Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   303 / 360
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Nagyon köszönöm

Lesz egy kis időm akkor megy a teszt.
(#) Gagyicom válasza Bakman hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Hétvégén kipróbálom!
(#) Pioneer hozzászólása Jún 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy motor áramát kellene figyelnem ( a sönt ellenálláson eső feszültséget figyelném) egy 16F877A analóg bemenetével, ha a motor végállás kapcsolója megállítja a motort akkor kacsoljon le a vezérlés is. Viszont a motor pwm üzemben megy és valószínűleg így idő előtt lekapcsolná. Miként lehetne ezt megoldani?
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) kokozo válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Eakj egy 2 tagú low pass filtert a bemenet elé az kisimítja a pwm jelet és használható értéket kapsz.
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Nem teljesen érthető a kérdés. Ha van végálláskapcsoló, miért nem azt használod?
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2018 /
 
Mert a végállás kapcsoló bele van építve a motorba.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Júl 9, 2018
 
A warez tevékenység a HE oldalon minden formájában (kérés, segítség, támogatás, stb.) szigorúan tilos!
(#) guliver83 hozzászólása Júl 9, 2018 /
 
Idézet:
„A warez tevékenység a HE oldalon minden formájában (kérés, segítség, támogatás, stb.) szigorúan tilos!


Honnan szeded, hogy nem az eredeti van meg?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 17, 2018 / 1
 
Jjobb később (már ha az ember eszébe jut), mint soha....

Én a melléklet szerint kezelek több DS18B20 hőmérő szenzort újabban. Tesztelve, működik.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
ŐŐŐ... Minek 4 láb? Azért lehet őket címezni, hogy 1 lábon mehessen sok, vagy nem?
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
De, lehet. Viszont, ebben a formában nem kellenek a szenzorok címei, mindegy, hogy melyik van a lábon, reagál a parancsokra.
(#) baloghzoli1 hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Sziasztok
Egy kis segitség kellene
XPT 2046 touch ic-t olvasott már valaki FC 6-al?

Köszi
(#) bubuszoft hozzászólása Okt 3, 2018 /
 
Tisztelt barátok!
Gondolkodoba ejtett egy feladat, amit nem tudom, hogy hogy lehetne pofon egysuerűen a Flowbaegírni. Adott egy öntözésvezérlő aminek a ki és a bekapcsolását két memóriahejre írnám be Pl 1 zóna 12:10 be majd 1 zóna 12:30 kor ki. Ez számokba lebontva be11210 be, és 11230 ki. A ptoblémáb, hogy hogy tudok karaktert figyelni tehát ha az ötös értél 1 akor az egyes zónát szabájozza ha a négyes hármas helyérték 12 akkor az órát nézze ha második első a percet
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szerintem az egész koncepció hibás. Az 1-es zónához tartozó időpontokat tárold pl. a 10 - 19 -es EEPROM területen.
10: óra
11: perc
12: óra
13: perc
.
.
18: óra
19: perc

Már magából az EEPROM területről tudod, hogy az az 1-es zónához tartozik, nem kell külön tárolni, foglalkozni vele.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
De hogy állítom be hogy a 10-19 eeprom hej az az egyes zónához tartozzon a20--29 a ketteshet és így tovább
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Az eeprom mentésnél meg tudod adni az értéket és az id-t (a program helyet ahová menteni akarsz) . Én most csináltam a múlthéten egy időmérőt ami 170 versenyző futam idejét menti -és olvassa vissza gombnyomásra ..(versenyzőnként 3 memória helyet használ perc másodperc századmásodperc)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
EEPROM olvasánál és írásnál meg kell adnod a "pozíciót" is, ahova írni vagy ahonnan olvasni akarsz. Ha 10 - 19 -es területen van művelet, akkor az az egyes zónához tartozik. Ha 20 - 29 -es területen, az a ketteshez stb. A páros számú terület lehet az óra, a páratlan a perc. Például.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Ez a példa 3 adatpár mentését és kiolvasását csinálja , természetesen tovább bővíthető (127 adat ig)
Biztosan megoldható egyszerűbben is de most hirtelen így sikerült ...
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia!
Ezt már egyszer megcsináltam neked tavaj Bővebben: Link
(#) bubuszoft hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Köszönöm
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Okt 12, 2018 /
 
Sziasztok. Szeretnék kérni egy segítséget.Fel szeretném telepíteni a PICKIT2 a gépre. Nincs meg a telepítő lemeze ! Tudna valaki segíteni a telepítésbe?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Okt 12, 2018 /
 
Innen letölthető: Bővebben: Link.
(#) Pioneer hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok
Készítenem kellene egy "digitális tolómérőt", de nem tudom hogy kell egy mágneses szenzor jelét feldolgozni Bővebben: Link. Hasonló lehet egy rotary encoder működéséhez? Összedobtam a programot addig, hogy a szenzort két nyomógombbal helyettesítettem.
Előre megköszönöm a segítséget.

utmero.fcf
    
(#) Bakman válasza Pioneer hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Ez így nem lesz jó. Az útmérő kimenete olyan, mint egy egyszerű optikai enkóder kimenete, Gray kód alapú, a két kimenethez két IOC (Interrupt On Change) kell a korrekt kezeléshez. A PIC16F628A lassan nyugdíjba vonul. A lehető legjobb IOC kezeléshez ajánlott a lehető legnagyobb órajelen járatni a kontrollert, az említett PIC "csak" 20 MHz-ig bírja az iramot.

Javaslom, hogy ebből a példából indulj ki: Bővebben: Link.
PIC18F14K22, 64 MHz-en járatva. Jóval nagyobb memóriaterületekkel rendelkezik, mint a 16F682A, gondolván az esetleges későbbi programbővítési lehetőségekre. Ennek a szerkezetnek is a linkelt példa az alapja, működik szépen.
(#) Pioneer válasza Bakman hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Köszönöm! Most is tanultam valamit.
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Sziasztok
Bakman barátom rakott fel egy nyolc kimeneteles csatornánként 20 (10 be 10kikapcsolási) lehetőséggel egy időkapcsolót. Hatalmas! Ha tényleg tudja a külön kimenetenként a 20 vezérlést, akor Bakman barátomnak küldök egy tálca sört. Mert szenvedek az öntözésvezérlővel, és ez a kis elektronikája megoldaná egycsapásra az időzítési gondomat. Felvettem vele a kapcsolatot, de még nem kaptam választ tőle, így itt tenném fel, hogy hofy írjam meg a Flowcoddal a rellé programját. Az időzítőről jövő jelet +5volt rá lehet direktbe kötni a pic lábára, vagy ajánlatos más megolgással? Hogy miért kell Pic a relléhez? Mert az esőérzékelőt rá szeretném aplikálni, és az időzítőbe nincs tiltás.
Bővebben: Link
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!
Szerintem a legegyszerűbb és minden programot nélkülöző megoldás az, ha a kapcsoló relék áramát egy relével kapcsolod amit meg az eső érzékelő kapcsolgat, és kész..
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 3, 2018 / 1
 
Idézet:
„10 be 10kikapcsolási”
Nem. Lehet 19 bekapcsolási és egy kikapcsolási időpont is, esetleg fordítva, de tetszőleges variáció is mehet.
Idézet:
„Felvettem vele a kapcsolatot, de még nem kaptam választ tőle”
Mire? A kérdésre válaszoltam, meg is köszönted, lásd melléklet.
Idézet:
„Ha tényleg tudja a külön kimenetenként a 20 vezérlést”
Miért ne tudná? Nem blöffölnek a beállítható programok.
Idézet:
„ez a kis elektronikája megoldaná egycsapásra az időzítési gondomat.”
Letölthető minden dokumentáció az utánépítéshez, utolsó oldal eleje.
Idézet:
„Az időzítőről jövő jelet +5volt rá lehet direktbe kötni a pic lábára, vagy ajánlatos más megolgással?”
Ha a kimeneteket egy másik kontroller bemenetére akarod kötni, akkor egyszerűen kihagyod az ULN2803-as IC-t és a két kontroller direkt összekötöd.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Köszönöm.
A pic-pic kapcsolatról kérdeztelek volna privátban, az nem ment át, én voltam a béna. Köszönöm szépen. Mond hova küldjem a sört. Még egy kérdés. A kijelzőnél, egy formázott memória kártyára ráteszem a mellékelt fájlt, be a kijelzőbe, tápot neki, beolvassa az adatot elmenti, és ennyi?? Utána már nem kell neki memória kártya?
Köszönöm király vagy!
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 3, 2018 / 1
 
Igen. A másolást követően kikapcsolod a kijelzőt, kiveszed a kártyát és készen is van.
Következő: »»   303 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem