Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   66 / 99
(#) jihaad hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Köszönöm szépen a felvilágosítást. Sajna én ennyire nem értek hozzá de ez volt a lényeg hogy igaz amit mondtak az árnyékolást illetően.Az új műhelyemben lenne egy elszívó berendezés és el szeretnénk rendezni a kábelozást a falba a vakolás előtt és ezért kérdeztem a kábel minőséget illetve a hosszúságot. Java része a hegesztő gépeknek inverteres és letet azoknak is zavarna??? Nem tudom hogy most hülyeséget írtem e? Vagy mi történik ha nem árnyékolt a kábel?
Köszi üdv.
(#) naptukor válasza jihaad hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Az árnyékolatlan frekvenciaváltós motorkábel jellemzően sok problémát nem okoz (ha csak egy van, vagy néhány).
Rádiófrekvenciás zavarforrás lesz, akadályozhatja a közelben a földfelszíni rádió és televízió vételt.

Más elektronikus berendezést leginkább csak extrém esetben zavar.

Rendkívüli módon zavarja viszont az ilyen motorkábel mellett közel és párhuzamosan, hosszan vezetett (nem optikai) kommunikációs és analóg mérőjel továbbító vonalakat.
(#) jihaad hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Értem. Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsot. Üdv mindenkinek.
(#) kissi hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha rossz topicban teszem fel a kérdést...

Egyik kollégámnak van egy a képen látható frekvenciaváltóból ( adatok a képen, más nincs róla! ). Az a problémája, hogy külső potenciométerrel változik a beállított frekvencia, viszont az indító kapcsoló zárásakor OCS vagy 0C5 felirat jelenik meg a kijelzőn! Sajnos nem találtunk róla leírást, van-e esetleg valakinek hozzá ötlete ?!

Előre is köszi a segítséget!
(#) JZoli válasza kissi hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Itt egy kezelési leírás. A 32. oldalon ott az általad említett hibakód, az az túl nagy az indulóáram. Ezt vagy nagyobbra kell állítani, mert nagy lehet a motor terhelése, vagy túl kicsire van állítva, esetleg a motor hibája is okozhatja.
Bővebben: Link
(#) Gabó válasza JZoli hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Illetve lehet a frekiváltó hibás is. Nálunk is túl áram miatt oldott a freki váltó.
(#) JZoli válasza Gabó hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Igazad van, de ha elolvassa a linkelt leírást abban benne is van ez is.
(#) kissi válasza JZoli hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Köszi szépen Mindkettőtöknek, a gyanú nálam is ez volt !
(#) jujjuj hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok, egy AGL412 frekvenciaváltóval van gondom. Minden harmadik-negyedik indításra hibát ad, reset után megint használható. A hibakódot nem találtam a leírásban (F508). A hozzá legközelebbi kód, az f507, erre ezt írja a kez. u. :
"Túlterhelés, zárlat vagy földelés hiba, motoráram vagy fázishiba. Ellenőrizze a terhelést és a
meredekségeket (P420...P423). Ellenőrizze a motort és a kábelezést."
A motor kábelezés nincs árnyékolva, szűrve sem. A kábel kb. 1.5 méter. "ránézésre" nem látszik hiba a kábelezésben. Valaki esetleg találkozott már hasonlóval? Merre haladjak tovább a hibafeltárásban? Köszi! (a gép egyébként egy "kisipari" fűrészgép, még nincs véglegesen üzembehelyezve, csak próbálgatja a tulajdonos.)
(#) elektroton válasza jujjuj hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Hívd fel az Agisys céget a forgalmazót. Biztosan segítenek. agisys.hu
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Ez mi lehet?

CAM00118.jpg
    
(#) vargaf válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
A Google a barátom:
1 fázisú inverter
(#) naptukor válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
0.75kW-os frekvenciaváltó.
De ha a frekvenciaváltó topikban kérdezted, akkor csak sejtetted nem?
(#) Szasza9668 válasza naptukor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Csak tippeltem. Nem láttam még ilyet. Bemenet 230ac, kimenet 380ac. Nagyon fura nekem. Köszönöm mindenesetre. Nem tudom mire használom majd...
(#) pipi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Hali!
Hol láttál 380-at? Én csak 3* 0..U1-et látok képen, vagyis 3 fázis ki 0..230VAC
Én az állványos fúrógépemen lecseréltem a motort 3f-re delta kapcsolásban, és egy kinai 1f->3f frekiváltó hajtja.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) naptukor válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Bemenet 230V AC 1 fázis, kimenet 230V AC 3 fázis.
Nem jön ki belőle több mint amennyi bemegy, de 3 fázis 230V az kijön.

Így is furcsa?
(#) Szasza9668 válasza pipi hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
A kimenet sorkapcsain. u v w. Szereztem hozzá adatlapot ott is azt írja. De majd megmérem.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) SALáta válasza naptukor hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Nálam sima 4 eres kábel volt a cnc gépemnél. Nem árnyékolt. Kicsi távon. A szimmetrikus encoder kábel mellett futott. Még rosszabb a végfok árnyékolt +-10 V vezetéke mellett futott. Semmi hibát nem okozott. Ha belőttem analóg offset eltolást pár mV ot akkor ugrált az adott tengely, ha kikapcsoltam akkor mint a cövek ha ment a főorsó ha nem... Kis távon nem nagy a jelentősége. A Farady kalitka jellegű műhelyből nem sok minden jut ki.

Szerk: Most retrofitting lesz , azaz kap árnyékolt kabelt,19- 27 évig ment így. Pontos infó nincs az életkorról 199?.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) Thomas10100 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Sziasztok!

4db Motor-System MSI300 típusu 4kw-os frekvenciaváltó lett beépítve az üzemünkben, keverő meghajtáshoz, hajtóművel együtt.
Az egyik frekvenciaváltó valamiért nem jó, mert rázza a motort, 500as fordulat körül kezdi. Ha csak a motor van üresen akkor is rázkódik az egész.
Másik frekvenciaváltóra kötve jó.
Hibát nem jelez, paramétereket átnézve minden jónak tűnik.

Segítséget szeretnék kérni mi lehet a probléma ezzel az 1db-al.
Köszönöm!
(#) elektroton válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ha garanciális, cseréltetni kell a forgalmazóval.
(#) Peter65 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Elég sok minden lehet.
Ha kis fordulaton sem egyenletes a motor járása, akkor lehetséges, hogy az egyik félvezető valamiért nem kapcsol. Ha csak nagyobb fordulaton leng be, akkor feltehetően valamilyen szabályzókör is van a rendszerben (pl.: szlipkompenzálás, vektoros szabályozás a szabályzóköreivel, stb.), és az leng be. Ezt valamelyik belső érzékelő (pl.: áramváltó) hibája is okozhatja. Esetleg rezonancia is lehet, illetve motor hiba is okozhatja.
Ha másik motorral is hibásan működik, akkor egyetértve Elektronnal, szerintem is a garanciát célszerű érvényesíteni, ha van.
(#) Thomas10100 válasza Peter65 hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ugyanolyan másik frekvenciaváltóval jó, ezért a motor kizárva. 500as fordulatnál kezdi, alatta semmi
Csere lesz.
Köszönöm
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Nem ismerem típust, de megpróbálnék rajta egy gyári alaphelyzetbe állítást, majd a szükséges paraméterek újra állítását ami eltér a gyári alapbeállítástól...
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Heló
Alaphelyzet állítást megpróbáltam. Ma hozta cserébe a másikat a futár, ez hibátlan.
Köszi mindenkinek!
(#) botesz hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Sziasztok!Van egy yaskawa v1000 es frekiváltóm amivel nem boldogulok.1.1kw os Az baj hogyha olyan motort kötök rá ami vastagabb dróttal van tekerve akkor csak nagyon alacsony fordulaton megy illetve nagy áramot vesz fel a motor is hamar felmelegszik.A moci teljesítménye elvileg határértéken belül van.Másik (valamivel kisebb) motorral rendben működik de az csak fél kw os. A hajtandó motor névleges teljesítménye 890W (leírás szerint) mellèkelem a motor adattábláját.Van valakinek valami ötlete hogy miért nem jó?Köszönöm!

IMG_2243.JPG
    
(#) uniman válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
"max. 11 000 rpm" Ez egy mosógépből bontott szénkefés motor lenne !?
(#) naptukor válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
A Yaskawa V1000 frekvenciaváltó 3 fázisú rövidre zárt forgórészű aszinkron motorok meghajtására való.
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Mosógépé de aszinkron.
(#) botesz válasza naptukor hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ez pontosan egy olyan motor amit írsz.
(#) botesz válasza uniman hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ez egy ilyen ipari electrolux(szerintem egy hulladék) sajnos meghalt az agya és kéne tennem rá egy vezérlést mindent megoldottam már rajta csak ez hiányzik.Mondanom sem kell a pici ceset motorral ment csak az kicsi a gépre.
Következő: »»   66 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem