Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   66 / 74
(#) Ferkógyerek válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Tegyük tisztába a dolgokat, ezt írtad:
Idézet:
„TCXO fűtésének tényéről”
. A TCXO-nak nincs fűtése, egy belső áramkör kompenzálja a frekvenciát a környezeti hőmérséklet változására, irodalom. A fűtött oszcillátorokat OCXO-nak nevezik lap alja.
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Szia!
Kíváncsi lettem és megépítettem az általad linkelt aktív antennát. BF 982 FET-tel és BC182-vel, de semmit nem sikerült látnom a kimenetén.
Második körben a BC elé bekötöttem még egy FET-et és a kettő közé egy 77,5KHz-es kvarcot. Signálról, 1 menetes tekerccsel csatolva nagyon szépen működik, de egyébként a szkóp 5mV/cm állásában talán lehet látni valami vivőt, de az utána kötött komparátort nem tudja billenteni.
Kissé messze van az adó.
A Conrád-nál vett DCF antennával épített órám is csak a teraszon hajlandó szinkronozni, arra is várni kellett vagy 4-5 percig.
Nálad miként áll a projekt?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) Massawa válasza papus51 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
A DCF-re néha az ado tövében is napokig kell várni a szinkronizáciora. Nem tudni pontosan miért.
Egyszer kiprobáltam - 6 DCF orát akasztottam egymás mellé a falra - az idöátállást a leggyorsabb majdnem 1 orával késöbb hajtotta végre a leglassubb meg 2 nap alatt, ráadásul az minden 1/4 ora alatt mintha nekifogott volna az átállásra ( azaz körbe ment gyorsan 24 orát azután megállt ugyanott ahonnan elindult. Kb 50 km-re voltam az adotol).
A következö idöbeállitásban ( kivettem az elemeket 1 ora idöre), viszont korábban a leglassubb vette leggyorsabban a szinkronizáciot, azaz állt a pontos idöre. Valamennyi 6 ora más gyártmányu volt.
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Elkészült a NYÁK, már csak be kéne ültetni. Most hétvégén talán jut rá időm, de mivel három hét múlva érettségizek (írásbeli) így biztosan nem fog gyorsan haladni a projekt.
Annyiból tudok kiindulni, hogy nekem is van itthon gyári DCF-77 órám és az enyém probléma nélkül szinkronizál mindig, az óraátállításokkor is 1/2-1 óra múlva már a pontos időt mutatja.
(#) elektroncso válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Értem. Ez esetben félreértettem az angol megnevezést.
Köszönöm a kiigazítást!
(#) pucuka válasza papus51 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Aktív antenna kimenetén azért még elég kicsi a jel ahhoz, hogy szkópon lásd. Mekkora erősítése van egy BF982, BC182 kombónak? talán 100, Ha van párszáz mikrovolt térerő, az még kevés ahhoz, ahhoz még kell valami három - négy tranzisztoros erősítő, a maga többezres erősítésével.
Abban a Konrádos fekete pöttyben is valami olyasmi van, nemcsak a komparátor.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2018
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Érdekességnek: Négy DCF óra van itthon, szétszórva a házban. Az a kettő amelyik 1 AA elemmel megy már több mint egy éve, még most is szinkronban van. Viszont a másik kettő 3 voltos és ha pár tized voltot esik a feszültség, már nem hajlandó adót találni.
(#) Hp41C válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Egy kis nyomozás után több gyártótól is letölthető a "kis fekete paca" alatti áramkör adatlapja:
MAS1016A, MAS6180B, T4224, LA1654C stb
(#) sany hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Ez a frekvenciamérő jó valamire?
(#) otvenkilenc válasza sany hozzászólására (») Máj 12, 2018 / 1
 
Frekvenciamérésre?
(#) sany válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Gyanúsan olcsó.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Írva is vagyon, "tester". Egyébként nem tűnik rossznak, 2,5 ppm ugyan nem túl pontos a 8 digites kijelzéshez, de azt írja, hogy az időalap VC - TCXO, ami azt jelenti, hogy szinkronizálható valamilyen pontosabb etalon frekvenciához, ami jelentősen megnöveli a rövididejű pontosságot.
Nem vesztesz sokat, ha megveszed, az érzékenysége is elég jónak tűnik, ha hihetünk a leírásnak.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Megrendeltem, talán július közepére itt lesz.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
(#) mlaci989 válasza sany hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Én ilyet rendeltem és működik. Meg most jött kínából a másik is. Majd rakok föl képet.
(#) sany válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Kíváncsi vagyok (leszek) rá, igaz sokat nem várok tőle, de valamire csak jó.
(#) mlaci989 válasza sany hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Nekem a szinuszgenerátorhoz kellet kijelzőnek csak eltekertem nem jót rendeltem. Pont ilyet küldtek 0,1-100MHZ tartománnyal,nekem meg 1Hz-től kellet 50KHz-ig. Nem tudom mekkora bemeneti jelet viselnek ezek el.?
(#) mlaci989 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Megérkezett Kínából az új frekvenciamérő.Bővebben: Link Összerakás után pöccre indult. Teszi dolgát mér meg kijelzi amit mér. Azonban nem világos valami. Ha rákapcsolom a szinuszjelre,akkor leharapja az alsó félperiódust. Meg mikor nem tekergetem a frekvenciát le föl szóval állandó érték,akkor 1 mp-ig mutassa a mért értéket,5 mp-ig kialszik a kijelző. És ez így ismétlődik.
(#) Ferkógyerek válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ha minden igaz akkor ez a szóban forgó készülék. Így a bemenetére ne akarjál a GND-hez képest negatív feszültséget kapcsolni mert az hamar a PIC halálához vezet. Semmilyen bemeneti fokozata nincs, a bemenetére kapcsolt feszültség közvetlenül a PIC lábára kerül. Ez így a gyakorlatban alkalmatlan általános frekvenciamérőnek. Csak készülékbe építve, ahol fix TTL jelszintet kap, alkalmazható, vagy építeni kell számára egy bemenő fokozatot.
(#) mlaci989 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Így igaz. Közvetlenül a PIC lábára megy a bemenet. Tudnál ajánlani esetleg egy bemenő fokozatot.? Mennyire lenne bonyolult?
(#) Gafly válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 24, 2018 1 / 1
 
Legalább egy ellenállás...
De ha bővebben leírod/rajzolod a környezetet, akkor tovább lehet fejleszteni
(#) Ferkógyerek válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A cikkek között megtalálod a Vicsys féle frekvenciamérőt, annak van bemenő fokozata, illetve valahol ebben a topicban egy módosítása.
(#) attila_v válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 

выключить, включить, сеть...
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Újra itt a topikban!
Lassan, lassan meglesznek az alkatrészek az S53MW-hez.
Amik eddig rendelkezésre állnak a legfontosabb alkatrészek közül:
- uPB1505 IC
- ERA-2 IC
- 1N5712 dióda
- JK flip-flop IC-k (74F74, 74F50109)
- PIC16F876A
- Tranzisztorok, FET-ek

Minden alkatrész külföldről rendelt. De most elakadtam. A 2N3960 -as tranzisztorról lenne szó. Ugye itt kapható, de viszonylag elég drága. Esetleg valamelyik eladótól rendelt már valamelyikőtök az S53WM frekvenciamérőbe 2N3960-as tranzisztort?

A másik kérdem az lenne , hogy a BAT62-03W diódákat helyettesíthetem szerintetek 1N5712 -es diódákkal?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) dokidoki válasza sany hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Akkor alakul , Ha lenne több a tranyóból, akkor 1-2 darab érdekelne engem. Ill átvennék kettőt, ha többet rendelsz. Így csökkenhetnének a költségek. Melyiktől rendelj, az passzolom.
Bat62 lehet kapni Mo.-n is, én eredetit tennék bele. De kipróbálhatod a másikat is.
(#) sany válasza dokidoki hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Írtam PÜ-t.
Ebben az évben szeretném kivitelezni. Inkább beleteszem nagyfrekvenciás modult is.
(#) simonsen válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Szerény véleményem szerint a DCF felejtős lett.

Korunk nagy találmánya nagy érzékenységű GPS vevő.
Még a föld alatt is tudd időt és dátumot frissíteni.

A DCF már a múlté.

Szerintem a kültéri órákat is evvel szerelik manapság, keres rá a pontos idő KFT oldalára.

Az ARDUINÓ órák nagyon sokat fejlődtek!

Sok sikert annak aki még a DCF mellett erőlködik.

Simonsen.
(#) Massawa válasza simonsen hozzászólására (») Jún 24, 2018 / 1
 
Ezt nem vitatta senki, csak mint érdekességet irtam. Amugy a GPS-el is történhet ilyesmi és az sajnos messze nem igaz, hogy a GPS bárhol müködik. Azt nagyságrenddel könnyebb árnyékolni.
Manapság gyorsan nö az olyan helyek száma, ahol nemkivánatos a bizonyos rádiofrekvenciák elérhetösége (GSM stb) itt a GPS meg sem mukkan ( a pontos idöre viszont szükség lehet).
Nemrégen jártam egy irodaházban, ahol az ablakokbol egyenesen az utcára lehetett járni, de a telefonom müködésképtelen lett. Kérdezem mi van? Akkor mondták hogyan árnyékolták le biztonsági okokbol az épületet. Természetesen mint hivatalos vendégnek szo nélkül adtak (valoszinüleg ellenörzött) WiFi kapcsolatot, de a GPS továbbra is hallgatott. A DCF karorám viszont fogta a jeleket.
(#) sany hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Az S53MW kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A tápegységében található VK200 típusú tekercsek mennyire számítanak kritikus alkatrészeknek?
Az ismert külföldi oldalon kapható, de viszonylag elég drága.
Egy ilyen fojtótekercsel helyettesíthetőek lennének?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ezeket bonthatod pl.: FM301 rádiókból.
Avagy FR2 ként a HAMbazárban is volt .
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Júl 25, 2018 / 1
 
VK200 adatlapi info:
rf-microwave vk200

VK200 inductor with 2½ turns, suitable for HF, VHF e UHF, for > 7 MHz frequencies.

Impedance:

280Ω at 10 MHz ---->>> L : 4.45 uH
1KΩ at 100 MHz ---->>> L : 1.59 uH
240Ω at 500 MHz ---->>> L : 76.4 nH

a saccolt induktivitása a megadott Z és frekvencia alapján

Hogy ki is VK200 (Pom Pom) ? Hogy nem ismeritek? Ó, igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan! Bámulatosan tudja változtatni az induktivitását (alakját)! Ha akarja, olyan, mint a szőrpamacs vagy paróka vagy egyujjas, kifordított bundakesztyű vagy....

Másik :
vk200 15MHz verziója
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
Következő: »»   66 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem