Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   103 / 138
(#) erbe válasza csapo1002 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ki kellene venni, abból a mikróból, amit előbb lepett el a hó.
(#) kismukk válasza csapo1002 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Beírod az ebay-re a rajta található számot, fogsz találni ott ingyen szállítással. Átszámítva 4-600 Ft lesz, itthon meg 5-6 ezer Ft lenne...
(#) kismukk válasza csapo1002 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Magad is megcsinálhatod, ha pár hozzászólással korábbit megnézed, ahogy ott írták (granpa ötlete). Csavarhúzóval lefeszíted a fedlapot, ott meglátod a sok kis fogaskereket, írd fel az elhelyezésüket mielőtt kiszeded őket (ha szükséges). Lehet hogy csak a hajszáltekercs belépő szála füstölt el, mint nálam, a műanyag tok megbontásával keresni kell egy szálat és ráforrasztani a lapos csatlakozóra.
(#) Berkshire hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Sziasztok !
Valakinek eladó Whirlpool vip 34 be trafó ? No. 8102N44-40 .
(#) granpa válasza Berkshire hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ez a hirdetőbe való, ott a helye.
(#) Berkshire válasza granpa hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Igen, köszönöm ott is ott van .
(#) csapo1002 hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Sziasztok. kicseréltem a mikróba a tányérforgató motort, bekapcsoltam, azóta kb. 3 másodpercenként "szikrázás" jön a magnetrontól. Semmit nem bontottam meg előtte csak az alját a motorcseréhez. Illetve kb. 20 percet kell várni utána, hogy vissza hűljön az újbóli bekapcsoláshoz... Mi történhetett vele?
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Sajnos nem látni, hogy mi történt szerelés közben, de arra gondolok, hogy a magnetron és a csillámlemez közé kerülhetett valami.
(#) valaki 1234 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Üdv mindenkinek..Egy kis segítséget szeretnék kérni .A napokban hozzám került egy lg mb 387w tipusú mikró..kis hibával a led kijelző nem működik..minden más jó rajta..A tulaj elmondása szerint egyik éjszaka vihar volt és azóta nem jelez .. valaki találkozott már hasonló problémával? Válaszokat előre is köszönöm ..
(#) taxi92 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy samsung ce2727n típúsú mikoróm aminek az a baja hogy a potmetere hibás. Csak 5percet tudok 100 körbefordításal beállítani. Kiszeretném cserélni de nem tudom milyen potméter kell bele (nincs rá írva semmi) valaki tudna segíteni honnan tudok szerezni hozzá egy leírást? Vagy javításra ötleteket is elfogadom. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) zolika60 válasza taxi92 hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
Az valószínűleg nem potméter, hanem encoder.
(#) alienco válasza taxi92 hozzászólására (») Máj 18, 2018 / 1
 
Én jártam már úgy, hogy a rotary encoder lábait átforrasztva megjavult. Illetve, ha szét lehet szedni óvatosan, még egy tisztítás is segíthet.
(#) taxi92 válasza alienco hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Rendben! Megpróbálom. Ha esetleg nem segít akkor honnan tudom hogy milyen encoder kell? Esetleg kilehet mérni hogy hibás?
(#) alienco válasza taxi92 hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Kimérésben és típus megállapításában én sajnos nem tudok segíteni. Tisztítani elég a tárcsát és a kis érintkezőket, amik a tárcsához érnek. Ha esetleg mégis szárazra tisztítod az egészet a forgáspontoknál is, egy kevéske kenőanyag szükséges lesz. A tárcsára fölvihetsz egy kis kontaktjavító anyagot is elvileg. A tárcsához érő érintkezők pozícióját óvatosan egy kicsit módosítani lehet, hogy erősebben hozzányomódjanak.
(#) Zoltan1970 hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Üdv inverteres mikró próbálható úgy hogy a magnetont le kötöm? Mert nem tudom az elektronika rossz vagy a magneton? Panasonic a mikró.
(#) pimpoka hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Szervusztok! Nyikirgott a ventilátor ami a magnetron felöl van és nem tudom most, hogy szívni kell a levegőt vagy fújnia. Gondolom fordítva tehettem vissza mert egy bizonyos melegítési idő után leáll és késöbb ujraindul a magnetron. Ezt eddig nem csinálta csak mióta a" fusis "hozzányult.
(#) kisninja válasza pimpoka hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
A magnetron felé fúj
(#) bbrrrr válasza yohnsee hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
tTudom, régi-régi, de egy nagyon hasonló mikróm van, és pont ugyanez a baja. Rémlik esetleg pontosabban, hogy mi volt a megoldás, melyik alkatrészt kellett cserélni, és mi volt a cseredarab?

(aAz én panelemen van vagy 15 SOT tranyó, és egyiken sem láttam semmilyen feliratot nagyítóval sem... És a panel leírását sem sikerült megtalálnom a neten.)
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) bbrrrr válasza valaki 1234 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Azt kéne megnézni, hogy bedugáskor nem villan-e fel a kijelző egy pillanatra. Nekem is pont ugyanez az LG mikróm hibája... Bedugáskor egy pillanatra felvillan a "0", majd nagyon halványan világít (tök sötét szobában látszik, egyébként nem).
Yohnsee még 2011-ben javított egy ilyen mikrót, remélem, hogy tud majd tanácsot adni, ha erre jár
(#) bondplusz hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
sziasztok!
Vip 34 AVM 218/WP/WM mikro menet közben megadta magát.Se kép se hang . Mit lehet tenni, megéri -e kinek van tapasztalata már sorry az amatőrizmusomért ?!
Kár lenne érte nagyon jó gép
Üdv bondplusz
(#) zolika60 válasza bondplusz hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Első körben a biztosítékokat ellenőrizném. Aztán az ajtókapcsolót.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2018
(#) bondplusz válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Mármint a hálózatét? A kijelzőn sincs jel más dugóból sem megy
kösz
(#) zolika60 válasza bondplusz hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Igen. Ha a nagyfrekis biztosíték lenne rossz zúgna forogna csak nem fűtene.
(#) bondplusz válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Nos más helyről sem működik az óra sem a világítás se mintha nem kapna feszkót
Érdemes -e szétkapnom hogy megnézzem csak érdekelne hogy mit?!
Üdv
(#) zolika60 válasza bondplusz hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ezt írtam. A hálózati biztosítékát, meg az ajtókapcsolót. Nem volt érthető?
(#) Malibu hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy hiányos grill kombi mikrót próbálok feléleszteni. Mind a trafó mind a magnetron hiányzott belőle.
A tartalék magnetronjaim közül kettő talál belé a felfogás szempontjából, ezeket kombináltam is 3 trafóval. A trafók üresben 3-4 A között fogyasztanak, a magnetron üzeme ezt 2 A-el dobja meg.
Úgy érzem, hogy túlmelegednek a magnetronok, illetve nem tudom mennyi lehet a normális üzemi hőmérsékletük. 1 perc után a magnetron borítása (ahol a hőkioldó van) 42 fok körül van, belül a mágnes mellett 105 fok....
Segítségeteket előre is köszönöm
(#) Malibu válasza Malibu hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Úgy látom ez mikromentes hétvége lesz...
(#) bondplusz válasza Malibu hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
hali
hideg meggyleves lesz
üdv
(#) granpa válasza bondplusz hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
A shift billentyű sem működik!?
(#) Malibu válasza bondplusz hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia!
Az nem is rossz, de ettől még a mikrósütő nem javul meg
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
Következő: »»   103 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem