Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 94
(#) ricsi779 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
És hol lehet olyan szivattyút beszerezni? Ez olyan mint amit a benzin kutakon használnak vagy a gáz kutakon ?
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Keress rá a gugli a barátod , nyomásfokozó Egyébként ha a kispalackot levákuumolod akkor csak egy tömlő kell és átfolyik a cucc ...
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2018
(#) ricsi779 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Rákeresek. Azt is csináltam már,de igen kevés megy bele úgy. Köszönöm a válaszokat.
(#) kaqkk válasza ricsi779 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ha folyadékként engeded sok belemegy ... A kétszelepes palackból a piros szelepen az egy szelepes palackból fejrefordítva minimum a kispalack 3/4 ig töltődik ..
(#) Villanymozdony hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
Kedves klímások!
Adott egy BK-2000 típusú ablakklíma (1992-es, R22 gáz van benne), mely igen poros lett az évek során. Amennyire lehetett, kitakarítottam. Ki szabad mosni nagynyomású mosóval?
Jól hűt, de a kifújt levegőnek van egy enyhe szaga. Ettől denaturált szesszel meg lehet szabadítani?
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Kimoshatod (óvatosan) és csak az egyenes irányú fejjel (nem a víz forgatóssal!)
Denaturált szesszel ne kezeld az még büdösebb mint most a klímád , vegyél klímatisztító spray-t avval fújd be (tecso-prakti stb)
(#) hekkElek hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Segitseg, nem tudom leszedni az alabbi Westpoint klima dobozat. A fotokon megjelolt negyszogek alatt sejtettem csavarokat, de nem nyert. A kondenzviz befele folyik, a csovet szeretnem kipucolni. Felmerult az 5let, kivulrol megfujatni, de felek szetterul a sok trutymo ...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) bbalazs_ válasza hekkElek hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Nálunk a nyaralóban télen a sok rovar, pók stb. rendszeresen eltömi a kondenzvíz kivezető csövét, ami jó hosszú (kb. 4m a falban). Először feltolok valami félmerev műanyagos izét kívülről (pl. régebbi elektromos vezetéket), aztán megfújom.
Ami használt, hogy szemből nézve általában a bal sarokban van a lefolyó és kicsit elferdítem a készüléket a falon erre felé. A csavarok nálunk a két szélén vannak és kívülről lehet hozzáférni, takarólemez leszedése után (mintha a fehér műanyag leszedése után lenne, de te még a szűrőket sem vetted ki).
(#) kelemenimre hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Üdv. Használt FOMA split klimát szereltünk fel összekötés és levákumozás utánni próbaindítás(gázfeltöltés nélkül) a beltéri egység müködik majd rövid perc után e7 kommunikációs hibát ír ki (a kültéri egység nem indul).Keresek hozzáértő embert aki megtudja csinálni,leszereltem a készüléket házhoz vinném javítani.Találtam az interneten egy svéd oldalt minden alkatrész kapható.
, ????
(#) RP válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Sajna nem tudom mi helyettesíthetné.
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Vagy az egyik palackot hűtöd vagy a másikat melegíted (ezt csak óvatosan, célszerűen palackmelegítőövvel).
(#) ricsi779 válasza habazutty hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
A palack melegítőöv mire is jó pontosan? Láttam sok videón meg képen. AZ télen célszerű ?
(#) habazutty válasza ricsi779 hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Nem csak akkor jó. Ha sokat kell betölteni, nem mindíg szívja be a vákuum, de még nem kéne a rendszert elindítani, hogy beszívassuk. Olyankor is jól jöhet.
Nem véletlenül látni némelyik sokat megélt palackon furcsa foltokat. Na az a lánghegesztő nyoma. Mondjuk nem egy elegáns megoldás. Inkább a hőlégfúvó vagy a palackmelegítő öv.
(#) kelemenimre hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
üdv. A Foma klímára nem jött válasz
(#) davidovics hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Itthonra szeretnék klímát építeni a szobámba,viszont lenne egy kérdésem.
Peltier modullal szeretném megvalósítani,melynek a forró oldalán egy vízkör gondoskodik a hűtésről (autóból kiszedett vízhűtő proci vízblokkal kombinálva),viszont fogalmam sincs mennyi hőt képes "kivinni" a szobából.
60 wattos peltier modulokkal szeretném megvalósítani, viszont fogalmam sincs,hogy az a 60 watt mekkora hőt is képes átpumpálni.
Valakinek esetleg valami tapasztalat?
Megközelítőleg 50-70 köbméter lehet a szobám térfogata és napelemről tervezem üzemelni a modulokat.
Az építési/kivitelezési folyamatot illetve tapasztalatokat majd igyekszem dokumentálni, így ha bárki más is kedvet kap hozzá akkor mankóként közzéteszem.
A peltierrel való tapasztalatokat (akár fórum link is ) szívesen fogadom.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) vargaf válasza davidovics hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
A 60 W egy kis hűtőtáskára elegendő, az nem 70 köbméter, csak kb. 20 liter.
(#) BarnaPili válasza davidovics hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Hello!
Ezt minden évben feldobja valaki. A válasz mindig az, hogy felejtős. Akkora hőelvonáshoz, ami a szoba hűtését elláthatná, a Peltier hatásfokát figyelembe véve, iszonyatos teljesítmény kellene.
István
(#) vargaf válasza davidovics hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Nem kell messzire menni az információért:
Peltier
(#) kaqkk válasza davidovics hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Egy akkora szobába kell 3,5Kw hűtőteljesítmény számolj utána és azt is számold bele hogy a peltiernek kb5% a hatásfoka .Ebből már kiszámítható az áramfelévétel amit szerintem nem fog elbírni a 32A os kismegszakító ...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ahhoz a teljesítményhez a veszteségeket is beleszámolva kb 1200 db 60w os elem kellene , ha az elfoglalt helytől és az áramfelvételtől eltekintünk akkor is marad egy bökkenő ! Maximum 10fok eltérést tud produkálni a külső és a belső hőfok között ...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) vargaf válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Ráadásként még:
Idézet:
„napelemről tervezem üzemelni a modulokat”

Hol fog elférni a sok napelem?
(#) kaqkk válasza kelemenimre hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Három eset lehetséges 1:kidobod a klímát
2: rányitod a gázt és kipróbálod (előfordulhat hogy a gázhiányt érzékeli)
3:veszel bele egy kínai univerzális beltéri elektronikát
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) kelemenimre válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
szia. kidobni nem szeretném
(#) kaqkk válasza kelemenimre hozzászólására (») Jún 13, 2018 / 1
 
Még mindig van két lehetőség ...
(#) vargaf válasza davidovics hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Kedves villamosmérnök hallgató! Tisztelj meg bennünket annyival, hogy a kérdésedre adott válaszok után Te is megszólal, ha már be vagy jelentkezve a fórumon!
(#) kaqkk válasza vargaf hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Egyre több napelempark épül ...
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
A földre tilos (lesz) telepíteni, csak épületre lesz szabad. Az a hely korlátozott.
(#) Villanymozdony válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Kimostam az ablakklímát, sokkal jobban hűt. Van rajta egy "shutter" feliratú gomb, amit eltekerve kinyílik egy fém lap, ami a hűtött levegő kis részét a külső oldalra tereli. Mi értelme van ennek?
(#) kaqkk válasza Villanymozdony hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Az fordítva működik , friss levegőt enged be ....
(#) Near hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok! Korábban már írtam ide egy Samsung aqv09pwax klíma kültéri egységével kapcsolatban.
Utolsó ötlet gyanánt kicseréltem szinte minden kondenzátort. Ami életjelet ezek után ad: Beltéri ráküldi a 230 at, kis kattanás és reset hiba kód ugyan úgy. A váltószelep reléje kapcsol át valószínűleg, mivel ha kihúzom nincs kattanás, csak indul a reset hibával.
Egy utolsó kérdésem maradt: Léteznek univerzális kültéri modulok? Amennyiben igen, pontosan milyen típust lenne érdemes venni hozzá? Előre is köszönöm a segítséget.
Következő: »»   44 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem