Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió beszerelése
 
Témaindító: DEXA, idő: Aug 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 24
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Azóta valahogy sikerült kivinnem a rádióban a biztit , de egy újjal már vígan üzemel! Ezt vajon hogy...?
(#) macika hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Sziasztok
Van egy 6000 CD RDS EON Ford autórádióm. Eddig kifogástalanul működött, most azt találta ki, hogy néhány perces működés után leáll a rádió része. Először tompa pufogás hallatszik, a kijelző elkezd elhalványulni, aztán a rádióadás is elhalkul, majd hirtelen teljesen elhallgat minden hullámsávon. A CD rész tökéletesen működik. A kijelző villogás a rádió elhallgatásával együtt megszűnik. Nem találtam kapcs. rajzot a neten. Én megszakadós ellenállásra és/vagy zárlatos kondira gyanakszom. De hol ? Van valakinek ötlete, esetleg tapasztalata ?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) V8engines hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Ott kezdeném, hogy nem kezdőnek tartom magam.

-De nem tudom ezt bekössem-e a rendszerbe, avagy ne.
13 év után megdöglött a Zenec (elég szép kort élt meg, persze volt közben egy mechanika csere), ezt a kütyüt még vele adták gyárilag.
Jelenleg még nincs utód fejegység (nem találok értelmeset, ami mondjuk lehet kínai, de hangzásban ne legyen szégyen). Ebben is kérnék segítséget! Tudjon monitort kezelni, Bluetooth-os, filmet vinni ha muszáj, USB-s és SD-s. Nem baj ha nem mechanikás.
Design sem egy utolsó szempont nálam, na meg az ár sem. Tudom, van amiben igényes vagyok.
A rendszerem tartalmaz két erősítőt. A ládának és a 4 csatornának.

-Na de kanyarodjunk vissza az eredeti kérdésemhez, irományom tetején. Van értelme, vagy nem?
Most visszalépek JVC-s magnós korszakra. Ez van itthon, és még mindig teszi a dolgát.

Köszönök bármi nemű segítséget!
(#) set68i válasza V8engines hozzászólására (») Feb 26, 2017 / 1
 
Hát végülis zajszűrô szerepe van, na meg bíztosíték is egyben. Jelenleg is van olyan rádióm, amelyiknek nincs bíztosítékja, gondolom azokhoz ilyen csatlakozót adtak gyárilag. Szerintem rosszat nem csinál, tehát én bekötném.
(#) V8engines válasza set68i hozzászólására (») Feb 26, 2017 / 1
 
Valóban, nem volt külön biztije, most vetettem rá pillantást.
Akkor bekötöm, gondot nem okozhat szerintem se. Az érdekes az, néha hallottam bezavarást, pedig a jármű diesel, nem benzin. Viszont gyanús, hogy a fűtőventillátor miatt tette. Ha csak 1-es fokozaton ment, nem hallatszott, főleg ha még a volume is fel volt tekerve a HiFi-n.

Köszi a választ!
(#) patexati hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan problémám merült fel,hogy egy Volkswagen kisbusz gazdája keresett fel azzal a problémával,hogy nem szólnak az utastérben a hangszórók.. Egyszerű dologra gondoltam (arra,hogy az erősítő nem jó) ,de nem ez a helyzet mert a gyári sztereó erősítőnek semmi baja viszont a rádió ki volt bent cserélve egy cd,usb-re is képes LG fejegységre.. Valaki úgy kötötte be,hogy a közös GND-s erősítőbemenet pozitív bemeneteire rákötötte a fejegység nem közös GND-s,földfüggetlen hangfalkimenet két 1000µF/16V kondit sorba kötve (az erősítő bemenete hangfalkimenetes nem rca).Szólt is ez de volt,hogy elhalgatott (szerintem a kondik telítődtek akkor) . Én megoldottam most úgy,hogy 2200µF/50V lett berakva és egy 10K kisütőellenállás mindegyikre.. Szól de halkan szerintem nem az igazi..Valami olyan megoldás érdekelne mi nem ilyen kényszermegoldás..
(#) buksibuci válasza raptorsz hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Üdv. Ha esetleg még meg van a rádió manuálja, nagyon megköszönném ha le tudnád fotózni és elküldeni, mert seholsem találok leírást.
Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza buksibuci hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szerintem kicsi az esély rá, hogy válaszol. 5 éve nem volt itt.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Csak úgy ötven hónapja, azért ugye az nem 5 év, csak közelítőleg
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Oké túloztam egy kicsit.
(#) dobanandras hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy Sony CDX-S2200-as autoradiom.Valaki tudna-e segiteni egy kapcsolasi rajzal?Koszonom.
(#) orcika70 válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
(#) zolika60 válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Bekötéshez? Az ElektroTanyán van hozzá szerviz leírás. Meg kell várni, amíg alul a Processing felirat átvált Get manual-ra. Oda kattintva letölthető.
(#) dobanandras hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Letoltottem,de nem latszodnak tisztan a bekotesek.
(#) Inhouse válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
De mi a probléma? Nincs meg a gyári csatlakozó->ISO átalakító?
(#) dobanandras hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Nincs meg a gyari csatlakozo.
(#) Inhouse válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Megnézem neked, milyen Sony van itthon...azt pl. nem tudom, hogy Sony-n belül variáltak-e?
(#) dobanandras hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Koszonom.
(#) zolika60 válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Lehet venni is. Az ISO csatlakozó bekötése meg nem lehet probléma.
(#) Inhouse válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ennyiért nem éri meg kókányolni forrasztgatással. Nem volt időm keresgélni a padláson...
Dobanandras, ha tudsz, vegyél egy ilyet, amit linkelt Zolika60.
(#) dobanandras hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
Rendben.Koszonom.
(#) Inhouse válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
De, hogy legyen itt erről is infó...
Szerencsére Sonyék nem variálnak a saját csatlakozójuk tekintetében.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2018
(#) dobanandras hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Koszonom .
(#) dobanandras hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok.Bekottem a kovetkezokepen,osszekottem a pirosat a sargaval,majd rakottem egy akkumulator +jara.Fekete a testre,a hangfalra a ketto feheret,szurket,lilat.A ketto zoldon nem mukodik a hangfal.A keket nem kottem sehova.10perc mukodes utan a hutoborda nagyon forro.Valamit nem kottem jol,vagy hibas a radio-cd?Koszonom.
(#) Inhouse válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Autóban van? Nyáron, ha hangosan hallgatod bizony elég meleg lesz. Szólni szól? Nem torzít?
Milyen hangfalak? Nem érnek össze a kimenetek? Nem érhetnek a testhez?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) dobanandras hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Nincs autoban.A hangfalakbol van 4 darab,4ohm-5w.a negybol harom szol,szep tisztan,az egyik nem szol egyaltalan.A garazsba akarom felszerelni.
(#) Inhouse válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
3db 5W-os hangfal miatt nem kellene tűzforrónak lennie... Meg kellene nézni, hogy az az egy miért nem szól...lehet, hogy az a kimenet zárlat okozza a melegedést?
(#) dobanandras hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
TDA8588-as van benne.megnezem,majd irok.Koszonom.
(#) Pistii12 hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy sal vb6000-es autó rádiót kivettem a régi rádiót akkor megláttam hogy a csatlakozók le lettek vágva az autóban kikerestem kimértem melyik kábel mire szolgál össze kötöttem minden jó és szép amíg ki nem próbáltam............ Bekapcsoltam szólt egy darabig de utána csendbe lett mint ha lenémították volna... Menet közben hol volt hang hol nem, de utána már sehogy sincs hang.. mi lehet a baj?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!: Pitti
(#) stefan1985 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy gyári, nevezetesen RCD 215 rádió hátsó panelje kapcsán.
Ugyan a rádió előlapján van AUX bemenet, de mivel csak telefon kihangosításra lenne használva,
így célszerűnek látszik, hogy a hangosítás rejtve a rádió hátsó nem látható részén valósuljon meg.
Nem utolsó sorban esztétikailag is jobbnak tűnik.
Tehát a kérdés az, hogy egy hátsó AUX bemenetet, hogyan lehetne rákötni.
Ehhez küldök egy fotót a készülék csatlakozó paneljáról.
Következő: »»   20 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem