Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Medencefűtés
 
Témaindító: davidka, idő: Máj 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 27
(#) Cocos hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Köszi!
(#) Cocos hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Mi lenne az eredménye,ha-akár spirálonként-egy csappal lenne szabályozva a visszatérő víz mennyisége?Ha -pl.-az egyik spirál vissza volna fogva,akkor abból melegebb víz kerülne a rendszerbe?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Melegebb lenne, de kevesebb. Magyarul, a hatásfokot rontanád le vele.
(#) Cocos hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Ez nem javítható a szivattyú fokozatának emelésével?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Te direkt nem használod a válasz gombot?
Ha gyorsabban keringeted, akkor nem melegszik fel annyira. Több energia felhasználásával ugyanannyi hőt juttatsz a medence vizébe.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Igen.Ha telefonról írok,nehezebb rányomnom,mint az új hozzászólásra.
A másikban is igazad van.
(#) Cocos hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Ma felhívott a barátom és kiderült csak részleges volt a javulás. Mindhárom tekercs le lett kötve a visszatérő vezetékről.Elindítva szivattyút a 2. és 3. spirálon egyformán jött a víz.Az elsőn éppen csordogált. Ha a 2 és 3 dpirálon befogta a csövet akkor átmegy. Ha elengedi ismét alig.Légtelenítve hálózatról. Feladtam!
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Ha lekötöd a visszatérő vezetékről, akkor elvezted a kiegyenlítést. Pont az a lényeg, hogy minden ág egyforma hosszú legyen...
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Akkor ennek így kell lennie?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
A rajzod, és a gyakorlati kivitelezés eltérő, vagy valahol eltömődött/beszűkült(megroppant) az alsó spirál.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Így csinálta.Amikor a 2,3 csövet befogta,akkor elkezdett jobban folyni.Végignézve nem látszik roppanás, és külön áttolta ezt a kört a hálózatról.Az átment.
(#) Mathyas válasza Cocos hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Ez a Sonoff TH16 vezérlés itthon is kapható.
Mert csak külföldi oldalakat dob ki...
(#) proli007 válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Kérdezed, vagy mondod? Mert a kérdőmondatnak kérdőjel van a végén..
(#) nedudgi válasza Mathyas hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Próba, szerencse:
1.) Ha kérdezted, akkor: Bővebben: Link
2.) Ha állítottad, akor igen, igazad van: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2018
(#) Mathyas válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Kérdés volt, véletlen lemaradt a kérdőjel.
Rá, pár percre megtaláltam és meg is rendeltem.
Ebayre nem akarok várni, mert mire megjön, ősz lesz!
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2018
(#) Cocos hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Sziasztok! Nagyon örülök,hogy megcsináltam a fűtést. A 4m átmérő és 80cm mély medencénk ami sűllyesztve van 3/4 részben 30-32 fokos. Már nekem is jó!☺ Ma azért feltettem egy 4. tekercst is. Kiváncsi vagyok változik-e valami.Szetetném kérdezni-összehasonlítás miatt-,hogy a befolyásnál kinek milyen erősen jön vissza a víz.
(#) Cocos hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne,hogy a víztelenítéshez hány bárra kell állítani a kompresszort?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
6 bart kibír az LPE.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Ok. Köszi!
(#) Cocos hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Azt írtátok-ha jól emlékszem-,hogy hosszú ideig tart a kompresszoros kifújatás.Nálam 10 perc után már csak a levegő jön.4 db 80m-es tekercs.3 báron nyomtam.Valami nem jó?
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Attól függ, mennyire vízszintes a csőrendszer, mekkora tartálya van a kompresszornak.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Szinte teljesen vízszintesen vannak a tekercsek.A kompresszor 24 .literes. Hagytam még pár percet,de csak levegő jön.
(#) nedudgi válasza Cocos hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Akkor megvan a gond. Nem hagyni kell, hanem a kompresszort teljesen feltölteni, és úgy megereszteni, amíg a taartályban van levegő. Ne 3 bart adj neki, hanem 6-8-at.
(#) Cocos válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Köszi!
(#) Cocos válasza Cocos hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Most sem jött több.Felmentem a tetőre és megnéztem a spirálokat.Pehely könnyű mind a négy.
(#) Corse hozzászólása Márc 10, 2019 /
 
Sziasztok,
Már mindent tudnom kell ennyi hozzászólás után. De mégis.... Valami miatt ellenkezem ezzel a fűtő szivattyú használattal, ha van egy homokszűrős szivattyú a rendszerben. Két köröm lesz a megadott 2x70cm feltekert LPE cső párhuzamosan kötve. Nem kell a tetőre tennem, a füvön lesz felállítva. Egésznap éri a napsütés (amennyiben süt
(#) nedudgi válasza Corse hozzászólására (») Márc 10, 2019 / 1
 
Ha ilyen gazdag vagy…
Szűrni mindig kell, de fűteni csak akkor lehet, ha süt a nap. Egy rendes szűrőszivattyú annyit eszik egy óra alatt, mint amennyit egy fűtéskeringető egész nap.
(#) Corse válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Igen azt hiszem ezt nem néztem jól idáig. A medence keringtető 80wattot fogyaszt. Mintha a fűtés keringtetőkön olyan 50wattot láttam volna. A medence szivattyút olyan 10 órát üzemeltetem főleg napközben. Az picit most jobban meglepett, hogy a medence szivattyúnak max. 35 fokos viz. A futesből kiáramló víz ennél melegebb lenne.
Ezt a wattos kérdést lehet nem jól látom?
Köszi
(#) nedudgi válasza Corse hozzászólására (») Márc 10, 2019 / 1
 
A két LPE cső annak a homokszűrő-"szivattyú"nak komoly feladat. Azt ugyan megtehetnéd, hogy a homokszűrővel párhuzamosan kötöd a spirálokat, de akkor a szűrésnek annyi, a szűrőt megkerüli a víz egy része.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
(#) Corse válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Értem, akkor nincs apelláta. Külön körön fűtőszivattyuval...
Következő: »»   18 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem