Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Porszívó javítás
Lapozás: OK   13 / 21
(#) Dino71 válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A poti is szokott szarakodni vagy a főkapcsoló égett szét. Azokat még nézed meg.
(#) sany válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Esetleg az elektronika?
(#) Petyaa válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
WD-40 et adok majd neki, ha hozzáférek. A panel épnek néz ki, égés nyoma stb nincs.
(#) Petyaa válasza sany hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Elektronika kiiktatással rá lehet kötni direktbe a hálózatra?
(#) jmartin hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek!
Problémám lenne egy samsung porszívóval. Egy jó darabig szabad ég alatt tanyázott, és az alábbi hibát produkálja: bekapcsolás után, a potméter helyzetétől függetlenül, a motor nem indul el, csak éppen meglöki a motort.
(#) Petyaa válasza jmartin hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
A kondi így szemre mintha már kicsit meg lenne nyílva, illetve ha a szabad ég alatt tanyázott akkor érdemes lenne az ellenállásokon, és mindenen ami mérhető átmenni. Az IC-t is érhette nedvesség, pára ennyi idő alatt. Leginkább a lábakon tud bejutni aminek nem kellene.
(#) Petyaa válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Közben beleraktam a régebbi felujított motort, kb 15 év van köztük. Kicsit bele kellett erőszakolni de működik A palást átmője kb 2-3 milivel nagyobb, de még éppenhogy belefért.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2018
(#) lapar hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Üdv az uraknak!
Philips Triathlon porszívónk meghalt szénkefe gyanús tünetekkel. sikerül szétszednem, valóban a kefék voltak elkopva, kaptam is bele a Carbosint-nél jó méretet, pici átalakítással a rugó végén bele is ment.
Az a gondom, hogy szerintem kicsit jobban szikrázik, mint kellene, félek, hogy gyorsan újra elkopik.
A kommutátort is megcsiszoltam picit.
A kérdés az lenne, hogy van-e ott valami kondi, ami a kefék szikrázását csökkenti?
az a fehér hasáb alakú biz-basz nem az? (elektronikában járatlan vagyok)

IMG_8781.JPG
    
(#) VIM válasza lapar hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Szia! Ki lett mikázva a kommutátor?
(#) lapar válasza VIM hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nem. Már más is mondta , hogy kellett volna, de tisztának láttam, ill. nem volt szintbe rakódva.
Hogyan kell, hogy ne ártsak vele? Valaki fogkefét mondott.
(#) Bakman válasza lapar hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Jó a fogkefe. Az új szénkefék amíg kicsit be nem kopnak a helyükre, mindig jobban szikráznak.
(#) granpa válasza lapar hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Az új szénkefék alá egy <600-as smirgliből behúzol egy csíkot, párszor meghúzogatod a kefe alatt, mindjárt nem szikrázik (annyira).
(#) nyamnyam hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Üdvözlet mindenkinek !

Van egy kis problémám egy Niele S762 tip. porszívó elektronikájával , ugyanis elfüstölt benne egy alkatrész és nem tudom beazonosítani .
Új elektronikát nem lehet hozzá kapni , ezért szeretném megjavítani .
Ha véletlenül van valakinek ilyen típusú porszívója és megtenné , hogy beazonosítaná az alkatrészt azt nagyon megköszönném .
(#) Nordstream válasza nyamnyam hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Ugye Miele-t akartál írni?
(#) nyamnyam válasza Nordstream hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Igen Miele a helyes !
(#) botesz válasza nyamnyam hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Ha átugrasz érte adok komplett panelt elvileg van.
(#) Rober_4 hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok! Kukáztam egy Tescos porszívót. Nem indul csak meglöki a motort. Nagyon null elektronikája van, egy tirisztor két kondi, egy poti. Nekem nem kellene, hogy szabályozható legyen, csak tudjak porszívózni. Mi az a minimum alkatrészmennyiség amivel már elindulhatna? Tényleg egyenáramú motor lenne benne? Elég lenne egy dióda? Válaszotokat köszönöm!
(#) Gafly válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Mondanám hogy áthúzod cinnel a "tirisztor" három lábát, és teljesül a kívánságod, de ugye ez csak egy vicc volt, mert ilyet nem mond senki szakember
(#) nyamnyam válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Szia

Léteznek egyenáramú porszívó motoros gépek de ez a "Tescos" nem az !
Az elektronikát dobd ki - a bejövő 230 v vezeték egyik szálát direkt a motorra a másik a kapcsolón keresztül a motorra és már indul is ha jó a motor!!
(#) Rober_4 válasza nyamnyam hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Köszönöm, de akkor a motor rossz, mert már átkötöttem, és úgy sem indult. Akkor kuka sajnos, a motort hagyom békén...
(#) Deta hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Valaki ismeri ezt a Delonghi 1300E vizes porszívót?
A panelján elszállt a DZ1 jelű alkatrész, valószínűleg zénerdióda. 100 ohm, 0,1 mikro a dióda van sorba kötve a motor nullája és az egyenirányítás előtti pont között.
A motor direktre kötve megy, a PIC-ket megtáplálom egy külső tápról próbára, egyáltalán él-e?
(#) ocsike64 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
üdv : segítségeteket szeretném kérni van egy electrolux zcx6440 porszívóm és szét szeretném szedni , de egy kis problémába ütköztem . ki veszem a portartályát , itt látható 2 db csavar amit kivettem . de semmi több . hogyan tudnák tovább jutni , hogy szét is tudjam szedni ? ! / nem szeretném szétbarmolni ugyan is . előre is köszönöm válaszotokat . esetleg fényképet is ha lehet üdv András
(#) zolika60 válasza ocsike64 hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
A típust nem ismerem, de a legtöbb porszívót a látható és esetleg eldugott csavarokon kívül összepattintó fülek is fogják. Tehát szedd ki azt a két csavart amit látsz. aztán keress rejtett csavarokat a tömítések, matricák alatt, ha ilyen nincs próbáld feszegetni látni fogod hol enged és hol kell még keresgélni.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Valamint keresse meg az írásjeleket, nagybetűket, stb. De, hogy "on" is legyek: "titkos" helyeken, pl. fogantyúk alatt is szoktak csavarok lenni (persze gondosan álcázva!).
(#) Róbert1 hozzászólása Szept 13, 2018 / 2
 
üÜdv Mindenkinek! Ssegitséget kérnék tőletek: egy akkus porszivóról lenne szó (SilverCrest)._Mikor bekapcsolom, a motorja csak kattog, olyan, mint ha a motorja be lenne szorulva, pedig nincsen. Vvan rajta egy LED led dióda , az is csak blikál villog.. sSzétszedtem, van benne egy mosfet MOSFET._Kkicseréltem másra, de ugyan azt a kattogó hangott adta ki. Aa mosfetnekMOSFET-nek összeérintettem a lábait, akkor a motor megy, ha uújra összeérintem a lábait, akkor kikapcsol a motor!. Hha valakinek van ötlete, akkor iírjon legyen szíves! viszlátKöszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Remci hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Electrolux ZS 201 tip. padló porszívóm, aminek eltört a nyele. A képen látható hogy mire gondolok. Az lenne a kérdésem,hogy tud-e valaki ajánlani olyan ragasztót, amivel a két részt össze lehet ragasztani és tart is. Vagy jobban járok,ha veszek hozzá másik fogantyút, csak az meg cefet drága. De ha esetleg tud valaki hozzá valót, akár használtat is,csak ne legyen törött, azt is megköszönném.
(#) lelkes amatőr válasza Remci hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Ilyen kétkomponensű ragasztóval szinte biztos a siker. Ha esetleg egy-két tüskét is beteszel közéjük, még erősebb lesz.
(#) Remci válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Köszönöm,kipróbálom. Remélem bírni fogja a ragasztás a folyamatos tolás-húzást
(#) Schau hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Szép napot!

Ugyanolyan problémám van, mint pár hozzászólással feljebb Róbert1-nek. Ránézésre a panel hibátlannak tűnik, a forrasztások is stabilak. Mi szokott tönkre menni egy ilyenen először? Mit lenne érdemes rajta mérni, hogy kiderüljön a probléma?
Köszönöm a segítségeket előre is!
(#) zolika60 válasza Schau hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
A motor magában működik?
Következő: »»   13 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem