersrac válasza szsrobert hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Nos. Egy darabnál 10 fillér nem számít. Ez igaz. De mi van, mondjuk egy millió darabnál? Az azért jelentős különbség! És egy nagyobb gyártó akár több százezres napi termeléssel is dolgozhat.
(#) rockersrac hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Li-ion cellákhoz használnám, akkupakk készítés/javítás céljából. Amit tudok: mikró trafó kell hozzá, annak a szekunderét ki szokták vágni, és ahelyett betesznek jó vastag kábelből pár menetet, és hogy minél közelebb legyenek egymáshoz, de össze ne érjenek. Ami kérdéses: vezérlés, elektródák anyaga, hegesztő elektródák átmérője, hehesztési idő, és hogy milyen erősen kell rányomni az elektródákat a felületre?
(#) tothbela hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Sziasztok. Úgy hozta a sors, hogy 18650-es cellákat kellene hegesztenem. Van itthon 4 darab 83000µF/15V kondérom. Ez 1/3 Farad. Ezt kellene rákapcsolnom a hegesztendő lemezcsíkra. Három lehetőség közül kellene választanom.

1. Önindító behúzótekercs
2. Valami izmos tirisztor (ez most nincs itthon)
3. Párhuzamosan kapcsolt 5mOhmos fetek (10darab), persze meredek kapcsolójellel.

Szerintetek melyik verzió életképesebb?
(#) martin96 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Szia!
6 db párhuzamosan kapcsolt irf1324 fet, ehhez meg egy tc4420-as mosfet driver.
(#) tothbela válasza martin96 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Kösz a választ. 5 mOhmosaim vannak ithon egy marékkal. Abból akár 40 darab is. Majd élével egymás mellé forrasztom.
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Hirtelen megnéztem elég energia van e a kondikban, és a NI-CD akkupakról leszedett lemezeket simán vissza tudom hegeszteni. Egyelőre egy vastag réz lemezből barkácsolt mechanikus kapcsoló süti az energiát a csúcsokra. A töltőfeszt egy saját stabilizált akkutöltő biztosítja.

Egyelőre megmarad a mechanikus kapcsoló, mert most össze kell heftelnem egy 3 cellás LI-ION pakot egy csavarbehajtóba. Annak döglöttek be az eredeti akkui. Lassan megjön a balancerrel kombinált védelem is keletről hozzá.
(#) mr.Cara hozzászólása Okt 7, 2018 /
 
Üdvözletem !
Ehhez a nyákhoz (https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1913166.html#1913166 )van valakinek kapcsolási rajza ? zosza18 készítette... Köszönöm !
(#) Gery78 válasza mr.Cara hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Szia!
Miért nem tőle kéred el? Neki biztos megvan, és még néhány építési tanáccsal is biztosan tud szolgálni. Szerintem.
(#) zosza18 válasza mr.Cara hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szia!
A hétvégén leszek itthon, akkor térjünk vissza rá. Küldj egy linket, hogy milyen NYÁK kapcsolási rajzra vagy kíváncsi és segítek ahogy tudok. (Link gombot használd, akkor könnyebb megnyitni amit szeretnél.)
(#) sitto hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Elkészültem én is a ponthegesztőmmel amit 18650-es cellák hegesztéséhez szeretnék használni.
A szekunder tekercs helyére 3 menet 16mm2 keresztmetszetű hegesztő kábelt tudtam befűzni, ezzel az üresjárati fesz. kb. 2.65 V lett. Ugyen ilyen kábelt használok az elektródákhoz is. Az időzítést egy SSR és egy arduino nano segítségével oldottam meg.
2 poti segítségével külön állítható az előmelegítés (max. 50 ms) és a hegesztés (max. 1000ms) ideje.
Eddig működik is a dolog, viszont nem hegeszt.
Hegesztéskor a felső lemez az elektródák körül felizzik vagy esetleg ki is ég de összehegedni nem hajlandó. Ha esetleg v.miért összeheged akkor könnyen szét lehet szedni. A hegesztési idővel 500ms fölé még nem mentem mert már így is izzik a lemez.

Mi lehet a hiba?

spot2.jpg
    
(#) rockersrac válasza sitto hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szerintem a hiba ott van, hogy a lemezen keresztül folyik az áram, nem pedig a lemez és a hegeszteni való felület között. Szóval szerintem csak a lemezt melengeted így. Persze nem biztos hogy jó logika mentén indultam el.
(#) sitto válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Szerintem is ez a hiba de miért?
(#) erbe válasza sitto hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Vékony a vezeték. Ponthegesztéshez, még ilyen vékony lemezeknél is, a 16-os kábel csupán "hajszál". Elmegy a feszültség a kábelen. Inkább legyen 1 menettel kevesebb, de legalább 50-es kábelből! Ennél a ponthegesztésnél a lemezen keresztül is folyik áram, de ha van bőven, akkor jut az átmenetre is.
(#) rockersrac válasza sitto hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Azért, mert így az áram csak a lemezen halad keresztül. Az a jó, ha az egyik elektróda a hegesztendő felületre van szorítva(akár fixen) a másik meg kézzel nyomható rá az odahegesztendő lemezre.
(#) sitto válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
A trafóban kicseréltem a 16mm2-es kábelt 50mm2-re. 2 menet fért bele, az üresjárati fesz. 1.7-1.8 V lett. Első körben megtatottam az elektródákhoz vezető 16mm2-es kb 50cm hosszú kábelt.
A helyzet változatlan. Továbbra sem hegeszt.
Utána lekötöttem az elektródákat és közvetlenül a doboz oldalán látható kivezetésekre kötöttem két kb. 1.5 mm átmérőjű néhány cm hosszú vörösréz drótot.
Így sem hegeszt.

spot3.jpg
    
(#) erbe válasza sitto hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Kivetted a trafóból a söntvasakat?
(#) sitto válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Igen.
(#) erbe válasza sitto hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Pedig 5-600 A-nak már dolgoznia kell olyan vékony lemezen.
Korábban már számolgattam meg rajzon is bemutattam, hogy a kisebb fajta mikrotrafókba is befér 2 menet 200-240 mm2-es sodronyból. Nem igazán értem, miért szórakoztok 16-50 mm2-vel?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) sitto válasza erbe hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Kéne, de mégsem működik.
2 x 0.3 mm-es vaslemezzel próbáltam.
(#) erbe válasza sitto hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Mikrotrafó 2 db 1mm-es lemezt összeolvaszt.
Következő: »»   7 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem